Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS ponownie zgłosi Kempę i Wassermanna do komisji

PiS ponownie zgłosi Kempę i Wassermanna do komisji

Wyświetlaj:
man13 / 2009-12-07 15:41 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
piwosz / 188.125.129.* / 2009-12-07 11:10
Jeżeli umoczeni mają osądzać własne afery to PO powinna zgłosić Chlebowskiego i Drzewieckiego. Bo dlaczego nie ?
pan władek / 89.231.102.* / 2009-12-07 12:06
to prawda, jest tylko jedno ale - sprawa dotyczy jednak chlebowskiego i drzewieckiego - tak nazywa się ta afera, a nie afera Wassermana i Kępy
Ding-dong / 217.153.15.* / 2009-12-07 10:53
Nie taki zly ten kabaret na Wiejskiej. Oglada sie lepiej, niz niejeden serial tv. Tylko nie rozumiem, dlaczego wejsciowki sa obowiazkowe...
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-07 10:48
jedni wywalili drudzy się upierają żę muszą być akurat ci!!!!
Oglądajta cyrk i głosujta wedle upodobań, racja jest po ICH stronie
pani Walewska / 79.188.238.* / 2009-12-07 10:36
które media podały informację o proteście prokuratorów ?
raj utracony / 79.188.238.* / 2009-12-07 10:28
good morning bellarus !
ten ca.ły platformerski szef komisji też był związany z ustawami hazardowymi jako kontrolujący z ramienia NIK, był prezesem NIK.
Czuma może byc przewodniczącym komisji ds "nacisków"

czy Polska to Gotomcity z Jockerem donkiem ?

Podsłuchy dzienniekarzy - zamiecione pod dywan
Sawicka - zamieciona pod dywan
Sopot - zamiecione pod dywan
Katar - zamiecione pod dywan
Supercieć Graś - zamiecione pod dywan
finansowanie Palikota - zanmiecione pod dywan
itd
itp

good morning bellarus !
good morning bellarus !
Elendir / 2009-12-07 10:11 / Łowca czarownic
Załóżmy, że usunięcie posłów PiS było pretekstem by komisja nie sprawdziła Schetyny w związku z wnioskami jakie się pojawiły (tak jak to PiS argumentuje). Jeżeli tak to ewentualnie inni członkowie PiS mogliby zgłosić te same wnioski. Tak więc tego rodzaju argumentacja do mnie nie przemawia.

Załóżmy zatem wersję zgoła przeciwną - że ci posłowie byli umoczeni w aferę hazardową (który to ślad został wskazany przez PO) i ich cel jest zbieżny z celem PiS, a mianowicie by niewygodne fakty nie wyszły na jaw (co odbiłoby się negatywnie na PiS, a w szczególności na tychże posłach - mieliby wtedy bardzo silną motywację by do tego nie dopuścić). W takim wypadku rozumiem upór PiS by akurat ci posłowie pracowali w komisji hazardowej, a jakby to miało się nie udać, by zbojkotować prace tej komisji.
pan władek / 89.231.102.* / 2009-12-07 12:10
niezależnie od powodów jakie ma PIS do zgłaszania kandydatów - to są kandydaci PIS a nie platformy i to jest sprawa zasadnicza.
Za komuny też mogli być katolicy w sejmie, ale tylko tacy jakich zaakceptowała PZPR np Tadeusz Mazowiecki przez 2 kadencje. Kandydatów prymasa Wyszyńskiego tam nie było, bo nie uzyskali certyfikatu lojalności względem partii rządzącej.
Panowie z PO , jak widać, bardzo dużo nauczyli się od swoich oficerów prowadzących.
Elendir / 2009-12-07 17:56 / Łowca czarownic
A co byś powiedział jakby PO zgłosiło do komisji hazardowej Chlebowskiego?
peery / 84.144.109.* / 2009-12-08 11:45
Co za bzdurne pytanie??????????????????
POwiedz lepiej ile stracisz jak PO odda wladze?????
Elendir / 2009-12-09 07:50 / Łowca czarownic
Takie pytanie jaka krytyka.

A odnośnie Twojego pytania, to zależy kto przejmie władzę i co zrobi z gospodarką kraju. Na razie nie widzę lepszych kandydatów, którzy by mieli realną szansę na przejęcie władzy.
peery / 84.144.49.* / 2009-12-10 15:13
to caluj ich za te cuda w tyleczki.
urzednicza wazelina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak rzadza to wszyscy widzimy i nie rob tu PO-wskiej propagandy
bo na wiosne bedziesz mial superrrr moralnego kaca.....
Elendir / 2009-12-11 07:47 / Łowca czarownic

to caluj ich za te cuda w tyleczki.

Czy chcesz przez to powiedzieć że ta zasada Ci się sprawdza? Nie dawałbyś chyba niesprawdzonej samemu rady?

A odnośnie PO to sam zapytałeś - jakbyś nie zapytał to sam z siebie bym nie czuł potrzeby tego napisania. W końcu to że tak myślę to mógłbyś przeczytać w innych moich wypowiedziach.

I tylko szkoda że zamiast odnieść się do pierwotnego tematu zaczynasz poszukiwać zupełnie innych wątków.
peery / 84.144.45.* / 2009-12-11 08:38
jakbym slyszal pana sekule,
POprostu mataczesz czyli duzo piszesz
a to nikomu nie sluzy bo bez sensu.
Na tym to POlega, twoj cudotworca
rzuci haslo konstytucja a takie wazeliny jak ty
biora to za dobra karte i wymyslaja takie tezy POchwalne
i co?? cudotworca narobil dymu i teraz sam sie wycofuje.
Mozna to sprowadzic do tego, ze ten co go Pan Bog
palcem madrosci dotknal bedzie plul na was a wy
bedziecie sie cieszyc i wszystkich przekonywac, ze to deszcz pada.
Na te inne watki to ty swoimi madrosciami przechodzisz.
POprostu brak logiki u ciebie i te twoje strategiczne pytania wprowadza jeden
wielki chaos w dyskusji. Juz tobie pisalem mniej formulek wiecej intelektu zycze
tobie. A ta cala polka w komisji hazardowej jest tyPOwa dla Platformy Obywateli
POpierajacych korupcje. Tak jak i media POtwierdzily nic z tego nie bedzie, trzeba sprawie "ukrecic leb". Pamietam to jeszcze, jak za komuny, idziemy tam zPOwrotem.
A tacy jak ty w tym doPOmagaja i ciagle narod PIS-em strasza, Wolalbym juz
opowiedziec sie za SLD bo oni przynajmiej maja dobra wole a PO anit woli ani pracy,
totalnie zero dzialania wszystkie ich POmysly to nie na czasie i wadze. Tylko przez straszenie PIS-em uspali narod, ktory sie POwoli budzi i przeciera oczy.
Mialbym tylko jedna prozbe panie PO moglbys mi POdac link albo zrodlo
gdzie moznaby sie zapoznac z programem tej partii. jakos nie udalo mi sie do tej POry
zapoznac z ich programem jakas wielka niewiadoma PO czynach widze, ze nieudacznicy a moze programm maja dobry. podaj mi prosze to zrodlo POdziel sie ze mna tym co ty wiesz a moze ja nie wiem. W cywilizowanych krajach kazda partia w kampani wyborczej
POdaje swoj programm ale w PO znam tylko jak do tad jeden punkt programmu
"bojcie sie PIS-u" a to mi nie wystarczy, moze tobie tak, mnie nie.
A wiec czekam.....................?????
Elendir / 2009-12-11 17:06 / Łowca czarownic

Na tym to POlega, twoj cudotworca rzuci haslo konstytucja a takie wazeliny jak ty biora to za dobra karte i wymyslaja takie tezy POchwalne

O zmianach w konstytucji jakie bym wprowadził pisałem jeszcze przed wyborami. Tak więc skoro pojawiła się propozycja idąca w tym kierunku to chyba naturalną koleją rzeczy było jej poparcie?

W cywilizowanych krajach kazda partia w kampani wyborczej POdaje swoj programm ale w PO znam tylko jak do tad jeden punkt programmu

Program był dostępny w internecie. Nawet w którejś z wypowiedzi podałem do niego linka dla co mniej rozgarniętych by również potrafili go znaleźć. Tak więc Twoja wypowiedź świadczy jedynie o Twojej ignorancji. W sumie dobrze się określiłeś:

POprostu mataczesz czyli duzo piszesz a to nikomu nie sluzy bo bez sensu.
peery / 84.144.92.* / 2009-12-14 08:27

Program był dostępny w internecie.

pa...pa ra..pa.... co to znaczy byl? osmieszasz sie i to bardzo. skleroza to jedna z powaznych chorob w Polsce i ciebie tez dopadla???
to przypomnij sobie tego linka(ktory nigdy nie zaistnial).
albo zebys sie nie pocil to POmoge tobie. wyobraz sobie, ze taka madra partia jak PO
nie ma zadnego programu nigdzie go nie znajdziesz. jast to partia, ktora zyje
jak ten menel dniem dzisiejszym i nie ma absolutnie zadnych sprecyzowanych planow.
w dzisiejszym swiecie jest to nie do POmyslenia. i ty mozesz pisac sobie o nich
poematy ale dla mnie sam fakt, ze nie maja programu(tylko czarne slogany i straszenie PIS-em) dyskwalifikuje ich w przedbiegach. jest to niesamowite ale prawdziwe.
i mozesz dle mnie byc profesorem ale w tym co piszesz to sam sie oklamujesz.
obiektywizm jest daleko od ciebie, wniosek: bronisz swoich interesow a nie narodu.
i zyjesz na garnuszku PO. nie jest to hanba ale trzeba miec odwage cywilna i sie do tego przyznac a nie wlasnie jak to pisalem mataczyc.
ja spogladam na to w rozszezonych horyzontach nie jestem zdany na polityke ani PO ani PIS-uj czy nawet trzeciej partii. Mi bedzie dobrze jak narodowi bedzie dobrze, a ty sie sam
zaklamujesz. widac to PO twoich komentarzach. wszystko ale doslownie wszystko co robi PO wybielasz i bronisz a oni sobie z nas drwiny uskuteczniaja. bierzesz wszystko za dobra karte a te czasy PO propagandy sukcesu juz dawno sie skonczyly i przechodzimy do smutnej rzeczywistosci. PO strazacy POwoli sie wypalaja i nie wiedza, ktory pozar maja najpierw gasic. tak to jest bez konkretnego programu partii. tylko ciagle jakies wystrzalowe POmysly niczemu i nikomu nie sluzace. Nawet komunisci jaki mieli program(nawet 5-cio letni) taki mieli ale go. mieli.
Elendir / 2009-12-14 08:57 / Łowca czarownic

skleroza to jedna z powaznych chorob w Polsce i ciebie tez dopadla???
to przypomnij sobie tego linka(ktory nigdy nie zaistnial).

Przypomniałem sobie i raz jeszcze powtórzę. Nie tylko tylko link istniał, ale na wypowiedzi podobnych Tobie ignorantów go zacytowałem. Nie wierzysz? To prześledź sobie historię moich wypowiedzi przed wyborami.
Reszta Twojej wypowiedzi bardzo dobrze odnosi się do Ciebie - trzeba w niej jedynie zamienić PO na PiS (i na odwrót).
peery / 84.144.92.* / 2009-12-14 09:25

Nie tylko
tylko link istniał,

wiesz co ty piszesz, naprawde zaoszczedz sobie wstydu. prosze o konkrety a wiec
podaj link, a nie pisz mi tu po-wskich wymowek: istnial a moze nie istnial itd.
co to znaczy istnial???????????????????????????

trzeba w niej jedynie zamienić PO na PiS (i na
odwrót).

a ten slogan, teraz slyszy sie czesto z ust PO w dyskusjach
politycznych. ja wiem, ze PO zyczyloby sobie intelektu PISowskiego
twoim kolegom z PO tak pali sie grunt pod nogami, ze nie panuja nad tym
co mowia juz nawet media niemaja cierpliwosci tego dluzej tolerowac.
Robienie z kogos(twoj styl wypowiedzi jest taki sam) przyglupa(przepraszam, ale nie da sie inaczej) to wielka zniewaga. jak to w zyciu bywa czlowiek ma oczy, uszy a nawet rozum, co tobie i tez zycze. i zaniechaj tej haniebnej dla ciebie i twoich kolesiow
propagandy, ktora chyba przejdzie mimo woli do historii.
Elendir / 2009-12-14 12:10 / Łowca czarownic

wiesz co ty piszesz, naprawde zaoszczedz sobie wstydu.
prosze o konkrety a wiec podaj link,

Na prawdę ośmieszasz się. Wystarczy wpisać w google frazę: PO program by takowy znaleźć, albo wejść na oficjalną stronę PO. Ale skoro najwyraźniej po potrafisz tego wykonać, to podam ci link do strony z której możesz sobie ściągnąć program PO:

http://www.platforma.org/pl/program/


ja wiem, ze PO zyczyloby sobie intelektu PISowskiego

Trudno mi się wypowiadać za PO, ale ja nie życzyłbym sobie intelektu PiS. Ani nie życzyłbym sobie i w ogóle Polakom, by politycy rządzący krajem posługiwali się swoim intelektem w sposób jaki dokonują tego bracia Kaczyńscy.

twoim kolegom z PO tak pali sie grunt pod nogami, ze nie panuja nad tym co mowia juz nawet media niemaja cierpliwosci tego dluzej tolerowac.

Jakim moim kolegom? A odnośnie wypowiedzi które miałyby stanowić ilustrację do tezy którą głosisz to albo podasz konkrety albo nie mamy o czym rozmawiać.

Robienie z kogos(twoj styl wypowiedzi jest taki sam) przyglupa(przepraszam, ale nie da sie inaczej) to wielka zniewaga. jak to w zyciu bywa czlowiek ma oczy, uszy a nawet rozum, co tobie i tez zycze.

Jeżeli ktoś nie grzeszy szczególną znajomością tematu lub bystrością umysłu, ale prezentuje kulturalny poziom wypowiedzi, to mimo wszystko staram się go traktować z szacunkiem. W twoim przypadku jad tak spływa z wypowiedzi, że o kulturalnej formie rozmowy nie ma mowy. Nie mówiąc już o mniej lub bardziej bezpośrednich obelgach oraz wycieczkach osobistych. Nawet w zacytowanym fragmencie sugerujesz że nie posiadam rozumu. Tak więc nie oczekuj że nie będę reagować na twoją ignorancję. A odnośnie kwestii przyglupa, to uwierz mi - twoje wypowiedzi mówią same za siebie.
peery / 84.144.55.* / 2009-12-14 16:37
Program PO.
Polska zasługuje na cud gospodarczy
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

tak zaczyna sie program PO.

Nie chce duzo pisac, bo bedziesz sie skarzyl, ze uzywam obelg.
ale PO wcale sie nie konfrontuje z tym programem jezeli
kto kolwiek moze nazwac to programem.
to jest czysta wyrafinowana PROPAGANDA
innym slowem WODOLEJSTWO ale przyznam, ze trzeba tez miec zdolnosci azeby tak napisac, podziwiam .
Dawno sie tak nie usmialem, nie bede kopiowal niektorych zdan tego programu(bo czasu by mi nie starczylo na to).
POwiem tylko jeszcze raz WODOLEJSTWO , ale jest program nie wiem od kiedy ale jest
bylem w bledzie.
mozesz mi zarzucac brak kultury(chociaz ja posiadam), ale obserwujac te cale rozgrywki
i robienie POlityki w POlsce, puscily mi POprostu juz hamulce. i tak jak widze to gruboskurne i agresywne dzialanie rzadzacych sam reaguje agresja. czyli daje sie wciagnac w pulapke ale to takie ludzkie i przyznaje sie do tego.

Przeczytaj sobie jak zrodzila sie PO:
cytat
Platforma Obywatelska zrodziła się z protestu przeciwko złej polityce. Dobra
polityka pozostaje w służbie człowieka, nie zaś jakiejkolwiek doktryny lub interesu.
Polityka łączy się z moralnością tylko tam, gdzie pielęgnowane są cnoty
obywatelskie. Gdzie patriotyzm stawiany jest ponad walkę o partyjne interesy.
cytat
napewno nie jeden jak to czyta to peka ze smiechu.....

albo to:
cytat
Fundamentem cywilizacji Zachodu jest Dekalog. Wierzymy wspólnie w trwałą
wartość norm w nim zawartych. Nie chcemy, by Państwo przypisywało sobie
rolę strażnika Dekalogu. Ale Państwo nie może pozwalać, by jedni – łamiąc
zawarte w nim zasady – pozbawiali w ten sposób godności i praw innych albo
deprawowali tych, którzy nie dojrzeli jeszcze do pełnej odpowiedzialności za
swoje życie. Dlatego zadaniem Państwa jest roztropne wspieranie rodziny i tradycyjnych
norm obyczajowych, służących jej trwałości i rozwojowi. Dlatego prawo
winno ochraniać życie ludzkie, tak jak czyni to obowiązujące dziś w Polsce
ustawodawstwo, zakazując również eutanazji i ograniczając badania genetyczne.
cytat
kto to pisal???
nic sie nie zgadza, takze i z twoimi tezami
albo to przeciez w ostatnich tygodniach przezywalismy przeciwnosci tego:
cytat
Zreformujemy policję. Będzie to możliwe poprzez zmianę funkcji i odbiurokratyzowanie
Komendy Głównej oraz likwidację stanowisk dublujących
się kompetencyjnie. Wzmocnimy finansowo i etatowo Centralne Biuro Śledcze. .
cytat
nie moge wytrzymac ze smiechu, a co to ma znaczyc?
cytat
By zwalczyć korupcję, nieodzowne jest przyjęcie ponadpartyjnego
paktu antykorupcyjnego, określającego metody walki z tym zjawiskiem. Musi
on obejmować nie tylko działania organizacyjne, wykrywcze i procesowe, ale
również prewencyjne.
cytat
kaminski prowadzil dzialania prewencyjne i co????? pakt anty korupcyjny go odwolal...
co krok to smiech, wybacz ale to nie jest poziom dla mnie. na taki KIT nie ide.
ladnie napisane ale zero POkrycia czyli nierobstwo
za to piekne slowa.
Elendir / 2009-12-14 21:22 / Łowca czarownic
Narzekałeś na wodolejstwo, a samemu konkretnie niewiele napisałeś. To że w programie są opisane pewne idee jakoś nie budzi u mnie śmiechu. Można dyskutować o tym jak się mają do praktyki, ale bynajmniej nie uważam że są zbędne.

No więc co konkretnego napisałeś?

kaminski prowadzil dzialania prewencyjne i co????? pakt
anty korupcyjny go odwolal...

Jakie działania prewencyjne Kamiński prowadził? Zorganizował roczną akcję mającą na celu zachęcenie Sawickiej do wzięcia łapówki? To niby miała być prewencja? Moim zdaniem Kamiński słusznie został odwołany gdyż zamiast zająć się walką z korupcją działał na polityczne zlecenie a w konsekwencji na szkodę państwa. Szkoda tylko że tak późno to się stało.
man13 / 2009-12-07 15:45 / Tysiącznik na forum
... niezależnie...... A zakomuny Karol Józef Wojtyła dostał błogosławieństwo na stanowisko biskupa od władz PRL-u.
.... niezależne...... to takie niePiSiowe.
Cuda / 83.8.116.* / 2009-12-07 10:32
Ale dowcip! Na miarę poziomu portalu i niejakiego "yuki". Pogratulować!
yuki / 150.254.212.* / 2009-12-07 13:44
Dowcip, jak dowcip.
Fak jest taki, że się w PiS zaparli na Kempę i Wassremana, żeby w każdej komisji chociaż troszkę posiedzieli.
Mój poziom, to nie Twoja sprawa Cuda.
Może czegoś brakuje w Twoim niku?
raj utracony / 79.188.238.* / 2009-12-07 10:30
gołąbka Sawicka
>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…). Ty mi nie mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo jest coś do wzięcia (….).
Ku.....rwa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę (….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..), żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie <

w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie
Elendir / 2009-12-07 17:58 / Łowca czarownic
Ile jeszcze będziesz odgrzewać te same zimne kotlety? A może byś np. potrafił trochę Lipca zacytować? Nad nib CBA by do czegoś go skusić nie musiało pracować rok czasu.
rz-hh / 84.144.109.* / 2009-12-08 11:49
nie baw sie w wybielacza
prawda jest prawda i nigdy nie bedzie odgrzewanymi kotletami...............
Elendir / 2009-12-09 07:51 / Łowca czarownic
Tak? A nawet Twój prezes coś takiego powiedział podczas wyborów jeśli dobrze pamiętam.
janiszek72 / 2009-12-07 10:02 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

Najnowsze wpisy