Forum Polityka, aktualnościPolityka

PiS razem z Samoobroną i LPR

PiS razem z Samoobroną i LPR

Money.pl / 2006-02-02 19:06
Komentarze do wiadomości: PiS razem z Samoobroną i LPR.
Wyświetlaj:
akfe / 2006-02-06 19:30
PiS kolejny raz udowodnila, że są partią rządzącą tylko dla swoich wyborców. Trzeba mieć klasę, aby umieć sprawować rządy także dla drugiej połowy. Jak narazie program pisowców przypomina program socjalistyczny. Może dlatego, iż ludzie na czele PiSu stojący, wywodzą się z tamtego okresu. Dyktat, socjal, cenzura, a do tego dochodzi jeszcze fanatyczna wręcz chęć rozliczania przeszłości. Jak na razie widać, że prawo nie obowiązuje wszystkich ( choćby wyroki ludzi z samoobrony - niewyegzekwowane), sprawiedliwie nie znaczy równo; i tylko "i" pozostaje sobą.
Dziennikarzy popieram. Niech PiS zrozumie, że na mediach Rydzyka nie daleko można zajechać. Następne kroki PiSu pokażą jak się skarżą, że inni ich nie chcą słuchać ani pokazywać.
wiesław / 83.8.233.* / 2006-02-05 21:22
Miałem wątpliwości co do zdolności pana Kaczyńskiego. Wybór osoby premiera jest powalający - zgrabny, spokojny mentor. Silnie oddziałuje na starsze pokolenie, prostych ludzi. Jako pierwszy premier jest znakomity. Kto będzie jego następcą ? O większych rzeczach nie wspomnę.
real / 81.219.244.* / 2006-02-06 01:23
Myślę Panie Wiesławie, że lepszym premierem byłby Chuck Norris. Jest bardziej powalający.
Jarosław I Krótki / 84.10.179.* / 2006-02-05 14:13
Przywołuję do porządku Jaco i Kolo. Proszę nie jątrzyć i nie obrażać forumowiczów. Nastepnym razem w stosunku do Was wyciągnę konsekwencje słuzbowe.
Redakcja forum / 2006-02-05 17:59 / Administracja forum
Dyskutujmy, ale bez obrażania innych. Prosimy
Redakcja Forum
Urbanowicz / 81.210.125.* / 2006-02-03 14:02
To dzielenie mediów na lepsze i gorsze jest skandaliczna praktyka
swiadczaca o arogancji wladzy. Arogancji nie tylko w stosunku do innych
mediów, których dziennikarze czekali na informacje na korytarzu
sejmowym, ale tez w stosunku do innych wyborców.

PiS - z wyjatkowym tupetem - zlamal demokratyczna zasade równosci
wszystkich mediów w dostepie do waznych wydarzen zycia publicznego. Dla
PiS-u sa równi i równiejsi, czego nie omieszkal podkreslic, z czarujacym
usmiechem na twarzy, posel PiS Marek Suski. Nie widzialem takiej buty ze
strony wladzy od czasów PRL-u.

Pisze o tym na blogu o mediach: http://mediacafepl.blogspot.com/
Kolo / 212.14.5.* / 2006-02-05 12:05
Towarzyszu Urbanowicz po pierwsze to nie była tylko decyzja PIS-u, po drugie to była lekcja dla "obiektywnych" mediów, a zwłaszcza paru dziennikarzyn, którzy zapomnieli już o wiarygodności dziennikarskiej i starają się nie opisywać rzeczywistości, lecz ją tworzyć (p. Olejnik, p. Lis, p. Gawryluk itp.). A po ptrzecie to coś mi się wydaje, że towarzyszowi panika zajrzała do oczu, bo logiki w pana wypowiedzi za grosz. Sensu zresztą też.
strzelec / 80.55.173.* / 2006-02-03 12:58
Popieram może teraz wkońcu nawet ludzie do których docierały suche obietnice też zauważą, że drugiej Japoni nie można zbudować dając wszystkim, za leżenie zapomóg tylko trzeba cięszko pracować, a samoobrona by wszystkim wszystko dała i pieniadze dodrukowała, Prawo i Socjalizm (PiS) znalazł sobie równych, z którymi pujdzie na dno i to mnie bardzo cieszy. Z pierwszego okresu ich rządów nie wynikają żadne sensowne krokoki czy propozycji, jedynie w sądownictwie jest jakaś nadzieja na poprawe, reszta poprostu leży, ale to dobrze rokuje na ich przyszłość, przypieczętowana "Psełdo wiarą i religią" tz. kościołem prezesa Rydzyka, bo nie można niestety tego co ten pan robi nazwać postępowaniem katolika :) a ludzie którzy go słuchają i popierają mieli swoje określenie po 1938 roku w niemczech, bez urazy radio katolickie i telewizja katolicka powinna szerzyć prawdy związane z wiarą, a nie wprowadzać jakieś nowe doktryny faszystowskie. Jak widać, PiS ma bliżej do białorusi jak do zachodniej europy, widzimy to po ich poczynaniach co do mediów, może internet też o cenzurujcie :)
pisman / 83.27.8.* / 2006-02-04 16:01
Komu leży temu leży.. U nas wszystko stoi !
Wapniak / 83.28.102.* / 2006-02-03 11:26
Dziwne, ale ta pyskówka przypomina mi jak żywo typowo polski charakter i jak na Onecie: mielenie g.... w trawie.
Ryszard / 83.5.239.* / 2006-02-03 11:25
Kolejne 4 lata stracone. Nastepuje politylizacja wszystkiego. Tanie państwo to wzrost obciażeń podatników, można zapomnieć o procesach prorynkowych i rozwojowych. Pakiet ustaw to głównie ustawy roszczeniowe, w których ukrywa się kilka ustaw zwiekszajacych władzę bliźniaków. Nietypowych bo znakomitych w swych knowaniach destruktorów. Co potrafią pokazują 3 lata Lecha w Warszawie. Z ponad 70% poparcia zostało mniej niż 40%. Inwestycje leżą, rozwój - zatrzymany, same pasmo sukcesów (medialnych). W ciagu 100 dni rządzenia PiS-u brak jakichkolwiek sensownych projektów ustaw. Wszytko leży.
Do czorta z nimi.
zm55 / 83.31.64.* / 2006-02-03 10:56
Z jednego się cieszę: Samoobrna rozpoczęła samozagładę.
strzelec / 80.55.173.* / 2006-02-03 12:44
Popieram i się ciesze :)
koles113 / 84.10.130.* / 2006-02-03 09:25
To, co zaszło bardziej mnie utwierdza w przekonaniu, że Kaczyniaki są po prostu coś winni Rydzykowi za jego poparcie w wyborach!!! Dlatego teraz mamy takie szopki jak widać :(
A co do tej umowy stabilizacyjnej to nie wróżę jej, że przetrwa zbyt długo!! Bo tacy ludzie jak Leper czy Giertych z natury muszą być na nie (w opozycji) i raz dwa się z bliźniakami pogryzą bo oni zawsze mają inne zdanie.
Klops / 83.26.225.* / 2006-02-03 09:09
Po 100 dniach rządów PiS nie zostało zrobione nic, ani ustawa o WSI nie ruszona i nie ruszą jej, ani nie zmniejszone podatki a nawet zwiększone( wiadomo skąd wezmą na becikowe) przez zamrożenie ulg podatkowych, uchwalane są ustawy które od razu trafiają przed Trybunał Konstytucyjny...
Ehhh wiedziałem po wyborach że nie bedę miał wielu powodów do radości z efektów sprawowanej władzy, ale że będę Polakiem z Polski "B" nie wiedziałem. W świetle wczorajszych wydarzeń mam takie odczucie.
A nawiązując do tytułu tylko zmiana ordynacji wyborczej jest w stanie coś zmienić.
jaco / 83.27.30.* / 2006-02-04 11:04
Prawie 100 dni bez POparcia największego przedwyborczego sojusznika nie mogło obfitować w zmiany i ustawy ponieważ nie mogły być przegłosowane w sejmie. Co więcej PO neguje wszystkie ruchy PISu i stara się ośmieszyć ich liderów używając do tego mediów. Tusk z Rokitą chcieli podpisać koalicję z PISem do momentu wyników wyborów. Wtedy nastąpił zwrot i PIS stał się wrogiem numer jeden. Osobiście nie widzę żadnego powodu do narzekań. Oprócz skandalicznego zachowania liderów PO, Rydzyka i mediów nic złego się w Polsce nie dzieje. A może czegoś nie wiem i komuś z was się pogorszyło to podzielcie się refleksjami. Narazie siejecie panikę tworzoną przez Rokitę, ale to przecierz fikcja. Ten człowiek razem z Tuskiem podzielił Polaków na klasy tzn. Inteligencję i Mocherów. To jest chore. Ich działalność opozycyjna ogranicza się do niekontrolowanej walki z rządem a ostatnio nawet z Prezydentem. Jak można mówić o obaleniu prezydenta i wezwaniu do społecznego nieposłuszeństwa? Ten człowiek jest chory i powinien być izolowany od polityki. Jak można ufać takiej osobie? Człowiek, który oprócz dosłownie kilku haseł wyborczych nie posiada żadnego programu politycznego. Sprawdźcie i porównajcie programy obu partii a potem komentujcie. Tusk przed wyborami zapowiadał, żeby nie spodziewać się prawie żadnych zmian w Polsce oprócz podatku 3x15, sprywatyzowaniu reszty przedsiębiorstw i paru bzdur o ZUSie. Jeżeli kogoś to satysfakcjonuje to fajnie, ale większość społeczeństwa chciała konkretnego programu PIS wspomaganego przez polityków PO. Ja głosowałem za taką opcją. Niestety PIS został sam więc przygruchał sobie SO i LPR bo musi realizować swój program a nie czekać na łaskę PO. Macie rację, że 100 dni było prawie bezproduktywnych. Zrobili co mogli. Jeżeli SO i LPR nie namieszają to po roku będziemy mogli ich rozliczyć, ale nie teraz ! Widzę jedynie, że wszystkim bardzo pasowały czasy SLD i rozkradania państwa. Wtedy Tusk z Rokitą nawet nie pisneli. Szkoda, że zamiast konkretnych zmian w POlsce mamy zgraję zbuntowanych polityków walczących o władzę, destabilizujących spokój społeczny używając do tego mediów. Dziwi mnie tylko poparcie dla nich wśród wydawałoby się ludzi rozgarniętych. Widać im pasowałby podatek 3x15. A ekonomia jest nieubłagana. W ciągu kilku miesięcy tacy ludzie zarobili by ogromne pieniądze. Ale to na marginesie tej wypowiedzi.
[---Oczywiście spodziewam się komentarzy typu "Spadaj dziadu" pisanego często przez Jan B itp. więc odpuśćcie sobie pokazywanie braku kultury i jeżeli nie używacie do myślenia głowy to nic nie piszcie. Mój teks jest skierowany do tych, którzy mają inne zdanie, a nie do gówniarzy nie mających nic do powiedzenia oprócz obraźliwych komentarzy.---]
Kolo / 212.14.5.* / 2006-02-05 12:19
Jaco zgadzam się z Tobą w 100%. Nie dziwię się jednak reakcjom ludzi, którzy są w większości pseudobiznesmenami rozkradającymi swój kraj i swoich pracownikow. Oczywiście zaraz powiedzą, że dają miejsca pracy, tworzą PKB i tak dalej. Śmiechu warte. Większość z nich łamie i prawo i dobre obyczaje. Znam dobrze to z autopsji. Wytłumaczenie, które ciągle słyszę od kolegów pseudobiznesmenów - w tym kraju nie da się uczciwie prowadzić działalności gosspodarczej. I koło się zamyka. Oni nie płacą ZUS i podatków, a wyjężdżają na narty lub budują domy. itp. Szkoda gadać. Nie ma się więc co dziwić, że chcą utrzymać status quo i dlatego tak ujadają na PIS, który chcę ze złodziejami skończyć. A PO i SLD wiadomo kogo reprezentuje i jaką ma siłę medialną. Cieszy mnie to histeryczne zawodzenie, że pakt stabilizacyjny zaraz się rozleci. To dobrze moim zdaniem dla tego paktu rokuje (konsoliduje go).
sympatyk / 195.205.81.* / 2006-02-03 13:38
Po 100 dniach rządów PiS nie zostało zrobione nic, ani ustawa o WSI nie ruszona i nie ruszą jej, ani nie zmniejszone podatki a nawet zwiększone( wiadomo skąd wezmą na becikowe) przez zamrożenie ulg podatkowych, uchwalane są ustawy które od razu trafiają przed Trybunał Konstytucyjny...tylko dlatego, że wszystkiemu jest winne tylko i wyłacznie PO. Ono właśnie chciało powtórzyć zamach stanu z 1992 roku, i na szczęście im to się nie udało. W normalnym kraju, to PO winno odpowiadać przed sądem za sabotaż gospodarczy. Także niech się cieszą , że nic im Kaczyńscy nie zrobili.
zdenek / 84.40.233.* / 2006-02-03 09:23
Jak napisał Kazik Staszewski złowieszczo w jednym ze swoich felietonów " PO ZŁYM PANIE JESZCZE GORSZY NASTANIE " i sprawdziło mu sie w 100% :)

Pomimo tego, że wydawało się, że gorzej już być nie może.

Strach pomyśleć co będzie po Kaczuchach. Bo nie utrzymają się dłużej jak jedną kadencję.

No i czemu cały czas powtarzamy idiom polski. Jako jedni z nielicznych Polacy potrafią "PRZEGRAĆ ZWYCIĘSTWO"
Bib / 80.55.2.* / 2006-02-03 08:55
A ja myslałam, że żyje w olnym Państwie prawa??????
Jestem ogromnie zawiedziona przez Panów Kaczyńskich i PIS i choć na nich głosowałam, to w na jgorszych snach nie myśłałam, że zbratają się oni z Lepperem (bo Giertycha jakoś przeż\łknę)
~jes / 217.153.30.* / 2006-02-03 07:20
Po 4 latach ...
Moherowe berety - znana organizacja terrorystyczna - wysadziła w powietrze siedziby wojewódzkie SLD i PO. To już kolejny zamach po przegramych przez SamoPiS wyborach ...
Zasmucony Katolik / 213.25.20.* / 2006-02-03 08:06
Jes, musisz zauważyć, że to zrobili przy udziale "jedynie słusznej ideologii o.Rydzyka", w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego. Teraz będzimy musieli oglądać "jedynie słusznego partyjnego" Radia Maryja i oglądać j"edynie słuszną" telewizję TRWAM. Już tylko patrzeć jak wejdzie dekret o obowiązku coniedzielnego chodzenia do kościoła. Ale tak chcieli Ci lepsi Polacy, więc mamy. A swoją droga skąd my to znamy? Są to przecież przykłady z PRL, które wspaniale adoptować potrafi Wódz A.Leper. Cenzurą zajmie się odpowiednio do tego przygotowany R.Giertych. I będzie ciekawie, bo wesoło to chyba nie. Szabat czarownic też nas czeka, o czym nie omieszkał powiedzieć R>giertych. Od tego zacząć się ma IV RP. Gratuluję wyborcom PIS.
jaco / 83.27.30.* / 2006-02-04 12:35
Dziękujemy za gratulacje.
Mam pytanie:
po co piszesz takie bzdury? Ty naprawdę tak myślisz czy tylko fantazjujesz?
Zauważyłem, że najpierw piszecie bzdury a potem sami sie w tym utwierdzacie. To naprawdę dziwne zjawisko straszenia się własnymi fantazjami nabyte od tak znanych powszechnie fantastyków, bajkopisarzy Tuska i Rokity .
gus / 84.10.179.* / 2006-02-05 09:08
Poczytaj, co piszą inni na Twoje komentarze i wyciągnij wnioski, oraz ilu ich jest.
Marek53 / 83.24.1.* / 2006-02-06 22:08
Ilość nie przechodzi w jakość.
Przeczytaj, ale dokładnie, jesa, splintera, zasmuconego i też się zasmucisz.
Stanowią tylko ilość.
Kolo / 212.14.5.* / 2006-02-05 12:22
za dwa lata wejdzie ci do programu szkolnego historia (od 4 klasy) to dowiesz się, że większość nie zawsze ma rację. Obyś to zrozumiał. No chyba, że jesteś "szalikowcem". Po argumentacji wnioskuję, że jest to prawdopodobne :)
jes / 217.153.30.* / 2006-02-03 08:34
zgadzę się...niestety : /
Splinter / 212.76.60.* / 2006-02-03 02:33
Ludzie jak chcecie sie modlic to sie modlcie. Ale nie znaczy to ,ze wszyscy maja to robic. Najpier byla komuna a teraz "sily" koscielne biora odwet. Zab za zab... ale to nie jest dobre dla polski. Moze powinnsmy podzieli kraj na dwa.. Katolicki koscielni i PiSowy i na inny. To co sie dzieje to sa brzydkie gierki. Ale Jaco i paru innych kupionych lub nie beda krzyczyc .ze to dla naszego dobra.. Dobre.. ale czyjego ? Wspolnego czy Twojego badz Twojego? To co sie teraz dzieje dzieli narod. Niestety ale podzialy wewnetrzne duza psuja. Moze kiedys dojsc do jakis.. wojen domowych. A moze tylko do czegos innego. Ale co mamy sie przejmowac. Za pare lat bedziemy rozliczac PiS tam tez pare czarnych owieczek sie znajdzie. Tylko moze najpierw niech zajma sie gospodarka i podatkami. Pozdrawiam Was i Jaco Ciebie kolego razem ze spolka. Ja nie chce zadnych wojen. Ja mam poprostu inne zdanie. Kazdy jest zaslepiony ale moze nie kazdy tak bardzo jak mu sie zdaje i w koncu otworzy oczy.
jaco / 83.27.30.* / 2006-02-04 12:10
Problemem młodych ludzi jest intepretowanie wydarzeń przekazywanych przez telewizję i kolegów a nie konkretne fakty. Bardzo polecam internetowe strony sejmowe, strony partii politycznych itp. To tam się czegoś dowiecie.
Jeżeli nie zauważyłeś innego podziału kraju to Ci powiem, że kraj przed wyborami został podzielony na inteligencję i mocherów. Zrobił to świadomie Tusk, aby obniżyć morale elektoratu przeciwnika (PIS). Ten podział pokazuje bezczelność liderów PO. Każdy rozsądny człowiek wie, że ten podział to idiiotyzm. Niestety wśród Polaków zakorzenił się pogląd, że popierając PO popieram inteligencję i poprawną stronę. Tak się utarło i podtrzymywane jest przez media. To przykre, ale prawdziwe. Każdy wyborca w naszym kraju wybrał słuszną dla siebie opcję. Dlaczego zaś wyborcy PIS są dyskryminowani i obrażani od samego początku? Czy sprawia wam to frajdę? Ja wybrałem ludzi uczciwych, sprawdzonych od kilkunastu lat, konkretny program wyborczy, który można przeczytać i który gwarantowano wdrożyć oraz ustawy poparte budżetem.
Napisz zatem krótko dlaczego popierasz PO.
Z mojego punktu widzenia popieranie partii bez programu politycznego, mówiącej od początku że sprzeda resztę strategicznych przedsiębiorstw, wprowadzi nierealny podatek 3x15 i że nic poza tym się nie zmieni bo jest tak źle, to dla mnie nie pojęte.
Nie popieram ani klerykalizacji polityki ani Rydzyka. Popieram jednak RM i Trwam w ich pozytywnej misji. Dla ludzi starych jest to bardzo ważne czego nie rozumie młodzież wychowana w ateiźmie i dobie komputerów. RM i Trwam ma też negatywną stronę, która prowadzi do ich samodestrukcji i pewnego zamętu wśród ludzi. Jest to angażowanie się w politykę. Chociarz poglądy mają z perspektywy historii słuszne to nie powinny tego robić.
Jeżeli na podpisanie paktu została zaproszona TV Trwam to tylko dlatego, że dziennikarze innych stacji nie mają kultury. Nigdzie na świecie media nie są zwrócone przeciwko rządowi, nawet za czasów SLD tak się nie działo. To złe co się stało, ale dla mnie nie jest to ujmą tylko dla durnych dziennikarzy. Może się w końcu czegoś nauczą. Niestety trzeba kontrolować media, aby nie dopuścić do anarchii medialnej. Media nie mogą działać przeciwko rządowi lub prezydentowi. Jak sobie to wyobrażacie? Bez względu na to kto rządzi nie może być atakowany przez opiniotwórczą telewizję, gazetę lub radio. Czy ludzie nacechowani brakiem szacunku i świadomie obrażający innych są inteligentni? Chyba trzeba siłą uczyć kultury Polaków. Przypominam, że demokracja i wolność słowa to nie anarchia. Anarchię trzeba niszczyć w zarodku. Będziesz starszy to zrozumiesz.
Jan B. / 84.10.179.* / 2006-02-05 09:06
Tak czytam Twoje wypowiedzi na tym forum i wydajesz mi się człowiekiem bez sukcesu. Wywołujesz moje wypowiedzi do tablicy. Tak jak na dobrego PiSowca przystało, znalazłeś sobie wroga na tym forum? Jeżeli tak, to mam tylko jedną prośbę, jak coś Tobie w życiu nie wyjdzie, np. nie wiesz która jest godzina, to naprawdę nie jest to moja wina. :-)) Nie podejrzewam Ciebie że jesteś jednym z PiSmaków ze sztabu wyborczego PiS.
Uważam że jesteś głęboko sfrutrowanym osobnikiem, mieszkającym w mieszkaniu na 20m kw., z żoną z dziećmi, z rodzicami, teściami i jedynym plusem tego jest to, że w zimie nie musicie mieć ogrzewania - od tylu ludzi w jednym pomieszczeniu od Was samych jest ciepło.
Siedzisz sobie w tzw. F4, czyli Fotel bujany, Filcowe buty, Flaszka piwa i Film video. Cały świat jest winny temu, że Tobie coś się w życiu nieudało, tylko oczywiście nie TY!
Nie rozumiem, dlaczego wy PiSmaki tak czepiacie się PO? Macie rząd, sejm, senat, prezydenta to rządźcie. Macie najlepszy program dla Polski, świata i wogóle! Co jeszcze wam do szczęście brakuje? Nawet największy rzekomo wasz wróg - SLD - nie jest tak atakowany przez Was jak PO. O co chodzi? Pamiętaj, że was czyli popierających politykę destrukcji PiS ( tutaj świadomie używam języka socjotechniki, czyli takiego samego jak używa PiS) jest ok 10% ogółu uprawnionych do głosowania. Ja jestem zwolennikiem PO i takich jak ja w ostatnich wyborach wypowiedziało się ok 1% ogółu mniej za tą partią i programem niż za PiS. Ciekawy jestem, co wg Ciebie PiS może zaoferować nam zwolennikom programu PO? Pomyślałeś nad tym? A może macie pomysł pozbyć się nas i będziecie kazać nam opóścić kraj? Nie doczekanie Wasze. Natomiast musicie pamiętać o tym, że my nie chcemy dominacji w polityce i rozwoju naszego kraju Rydzyka, kościoła, państwa totalitarnego, państwa kontrolującego wszystko bez opamiętania. Niechcemy państwa, gdzie jedyną słuszną linią polityki jest doktryna kościelna. Kiedyś była taka doktryna komunistyczna, czyli znowu wpadamy w skrajność. Natomiast chcemy, żeby tacy jak Ty mieli i mogli wykorzystać szansę i mieć pracę, mogli stać się bogatszym, mającym większe mieszkanie, itd.C hcemy żebyś dostał taką mozliwość, a nie otrzymywał z tego co inni wypracują, bo wtedy będzież pasożytem. Ciekawi mnie, co myślisz o sposobie likwidacji bezrobocia w Polsce? Jaką ofertę programową w tym zakresie ma PiS? Oprócz tego że PiS chce rządzić, rządzić, rzązić, nie dopatrzyłem się jak do tej pory żadnej. A podobno ma najlepszy program dla Polski! Wszyscy ekonomiści w kraju i na świecie mówią i piszą, że jedynym sposobem na bezrobocie jest obniżenie kosztów pracy czyli podatków. A Ty co piszesz? Moze przytoczę jedną Twoja wypowiedź:

-"Szkoda, że zamiast konkretnych zmian w POlsce mamy zgraję zbuntowanych polityków walczących o władzę, destabilizujących spokój społeczny używając do tego mediów. Dziwi mnie tylko poparcie dla nich wśród wydawałoby się ludzi rozgarniętych. Widać im pasowałby podatek 3x15. A ekonomia jest nieubłagana. W ciągu kilku miesięcy tacy ludzie zarobili by ogromne pieniądze."-
Pisząc o zgrai, masz na myśli PiS? Nie widzisz tego?
W tym ostatnim zdaniu o co Tobie chodzi? Czy Ty rozumiesz chociaż, co to jest %? Mam poważne obawy co do tego. Mam rozumieć, że proponujesz biedotę? Chcesz nas sprowadzić do takiego stanu w jakim Ty się znajdujesz? Nigdy to Wam PiSmakom się nie uda. Tak patrzę na dzisiejszych rządzących i kogo ja widzę? Sami biedni ludzie. Są nawet tacy, co jedynym majątkiem jest ich własna żona! To dobrze nie wróży na przyszłość. Do rządzenia krajem są potrzebni ludzie, którzy coś w życiu osiągnęli, są bogatymi w doswiadczenie gospodarcze, biznesowe, itd. Są też ludźmi majętnymi. Nigdy człowiek nie posiadający tej wiedzy i tego doswiadczenia co napisałem wcześnie, nie będzie dobrym zarządzającym. Nigdy "golas" nie będzie wiedział, jak zarabia się pieniądze. Jakby wiedział, to nie byłby dzisiaj "golasem". On zawsze będzie nastawiony na to, jak komu zabrać i rozdać takim samym jak on sam. I to jest tragedia dla kraju na dzisiaj. Mam nadzieję, że ludzie w pewnym momencie ockną się i odsuną od władzy tych co dzisiaj chą ją sprawować. Spowodują że tacy jak Ty wezmą się za pracę i przez to nie będą mogli mieć postawy roszczeniowej.
O dziennikarzach nie będę Tobie pisał, bo to też długi temat, ale jestem za tym aby media w pełni kontrolowały poczynania władzy i jeżeli posunięcia jej są niedobre dla kraju, powinny od razu o tym pisać i krytykować. Niezależnie kto to jest, premier, prezydent, marszałek. Brak krytyki powoduje anarchię. Jak sam piszesz, anarchię trzeba niszczyć w zarodku. Tak jest, anarchię trzeba niszczyć w zarodku. Na dzisiaj tworzy nam sie taka anarchia jak . kaczyzm, rydzykomuna, klerykalizm, oszołomstwo. W ostanim czasie jest zauważalny wzorzec cechujący posła i wyborcę PiS: obrażac wszystkich na około i krzyczeć, że jest się samym obrażany. Jak ktoś pisze na Wasz temat coś niepochlebnego, to zamiast atakować, zastanówcie się nad sobą. Może ten ktoś ma rację?
Jestem za zniszczeniem anarchii w Polsce. To ze Ty znalazłeś sie w tej anarchii to jest Twój problem. W ostatnim swoim zdaniu odpisujesz "Splinterowi", że "jak będzie starszy to zrozumie". On już zrozumiał wiele i nie dziw się. On napewno jest już starszy. Zapominasz że w tym kraju jest o wiele więcej takich jak on, nawet więcej niż takich jak Ty. Natomiast zastanawiam sie, czy Ty jesteś dzisiaj taki dzielny......czy taki głupi?
Jak wiekszość na tym forum, nie będę Tobie pisał - Spieprzaj Dziadu ( chociaż jestem z nimi :-) )
Natomiast z wyrazami szacunku dla Twojej osoby i z nadzieją że się nawrócisz do normalnego myślenia-
Jan B. biuro10@wp.pl
Redakcja forum / 2006-02-05 21:20 / Administracja forum
Jana B. i Jaco prosimy o adres pocztowy (forum@money.pl) - Wasza dyskusja jest godna szacunku.
jaco / 83.27.8.* / 2006-02-05 19:32
Panie Jan B faktycznie uprzedziłem się do Twojej osoby, kiedy to w bezczelny sposób wytknąłeś mnie personalnie i zacząłeś obrażać niedawno w swoim poście. Od tej pory mam cię na widelcu bo wiem jak traktujesz ludzi na tym forum.
"Spieprzaj dziadu" to twoje słowa, których używałeś ostatni raz kilka dni temu.
Co do anarchii to widzę, że nie masz pojęcia na czym to zjawisko polega (polecam sprawdzić w słowniku).
Co do roli mediów to nawet nie będę odpisywał.
Co do majętności polityków to liderzy PO też nie są doświadczonymi biznesmenami.
Co do mojej osoby to nie narzekam. Mam wykształcenie, dobrą pracę, rodzinę, dom i samochód. Ostatnio kupiłem mieszkanie. Twoje słowa nie wywołają we mnie kompleksów, więc nie musisz pisać takich bzdur o mnie.
W odróżnieniu od ciebie mam częsty kontakt z ludźmi, którzy nie mają tyle szczęścia i muszą pracować w firmach, które prowadzą tyranię i wyzysk pracowników. Płacą grosze, wymagają pracy ponad siły po 10-12 godzin itd. Mieszkam akurat na osiedlu domków gdzie osiedliło się wielu "biednych" biznesmenów, właścicieli hurtowni itp. Nie masz pojęcia jak oni żyją. Auta po kilkaset tysięcy, domy - pałace > (widzę taki przez moje okno). itp. Nie masz pojęcia jak się u nich pracuje i ile dają zarobić. Podatkiem 3x15 wtłoczylibyśmy w ich kieszenie potężną dawkę pieniędzy, których gwarantuję ci, nie przeznaczyliby na wypłaty dla pracowników. Nie mam do nich uprzedzenia tylko dlatego, że mają więcej ode mnie. Mam uprzedzenie bo wiem jakim kosztem innych ludzi budują swój majątek. Znajomy pracujący w jednej z tych firm zarabiał ok 600 zł przy wysiłku powodującym krwawienie z nosa i wycieńczenie organizmu. Jeden z dwóch właścicieli tego zakładu jeździ dwoma samochodami za ok 350 tyś zł. i piękny nowy dom.
Ludzie , o których napisałem są pionkami w stosunku do pracowników wyższego szczebla zatrudnionych w instyt. finansowych. Tam zarabia się od ok. 80-100 tyś zł/ mc.
Jaki jest cel wpompowywania im jeszcze większej dawki pieniędzy? Prawdopodobnie taką kwotę jesteś w stanie zarobić w ciągu 5 - 10 lat. On to ma w miesiąc. Zrozum, że to nie im trzeba pomóc tylko tym, którzy potrzebują.
Dodam, że jeżeli chcesz dowiedzieć się szczegułów o programie PIS dot. różnych rozwiązań to jego pełny tekst jest dostępny na stronie internetowej PIS. Poczytaj to nie boli. No i spróbuj odszukać np. w internecie hasła "konstruktywna krytyka".
A jeżeli tak bardzo ci zależy na naprowadzeniu mnie na POprawne tory to przedstaw mi program tej partii. Przecierz nie zaufam politykom, którzy tylko gadają że coś zrobią. Ja chcę wiedzieć jak to zrobią. Mam dostępny program PIS wraz ze szczegółową analizą wdrożenia planów. Programu PO jak do tej pory nie znalazłem. Czekam na konkrety a nie hasła :" kaczyzm, rydzykomuna, klerykalizm, oszołomstwo". To nie są argumenty tylko epitety.
Pozdrawiam
Jaco
real / 81.219.244.* / 2006-02-06 13:44
Witam Pana Jaco. Świetnie się składa, że znalazłem w końcu specjalistę od programu gospodarczego PiSu, bo przyznam szczerze, że nie miałem jeszcze okazji poznać nikogo, kto ma na ten temat SOLIDNĄ wiedzę. W związku z powyższym pozwolę sobie na zadanie kilku konkretnych pytań związanych z tym programem i liczę, na równie konkretne odpowiedzi.
1) JAK rząd chce obniżyć BEZROBOCIE, w jakim CZASIE i o ile PROCENT?
2) JAK rząd chce zmniejszyć DEFICYT BUDŻETOWY, o ile PROCENT i w jakim CZASIE?
3) JAK rząd chce zmniejszyć DŁUG PUBLICZNY, o ile PROCENT i w jakim CZASIE?
4) JAKIE działania chce podjąć rząd, aby utrzymać obecną niską inflację?
Myślę, że na razie tyle wystarczy (to są bowiem priorytety każdego poważnie traktującego swoich obywateli rządu, w cywilizowanym kraju), prosiłbym w odpowiedzi, podać liczby, daty, procenty, oraz źródło tych informacji. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
jaco / 83.27.41.* / 2006-02-06 14:50
Bez urazy, ale uśmiałem się do łez.... :))
Panie real przecierz to nie ja będę szukał odpowiedzi w programie PIS na nurtujące Pana pytania. Aż takim fachowcem nie jestem tak jak i Pan żeby operować takimi szczegółami. I wcale nie mam zamiaru studiować programu politycznego tej partii. Jeżeli chce się Pan czegoś dowiedzieć to proszę sobie przeczytać lub napisać prośbę do biura tej partii.
Sęk jednak w tym, że PIS program posiada a PO nie. Więc gdybym chciał się dowiedzieć co PO miałaby zamiar zrobić to nie uzyskałbym odpowiedzi nawet gdybym zapytał o to D. Tuska lub człowieka w kapeluszu.
Pozdrawiam
real / 81.219.244.* / 2006-02-06 21:55
Panie Jaco, ja z pańskich postów śmieję się już od jakiegoś czasu, niemniej chciałem, aby pośmiali się też inni (zamiast nieelegancko proponować żeby pan spieprzał jak dziad), z tąd moje pytania. Pisząc je, nawet przez chwilę nie miałem nadziei, że zna pan na nie odpowiedzi (pochodzące z PROGRAMU GOSPODARCZEGO PiSu, którego jest pan przecież GORĄCYM zwolennikiem, bo w programie PiSu nie ma o tym ani słowa). Teraz już WSZYSCY umiejący czytać (i rozumieć przeczytany tekst), będą sobie mogli sami wyrobić pogląd na PROGRAM GOSPODARCZY PiSu, jak i na wiedzę MERYTORYCZNĄ GORĄCYCH JEGO ZWOLENNIKÓW (min. Pan Jaco), którzy z taką pasją bronią tego programu (nie znając go lub nie rozumiejąc jego zapisów) i rządu - (......Dodam, że jeżeli chcesz dowiedzieć się szczegułów o programie PIS dot. różnych rozwiązań to jego pełny tekst jest dostępny na stronie internetowej PIS. Poczytaj to nie boli. No i spróbuj odszukać np. w internecie hasła "konstruktywna krytyka"). Ja również pana odsyłam na stronę PiS, aby się pan sam zapoznał z tym programem, bo inaczej wszystkie pańskie płomienne wystąpienia tracą sens i sprowadzają się do zwykłego bicia piany. Myślę, że powyższy tekst wpisuje się w zakres KONSTRUKTYWNEJ KRYTYKI, o którą pan apelował. Niestety, trzeba zacząć od wiedzy, to podstawa panie Jaco, jej przyswajanie naprawdę nie boli.
I na koniec- pisze pan ""......Sęk jednak w tym, że PIS program posiada a PO nie."". Panie Jaco, ja mam jeszcze lepszy program niż ma PiS, oto on :
1) Za 20 lat, WSZYSCY w Polsce, będą mieć mieszkania, a zwłaszcza młode małżeństwa - zrobimy to uroczyście przyrzekam.
2) Za 17,5 roku, w Polsce będzie 18 946 km autostrad, zrobimy to na pewno.
3) Za 15 lat, KAŻDY Polak będzie objęty pełnym zakresem opieki medycznej, bez dodatkowych ubezpieczeń, tak mi dopomóż Bóg.
4) Za 24 lata, KAŻDY emeryt będzie miał emeryturę równą średniej krajowej, bo ludziom starszym ona się słusznie należy, państwo musi być z nimi solidarne.
5) Za 40 lat, WSZYSCY w Polsce będą piękni, zdrowi i bogaci, a ja jestem jedyną uczciwą i kompetentną osobą, aby tego dokonać z bożą pomocą oczywiście.
To wszystko, myślę, że mój plan spodoba się panu na pewno bardziej niż PiSu, bo jest dla wszystkich, wszyscy solidarnie będziemy piękni, zdrowi i bogaci, każdy Polak solidarnie będzie miał po trzy samochody i jeden samolot, oraz full serwis w zakresie ratowania zdrowia i życia. Tylko niech mnie nikt głupio nie pyta, dlaczego nic nie napisałem, o tym co będzie wcześniej np. za 2, 3, 4 lata. To przecież jest proste, tak WIELKI projekt DOBROBYTU dla 40 mln obywateli musi mieć czas na przygotowanie i tyle. Drodzy obywatele, będziecie mnie z wykonania rozliczać z całą surowością, ale dopiero najwcześniej za jakieś 15 lat. Jeśli mi się nie uda, i was zawiodę, to jestem gotów ponieść PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Niezły PLAN GOSPODARCZY co???!!! Teraz drodzy obywatele, musicie już tylko na mnie zagłosować, no bo żebym ten genialny plan mógł wdrożyć, dla WASZEJ szczęśliwości, to JA MUSZĘ mieć WŁADZĘ, najlepiej władzę ABSOLUTNĄ. Tak, najlepiej będzie jak obwołacie mnie KRÓLEM, wsadzicie na tron, z resztą już sobie poradzę sam. Gdyby miał pan, Panie Jaco, jeszcze jakieś fajne pomysły do mojego programu, to proszę śmiało, mogę to w moim programie uwzględnić (tylko musi pan namówić kilka tysięcy baranów, ups - wyborców, aby głosowali na ten program, ze wszech miar dobry dla Polski i narodu - całego). Niech pan rozpocznie zbieranie podpisów, razem zmienimy Polskę dla JEJ dobra, oczywiście. Pozdro
jaco / 83.27.5.* / 2006-02-07 22:04
Panie real cieszę się, że tak się Pan zainteresował programem PIS. Osobiście czytałem go pobieżnie i nie wczytywałem się w artykuł mający ok 140 stron + dodatkowo kilkanaście załączników po kilkadziesiąt stron analiz każdy. Napewno ma Pan jakieś zastrzeżenia co do rozwiązań zawartych w programie to chętnie bym posłuchał j(eżeli Pan oczywiście tak dogłębnie go przeczytał).
Jeżeli Pana ulubiona partia zaproponowałaby podobny plan napewno starałbym się je porównać. Nie mam niestety punktu odniesienia więc wystarczy mi fakt, że PIS program posiada a PO nie.
Skoro jest Pan panie real tak doskonałym analitykiem programów politycznych to proszę o opisanie co proponuje PO:
"1) JAK rząd chce obniżyć BEZROBOCIE, w jakim CZASIE i o ile PROCENT?
2) JAK rząd chce zmniejszyć DEFICYT BUDŻETOWY, o ile PROCENT i w jakim CZASIE?
3) JAK rząd chce zmniejszyć DŁUG PUBLICZNY, o ile PROCENT i w jakim CZASIE?
4) JAKIE działania chce podjąć rząd, aby utrzymać obecną niską inflację?"
Mam nadzieję, że posiada Pan taką wiedzę oczywiście czymś popartą i przedstawi wszystkim ciekawym na tym forum a może nawet w całej Polsce. Uświadomimy wszystkich rodaków i wtedy ich wybór będzie w pełni świadomy. Pozdrawiam.
akfe / 2006-02-06 12:58
hej jaco, widzisz, twój problem polega też na tym, że zamiast słuchać dobrych rad i racjonalnych wytłumaczeń, ty masz za osobiste zadanie wyszukać kogoś "na widelec". I to sprawia ci przyjemność. Zupełnie tak jak w PISie, nie możecie zapomnieć, że kiedyś byli komuniści. Już przerabialiśmy przez długie lata temat, że wszystkiemu winna jest II wojna.
Teraz PiS postanowił rozliczać poprzedników, a sytuacja państwa sama się potoczy, do władzy już doszli, teraz 4 lata brania kasy, bez żadnej odpowiedzialności. A jeśli jakiś oszołom będzie chciał ich kiedyś rozliczyć, to i tak zwalą winę na samoobronę i LPR.
Jeśli tak świetnie dajesz sobie radę w życiu osobistym i zawodowym, to dziwię się, że nie potrafisz ocenić adekwatnie sytuacji gospodarczej naszego państwa. Budżet państwa tez opiera się na ekonomii. Nie można jednym zabierać a rozdawać innym. To rząd nie Janosiki.
Ja również pracuję po 12 godzin, ale jakoś nie narzekam. Czy ty myślisz, że jest gdzieś kraj w którym pracuje się 8 godzin i do domu, a wszystkim żyje się super. Jeśli tak to jesteś w błędzie.
Co do programu PO, to cały czas PiS również chce ten program. Ale jeśli nie ma swojego dobreg, to chciałoby się na cudzym bazować.
Nie patrz przez okno, będziesz spokojniejszy.
jaco / 83.27.41.* / 2006-02-06 14:17
Drogi akfe muszę cię naprostować, że to nie ja mam problem tylko tacy jak Ty. Nie bardzo masz pojęcie o rzeczywistości i zgodnie z posiadaną wiedzą wyrobiłeś swój pogląd na życie. Masz do tego prawo i nie mam zamiaru ci tego perswadować. Czasem trzeba szerzej otworzyć oczy i dostrzec to co znajduje się poza twoim podwórkiem i pracą.
Muszę cię niestety zmartwić. W rozwiniętych krajach unii pracuje się po 8 godzin za godziwe pieniądze. Przykład: Zwykła mała firma w Austrii zatrudniająca kilkanaście osób potrafi zapewnić 8 godzinny dzień pracy przez 4 dni i 6godzinny ostatni dzień tygodnia (piątek). 13 i 14 pensja na wyjazdy urlopowe w lecie i zimie, Pełny socjal itd. To nie jest utopia tylko normalne warunki pracy w małej mieścinie w normalnym kraju (Przykład wzięty z autopsji). Moi znajomi pracujący obecnie w Niemczech, Irlandii i Anglii również pracują po 8 max 10 godzin. Sobota jest płatna podwójnie więc pracują po 4 godziny (jak chcą). Proszę więc nie pisz nieprawdziwych komentarzy o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Jeżeli pracujesz po 12 godzin za marne grosze i masz z tego frajdę to się bardzo cieszę. Nie wielu chce tak żyć.
Wiem, że przychodzisz po pracy zmęczony i nie możesz już poczytać programu PISu, ale uwierz, że on istnieje i nikomu nie zależy na kopiowaniu wirtualnego programu PO :) Według mnie z twojego tekstu wynika, że nawet nie oglądałeś wczorajszego spotkania z premierem podsumowującego ostatnie 100 dni rządów.
Ponieważ jestem raczej pacyfistą i człowiekiem pogodnym nie zależy mi na wyszukiwaniu i gnębieniu innych na tym forum. Jak przeczytasz ze zrozumieniem mój pooprzedni komentarz to będziesz wiedział o czym mówię. No i na koniec ci napiszę, że ciężko w życiu pracuję (nie tylko praca fizyczna) na jako taki standard i z perspektwy czasu widzę, że brak inwestycji w siebie kończy się marnie. Ja wybrałem kierunek rozwoju i wiem, że potrzebne są małe kroki, ale zawsze we właściwym kierunku. Aby osiągnąć w życiu sukces trzeba sobie na niego zapracować. Z naszym rządem jest podobnie. Wszyscy muszą iść w stronę słusznego celu. Krok po kroku a nie wskoczyć tam dalekim skokiem. Platforma zaproponowała nam taki skok. Nie określili jednak odległości, celu i jak mamy tego dokonać. Skok z zawiązanymi oczami to nie dla mnie.
I znowu się rozpisałem :/
Pozdrawiam
akfe / 2006-02-06 18:33
Nie mozna porównywać krajów wysoko rozwiniętych do Polski. Poczytaj panie Jaco, ile musieli przejść, aby móc tak pracować. Zresztą nie każdemu wyszło to na dobre. Wysoko rozwinięte Niemcy już powoli rezygnują z socjalu ( który mieli do tej pory bardzo korzystny dla obywateli) ponieważ nie stać ich na utrzymywanie tych, którzy nic do kasy nie dają.
Jesteśmy po przeciwnych stronach i nie zrozumiemy się. Z pana postów wynika jasno jakiś problem. Cały czas pan wraca do swojej egzystencji, nie musi pan udawadniać nikomu, że panu się udało. I tak tego nikt nie będzie sprawdzał. Nie o tym tu mowa.
Pozdro.
jaco / 83.27.41.* / 2006-02-06 19:17
Odpowiedziałem na twoje pytanie: "Czy ty myślisz, że jest gdzieś kraj w którym pracuje się 8 godzin i do domu, a wszystkim żyje się super. Jeśli tak to jesteś w błędzie".
Wiem, że są takie kraje i że nie jestem w błędzie. A jeżeli podparłem to swoim doświadczeniem to świadczy o tym, że wiem co mówię. Skoro z moich postów jasno wynika jakiś problem to proszę mi go przedstawić bo bardzo jestem ciekaw i wyeliminuję to w przyszłości :) Panie akfe nikomu nie udowadniam, że mi się cokolwiek udało tylko, że pracując nad sobą można coś osiągnąć i ja do tego dążę. Czy mi się uda dowiem się za kilka lat. Proszę od razu nie wpadać w kompleksy i nie wytykać mi wyrwanych zdań z kontekstu. I na koniec proszę napisać krótko ile to Niemcy musieli przejść żeby móc tak pracować bo to też jest dla mnie ciekawa informacja. Może dowiem się czegoś nowego.
Pozdrawiam
Kolo / 212.14.5.* / 2006-02-05 12:36
Janek, ten bełkot raczej nie wielu przeczyta. Tyle tekstu, a konkretów zero. Żeby chociaż styl pisania był "zjadliwy". No nic, Żeromskim to ty nie będziesz ! W związku z tym, iż nie podajesz konkretnych argumentów trudno z tobą polemizować. Wchodzenie na pyskówki personalne mnie nie interesuje. W związku z powyższym, czy aby pod nick'iem Jan.B. nie ukrywa się Jan R. lub Donald T ? Oni też zawsze nie mają żadnych konkretnych argumentów, tylko atakują personalnie, konfabulują i insynuują. A co do popieranego przez ciebie programu PO to daruj, ale ubawiłeś mnie do łez. Przecież PO podczas ostatnich wyborów dowiodło, że nie ma żadnego programu, chyba, że takowym nazwiemy dostęp za wszelką cenę do koryta dla swoich, utrzymanie status quo w rozkradzionej gospodarce i współpraca z postkomuną w zakresie "zagospodarowania" reszty.
akfe / 2006-02-06 13:06
Kolo, a czy ty czytasz tylko wtedy gdy jest dużo obrazków???
Nie dziwię się więc, że nie wiesz, iż Żeromski nie był zjadliwy, ale jego utwory miały wiele wspólnych cech z programem PiSu. Dlatego JanB nie może zostać drugim Żeromskim.
Aga / 84.10.179.* / 2006-02-05 14:16
Kolo, ja wszystko czytałem i zrozumiałem. Nic dodać nic ująć. Tak po prostu jest. Nie ma potrzeby tego komentować. To, że Ty nie rozumiesz, to świadczy że z Żeromskim masz niewiele wspólnego.
Jan B. / 84.10.179.* / 2006-02-05 13:58
Tak masz rację, nie wielu przeczyta. A już w żadnym bądź razie nie zrozumie. Miałem nadzieję że na tym forum są osoby co rozumieją co czytają. Na Twoim przykładzie widać że nie. Poprostu nie nic nie rozumiesz, ale to jest Twój problem. Żeromskim nie będę napewno, ale za to Ty masz coś wiecej ( chyba mniej ) niż Żeromski porównując stanowisko z "korytem". Podejrzewam że to jest twój talerz. W niektórych grupach społecznych tak się to nazywa. Prymityw ! Zadam Tobie jedno pytanie: czy Ty jesteś taki dzielny, czy....taki głupi?
Z wyrazami szacunku.
P__S / 156.17.85.* / 2006-02-03 09:15
Z tym podzialem kraju na czesci to swietny pomysl, ale nie na dwie, tylko na trzy: "Katolicki koscielni i PiSowy", na inny (pewnie PO-SLDowski) oraz trzeci, mlutki, do bolu liberalny, taki UPRowski. Zamieszkalbym w tym ostatnim, pracowalbym w nim ciezko i nie przejmowal sie wcale tym czy jacys politycy chca rozmawiac z jakimis dziennikarzami, czy tez nie chca. Szkoda, ze tak sie nie da. Milego dnia, Piotr
wojtek / 195.82.188.* / 2006-02-03 23:53
No do tego UPR-owskiego ta ja bym sie tez pisal. Pozdro.
tom / 83.19.144.* / 2006-02-02 23:30
Państwo wyznaniowe, ot co. Fundamentaliści katoliccy
Kogut / 83.21.20.* / 2006-02-02 23:27
Teraz w kazdy pierwszy piatek do spowiedzi bo beda mandaty od policji kościelnej (oczywiście na rzecz RADIA MARYJA)!! PO nie wchodzac w koalice z Kaczorami zrobilo cos cudownego! napewno nie skoncza jak UW a moze uzyskaja wiekszosc w nastepnych wyborach!!!
Bib / 80.55.2.* / 2006-02-03 09:20
A ja chcę życ w wolnym kraju, cieszyć się wolnością słowa i wyznania. DLACZEGO PIS MI TEGO ZABRANIA.
DLACZEGO PIS NARZUCA MI WIARĘ W OJCA RYDZYKA. Rydzyk dla mnie to oszołom i nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką. Kto nie lubi bliźniego i nie szanuje go, dla mnie nie jest dobrym chrześcijaninem.
Rydzyk nie będzie mi mówił kiedy i gdzie mam się modlić, ani czego i kogo słuchać. JA CHCĘ ŻYĆ W WOLNYM KRAJU!!!!!!!!!!!!!
Kolo / 212.14.5.* / 2006-02-05 12:39
Skąd czerpiesz swą wiedzę o Rydzyku ? Z Trybuny, czy Nie ?
Bib2 / 84.10.179.* / 2006-02-05 14:17
Z RM, TRWAM, Nasz Dziennik.
Zulus / 81.190.74.* / 2006-02-03 00:26
Nie skoncza jak UW tylko jak Demokraci.pl. Po klesce wyborczej i znacznej wygranej SLD beda marzyli tylko o przylaczeniu do oswieconej i tolerancyjnej czesci spoleczenstwa pod kuratela super demokraty Kwasniewskiego. A kultura troszke na bakier, co? ;)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy