Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS: PO chce prywatyzacji szpitali pod przymusem

PiS: PO chce prywatyzacji szpitali pod przymusem

Wyświetlaj:
Agit / 2008-07-17 16:13 / Bywalec forum
Mam dziwne wrażenie że PO narobi sobie problemów tą ustawą. Podejrzewam że na porządku dziennym stanie się leczenie ludzi "prywatnie" jak zabraknie "wykupionych usług", a potem sprawa sądowa o odzyskanie pieniędzy przez obywatela.
Jak wejdzie koszyk i szpitalom będzie się płacić za każdego przyjętego pacjenta na usługi z koszyka, to to ma sens. Nie podoba mi się zapis mówiący o tym że jak skończy się ilość "wykupionych" świadczeń to szpital będzie mógł odesłać pacjenta. Jakby mi ktoś zrobił coś takiego po wejściu ustawy to bym się procesował. Nie po to płacę składki żeby mi odmawiano usługi bo "już nie mamy karnetów". Szpital powinien przyjmować każdego pacjenta, a potem NFZ czy ZOZ powinien BEZ SZEMRANIA ZA NIEGO ZAPŁACIĆ szpitalowi. Płacę - wymagam. Jak państwo nie będzie w stanie zapewnić mi ubezpieczenia to niech się walą! Ubezpieczę się prywatnie i zażądam zwolnienia z opłat na ubezpieczenie zdrowotne bo to będzie wtedy okłamywanie mnie i okradanie z pieniędzy.
Anest / 194.126.147.* / 2008-11-09 08:33
Mam dziwne wrażenie, że trafił pan w sedno. Niech pan zauważy, że w czasie debat w TV nikt na te pytania nie chciał odpowiedzieć. Intencja koszyka jest limitowanie usług medycznych - a tego politycy nie chcą. Jeżeli jest limitowanie i płacenie częściowe za tzw nadwykonania ( powyżej kontraktu narzuconego przez NFZ ) to niemozliwy jest prawdziwy system ubezpieczeniowy ( ja płacę w szpitalu i z rachunkiem idę po refundację do NFZ ) Zresztą po co psuc taki system dobry dla polityków : NFZ nie ma długu , szpitale mają ( to sie mówi, że są niegospodarne ) , a teraz jeszcze trzeba wprowadzic dyscypline finansową ( spółki ) tu głosny okrzyk : pacjentom bedzie lepiej ( a niby dlaczego?) i zagospodarowanie długów przez samorządy ( bez dodawania im pieniedzy ), a to wszystko po wyborach prezydenckich . I po 2010 mówi prezydent Tusk : a to nie do nas
niki58 / 79.188.250.* / 2008-07-30 21:08
szpital w wersji PO to spolka prawa handlowego-NIE MOZE sie zadluzac!!!!wiec kosztowni pacjenci(ciezkie przypadki chorob)beda NIE PRZYJMOWANE...(repertuar wymowek lekarza w spolce)...bo nie ma miejsc...bo mamy miec remont...bo AKURAT zepsul sie nam sprzet...to sa przyklady ze szpitali juz sprywatyzowanych!wezma pacjenta dochodowego,szybka diagnostyka i na 3 dzien wypis aby zaoszczedzic na lekach,praniu i wyzywieniu...poczekamy i zobaczymy jaki raj nas czeka-po domach ludzie beda umierac!i dobrze!donald z tego powodu prezydentem nie zostanie bo Polacy beda pluc na niego!!!!
Anest / 194.126.147.* / 2008-11-09 08:22
Tak, tak w prawie wszystkich sprywatyzowanych szpitalach nie ma Oddziału Intensywnej Terapii , a przecież w razie nieopłacalności można bedzie . też likwidować inne oddziały. Tylko akurat nie wiem dlaczego pan wini lekarzy za to. To nie oni są organizatorami służby zdrowia. Jesli sie wprowadzi normalny mechanizm np. im wiecej pacjentów , tym wiecej NFZ płaci ( teraz są limity ): co jest najlepszym przykładem że system zle funkcjonuje. Ano to że szpitale mają długi, a NFZ ani jednego dnia, ani jednej godziny ( od kilkunastu lat ) nie miał ani złotówki długu. Bo dzieli to co ma - czyli biedę.Polecam do poczytania : Zielona Księga II
man13 / 2008-07-16 21:13 / Tysiącznik na forum
Ani intencje PiS ani intencje PO nie naprawią opieki medycznej. Tylko prywatyzacja daje szansę na poprawę i wprowadzenie istotnych zmian w kształtowaniu się kosztów leczenia.

Najnowsze wpisy