Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PiS chce przejąć kontrolę nad giełdami rolno-spożywczymi

PiS chce przejąć kontrolę nad giełdami rolno-spożywczymi

skomentuj
Wyświetlaj:
zx / 83.8.192.* / 2006-04-03 21:36
Nie ma się na co oburzać. Partie polityczne muszą jakoś zdobywać pieniądze na swoją działalność. Dlatego po każdych wyborach przychodzi kolejna fala "bezstronnych fachowców wyłonionych w konkursach". Ile są oni warci jako fachowcy to inna sprawa ale w końcu pomnażanie wartości dla właścicieli nie jest ich głównym celem bowiem ich głównym celem jest zdobycie jak największej ilości pieniędzy dla organizacji, która ich tam wsadziła. Jedyne czym się różnią poszczególne fale to głębokością zmian. Każda kolejna chce wziąć coraz więcej posad bo i potrzeby rosną. Zatem jak już PiS przegra wybory, a prędzej czy później to nastąpi bo czeka to każdą partię to następna fala wymiecie nominatów PiS-u jeszcze dokładniej niż fala PiS-owska wymiata obecnie nominatów SLD i PSL. I tak dalej. Niefajne jest tylko to, że z każdą falą jakość zarządzania tymi spółkami będzie się stale pogarszać bo dla większości ludzi w zarządach z nominacji partyjnych jasne jest to, że czy będą leżeć czy też się wysilać to i tak ich los rozstrzygnie się w najbliższych wyborach. Jak się zarządza spółką w perspektywie krótkoterminowej wie każdy student, który odbył tak zwaną grę biznesową. Ma to jednak też swoją wartość, a mianowicie na skutek opisanej powyżej polityki kadrowej duża część spółek Skarbu Państwa ma szansę zakończyć swój żywot bankructwem w dłuższej lub krótszej perspektywie, co jest w gruncie rzeczy pozytywne bo problem jeżeli nawet nie zniknie to przynajmniej samoistnie się ograniczy.
Jo / 213.158.197.* / 2006-04-03 13:40
Wiarygodność dziennikarzy jest żadna, tak jak i polityków. Z tą różnicą, że jak czegoś nie chcę czytać, to tego nie robię i nie kosztuje mnie to nic. A na polityków i ich głupotę muszę płacić.

A tu mamy piękny przykład kolesiostwa. Nawet nie chodzi o kontrolę - czy zawłaszczenie. PiS chwalił się wcześniej, że on nie będzie obsadzał stołków kolesiami - i od pierwszego dnia po dorwaniu sieę do koryta wpycha różnych dyletantów na wszystkie możliwe stołki i stanowiska.
A na doładkę to tanie państwo - z kreowaniem dla kumpli i pociotków ciepłych posadek rządowych.

I to jest czyste Prawo i Sprawiedliwość. PRL w super kaczym wydaniu. Orwell powinien się od nich uczyć!!!
kolega / 217.153.29.* / 2006-04-03 09:19
HAHA, Gazeta wyborcza dotarła do dokumentu.... wiarygodność tego dziennika jest równa wiarygodności Davida Coperfielda ;-)
silver / 2006-04-03 09:47 / Bywalec forum
Zapewne wyższa od źródeł rządowych, które co rusz wymyślają nową bajkę.
Marek53 / 83.24.12.* / 2006-04-03 11:22
1. Jaka jest różnica, między kontrolą a zawłaszczeniem.
2. Kontrola by się chyba przydała - porozmawiajcie z rolnikami, z drobnymi kupcami, których zmuszono do "inwestowania" w infrastrukturę giełdy i potym szybko ich wyrolowano.
real / 81.219.244.* / 2006-04-04 14:20
Kolejne bzdury i demagogia!!!
A co było narzędziem PRZYMUSU???
Pała, czy kałasznikow??
skomentuj

Najnowsze wpisy