Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS chce głowy Klicha. Będzie wniosek w Sejmie

PiS chce głowy Klicha. Będzie wniosek w Sejmie

Wyświetlaj:
rolicky / 83.4.143.* / 2011-01-14 22:40
plotkują-minister nie ma jaj-dawno podałby się do dymisji lub premier-gdyby premierem był KACZYŃSKI
nie doszłoby do tragedi smoleńskiej...-KACZYŃSKI na TO by se nie POZWOLIŁ-za póznoi jeszcze ten
"KIEPSKI WYSTĘP"-porażka premiera,prezydenta,marszałków,posłówO,PSL,SLD-poza sejmem w
wyborach-rosjanie spowodowali wypaedek?-wstyd i hańba?-plotkują studenci-czy marszłek to Polak?,czy
rusek?,czy postradał rozum?-PO,SLD,PSL poza sejmem w wyborach-plotkują studenci-nic nie
rozumieją(ani ROSJANIE,ani POLSKI RZĄD,prezydent,...-co to ma wypadeik KASA? :-TOTALNA KOMPROMITACJA
władz,lot składa się z:wylotu i LĄDOWANIA-przyczyną WYPADKU BYŁO LĄDOWANIE NIE W POLSCE ,ALE ROSJI i
tam :NIEPRAWIDŁOWE KOMENDY DOTYCZĄCE LOTU,KIERUNKU,WYSOKOŚCI,BAŁAGAN na WIEŻY KONTROLERÓW,ŁACZENIE
SIĘ Z PRZEŁOZONYMI?,NACISKI,braki oświetlenia,podawanie złej wysokości,wycięty las,żle działaujące
przyrządy,lewa mgła?,...- były PRAWDOPODOBNIE PRZYCZYNĄ ROZBICIA SIĘ SAMOLOTU ,a NIE WINA PILOTÓW
POLSKI?-TO MUSI WYJAŚNIĆ KOMISJA MIĘDZYNARODOWA-SPOŁECZEŃSTWO SUIĘ
DZIWI:prezydentowi,premierowi,rządowi,marszałkom ich NAIWNOŚCI -czemu nie WYSTĘPUJĄ w OBRONIE
POSZKODOWANYCH RODZIN 95 NAJWYBITNIEJSZYCH POLAKÓW,a ULEGAJĄ KŁAMLIWEMU RAPORCIE MAKU?-czy
postradali rozum? -tylko KACZYŃSWKI i PIS WSZYSTKO WYJAŚNIĄa-dość oĄ dość opluwania POLSKISKI...
Stean / 178.180.35.* / 2011-01-14 20:13
Czy ludzie nie zdają sobie sprawy, że Tusk i jego banda uczynili z Polski pośmiewisko Europy?!
Minęło 9 miesięcy od katastrofy a NIKT Z PRZEKLĘTEGO NIERZĄDU TUSKA NIE PONIÓSŁ ODPOWIEDZIALNOŚCI !
Ludzie, co się z wami dzieje?! Czy wy rzeczywiście jesteście już bydłem?
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 20:51
Mogą sobie z tego nie zdawać sprawy . Co więcej mają nawet inne od Ciebie zdanie na ten temat.. Ale to by świadczylo o ich zdrowym rozsadku i stabilności emocjonalnej.
Wyczuwam, że gromkim glosem stawiasz te dramatyczne świadczące o zatroskaniu o los naszej kochanej ojczyzny pytania.
85-XXX / 95.49.60.* / 2011-01-14 22:26
Podziwiam Twoją wytrwałość w polemikach z narodowo-katolicką częścią forumowiczów.Albo jesteś niezły twardziel albo jak p.Protasiuk z niezrozumiałych względów dążysz do samounicestwienia(umysłowego).
tru / 61.35.191.* / 2011-01-14 19:37
Błąd – Aleksander Ścios

Kto chce niech ulega „obsesji polemiki” z putinowskim łgarstwem. Na takich przecież wdzięcznych „polemistach” wspiera się gmach rosyjskiej dezinformacji, wykorzystującej energię i uwagę przeciwnika ogarniętego pasją racjonalizowania bredni. Czemu zatem nie korzystać z potencjału „prawicowych” blogerów i publicystów, pochylających się z uwagą nad tezami pułkownika KGB? Tym bardziej, gdy dzieje się to pod światłym przewodnictwem tzw. dziennikarzy, słusznie kanalizujących kierunki „dyskusji”.
Istota rosyjskiej dezinformacji nie polega tylko na zmyleniu przeciwnika, ale na posłużeniu się nim samym do sprokurowania fałszu – na tyle skutecznego, że przyspieszy jego przegraną. O ile podstawowa dezinformacja sprowadza się do przedstawienia fałszu jako prawdy, o tyle dezinformacja stosowana przez Rosję ma na celu zmuszenie przeciwnika do stworzenia przez niego samego fałszywego obrazu wroga. Nie trzeba zatem okłamywać przeciwnika, on sam wprowadza się w błąd. Nie trzeba też troszczyć się o racjonalny przekaz, skoro każde kłamstwo i brednia zostanie podanie gruntownej „analizie” i okolone racjonalną argumentacją.
Już Churchill twierdził, że podczas wojny prawda jest tak cenna, iż trzeba jej zapewnić ochronę złożoną z kłamstw. A ponieważ państwo Putina ma dwie zasadnicze cechy: z jednej strony kłamstwo jest dla niego formą istnienia, z drugiej zaś, znajduje się w stanie permanentnej wojny – czyż naśladująca ów wzór III Rzeczpospolita miałaby nie skorzystać z doświadczeń „wielkiego brata”?
Trwa zatem i długo trwał będzie żenujący spektakl wypowiedzi, deklaracji i ocen dotyczących publikacji posiadającej wartość raportu Burdenki. Pojawią się „głosy krytyczne” wobec Rosjan, pełne oburzenia wywody i ważkie „analizy”, wskazujące na „błędy i wypaczenia”.
Trwa zatem i trwał będzie wspólny teatr Tuska i Putina, w którym polskiemu społeczeństwu przyznano rolę bezwolnego stada – zaganianego w stosowne zagrody, w rytm pohukiwań medialnych pastuchów.
Cieszę się jedynie z ruskiego błędu – tak ewidentnego, że można go przypisać tylko nieludzkiej pysze Putina i jego pomagierów. Wszystko przecież, co zawiera dzisiejszy „raport” zostało już po stokroć obwieszczone i powtórzone przez polskojęzyczne media i tzw. polityków z grupy rządzącej. Tezy Putina są znane Polakom od 10 kwietnia, gdy w godzinę po tragedii Władimir Żyrinowski w radiu “Kommersant-FM”, stwierdził że „pewną rolę w katastrofie mógł odegrać upór prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”, a Wacław Radziwinowicz – pracownik „Gazety Wyborczej” podzielił się z Rosjanami uwagami o „incydencie gruzińskim” i obawą, że „nad Smoleńskiem mogło się zdarzyć właśnie coś takiego”. O tezach raportu wiedział Radosław Sikorski, gdy 2 maja w programie CNN “Situation Room” na pytanie: czy już wiadomo co było przyczyną katastrofy w Smoleńsku – otwarcie wyznał: “moim zdaniem była to kombinacja nadzwyczaj złej pogody, dość prymitywnego lotniska oraz błędu pilota”.
Rzadka to sytuacja, gdy Rosjanie – mistrzowie dezinformacji popełniają tak spektakularny błąd. Czy pułkownik Putin tak był pewny swoich nadwiślańskich „przyjaciół”, że ogłosił tezy raportu już w dniu smoleńskiej tragedii, czy może polscy „przyjaciele” tak głęboko wejrzeli w intencje hegemona, że antycypowali dzisiejsze rewelacje? I czy uda się naprawić ten błąd – tylko po to, by Donald Tusk był odtąd postrzegany jak narodowy bohater?

Aleksander Ścios
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 20:19
No i co Cię w tym grafomańskim tekście tak urzeklo. Przeczytaj to jeszcze raz ale z krytycznym czyli tak jak się powinno czytać nastawieniem a z tego tekstu niewiele się ostanie. Prawie same plewy, niewiele ziarna. Pomóglbym Ci przeanalizowac ten tekst ale poziom jest tak marny, ze szkoda mi czasu. Kto to jest? Co za autorytet ten Aleksander Ścios?
igon / 77.253.68.* / 2011-01-14 19:25
klon chce usłyszec tylko jedno że brata zabiła rosja
BOLOBOS / 178.36.147.* / 2011-01-14 19:20
Chorzy ludzie,jak się słucha bredni tu wypisywanych i wypowiadanych w Sejmie to żal d..ściska. 99% opinii i wypowiedzi nie ma nic wspólnego z obowiązującym prawem i zdrowym rozsądkiem.Posłuchajcie fachowców i prawników !!!
EURO STUDENT / 2011-01-14 18:43
"Chcę stanowczo zaprotestować przeciw bierności rządu pana premiera Donalda Tuska. W sprawie tragedii smoleńskiej zawiodły władze państwa polskiego. Liczę jednak, że nie zawiodą Polacy" - powiedziała w emocjonalnym wystąpieniu Ewa Błasik, wdowa po śp. generale Andrzeju Błasiku

Wszyscy liczymy na Polaków !!!
pozdrawiam myślących / 89.72.16.* / 2011-01-14 18:58
Nie licz na ludzi.

Są podłączeni do TVN, nie muszą myśleć.
Przepraszam, błąd.
Już nie potrafią samodzielnie myśleć. Mają syndrom leniwego MEDULLA OBLONGATA.
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 19:13
To TVN ma tak zgubny wplyw na nas biedaków. A kiedy najwięcej? Wtedy jak przewalają się przez caly dzień zgraje pisiaków takie jak Kempa, Fotyga, Dera, Girzyński, Kurski i inni równie znamienici. Czy to wtedy plynie ze strony TVN największe zagrożenie?
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 18:53
Pani Blasik najlepiej uczyni jak będzie się trzymala z dala od mediów. Im ciszej tym dla niej lepiej. Rząd nie cofnie czasu. Faków nie zmieni.Przecież ten czlowiek zrobil to co zrobil. Można sobie mówić, że tego co bylo, nie bylo. Tylko to nic nie da.
Polak 64 / 83.31.233.* / 2011-01-14 19:03
na zbysia 52 nie ma co liczyć to nie Polak
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 19:07
To kim ja wlaściwie jestem?
????????? / 83.4.100.* / 2011-01-14 19:15
durniem ??

Nawet minister Klich zauważył,że raport MAK miał na celu jedynie kompromitację Polski i Polaków, a ty tego zauważyć nie możesz.

Mam cytat wkleić po raz dziesiąty specjalnie dla ciebie ? No to proszę

Klich: Raport MAK miał nas skompromitować
"Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich powiedział w Radiu ZET, że wystąpienie szefowej MAK Tatiany Anodiny, która prezentowała raport końcowy z katastrofy smoleńskiej, uważa za przygotowane politycznie. - Jednym z celów było wypuszczenie takiego właśnie komunikatu, że o to w Polsce nic się nie zmieniło. Że dowódcy chodzą pijani, wywołują presję, chodziło o skompromitowanie Polski – mówił Klich. Zdaniem szefa MON, raport MAK celowo zaprezentowano w takiej formie, to było zagranie pod opinię międzynarodową, że Polakami rządzą pijani dowódcy. Jednocześnie nie potrafił potwierdzić, czy informacja o alkoholu we krwi generała Andrzeja Błasika jest prawdziwa czy nie."

Kto oddał śledztwo w ręce kremla?

Kto deklarował pełne zaufanie do rosyjskiego śledztwa?

Kto nie zrobił nic by powołać międzynarodową komisję?
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 19:19
No wlaśnie obserwuję tą Twoją aktywność i nie bardzo rozumiem co Tobą powoduje. To jak ja będę tyle razy co Ty pisal to samo to wtedy uznasz, że jestem mądry a nie dureń?
???????? / 83.4.100.* / 2011-01-14 19:25
kropla drąży skałę, ale ty jesteś twardziel inie pękasz " Przed nikim zresztą." jak się przechwalałeś niżej, więc chyba faktycznie pisanie do ciebie jest pozbawione sensu, zgodzisz się z konkluzją ??
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 20:30
Absolutnie nie. Tylko dwa waruki: do sensu i wlasnymi slowami. No może jeszcze dodam bez manipulacji i hipokryzji. Wtedy możemy pogadać. I nawet uszanuję inny punkt widzenia. No bo wlaściwie jeśli nie mielibyśmy się różnić w poglądach to po co dyskutować?
A na dowód bzdur ( przepraszam ale piszę zawsze jak myślę) powtarzanych bez końca cytat:
Kto oddał śledztwo w ręce kremla?

Kto deklarował pełne zaufanie do rosyjskiego śledztwa?

Kto nie zrobił nic by powołać międzynarodową komisję?
EURO STUDENT / 2011-01-14 18:57
tak czasu nie cofniesz to prawda... tak jak to że rude jest rude i zawsze będzie fałszywe !
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 19:15
Nie przypuszczalem, że kolor wlosów ( czy on w ogóle jest rudy ) ma taki ogromny wplyw na stan państwa.
EURO STUDENT / 2011-01-14 18:40
Zapewne pomysł z pianym przedstawicielem Polski podsunął im Aleksander Kwaśniewski
dziadek r.45 / 83.7.70.* / 2011-01-14 18:36
a może kaczora
EURO STUDENT / 2011-01-14 18:36
Jak się czujecie wyborcy tuska i komorowskiego? Jak ? Dobrze czy źle ?

Czy czujecie się dziś dobrze jak na cały świat rosyjskie władze prezentują pianych generałów lecących z prezydentem naszego państwa uczcić zamordowanych polaków ...

macie jeszcze honor być za swoją partią bezinteresownie i wspierać ją kolekcjonować kolejne porażki na naszej skórze?

Myślałem że 2010 rok zabierze to co złe... ale wygląda na to że to był początek horroru Polski.

JA NIE WIERZĘ W NIC CO OPISAŁ RUSKI RZĄD O KATASTROFIE !
Krew mnie zalewa jak myślę sobie że z moich pieniędzy na podatki opłacam taki rząd PO-PSL-SLD ...rząd zdrajców i niszczycieli wiary w Polskę.

NIENAWIDZĘ CIĘ TUSK ! CAŁEJ TWOJEJ RODZINY I TWOICH PRZYJACIÓŁ I WSPÓŁPRACOWNIKÓW ! NIE JESTEŚ DLA MNIE RODAKIEM !
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 18:54
Opamiętaj się czlowieku.
dziadek r.45 / 83.7.70.* / 2011-01-14 18:39
nie jestem niczyim wyborcą, czuję się świetnie, pozdrawiam nawiedzonych
EURO STUDENT / 2011-01-14 18:41
życzeń swojej rodzinie nie złożyłeś na święta?
dgen / 2011-01-14 18:21 / Tysiącznik na forum
klich za zasługi w walce ze znienawidzonym kaczyzmem niebawem zasiądzie , obok bohatera jaruzelskiego, w RBN
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 18:44
Boję się, że Klich nie ma na tym polu zaslug. Gdyby mial dazylbym go jeszcze większym szacunkiem. On chyba zaniedbuje ten obszar dzialalności. Ale kaczory sami się unicestwią. Tylko apeluję aby już więcej nie pociągali za sobą Bogu ducha winnych rodaków.
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 18:56
Przed szczeniakami nie pękam. Przed nikim zresztą.
też? / 61.35.191.* / 2011-01-14 19:30
a przed oficerem prowadzącym, filutku?
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 20:38
I co ja mam Ci biedny chlopie odpowiedzieć?
Oszołómowaty / 89.229.75.* / 2011-01-14 18:09
Wstydzę się, że mamy śmieci za przywódców narodów. Nazwisko Tusk i Komorowski wzbudza ma największą pogardę jaka sobie mogę wyobrazić. Bo jak inaczej określić przywódców którzy oddaję śledztwo zwłoki i szczątki samolotu w ręce odwiecznego wroga, nie próbując nawet (!!!!!!!) doprowadzić do rzetelnego, międzynarodowego wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Nawet nie próbując, zaznaczam!!!! Gdyby to zrobili, to chociaz zachowali trochę twarzy. A Putina za wydymanie tych POwskich niedojdów mieniących sie rządem to należy tylko podziwiać. A co na to śmieciowi dziennikarzyny z TVN-u? Znów ekspertów zgrywają ? Hej!! POmidory!! Czy czasami z nas sie czasami teraz cały świat nie śmieje i wyzywa od pijaczków , dzięki super działaniu PRrządu i głupawych pismaków z nim POwiązanych? Za stworzenie warunków do dania sobie kopa w tyłek przez ruskich?Możecie mi na to pytanko odpowiedzieć?
zbyszek 52 / 46.112.246.* / 2011-01-14 19:03
Zobacz jak malo w tym co napisaleś jest sensu. Szamoczesz się sam ze sobą. A prawda jest prozaiczna. Prezydencik i jego sludzy przyczynili się do śmierci prawie setki rodaków. O tym nie wspomnialeś ani slowem. Napisalem kilka slów a ile w nich sensu i prawdy. Tak musisz robic. A najważniejsze nie mijać się z prawdą. Bo po co pisać nieprawdę?
????????? / 83.4.100.* / 2011-01-14 17:49
Klich: Raport MAK miał nas skompromitować
"Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich powiedział w Radiu ZET, że wystąpienie szefowej MAK Tatiany Anodiny, która prezentowała raport końcowy z katastrofy smoleńskiej, uważa za przygotowane
politycznie. - Jednym z celów było wypuszczenie takiego właśnie komunikatu, że o to w Polsce nic się nie zmieniło. Że dowódcy chodzą pijani, wywołują presję, chodziło o skompromitowanie Polski - mówił
Klich. Zdaniem szefa MON, raport MAK celowo zaprezentowano w takiej formie, to było zagranie pod opinię międzynarodową, że Polakami rządzą pijani dowódcy. Jednocześnie nie potrafił potwierdzić, czy informacja o alkoholu we krwi generała Andrzeja Błasika jest prawdziwa czy nie."

Kto oddał śledztwo w ręce kremla?

Kto deklarował pełne zaufanie do rosyjskiego śledztwa?

Kto nie zrobił nic by powołać międzynarodową komisję?
???????? / 83.4.100.* / 2011-01-14 18:03
Oto, co MAK przed nami ukrywa:

1. Wszystkie zdjęcia i filmy z katastrofy – nie otrzymano
2. Dokument, w którym znajdują się aktualne dane lotnisk wojskowych dotyczące lotniska Smoleńsk Północny – nie otrzymano
3. Dokumentacji fotograficznej miejsca zdarzenia w tym zdjęć wykonanych bezpośrednio po zaistnieniu katastrofy – nie otrzymano
4. Oświadczenia załogi rosyjskiego samolotu Ił 76 – nie otrzymano
5. Protokół z oględzin miejsca zdarzenia – nie otrzymano
6. Materiał filmowy sporządzony na miejscu zdarzenia bezpośrednio po katastrofie – nie otrzymano
7. Dokumentacja fotograficzna z miejsca zdarzenia wykonana bezpośrednio po katastrofie – nie otrzymano
8. Dokumentacja fotograficzna dokumentująca wykonywane oględziny i czynności podejmowane na miejscu zdarzenia – nie otrzymano
9. Protokoły sądowo – lekarskie sekcji (oględzin) zwłok członków załogi i osób przebywających w kokpicie – nie otrzymano
10. Wyniki badań biochemicznych i toksykologicznych załogi i osób przebywających w kokpicie – nie otrzymano
11. Protokoły prowadzonych czynności i badań identyfikacyjnych ofiar katastrofy – nie otrzymano
12. Czy w dniu 10.04.2010 była próba podejścia do lądowania jakiegokolwiek statku powietrznego przed lądowaniem polskiego samolotu Jak–40? – Nie uzyskano odpowiedzi
13. Prośba o przekazanie oryginalnych zapisów rejestratorów rozmów załogi samolotu Tu–154M nr 101 – uzyskano kopię
14.Prośba o udostępnienie danych z rejestratorów pokładowych samolotu Ił–76, który w dniu 10.04.2010 wykonał próbę lądowania na lotnisku Smoleńsk „Północny” – nie udostępniono danych z rejestratora
15. Dokumenty, w których są dane dotyczące lotniska Smoleńsk „Północny”, w tym szczególnie: schemat rozmieszczenia środków elektro–świetlnych i środków radionawigacyjnych – nie otrzymano
16. Wyniki wszystkich przeprowadzonych ekspertyz technicznych – Strona polska nie otrzymała wykazu ekspertyz technicznych faktycznie wykonanych przez stronę rosyjską
17. W związku z tym, że strona polska nie akceptuje wyników oblotu lotniska Smoleńsk „Północny” przedstawionych dnia 17.06.2010 r. zwracam się z wnioskiem o udostępnienie całego protokołu. Składam również oficjalny protest w związku z niedopuszczeniem specjalistów z Polski do uczestnictwa w tym oblocie poprzez obserwację na ziemi wskaźników radarów i słuchanie korespondencji radiowej – nie otrzymano
18. Wysłuchania wszystkich osób znajdujących się dnia 10 kwietnia 2010r. na Stanowisku Dowodzenia lotniska Smoleńsk „Północny” w tym szczególnie: Pomocnika Kierownika Lotów, Kontrolera Lotniska i osoby określanej w zapisie 4 ścieżki jako „głównodowodzący” – nie umożliwiono
19. Ustalenia, jaki był cel przebywania tak wielu osób na Stanowisku Dowodzenia dnia 10 kwietnia 2010r. – nie wyjaśniono
20. Dokument zawierający wykaz osób i środków zabezpieczenia lotów w dniu 7 i 10 kwietnia 2010r. – nie otrzymano

iJAK WAM SIĘ PODOBA ???
Oszołomowaty / 89.229.75.* / 2011-01-14 18:24
Tutaj już nie chodzi o to czy MAK coś ukrywa czy nie. OO tym że ruskie tych niedojdów w obsranych spodenkach piłkarskich wydymają, stare oszołomy wiedziały od pierwszych chwil kiedy tylko padło, że Rosjanie prowadzą śledztwo - historia pokazuje, że w tym przypadku nie mogło być innego rozwiązania niż te którego się dorobiliśmy.
Tutaj chodzi o coś innego - o bezczelne, bezdennie głupie oddanie śledztwa bez jakiejkolwiek próby wszczęcia śledztwa międzynarodowego - gdyby w składzie komisji pojawili sie eksperci z NATO i krajów Europy zachodniej, działający wraz z Rosjanami, to moja oszołomska jaźnia nawet nie ważyłaby sie na pisanie jakichkolwiek komentarzy podważających raport. Ale ten PR rząd zrobił naprawdę rzecz straszną, po czym zajął się rozpędzaniem babi spod krzyża. Tego nie mogę zdzierżyć i zaakceptować, bo wtedy wiem, że to państwo nie jest w stanie czy po prostu nie chce chronić swoich ludzi. To na ch..j mi takie państwo?? A jestem pewien, że gdyby sie tam Tusku rozbił, to Kaczyński na jego miejscu narobił by rabanu na cały świat i tak tej sprawy nie pozostawił - a gdyby nawet taki raport Rosjanie spłodzili, zawsze mógłby powiedzieć " a nie mówiłem"? A ten dupek Tusk dał ruskom do ręki wibrator, który oni w odwzajemnieniu "miłości" włożyli mu na sucho w d.... Ale tak to jest jak nocnik siedzi na tronie za za premiera robi człowiek wypchnięty przez PRowców i prorosyjskie media ...
????????? / 83.4.100.* / 2011-01-14 18:38
Tutaj nie chodzi o MAK. Tutaj chodzi o naszych rodaków. Czytałeś sondaż w którym 42 % pytanych uznało,że raport MAK wyjaśnia przyczyny katastrofy ? Trzeba tym ludziom uświadomić podając FAKTY czym ten raport jest.

Może kilku po przeczytaniu przemyśli sprawę i zmieni zdanie?
PRZECIWNIK BAŁAGANU W KRAJU / 188.146.127.* / 2011-01-14 17:31
KLICH JUZ DAWNO SAM POWINIEN PODAC SIE DO DYMISJI ZA CAŁY BAŁAGAN W SWOIM MINISTERSTWIE,ALE TEN CZŁOWIEK NIE MA ZA GROSZ HONORU JAK ZRESZTA CAŁE PO....BEDA KRADLI,ROBILI PRZEKRETY,OKŁAMYWALI OBYWATELI I DALEJ BEDA SIE TRZYMAC SWOICH STOŁKOW...
???????? / 83.4.100.* / 2011-01-14 17:48
Klich: Raport MAK miał nas skompromitować
"Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich powiedział w Radiu ZET, że wystąpienie szefowej MAK Tatiany Anodiny, która prezentowała raport końcowy z katastrofy smoleńskiej, uważa za przygotowane
politycznie. - Jednym z celów było wypuszczenie takiego właśnie komunikatu, że o to w Polsce nic się nie zmieniło. Że dowódcy chodzą pijani, wywołują presję, chodziło o skompromitowanie Polski - mówił
Klich. Zdaniem szefa MON, raport MAK celowo zaprezentowano w takiej formie, to było zagranie pod opinię międzynarodową, że Polakami rządzą pijani dowódcy. Jednocześnie nie potrafił potwierdzić, czy informacja o alkoholu we krwi generała Andrzeja Błasika jest prawdziwa czy nie."

Kto oddał śledztwo w ręce kremla?

Kto deklarował pełne zaufanie do rosyjskiego śledztwa?

Kto nie zrobił nic by powołać międzynarodową komisję?
???????? / 83.4.100.* / 2011-01-14 17:49
Klich: Raport MAK miał nas skompromitować
"Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich powiedział w Radiu ZET, że wystąpienie szefowej MAK Tatiany Anodiny, która prezentowała raport końcowy z katastrofy smoleńskiej, uważa za przygotowane
politycznie. - Jednym z celów było wypuszczenie takiego właśnie komunikatu, że o to w Polsce nic się nie zmieniło. Że dowódcy chodzą pijani, wywołują presję, chodziło o skompromitowanie Polski - mówił
Klich. Zdaniem szefa MON, raport MAK celowo zaprezentowano w takiej formie, to było zagranie pod opinię międzynarodową, że Polakami rządzą pijani dowódcy. Jednocześnie nie potrafił potwierdzić, czy informacja o alkoholu we krwi generała Andrzeja Błasika jest prawdziwa czy nie."

Kto oddał śledztwo w ręce kremla?

Kto deklarował pełne zaufanie do rosyjskiego śledztwa?

Kto nie zrobił nic by powołać międzynarodową komisję?
????????? / 83.4.100.* / 2011-01-14 17:50
Klich: Raport MAK miał nas skompromitować
"Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich powiedział w Radiu ZET, że wystąpienie szefowej MAK Tatiany Anodiny, która prezentowała raport końcowy z katastrofy smoleńskiej, uważa za przygotowane
politycznie. - Jednym z celów było wypuszczenie takiego właśnie komunikatu, że o to w Polsce nic się nie zmieniło. Że dowódcy chodzą pijani, wywołują presję, chodziło o skompromitowanie Polski - mówił
Klich. Zdaniem szefa MON, raport MAK celowo zaprezentowano w takiej formie, to było zagranie pod opinię międzynarodową, że Polakami rządzą pijani dowódcy. Jednocześnie nie potrafił potwierdzić, czy informacja o alkoholu we krwi generała Andrzeja Błasika jest prawdziwa czy nie."

Kto oddał śledztwo w ręce kremla?

Kto deklarował pełne zaufanie do rosyjskiego śledztwa?

Kto nie zrobił nic by powołać międzynarodową komisję?
SumieniePiSoubeków / 84.123.67.* / 2011-01-14 17:46
gen. Błasik awansowany przez Lesia do stopienia generała broni i mianowany przez szczygłę na dowódcę Sił Powietrznych - wszystko tuż przed wyborami w 2007 roku.

Minister Klich chciał go odwołać ale Lesiu oczywiście się sprzeciwił.

Nastąpiła katastrofa CASY - kolejny sprzeciw Lesia!!!!!!!!
http://news.money.pl/artykul/dymisja;za;katastrofe;samolotu;casa,128,0,325760.html

No to gen. Błasik pokazał swojemu protektorowi jakim jest znakomitym pilotem. I bardzo k****
dobrze!

Cytat z wikipedii na temat przyczyn katastrofy CASY:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotnicza_w_Miros%C5%82awcu#Orzeczenie_o_przyczynie_katastrof
y
Ponadto komisja ustaliła czynniki mające wpływ na przyczynę katastrofy. Były to czynniki
następujące:
* niewłaściwy dobór załogi,
* niewłaściwa współpraca załogi w kabinie,
* niekorzystne warunki atmosferyczne,
* dezorientacja przestrzenna załogi w wyniku niewłaściwego podziału uwagi w czasie lotu bez
widoczności ziemi,
* wyłączenie sygnalizacji dźwiękowej urządzenia EGPWS pozbawiające załogę informacji o
niebezpiecznym zbliżaniu się do ziemi, nadmiernym przechyleniu samolotu,
* brak obserwacji wskazań radiowysokościomierza,
* brak obserwacji przyrządów pilotażowo-nawigacyjnych w końcowym etapie drugiego podejścia do
lądowania,
* nieumiejętne sprowadzanie samolotu do lądowania przez kontrolera ruchu lotniczego precyzyjnego
podejścia,
* niewłaściwe komendy radiowe kontrolera ruchu lotniczego precyzyjnego podejścia, sugerujące w
ostatniej fazie lotu przeniesienie uwagi załogi na zewnątrz kabiny samolotu,
* błędna interpretacja wskazań wysokościomierzy przez załogę,
* próba nawiązania kontaktu wzrokowego załogi z obiektami naziemnymi podczas lotu bez
widoczności ziemi niezgodnie z obowiązującymi procedurami,
* niewłaściwa analiza warunków atmosferycznych przez załogę przed lotem,
* nieustawienie wysokości decyzji (minimalnej wysokości zniżania).


Lesiu poczuł na własnym ciele, że pod gen. Błasikiem w wojsku kompletni NIC się nie zmieniło od katastrofy CASY. Szkoda tylko, że Jaruś również tego nie odczuł.
Tak kończą ludzie pseudohonoru :)
Oszołomowaty / 89.229.75.* / 2011-01-14 18:32
Za to teraz mamy w armii ludzi honoru ...z podwójnymi akademiami rosyjskimi i ilością wódy przepitej której żaden dzisiejszy POmidor wyobrazić sobie nie może.
Ta armia już była na dobrej drodze, to co się w niej dzieje od 3 lata (wypadek Casy to w którym roku był , POmidorku) przechodzi najgorsze wyobrażenia. Klich już jest okrzyknięty w wojsku za najgorszego ministra "wolnej" (he, he, he) Polski (chociaż, wydawało mi się, że Bronka w tej roli nikt nie przebije, a jednak) - będzie tym który położy WP kompletnie ...
??????????? / 83.4.100.* / 2011-01-14 17:28
"Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich powiedział w Radiu ZET, że wystąpienie szefowej MAK Tatiany Anodiny, która prezentowała raport końcowy z katastrofy smoleńskiej, uważa za przygotowane politycznie. - Jednym z celów było wypuszczenie takiego właśnie komunikatu, że o to w Polsce nic się nie zmieniło. Że dowódcy chodzą pijani, wywołują presję, chodziło o skompromitowanie Polski - mówił Klich. Zdaniem szefa MON, raport MAK celowo zaprezentowano w takiej formie, to było zagranie pod opinię międzynarodową, że Polakami rządzą pijani dowódcy. Jednocześnie nie potrafił potwierdzić, czy informacja o alkoholu we krwi generała Andrzeja Błasika jest prawdziwa czy nie."

Kto oddał śledztwo w ręce kremla? ..

Kto deklarował pełne zaufanie do rosyjskiego sledztwa? .

Kto nie zrobił nic by powołać międzynarodową komisję?
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-01-14 17:28
Klich to najgorszy minister MON od wielu lat. a że zgodzić muszę się z Prezesem dlatego to jest smutne
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy