Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS: Powołać komisję śledczą ds. Sawickiej

PiS: Powołać komisję śledczą ds. Sawickiej

Wyświetlaj:
Tusek booster / 89.78.10.* / 2007-10-17 22:21
No wlasnie; w kazdej innej sprawie Platfusy Obywatelskie domagaly sie komisji sledczej. Dlaczego w Sprawie Sawickiej nie wykrzykuja i nie domagaja sie takiej komisji?
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-10-18 21:42
ludzie spoko nie dowalac sobie te miernoty z PIS,PO,LSDi jesli czytaja to maja ubaw , spoko wszystko w wyborach
głos ludu ;) / 170.252.80.* / 2007-10-18 11:47
a po co komisja w sprawie Sawickiej? tutaj potrzebny jest sąd, ot co. chciała brać - będzie siedzieć.

natomiast akcja CBA w Min. Rolnictwa do tej pory nie została wyjaśniona.
ciekawyjestemityle / 83.24.213.* / 2007-10-18 18:32
a po to, żebyśmy się dowiedzieli ile poświęcenia dla służby należy wykazać, aby pójść na coś takiego, jak próba uwiedzenia równie szpetnej i odpychającej POsłanki.
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-10-18 21:46
szpetnej jak sumienie PO czyli poslanka Patera?
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-10-17 21:54
BURAK!
A co p-osłom do przestępstw? Jeżeli jest winna - przed sąd i do ciupy! A jak nie - to wara. I tyle. Ale jak ktoś się na niczym nie zna - to napewno umiejętnie rozliczy innych. Ot i cały program pisu.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-17 10:43
Jak oni pięknie nami manipulują.
I to wszystko dla naszego dobra (i za nasze pieniądze) - wzruszyłem się.
eVVoK / 2007-10-17 12:01
Nie dajmy się manipulować i wciągać w tę brudną grę.
Pokażmy PiSuarom w niedzielę 21 X gest Koazkiewicza - idźmy i głosujmy wg własnego przekonania, a nie pod wpływem tanich chwytów propagandowychKurskiego, Putry czy Brudzińskiego.
Mam 39 lat i jedno postanowienie, jak PIS utrzyma władzę po 21 X to inwestuję w naukę języka obcego - tak aby każdy przeżyty dzień w IV RP przybliżał mnie do odlotu z tego PISowskiego bagna.
Mam jednak nadzieję, że uda się nam odsunąć tych chorych na władzę ludzi i nie będę zmuszony do wyjazdu z Mojego Ukochanego Kraju.
Tak się składa, że w kolejnych falach polskiej emigracji traciłem po kolei wszytskich najbliższych,: ojeciec i matka wyemigrowali w 1987, brat w 1987, siostra w 1990, najbliższy przyjaciel w 1987 r, kolejny najblższy przyjaciel w 1993.
Trwałem tu samotnie na posterunku licząc, że może w końcu będzie normalnie. 2 lata temu wielka nadzieja na rządy PO-PISu została utopiona nie przez ambicję D.Tuska jak to usiłuje wmówić wszystkim boski Jarosław, ale dlatego, że ludzie Platformy dostrzegali już to się później nam wszytskim objawiło w postaci podejrzeń,podsłuchów oskarżeń i niezrównanej buty władzy aparatu PIS - który deklarował podobno odnowę moralną.

Cóż, mamy 2 dzieci i to o nich musimy myśleć. Bardzo bym nie chciał znaleźć się w kolejnej fali emigrantów, chcę żyć i pracować we własnym kraju, dlatego zdecydowanie ja i moja żona opowiemy się po jasnej stronie mocy. Będziemy głosować na PO i żadne kolejne pesudoafery nagłaśniane przez porpoagandę PIS nie zmienią naszego zdania.
Niech żyje WOLNA POLSKA!!!!!!!!!
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-10-18 21:50
szkoda balwanie ze nie wyjechales z mamusia i tayusiem z przyjacielem 1,2.5 a moze oni zwiewali od ciebie dzubasku? no i mialam nie dowalac ojjjjjjjjjjjjjjjjj te nerwy!!
Zdziwiony / 87.105.191.* / 2007-10-17 20:12
Jeżeli 100 tys. łapówki jest dla Ciebie pseudoaferą, to jednak lepiej jedź. Pamiętaj tylko, że tam taka suma łapówki też nie jest pseudoaferą.
tylko prawda! / 87.119.13.* / 2007-10-17 16:04
Urzekla mnie Twoja historia. Uciekaj z Polski i nie czekaj na wyniki wyborow. Takich patriotow jakim jestes tu nam nie potrzeba, cwaniaczku
taka jest ma mowa... / 213.158.197.* / 2007-10-17 12:37
W sprawie niedoszłej koalicji PO-PiS.
Wszyscy mają w pamięci bezczela Komorowskiego, który w powyborczym szoku wydusił z siebie motto kolejnych 2 lat Platformy: "To niech sobie teraz PiS robi koalicję z Andrzejem Lepperem".

I co miał PiS zrobić, skoro jednocześnie PO nie chciała rozwiązać Parlamentu - bo wolała wspiąć się na szczyt wyrachowania i liczyć, że PiS się wykrwawi. Ale te ochlaptusy z PO się przeliczyły, bo lud już nie jest taki ciemny i nie łyka już tak łatwo "cudów" łże-liberała półTuska.

"inwestuję w naukę języka obcego - tak aby każdy
przeżyty dzień w IV RP przybliżał mnie do odlotu"

Tak ci się pali by z Polski s*********? to s********* wykształciuchu, droga wolna...
eVVoK / 2007-10-17 17:21
Jak nie był bym patriotą, to miałem już 20 lat temu okazję opuścić rodzinny kraj, moje dzieci szprechałyby teraz po niemiecku, a ja śmiałbym się z żartów o kartoflach z nad Wisły . Postanowiłem, że zostaję bo w 89 wierzyłem że będzie tutaj szansa dla nas młodych w nowej Polsce. Nie dziwię się jednak obecnie młodemu pokoleniu, które głosuje nogami. Takie prostackie betony jak ty (taka jest ma mowa) stanowią najtrwalszy elektorat dla idei fix braci K.
Niestety Ci, którzy opuszcają nasze granice wpływają niekorzytsnie na strukturę społeczną. Co raz większy w niej udział mają tobie podobni oraz masy mamione przez jedynie słuszną rozgłośnię radiową. O to właśnie chodzi, "ciemnym" tłumem najłatwiej się kieruje.
Wykształciuchy zadają niewygodne pytania, ba nawet mają dostęp do wolnych mediów, a są wśród nich i tacy, którzy górują intelektualnie nad samym wodzem. Nie krępujcie się załóżcie brunatne koszule i czerwone horąwie bieżcie w dłoń. PiSuariusze wszystkich stron łączcie się!
Pamiętaj każdy totalitaryzm był wspierany przez takich jak TY. Obyś się nie obudził z ręką w nocniku w zaszczurzonej celi.
na pohybel wykształciuchom / 213.158.196.* / 2007-10-18 08:53
myślę, że takiego wykształciucha jak ty można podsumować tym cytatem:

"horągwie bieżcie"
Adol / 2007-10-18 10:53 / Bywalec forum
Wypsło miu się w ferworze walki.

"żadne kolejne pesudoafery nagłaśniane przez
porpoagandę PIS nie zmienią naszego zdania. "
Tylko krowa nie zmienia zdania. Ja głosowałem na PO ale... chyba już tego nie zrobię. Też jestem zniesmaczony pewnymi posunieńciami PIS-u ale afery pani Sawickiej nie nazwałbym psudo.
Obnarza jednak to o czym Korwin mówi od lat o świniach przy korycie.
eVVoK / 2007-10-18 11:18
OK zgadzam się z jednym - walka z korupcją TAK - ale ze wszystkimi jej objawami - dlaczego epatuje się na 5 dni przed wyborami sprawą korupcji byłej posłanki partii opozycyjnej - a afery korupcyjne, w których uwikłani są bardziej znaczący aparatczycy PISu są wyciszane. Taka selektywna akcja ma na celu nie samo zwalczanie korupcji, co ze wszech miar jest pozytywne - ale jawne i bezczelne wsparcie instytucji państwowych w walce politycznej - a to już jest bardzo groźne dla demokracji - głosuj na PIS - ja mam do kogo wyjechać, z daleka będę się przyglądał jak topicie się we własnym bagnie. Spójrz na los Marcinkiewicza - był bardzo blisko braci a teraz nie mógł siedzieć nadal cicho i przyklaskiwać niszczeniu państwa i demoralizcji społeczeństwa. Wytykanie błędów ortograficznych nie ma nic wspólnego z merytoryczną dyskusją. Wolę być wyksztaUciuchem np przez '"U" zamiast "ł" niż bezwolnym paCHołkiem przez "CH".
Zdziwiony / 87.105.191.* / 2007-10-18 18:03
Jak jednak nie chcesz wyjechać, to pomyśl, a propagandę odstaw na bok. Za jakiś czas będziesz mógł się z niej śmiać. Jak zrobisz na odwrót to pamiętaj "miałeś chamie złoty róg".
emigrant96 / 213.230.129.* / 2007-10-18 13:03
Ja wyjechałem 10 lat temu kiedy zagłosowałeś na "...komuno wróć..." Kwaśniewskiego....
20 lat temu wyjeżdżali tylko "towarzysze". Mnie nie dali paszportu.... i nie tylko mnie.

"...Niestety Ci, którzy opuszcają nasze granice wpływają
niekorzytsnie na strukturę społeczną. Co raz większy w
niej udział mają tobie podobni oraz masy mamione
przez jedynie słuszną rozgłośnię radiową. O to właśnie
chodzi, "ciemnym" tłumem najłatwiej się kieruje..."

I nie próbuj "...mamić..." mądrzejszych od siebie cytując założenia partyjne PZPR bo to było 50 lat rządów (+10 prezydentury Kwaśniewskiego) niezmąconych przez żadną opozycję (bo ją likwidowali) w czasie, których mogli stworzyć demokrację jaką dzisiaj obiecują.

Właśnie słyszę w TVN z Krakowa mamienie Kwaśniewskiego jak cytując Papieża odwołuje się do miłości, dobroci, uczciwości...:
- Głosujcie na nas frajerzy a my tą Waszą biedną, głupią, naiwną dobroć umiejętnie wykorzystamy... do własnych interesów jak za każdym razem po objęciu władzy.

w głowie mi się nie mieści jak można dać z siebie robić barana kolejny raz z rzędu.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-17 12:50
Podobno Jarosław to świetny strateg, więc nawet jak PO się wspina na jakieś szczyty to nie powinno mu to przrszkadzać w realizacji swoich planów.
Odpowiedzialność polityka za kraj polega na tym, że dokonuje wyboru i bierze za niego całkowitą odpowiedzialność, a nie twierdzi, że chciał dobrze tylko inni mu przeszkadzali.
W PRL'u władzy ludowej też nieustannie przeszkadzali w słusznych działaniach reakcjoniści, ekstrema, zapluty karzeł reakcji, wykształciuchy itd.

Jaki ten PIS biedny, oni by nawet chcieli dobrze ale inni zmuszją ich do złych wyborów - znów się wzruszyłem.
umowa stoi? / 213.158.197.* / 2007-10-17 13:22
Zamiast się wzruszać - po prostu zagłosuj na PiS (bo PiS te wybory wygra - vide jedyna wiarygodna PGB), aby tym razem jednak mieli 231 posłów. A za cztery lata ich rozliczymy. Razem. I bezlitośnie.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-17 13:49
Rozliczymy tak jak AWS i SLD?
Po co głosować na partię, która twierdzi, że robiłaby swoje tylko wszyscy jej przeszkadzają?
Po za tym nie chcę żyć w kraju donosicieli i podsłuchów, w kraju w którym tak jak w piosence na każdego człowieka jeden szeryf przypada?
Nie chcę żyć w kraju w którym bedę osobą podejrzaną tylko dlatego, że nie podoba mi się polityka PIS'u (jak nie jestem z nimi to jestem automatycznie za układem).
wacek_kamikadze / 213.218.116.* / 2007-10-17 09:58
7 cudów Twórcy IV RP

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie, gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV i grają w kiepskim filmie.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.

7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?
### / 2007-10-17 11:33 / Bywalec forum
Pozostaje Ci jeszcze udowodnic ze wladze PRL wiedzialy ze rodzice Kaczynskiego byli w AK.
Bez tego dowodu Twoja wypowiedz to zwykly antysemityzm.
daremny trud / 213.158.197.* / 2007-10-17 10:05
wy UBecy wiele razy próbowaliście takich chwytów a'la Pinejro, a'la Leszek Bubel, a'la - i nadal niczego was to nie nauczyło.
Elendir / 2007-10-17 10:18 / Łowca czarownic
Uważasz, że Kaczyński miał takie szczęście, czy też chciałbyś merytorycznie polemizować z tamtą wypowiedzią?
Elendir / 2007-10-17 09:38 / Łowca czarownic
Bardzo spodobało mi się pierwsze zdanie:

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS-u zapewnił że publikacja przez CBA nagrania rozmów byłej posłanki PO, Beaty Sawickiej nie miała nic wspólnego z kampanią wyborczą.

I pewnie zapewnienie Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS również nic nie miało wspólnego z kampanią wyborczą.
dosyć pisu! / 157.25.157.* / 2007-10-17 09:37
W końcu jest to policja polityczna i stosuje "ciekawe metody".
PiS to PRL-bis.
NORMALNOSC / 80.53.15.* / 2007-10-17 09:20
Powolac KOMISJE do upolitycznienia SLUZB SPECJALNYCH.To jest ewenement,PIS zlikwidowal WSI jako szkodliwe bo inwigilowaly partie polityczne.Powolaly nowe ktore sa jeszcze bardziej upolitycznione.Gratulacje panie Kaczynski,kiedys trzeba bedzie za to odpowiedziec,i nie pomoze tu MALY PISTOLECIK.
niewairygodne / 83.24.213.* / 2007-10-18 18:35
czytasz tego ubeckiego szmatławca?
dareg / 89.76.173.* / 2007-10-17 09:01
sawicka mogła w łape wziąc po wyborach - po wyborach nie byłaby to sprawa polityczna
aab / 193.201.167.* / 2007-10-17 08:00
a do śmierci Pani Blidy jakoś nie mogą....bo Zioberkowi by zaszkodzili....Kuchciński, Cymański ...same "gwiazdy" ... po 21-pierwszym na "Syberię"
towarzyszkaBlida / 83.24.213.* / 2007-10-18 18:38
i pomyśleć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu zwrócenie do komunisty, lub gdy mowa była o komuniście w tonie - per - Pan - Pani było uważane za obelgę.
ps / 83.242.85.* / 2007-10-17 23:05
Nie jestem sympatykiem PISu ale za śmierć Pani Blidy to w pierwszej kolejności oskarżyłbym jej męża który był świadomy że w tej łazience jest pistolet (pomijam że nielegalny).
dikens / 213.199.219.* / 2007-10-17 07:58
PISiory kiedy im to na rękę to chętnie powołają komisję śledczą. Ale kiedy była afera Begergate i inne, np inwigilacja mediów, to jakoś ochoty do powoływania komisji śledczych nie mieli. ale nazwie tej partii w świetle działań jej przywódców bliżej do PISuaru niż do prawa, o sprawiedliwości nie wspominając.
jakgoprzezywają? / 83.24.213.* / 2007-10-18 18:41
co za przypadek. Podobnego zdania jest główny POrąbaniec, no wiesz ten rudy, sepleniący, taki wałek aferowy rodem KLD. Cholera zapomniałem, jakie ma przezwisko.

Najnowsze wpisy