Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS: Złóżmy wieńce pod Pałacem Prezydenckim

PiS: Złóżmy wieńce pod Pałacem Prezydenckim

skomentuj
Wyświetlaj:
Gall# / 213.158.199.* / 2010-05-10 01:04
Jest nadzieja dla naszej Ojczyzny. Czułem to w dniach żałoby pod Pałacem Prezydenckim i na pogrzebie w Krakowie - to było coś porównywalnego z pierwszą pielgrzymka Ojca Świętego - Polacy się policzyli i nabrali wiary.

Tusk i jego ekipa usłyszy głos Narodu - przypomnimy im słowa przysięgi - będziemy przypominać do skutku.
o kłamstwach c.d. / 87.238.173.* / 2010-05-09 17:32
Edmund Klich dobrze ocenia śledztwo

Na konferencji prasowej Donald Tusk, chwaląc Moskwę, stwierdził, że polska strona jest bardzo zadowolona ze współpracy z rosyjskimi prokuraturami. Dostęp do wszystkich działań i materiałów Rosjanie zapewniają także – według słów premiera – Edmundowi Klichowi, byłemu szefowi Komisji Badania Wypadków Lotniczych (KBWL) Lotnictwa Państwowego. Dziennikarze, słysząc te słowa, byli zdziwieni, bo jeszcze kilka dni wcześniej Edmund Klich był jednym z najostrzejszych krytyków śledztwa, za co zresztą najpewniej stracił stanowisko przewodniczącego KBWL na rzecz ministra spraw wewnętrznych Jerzego Millera (niemającego notabene z lotnictwem nic wspólnego). Na pytanie o przyczyny tak nagłej zmiany poglądów E. Klicha na dochodzenie, Tusk odpowiedział: „Pan Klich w rozmowie ze mną prostował przekaz, jaki pojawił się w TVN24, i tłumaczył to brakiem możliwości autoryzacji, ale także swoim stanem emocjonalnym”. Słowa premiera są podwójnie absurdalne. Po pierwsze: E. Klich krytykował śledztwo podczas wypowiedzi dla telewizji (widząc przed sobą mikrofon z logo stacji), mówienie o braku autoryzacji jest więc nie na miejscu. Po drugie: skoro szef Komisji Badania Wypadków Lotniczych
był w tak złym stanie emocjonalnym, że będąc zadowolony ze śledztwa, twierdził, że jest z niego zupełnie niezadowolony, dlaczego premier akredytował go przy komisji rosyjskiej badającej przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem?

Rodziny nie miały żadnych zastrzeżeń

To kolejne kłamstwo smoleńskie. Było wręcz przeciwnie. Członkowie rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem są zbulwersowani brakiem postępów w dochodzeniu. Rozważają nawet wynajęcie pełnomocnika, który reprezentowałby ich oraz monitorował śledztwo. – Tutaj chyba trudno mówić o jakichkolwiek postępach śledztwa. Wiedzę posiadamy wyłącznie z mediów. Jesteśmy mocno zaniepokojeni sygnałami, które płyną. Tak naprawdę wiemy, że nic nie wiemy, łącznie z tym, że nie wiemy, kiedy doszło do katastrofy – podkreślała w wypowiedzi dla mediów Małgorzata Wassermann.

Rosjanie prowadzący śledztwo nie uszanowali bólu rodzin, które przyjechały do Moskwy identyfikować ofiary katastrofy. Podczas rozmów właściwie przesłuchiwali członków rodzin, pytając o sprawy kompletnie nie związane z tragedią. To przeczy oficjalnej wersji i gestom politycznym o otwarciu i współczuciu rosyjskich władz i urzędników. Bo naród rosyjski rzeczywiście zachował się w tragicznych dla nas chwilach godnie.

Leszek Misiak, Grzegorz Wierzchołowski
Artykuł pochodzi z najnowszego wydania tygodnika "Gazeta Polska"
propaganda pis gora / 89.77.4.* / 2010-05-09 19:32
Gazeta Polska? No tak, sama "prawda".
N.A. Pletek / 83.31.205.* / 2010-05-09 22:51
Jedyna gazeta wydawana przez POLSKIEGO wydawcę. Skoro uważasz, że niemieckim lub koszernym wydawcom interes tego państwa jest bliższy, cóż... życzę szczęścia w dalszym praniu własnego mózgu.
#Gall / 174.48.236.* / 2010-05-09 15:12
Na pokład samolotu lecącego do Smoleńska wsiadł człowiek 'mały', kłótliwy,przeciętny prezydent, zaściankowy i ksenofobiczny, mierny polityk. Autor słów: 'spieprzaj dziadu', 'małpa w czerwonym',
'ja panią załatwię' ... Pośmiewisko nie tylko satyryków, ale i całej Europy, prezydent z rekordowo niskim
poparciem społecznym...
W trumnie ze Smoleńska przywieziono 'wybitnego męża stanu' , 'patriote' , 'bohatera narodowego' ,
'ojca narodu' , 'najwiekszego polaka' 'rownego krolom'.

W ZWIĄZKU Z TYM JA SIĘ PYTAM: KTO
PODMIENIŁ CIAŁO?!
#Gall. / 89.77.4.* / 2010-05-09 19:37
To proste. pis juz dawno zauważył, że nie liczy się prawda. Liczy się zdolność wciskania kitu głupawym wyborcom. Nie ważne jak było. Ważne w co uwierzą.
a320m / 83.5.92.* / 2010-05-09 15:08
jutro "stoją tam gdzie ZOMO" i teczki
a320m / 83.5.92.* / 2010-05-09 15:05
to i można na nim do Pałacu żwawo pomykać
skomentuj

Najnowsze wpisy