Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS chce zaostrzyć kary za porwania

PiS chce zaostrzyć kary za porwania

Money.pl / 2008-04-19 15:26
Komentarze do wiadomości: PiS chce zaostrzyć kary za porwania.
Wyświetlaj:
errarel / 2008-04-22 03:26
kretyn podaje przyklad morderstwa jako argument za podniesieniem kary za porwanie.
skoro Olewnik zostal porwany i zamordowany to za morderstwo jest juz dopuszczalna kara 25 lat i zadnych zmian w prawie do tego nie potrzeba. gdyby nie zostal zamordowany przez bandytow tylko np porwany i postraszony przez jakichs przyglupow kara 25 lat za samo porwanie bylaby nieadekwatnie wysoka ale czy ten blazen ktory ledwie skonczyl studia prawnicze to rozumie?
Hauer / 79.186.40.* / 2008-07-08 09:09
Sam jesteś idiota. Ciekawe za jaką karą bys był gdyby ciebie porwać i przetrzymywac w ciemnej wilgotnej piwnicy przez 5 lat? Może po 2 lata wygodnego eurowięzienia dla sprawców? Z przepustkami, kieszonkowym, widzeniami z rodzina i dziwkami?
Zdzich / 2008-04-20 10:08 / Bywalec forum

Ziobro przypomniał, że projekt PiS został przedstawiony Sejmowi w poprzedniej kadencji i zyskał pozytywną opinię komisji, ale nie został uchwalony z powodu skrócenia kadencji.
A to pech
Elendir / 2008-04-20 19:42 / Łowca czarownic
Jak to fajnie się pochwalić swoimi sukcesami których nie udało się dokonać.
KAP / 2008-04-20 09:14 / Tysiącznik na forum
alez ten karierowicz ma tupet...
rty / 83.7.81.* / 2008-04-19 23:35
KARA ŚMIERCI DLA MORDERCÓW!

A życie dla DZIECI NIENARODZONYCH!

Teraz jest odwrotnie- życie dla morderców a śmierć dla dziecka nienarodzonego!
Wszystko stoi na głowie w tej Polsce...
czater / 2008-04-19 15:26 / Tysiącznik na forum
Ziobro znow gra pod publike, próbując ugrac dla siebie na tragedi Olewników, problemem w Polsce jest ze np. 90% wyroków w Polsce to kary 12 lat wiezienia a nie 25, co z tego ze zaostrzymy kary jak sedziowe bede dawac niskie wyroki
ajuści / 213.158.196.* / 2008-04-19 18:16
nie chodzi bynajmniej o to, co chce ugrać Ziobro, należy natomiast ujawnić, co ugrał i co chciał ugrać na tragedii Olewników niejaki Kalisz i banda SLD-owska z Płocka rodem.
wkurzona / 79.185.181.* / 2008-04-21 13:58

"nie chodzi bynajmniej o to, co chce ugrać Ziobro, należy natomiast ujawnić, co ugrał i co
chciał ugrać na tragedii Olewników niejaki Kalisz i banda SLD-owska z Płocka rodem. "

A mnie się wydaje,że jedno nie przeczy drugiemu.
maa / 2008-04-20 10:17 / Tysiącznik na forum
Co?
Ten aplikant prokuratorski 2 lata(!) był ministrem sprawiedliwości. Co zrobił w sprawie Olewnika?! Nic!
Nawet się nie zorientował, że coś takiego jest. Nie miał czasu, zajęty Kotecką i układaniem z nią telewizyjnych show ze sobą w roli głównej?!
Wolał mścić się na Galickim za rzekome dopuszczenie do śmierci swego ojca. Ilu ludzi potrzebujących operacji ten dupek zabił, zamykając niesłusznie Garlickiego?!
Bardzo żałuję, że Ćwiąkalski nie ma dosyć odwagi, by wytoczyć Ziobrze o to sprawę.
O! / 62.21.64.* / 2008-04-19 17:14
Ziobro czy nie Ziobro to patrz po swojemu człowieczku. Kary za wszystko powinny być tak surowe by sie ludziom po prostu odechciało. Jak dla mnie powinni skazywać na kamieniołomy, albo inne ciężkie prace i to na wiele lat, tak by każdy przemyślał zanim zrobi komuś krzywdę. Kara śmierci za śmierć też jak najbardziej. Po prostu zero szacunku dla ludzi, którzy nie są ludźmi. Nie chcę by tacy żyli obok mnie.
raf73 / 83.14.5.* / 2008-04-19 23:28
Dla mnie straszne jest to, co Ty piszesz. Straszny jest świat, w którym nie wszyscy ludzie są ludźmi, nie wszyscy zasługują na szacunek, i nie wszyscy mogą żyć. Czym się różni państwo wg modelu PiS od mafii? Tylko tym, że jest "nasze".
O! / 62.21.64.* / 2008-04-20 00:01
Po prostu uważam, że koleś który dziś zabije i posiedzi kilka/naście lat wcale nie zrozumie, że to było złe, co gorsze wyjdzie z więzienia jak z kursu przestępczości, a w dodatku nie ma szansy na odnalezienie się na rynku pracy i w społeczeństwie, więc będzie kradł, albo żył w nędzy. Dlatego nie warto do tego dopuścić, jeśli pomyśli zanim to zrobi to uratuje swoje życie, jeśli nie to je straci.
A my jeszcze za to zapłacimy podatkami(i to niemało). Więc trzeba tak dopasować prawo, by pomyślał, bo to jedyna droga by uratować mu życie, a jeśli mimo tego nie pomyśli jego życie przepada i wtedy możemy go karmić lub ubić:) Ja wolę tą tańszą opcję...
maa / 2008-04-20 10:07 / Tysiącznik na forum
Procent niewinnych ludzi zabitych przez sądy w USA nie jest taki mały.

Nie poruszam też aspektu moralno- religijnego tej kary. Domyślam się, że nie jesteś ani chrześcijaninem, ani żydem?

Idź do agencji sado-macho i tam zaspokajaj swoje instynkty.
O! / 62.21.64.* / 2008-04-20 11:23
Jestem katolikiem, ale w niektórych kwestiach(niewielu) nie zgadzam się z Kościołem.
Odpowiadajmy dobrem za dobro, a zło eliminujmy.

Aspekt moralny? Może gdyby ktoś zgwałcił i zamordował Ci siostre to byś zmienił/a zdanie.

"Procent niewinnych ludzi zabitych przez sądy w USA nie jest taki mały."- jakiś konkret?
lisek22 / 83.29.27.* / 2008-04-22 22:45
Katolik, który stoi na pozycji "dobro za dobro a zło do eliminacji" jest ortodoksyjnym Żydem.
Na przyszłość nie pisz kim jesteś bo wyjdziesz na wielkie O .... !
Cheed / 2008-04-19 16:39 / Byczek
Rzeczywiście lepiej siedzieć na czterech literach i nic nie robić. W końcu mamy tutaj raj na ziemi.

Najnowsze wpisy