Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS: sześciolatki do szkoły od 2020 roku

PiS: sześciolatki do szkoły od 2020 roku

Money.pl / 2010-10-14 20:02
Komentarze do wiadomości: PiS: sześciolatki do szkoły od 2020 roku.
Wyświetlaj:
ździcho / 213.238.66.* / 2010-10-14 23:04

"Trzeba budować przedszkola tak, aby było w każdej gminie" - podkreślił Zieliński.

Jestem jak najbardziej za. Obiektywnie. Moje córy to już prawie kobiety.
ździcho / 213.238.66.* / 2010-10-14 22:58

Ministerstwo Edukacji powinno przygotować jasne kryteria dotyczące przygotowania obiektów szkolnych na potrzeby sześciolatków.

Potrzeby sześciolatków. Nieodpartą ich potrzebą jest rezygnacja z zabawy i wcześniejsze zabranie się do wytężonej pracy. Pewnie dzieciaki są mocno rozczarowane, że tak je zwiedziono. Tak sie przecież napaliły, by obowiązkowo uczyć się (a nie bawić) już w przyszłym roku szkolnym, tak truły swoim rodzicom: "Ja chcę juuż!". Biedne dzieci.
wiwan / 2010-10-14 20:02

"Chcemy, żeby szkoły były jak najlepiej przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów (...)Szkoły nie są bezpieczne. Musimy wydłużyć okres dochodzenia do obowiązkowego obniżenia wieku szkolnego"

Już naprawdę nie wiedzą czego się czepić. Data wejścia obowiązku szkolnego dla sześciolatków ( i tak opóźniona o rok ) wynika z czysto obiektywnej przesłanki- fali niżu demograficznego. Po prostu podwojenie liczby pierwszaków w krytycznym roku da się najmniej we znaki.
ździcho / 213.238.66.* / 2010-10-14 23:02
Może i masz rację wiwan, mnie to też przyszło do głowy, ale myślisz, że byliby aż tak krótkowzroczni? Potem następne dziury demograficzne będą łatali 5,4,3-latkami?

Najnowsze wpisy