Pit 0

Biedny student / 188.147.179.* / 2019-09-05 17:24
Witam serdecznie, nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, dlatego założyłem osoby wątek.
1. Pracowałem cały lipiec na umowę zlecenie że stawki 15.73 brutto na godzinę (13.5) netto. Czy wypłatę za lipiec po 10 sierpnia powinienem dostać większą bez podatku czy jeszcze podatek potrącony? (Wniosek o nie odprowadzanie podatku podpisany 5 sierpnia).
2. Co zrobić jeżeli mimo wnioski pracodawca nie wypłaca pełnego wynagrodzenia również we wrześniu?
Ekspert PIT / 2019-09-25 20:22
Witam,

Zgodnie z przepisami ustawy zmieniającej ustawę o podatku dochodowym, która wprowadziła zwolnienie z PIT-u do 26 roku życia, jeżeli złożył Pan oświadczenie 5 sierpnia o tym że Pana dochody osiągnięte od 1 sierpnia do 31 grudnia będą zwolnione z opodatkowania to płatnika (zleceniodawca) najpóźniej od miesiąca następnego, a więc od września musiałby zastosować zwolnienie. Oznacza to, że za sierpień płatnik mógł (ale nie musiał) zastosować zwolnienia. W przypadku braku zastosowania zwolnienia przez płatnika w sierpniu otrzyma Pan nadpłacony podatek w rozliczeniu rocznym.

Podstawa prawna:
Art. 5 ust. 3 Ustawy z dnia 4 lipca 2019r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. 2019 poz. 1394)

Najnowsze wpisy