Forum Polityka, aktualnościKraj

PIS do PO: Dosyć chamstwa i inwektyw

PIS do PO: Dosyć chamstwa i inwektyw

Money.pl / 2007-09-04 13:37
Komentarze do wiadomości: PIS do PO: Dosyć chamstwa i inwektyw.
Wyświetlaj:
Husia / 83.143.40.* / 2007-09-04 16:02
Mam już dość PIS. PO jest głupia ze sie odezwała jakimkolwiek głosem- powinna czekać i cicho siedzieć (a nie dołączyła do LIS w oskarżaniu PIS. PiS przecież wie że my dobrze wybierzemy?. Ja szczerze mówiąc nie wiem...ale oni wiedzą a z taką wiedza to wygrają wybory............Manipulacja ludźmi - to potrafi PIS. MI nie wmówią że to oni powinni być tymi których wybiorę, ale już widać ze większość wyborców nie wie o co chodzi a PIS nimi manipuluje sprytnie oskarżając przeciwników o to co sama robi od początku swojej władzy. Jeśli PIS wygra te wybory nie pójdę na następne.

Pozdrowienia

PS. Proszę PIS o wyznaczenie jednego madrego człowieka do rozmów bo wszyscy ich członkowie mowią jednym głosem i ciagle to samo...... ktokolwiek by to nie był powtarza farmazowny po poprzedniku. juz mam serdecznie dość tego że ciągle skłócają naród.
ksenus / 2007-09-07 14:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Prawda jest taka, że zwycięzca w tych wyborach będzie przegranym w kolejnych.
Żadne ugrupowanie nie może oczekiwać, że po wyborach osiągnie wystarczającą ilość mandatów na samodzielne rządzenie a więc mamy 2 scenariusze:
1) Wygrywa PiS - nikt się z nimi nie dogada, zbuduje się opozycja, która będzie miała swojego marszałka i będzie mogła odwoływać ministrów w dowolnej chwili, powstaną komisje a po roku... mamy nowe wybory
2) Wygrywa PO - powstanie koalicja z LiD, PiS jako silna opozycja będzie atakować PO za koalicję z LiD, oczywiście komisje śledcze powstaną, rząd ma szanse przetrwać 4 lata, ale jak pokazuje historia łatwo się skompromitować przez taki okres i wtedy PiS wróci jak bumerang

Gdyby istniała partia, dla której gospodarka jest dla niej priorytetem, to na pewno mogła by liczyć na mój głos, ale takiej partii nie ma.
?! / 2007-09-04 16:29 / Tysiącznik na forum
Ja też mam dość ich cholernej hipokryzji, kłamstw i matactw! Tyle tylko, że ludziom podoba się, jak PiS komus dop***.
Kero niezwerbowany / 83.238.146.* / 2007-09-04 15:49
Jeśli w najbliższych wyborach wygrają PiSiory to następną kadencję prezydencką pełnić będzie Rydzyk, który wprowadzi zakaz sikania do pisuarów - pozostaną jedynie ściany płaczu!
omot / 84.201.219.* / 2007-09-04 15:29
ale jajca..POwcy już klniecie bo znów przegracie:) ..te wasze argumenty jakieś nie dopowiedziane.. nie mówię, że PIS to idealna partia - jest im trochę do zarzucenia, tyle, że w tych wyborach przerastają całą resztę o głowę! oby sami sobie rządzili hihi wykrzaczą ala-czerwonych czy jak ich tam nazwać i może w next wyborach przyjdzie ktoś nowy i coś super porządnego zrobi na czystym terenie!!!!!
jim19 / 194.116.193.* / 2007-09-04 15:07
I kto to mówi - jeden z najbardziej bezczelnych i aroganckich przedstawicieli PiS-u, obawiam się jednak że "zhomohenizowana" PO da się na to nabrać a w konsekwencji sromotnie w wyborach przegra. PiS jest doskonały w stosowaniu socjotechniki, swoje porażki przedstawia jako sukcesy i niestety znaczna część elektoratu to kupuje. Staliśmy się pośmiewiskiem Europy. W tej chwili w ogóle nie ma w życiu publicznym dyskusji o sprawach gospodarczych, rozmawiamy o jakiś "p*********" bo nawet w tzw. sprawie Kaczmarka już nikt się nie zastanawia nad relacjonowanymi nieprawidłowościami w zarządzaniu państwem tylko czy pan X spotkał pana Y. Ponad dwa miliny głównie młodych ludzi wyjechały za pracą no to i bezrobocie w kraju spadło. Blisko 5% populacji wyjechało - wyemigrowało - panowie z PiS taki eksodus zdarzał się po powstaniach. To jest dramat i on obciaża ekipę Kaczyńskich i niestety pośrednio również PO za jej spolegliwość wobec obecnie "wiodącej siły".
marek 19-53 / 83.24.33.* / 2007-09-04 16:19
Proszę najpierw zajrzeć do słownika i sprawdzić co oznacza spolegliwy.

A reszta wypowiedzi to takie gazetowe wspominki.

Pisze Pan

Staliśmy się pośmiewiskiem Europy.

Skąd Pan to wytrzasną, z gazet czy wypowiedzi "prominentnych politykierów" Geremkopodobnych, którzy istotnie uporczywie to czynią. Starają się jak mogą.
de Ziobraux / 2007-09-04 16:55 / Bywalec forum
"Geremkopodobnych" powinien Pan napisać małą literą. Proszę zajrzeć do słownika.

"Spolegliwy" jest słowem, którego tylko nieliczni erudyci używają poprawnie (to ktoś, na kim można polegać), Pan zaś jest raczej zakutą pałą...
Z domu Pan wyniósł takie subtelności? Zapewne inteligencka rodzina?

A z nas dzięki wam całą Europa stroi sobie żarty. Niestety znam parę języków i mogłem się o tym przekonać czy to czytając prasę, czy rozmawiając z ludźmi na niedawnym urlopie. Jako obiekt do żartów chyba przebiliśmy rosyjskich nuworyszy.
Ale ja was nie lekceważę. Niemieccy Żydzi w 1939 roku sądzili, że Hitler jest tak głupi, że wojnę szybko przegra...
marek 19-53 / 83.24.33.* / 2007-09-04 17:52
Brawo, zgadł Pan. Inteligencka rodzina. Cóż za przenikliwość.

Spolegliwy - zajrzał Pan do słownika czy wiedział?

Jaki jest związek pomiędzy "nielicznymi erudytami" używającymi języka poprawnie a "zakutą pałą" ?
?! / 2007-09-04 16:24 / Tysiącznik na forum
Pan broni PiSu niczym Jacuś Kurski. Pańskie prawo, ale bezmyślność i zaślepienie zatrważają!
marek 19-53 / 83.24.33.* / 2007-09-04 16:34
To fakt. Dawno to u Pana zauważyłem, nie chciałem być jednak niedelikatny.
?! / 2007-09-07 13:11 / Tysiącznik na forum
No, to ja, bez pardonu ponownie tylko powinienem powtórzyć, to co napisałem powyżej. Jest pan zaślepiony PiSem, co widać po postach. Pański fundamentalizm jest zatrważający!!! Na szczęście IV RP jest w fazie schyłkowej, niczym późny AWS.
A, kim ja jestem rzekomo "zaślepiony"? Ciekaw jestem pańskiego wywodu! :))) Chciałbym pośmiać sie trochę!!!
titania / 83.7.239.* / 2007-09-04 14:48
no wie pan kto tu kogo obraża cały czas co włączę telewizor widzę i słyszę posłów PIS-u jak krytykują PO
marek 19-53 / 83.24.33.* / 2007-09-04 16:36
Między krytyką a obrażaniem jest spora różnica.

Proszę przejrzeć wypowiedzi - poniżej i powyżej. Sklasyfikować je ze względu na wulgarność i poziom agresji, przypisać do opcji politycznych.

Jak wynik ???
antyanty / 80.48.10.* / 2007-09-04 14:48
S p i e p s z a j dziadu...
Metyl / 2007-09-04 14:42 / Bywalec forum
Nie ma przebacz , Atakować Pisiorów!
Cogito / 2007-09-04 14:34 / Bywalec forum
Cham wrzeszczy: dość chamstwa
Szczyty bezczelności
Kero niezwerbowany / 83.238.146.* / 2007-09-04 14:23
Ani tytuł naukowy ani żaden inny nie czyni z Polaków ludzi godnych naśladowania.
Odbicie ulicy widać w stolicy. Niestety takie społeczeństwo jacy jego reprezentanci. Ci ludzie nie pojawili się w Parlamencie znikąd - to nasi sąsiedzi wskazani pośrednio przez nas.
Sąsiad złodziej czy inny przestępca ma uznanie wśród polaków ponieważ "radzi sobie". Oni też sobie radzą a że mają o wiele większe możliwości radzenia - cóż....
dawneelity / 2007-09-04 22:09
Wreszcie rzeczowy komentarz , gratuluję trafnej oceny i popieram głoszony pogląd.
Prawda jest niestety taka, że okupant i ten hitlerowski i sowiecki i rodzima ubecja przetrzebiła skutecznie nasz naród z elit, więc czego się dziwić, że chamstwo kwitnie na każdym kroku.
dareg / 89.79.2.* / 2007-09-04 14:12
czy ktoś zna chociaż ze trzy punkty programu PO ?
prosze o wpisy
taki mały miś / 157.25.157.* / 2007-09-04 14:39
Generalnie chodzi o działalnośc prorozwojową i państwo obywatelskie, zapewnienie nalezytego miejsca w UE i na świecie, oraz usunięcie największych zagrożeń czyli:
- tanie państwo (conajmniej kilka mld oszczędności),
- obniżka podatków (dla wszystkich),
- ułatwienia dla prowadzących działalność gospodarczą,
- reforma służby zdrowia,
- reforma systemu emerytalnego (niebawem zabraknie pieniędzy na emerytury),
- naprawa koszmarnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej,
- odpolitycznienie państwa, zmiany w kierunku państwa obywatelskiego zamiast państwa polityków,
- walka z korupcją poprzez ograniczenie roli państwa a nie tylko tworzenia kontrolujących dla kontrolujących.
Jest tego więcej, ale nie pamiętam wszystkiego.
marek 19-53 / 83.24.33.* / 2007-09-04 16:32
taki mały miś - to pluszak.

To coś, co Pan przedstawił to wydumana deklaracja chciejstwa.

A przy okazji, co to jest należyte miejsce w UE - zapewne "mordę w kubeł i nie bulgotać"
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-04 15:29
Czy ta lista Ci sie przysnila bo z pewnoscia nie pochodzi z oficjalnego dokumentu wydanego przez PO.

A co do taniego panstwa to sobie przypomnij komu zawdzieczamy becikowe w wydaniu LPR-u?
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-09-04 14:22
A pis?
Następne 3 mln mieszkań? To juz razem powinno być 6 mln.
Następne 26 km autostrad? Tym razem nie ma po kim odziedziczyć tych gotowych do oddania.
Tanie państwo z największą ilością ministerstw i wydatków i premii za niezrealizowane plany? Takiego rozdawnictwa jeszcze nie było.
zapi / 2007-09-04 14:20 / Bywalec forum
a jaki program gospodarczy pokazało PIS przez ostatnie 2 lata?
- becikowe? - to jest program gospodarczy?
- drastyczna podwyżka płacy minimalnej - to jest program gospodarczy?
- mieszkania spółdzielcze za "złotówke" - to jest program gospodarczy?

Wystarczy mi liberalne podejście go gospodarki, a socjalistom z PIS'u dziękuje
marek 19-53 / 83.24.33.* / 2007-09-04 16:48

mieszkania spółdzielcze za "złotówke" - to jest program
gospodarczy?


Tak, to jest program gospodarczy. To uwłaszczenie obywateli na dużą skalę. To uwolnienie "chłopów pańszczyźnianych" przywiązanych łańcuchem do mieszkania, poprawa mobilności w poszukiwaniu zatrudnienia, uwolnienie znacznego segmentu rynku nieruchomości.
I wreszcie odebranie znacznej części władzy mafijnym zarządom spółdzielni.

P.S. Nie miałem i nie mam mieszkania spółdzielczego. Miałem książeczkę z pełnym wkładem na własnościowe 60 m2. Po reformach Balcerowicza dostałem równowartość 2 metrów kwadratowych. Inflację zdusił kosztem mojego mieszkania.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-04 15:37

- becikowe? - to jest program gospodarczy?


Przeciez becikowe mamy dzieki PO i LPR.
PiS glosowal przeciw tej ustawie.


- drastyczna podwyżka płacy minimalnej - to jest program gospodarczy?


To jedna z metod powstrzymania emgracji.


- mieszkania spółdzielcze za "złotówke" - to jest program gospodarczy?


Ty oczywiscie wolalbys aby prezesi dalej okradali czlonkow spoldzielni.
?! / 2007-09-04 16:25 / Tysiącznik na forum
Emigracji nie powstrzyma podwyzka płacy minimalnej!!! ..MP zastanów sie najpierw!
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-04 16:32
Czy ja napisalem ze powstrzyma?
To jest tylko jeden z powodow do zastanowienia czy emigrowac.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-09-04 14:05
Chamstwu należy przeciwstawić się siłom i godnościom osobistom. Jasiu daj im czekolde i tabletki.
Sabre / 2007-09-04 13:49 / Tysiącznik na forum
Dosyć inwektyw! Oto kilka merytorycznych „argumentów” IV RP.
Wykształciuchy – termin używany pierwotnie przez rosyjskich komunistów i nacjonalistów wobec demokratów, którzy doprowadzili Związek Radziecki do upadku. Z ochotą używany przez ciemny naród IV RP.
Żydokomuna - (jüdischer Bolschewismus), jeden z najważniejszych terminów nazistowskiej propagandy, uwielbiany przez Josepha Goebbelsa i później przez nacjonalistów IV RP.
Lewicowy liberalizm – Pierwotnie to dziwadło było używane za czasów Otto von Bismarcka, następnie przez propagandzistów IV RP do określenia tzw. liberalizmu moralnego lub liberalizmu w gospodarce, cokolwiek te głupawe potworki językowe miały znaczyć.
Lumpenliberałowie – bezsensowna zbitka słowna autorstwa premiera Jarosława K., coś na wzór sławnego „zaplutego karła reakcji”.
Bure suki – „poetyckie” dzieło marszałka Dorna, świadectwo jego niskiego poziomu kultury, nie wiadomo czy ma związek z Irasiadem.
Irasiad – językoznawcy dysponują opisem, ale jest on zbyt absurdalny by go zamieszczać.
Filipinka – sławny zagończyk IV RP, Peron Gosiewski Kmicic, pomylił ją z filipiką, czyli ostrą mową w obronie demokracji. Dowód ministerialnego nieuctwa.
Skrót myślowy – potoczna w IV RP nazwa kłamstwa, autorem tej sentencji był znany pacjent zakładów psychiatrycznych Macierewicz.
Semantyczne nadużycie – wymyślona przez premiera IV RP cyniczna nazwa dla korupcji politycznej.
„Gorsze od tej zbrodni są tylko mordy” – językoznawcy spierają się do dziś o które mordy premierowi chodziło.
„il faut, parmi le monde, une vertu traitable” – w naszym świecie potrzebna jest cnota ugodowa (cytat z Mizantropa Moliera), ironicznie/głupio stosowany przez siejących nienawiść w IV RP.
Tanie państwo – typowa dla IV RP kpina z wyborców.
Układ – ?????????
de Ziobraux / 2007-09-04 14:13 / Bywalec forum
Zgoda, ale co z tego?
Pamięć wyborców PiS trwa około 1tygodnia. Liczy się "Tu i Teraz" ( to hasło Jaruzelskiego - a większość wyborców PiS to sieroty po E. Gierku i W. Gomółce).

Niech pon zwróci uwagę na retorykę Kaczyńskiego. Jego wystąpienia publiczne to niemal kopia wystąpień Gomółki, jeśli chodzi o figury retoryczne, intonację i styl formułowania zdań.
Proszę też zwrócić uwagę, że Gomółka w gruncie rzeczy był wśród polskiego lumpen-społeczeństwa popularny do chwili podwyższenia cen szynki i kiełbasy i spowodowanej tym masakry grudniowej. Robotnicy, pałując nas w 1968 naprawdę mieli poczucie misji.
Kaczyńscy grają na tych samych strunach. Bardzo umiejętnie grają.
raf73 / 83.3.229.* / 2007-09-04 15:02
Dajcie wreszcie spokój temu Gomółce, bo to był wielki człowiek w swojej epoce: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikołaj_Gomółka
I nie mylcie go z tym narodowokomunistycznym krzykaczem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Władysław_Gomułka
pantagruel / 2007-09-04 14:31 / OJOS DE BRUJO
Brawo! Tylko, ze wyborcy pis twego tekstu nie pojma za nic w swiecie. Maja nie tylko krotka pamiec ...[ (krotkie nozki i raczki... itd) zart ]
de Ziobraux / 2007-09-04 16:37 / Bywalec forum
Wyborcy PiS?
Przecież sam Jarosław K. rzekł:
"nic nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne".
Więc ich nic nie przekona, oni po prostu "wiedzą lepiej".

Ot tak sobie piszę.
Bawię się wściekłością pisowskich K-wa i Rydzo Polaków, gdy uda mi doprowadzić do wypisywania inwektyw , które do nich pasują najbardziej. To grupa społeczna, która zapisywała się tłumnie do PZPR, biła studentów w 1968r, ochoczo zapisywała się do Solidarności, a w stanie wojennym zupełnie o niej zapomniała...

Ja ich naprawdę nie mam zamiaru przekonywać. To jest niemożliwe.
Sabre / 2007-09-04 14:25 / Tysiącznik na forum
Oczywiście. Sam wielokrotnie wskazywałem podobieństwa jakie można zauważyć u tow. Jarosława Wiesława.
Mnie tylko chodziło o pokazanie obłudy. Bo jeśli kłamiesz, to nie stosujesz skrótu myślowego. Jeśli popierasz socjalistyczne rozwiązania, to jesteś socjalistą.

Coś tam było z prawdą, która miała wyzwalać - ale w IV RP prawda nie przebije się przez konferencje prasowe.
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-09-04 14:17
Prawda w oczy kole...
Nie po naszemu, brak argumentów - to chociaż "nudne".

A co do programu pis - cóż z tych dyrdymał z ostatniej kampanii wyborczej zostało zrealizowane?
Raczej nic.
de Ziobraux / 2007-09-04 14:17 / Bywalec forum
Zabawniej byłoby, wziąć w garść kawałek kabla fi10 i prać przeciwników PiS-u po zakutych łbach?

"Rękę podniesioną na Partię odrąbiemy" (czy coś w tym rodzaju - Cyrankiewicz)
marek 19-53 / 83.24.33.* / 2007-09-04 17:58
Czy kiedykolwiek nawoływałem do przemocy ? Sugerowanie innym świadczy, że coś takiego kołacze się Panu po głowie.
Tęsknoty ?
Hoop / 83.238.1.* / 2007-09-04 14:13
To napisz coś zabawnego. Najlepiej coś takiego, jak kiedyś chwaliłeś się jaki to jesteś wykształcony:)
jeronimo / 79.187.37.* / 2007-09-04 13:39
panie Chlebowski czy jest w nim dalej ochrona automatów hazardowych przed zainstalowaniem kas fiskalnych ? Tak pan tego bronił z anitą błochowiak w poprzedniej kadencji ku uciesze Jaskiernii.
de Ziobraux / 2007-09-04 13:37 / Bywalec forum
Hm...
"Dosyć chamstwa, agresji i inwektyw" powiedział kibol zmęczywszy sie skakaniem po brzuchu przypadkowego przechodnia.

Najnowsze wpisy