Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS chce zdelegalizować Samoobronę

PiS chce zdelegalizować Samoobronę

Money.pl / 2006-09-28 11:56
Komentarze do wiadomości: PiS chce zdelegalizować Samoobronę.
Wyświetlaj:
zgred 2 / 153.19.47.* / 2006-09-29 11:21
A co będzie jeśli Samoobrona wystąpi z wnioskiem o delegalizację PiS za cynizm i nepotyzm
beria / 83.17.92.* / 2006-09-29 09:40
jakiego przywódcy partyjnego są to słowa:

TUSK DONALD
/miesięcznik „Znak“ w odpowiedzi na ankietę „Czym jest polskość?”/

„Polskość to wzniosło-śmieszny teatr oraz nienormalność,..... dla mnie osobiście to temat niechciany, wywołujący odruch buntu oraz brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać”
tatko / 2006-09-29 01:21 / Tysiącznik na forum
Dopiero teraz?...Teraz to PiS powinien wiać w badyle ze swoimi rządami...
pchelek / 2006-09-28 18:37 / Tysiącznik na forum
jeszcze kilka takich nagran - a zapewne Lepper cos ma w zanadrzu
x-trade / 194.4.130.* / 2006-09-28 16:28
Zobaczymy czy PO to poprze. To jedyna szansa na pozbycie się tego ugrupowania. Innej może juz nie być
wojcher / 2006-09-28 16:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jakoś rok temu PIS nie chciał zdelegalizować samoobrony. Ciekawe dlaczego teraz im ta partia przeszkadza?
;-) / 83.31.188.* / 2006-09-28 18:34
Bo ich wreszcie przeczyściło....
pchelek / 2006-09-28 18:37 / Tysiącznik na forum
lewatywe im zrobili z tasmy video
czekista / 83.17.92.* / 2006-09-29 09:38
lewatywa gospodarcza to program Balcerowicza rządz`cego Polska, polskimi finansami, polskm pieniądzem i polską gospodarką nieprzerwanie od 17 lat. I taką Polskę zmajstrował, że mlodzi szukają swoich szans przy londyńskim zmywaku a teraz jego kolesie z partii której był prezesem, dawni "doradcy Wałęsy przkleili sie butaprenem do komuchów, do Czarzastego, Siwca, Szmajdzińskiego, Oleksego, Wiatra, i tej całej reszty we "wspólnej Polsce". a twój guru tak sobie myśli o Polsce
TUSK DONALD
/miesięcznik „Znak“ w odpowiedzi na ankietę „Czym jest polskość?”/

„Polskość to wzniosło-śmieszny teatr oraz nienormalność, dla mnie osobiście to temat niechciany, wywołujący odruch buntu oraz brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać”
czekista / 83.17.92.* / 2006-09-29 09:38
lewatywa gospodarcza to program Balcerowicza rządz`cego Polska, polskimi finansami, polskm pieniądzem i polską gospodarką nieprzerwanie od 17 lat. I taką Polskę zmajstrował, że mlodzi szukają swoich szans przy londyńskim zmywaku a teraz jego kolesie z partii której był prezesem, dawni "doradcy Wałęsy przkleili sie butaprenem do komuchów, do Czarzastego, Siwca, Szmajdzińskiego, Oleksego, Wiatra, i tej całej reszty we "wspólnej Polsce". a twój guru tak sobie myśli o Polsce
TUSK DONALD
/miesięcznik „Znak“ w odpowiedzi na ankietę „Czym jest polskość?”/

„Polskość to wzniosło-śmieszny teatr oraz nienormalność, dla mnie osobiście to temat niechciany, wywołujący odruch buntu oraz brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać”
wojcher / 2006-09-28 22:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyli złapali tasiemca (i to chyba uzbrojonego)
pchelek / 2006-09-29 09:48 / Tysiącznik na forum
uzbrojonego w weksle - czekisto [sluszna ksywa] proponuje przeprowadzke na Bialorus - bo gdyby nie Prof. Balcerowicz to byscie czekisto stali aktualnie w kolejce po papier toaletowy, tego forum by nie bylo, nie byloby gieldy - natomiast bylyby kartki zywnosciowe za ktorymi wy czekisto widocznie bardzo tesknicie - wiec nie chrzan - mlodzi uciekaja dzieki pisiorom
viceversa / 83.10.227.* / 2006-09-28 16:04
WEKSEL to WEKSEL !
trzeba myśleć to obowiązek " Osła "

INDOSOWAĆ Weksle kilka razy i " OBRONA PRAWIE NIEMOŻLIWA "

POSEŁ MA PRAWO i OBOWIĄZEK PŁACIĆ ...
obserwator / 83.20.199.* / 2006-09-28 13:57
Skarga wyborcy, czy zostanie wysłuchana?

Wnoszę skargę na wszystkich posłów samoobrony ktorzy podpisali weksel pod kredyt na olbrzymią kwote ponad pięćsetysięcy złotych. Z publikatorów dowiedziałem się, że umowa została zawarta ze związkiem zawodowym samoobrona a nie z partią polityczna samoobrona ktora zglaszała kandydatow do sejmu i z tej listy byli wybierani. W związku z tym , iz lider samoobrony poseł Lepper publicznie rozpoczął wdrożenie procedur windykacyjnych względem posłów, wnoszę o zbadanie przez Sejm zgodności z prawem takich dzialań. Wnoszę rownież o zbadanie czy mamy do czynienia z działalnością gospodarczą realizowaną przez związek zawodowy, oraz czy wszystkie daniny podatkowe zostały opłacone na rzecz skarbu państwa.

Uzasadnienie złożenia skargi: jestem pod duzym stresem, bo posłowie nie będą mogli realizować przysięgi poselskiej z powodu ograniczeń na nich nałozonych ; treść przysięgi :

"Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej."

Podpisanie weksla moim zdaniem i bliskich , uniemożliwia wykonywanie obowiązkow posła, gdyż ciężar gatunkowy weksla powoduje niewolnicza zależność od posiadacza weksla i nie pozwala przestrzegać porządku prawnego w Polsce.

Jezeli moje obawy okaża się uzasadnione, prosze o wdrożenie procedur przez Sejm , mających na celu doprowadzenie do zgodności z przepisami prawa i Konstytucji.

skarga została złożona i mam nadzieje że moze pomóc w delegalizacji partii ktora może mnie ukrzywdzić i moją rodzinę, bo nie mam wplywu na wyegzekwowanie od posłów Samobrony dania calej duszy dla dobra wspólnego.
wojcher / 2006-09-28 15:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A ja do dorzucam skargę na wszystkie banki które udzielają posłom kredytu. Taki poseł nie może w sposób wolny wykonywać mandatu gdyż musząc spłacać zaciągnięty kredyt kieryje się własnym interesem (poszukuje lepiej płatnego stołka niezależnie od kwalifikacji) a nie interesem wyborców.Amen
Obserwator, wiesz co piszesz czy piszesz co wiesz.
Weksle to umowa cywilna jak np.pożyczka bankowa a z wywiązywania się z umów cywilnych immunitet nie zwalnia!
Z drugiej strony gdzie taki poseł rozum zostawił? W/g mnie powinno im sie odbierać mandaty
reichstadt / 212.160.132.* / 2006-09-29 08:20
Jak to gdzie rozum zostawił? Czy on go kiedykolwiek miał? A jeżeli nawet miał, to perspektywa dorwania się do koryta i kasy mu go przysłoniła.
obserwator / 83.20.199.* / 2006-09-28 19:01
nie mogę pisac ,że to kredyt bankowy wprost wziety, ale jest tyle instrumentów finansowych, Jezeli partia bierze kredyt na wydatki wyborcze to bank go nie da bez zabezpieczenia, może wesle to takie zabezpieczenie. Dlaczego w tym temacie jest milczenie, brak informacji, dziennikarze tu nie docieraja, dlaczego?
wojcher / 2006-09-28 22:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A jakie informacje potrzebujesz n/t weksla? Zerknij do komentarzy tematu ":Lepper rozpoczyna egzekucję"
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-28 13:50
Instrukcje wyborców nie wiążą posłów (inaczej niż w sejmikach niegdyś), ale wiąże posłów etyka i umowa słowna oraz domyślna, iż będą oni interesy wyborców reprezentować. Wiąże ich też podstawowa uczciwość i założenie, iż są ludźmi godnymi wybrania. Czyli wiążą ich podstawowe zasady moralności. No tak... ale to przecież słowa... słowa... słowa... Ja, szczerze mówiąc nie dziwię się Lepperowi. Od początku swej "kariery" robił za taśmę transmisyjną z pola i obory do samorządów i sejmu, aż wreszcie miał tego dość.
Żałosne jest to "ekspertyzowanie" na zamówienie. I to święte oburzenie na wczorajszego koalicjanta. Okazuje się, o zgrozo, że nie tylko jest sam warhołem i przestępcą, to jeszcze przewodzi zorganizowanej grupie przestępczej. Każdy wyrwany z tej mafii jej członek, będzie miał status "skruszonego" przestępcy, a więc uniknie kary za swoje zbrodnie. Koalicja mająca w swoich szeregach skruszonych przestępców jest lepsza niż taka, która wchodziła w związek z organizacją przestępczą (sama stając się takąż). Jest to jednak krok w stronę sanacji.
bizon / 83.17.143.* / 2006-09-28 13:45
Ja mam tego dosyć najpierw biorą ich do rządu żeby mieć większość potem wywalają teraz chcą już delegalizować, dlaczego dopiero teraz i wogóle jak jedna partia może występować o delegalizację drugiej, bo się na nich obrazili?? Przecież to jakaś paranoja że o głupocie nie wspomnę
TW / 83.31.145.* / 2006-09-28 13:22
Ciekawe, dlaczego dopiero teraz......
Widocznie tępy jestem i nie nadążam.
leone / 2006-09-28 12:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
.
rozwado / 2006-09-28 15:13 / Tysiącznik na forum
Nie, choc jak pisza w dzisiejszej gazecie, LPR chce zrobic koalicje z partia zdelegalizowana i z partia delegalizujaca.
jliber / 212.180.147.* / 2006-09-28 12:43
A Kartofel, w następnym artykule, walczy o "Polskę solidarną gdzie nikt nie będzie wykluczony". Haha, normalnie zawory ze śmiechu puszczają :)
Beka / 83.22.205.* / 2006-09-28 12:24
Dobre.Zdelegalizować SLD i Samoobronę. Zwasalizować LPR i PSL (wydaje mi się ,że do tego zmierza propozycja koalicji z PSLem). Zmarginalizować PO. Gdy wszystko to się powiedzie zostanie na placu boju jedna ,jedyna partia która złączy wysiłki narodu w celu zbudowania nowego ,sprawiedliwego ładu społecznego (uff!!!!).
zm55 / 83.5.143.* / 2006-09-29 10:27
Masz rację. Zostanie jedynie słuszna "przewodnia siła narodu" (skąd my to znamy) pod nazwą Przekupstwo i Szantaż.
G / 83.24.200.* / 2006-09-28 11:56
PANOWIE K NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ JESZCZE BARDZIEJ,ZACHOWAJCIE RESZTKI WSTYDU I ODEJDZIE -DELEGALIZACJA SAMOOBRONY -ZA CHWILĘ BĘDĄ U NAS DRUGIE WĘGRY

Najnowsze wpisy