Forum Forum podatkowePIT

PIT bez umowy

PIT bez umowy

plastek011 / 2009-03-06 19:17
Pracowałem w systemie telepracy, na umowę do podpisu (o dzieło) się nie doczekałem. Dostałem jednak PIT za okres w którym daną usługę wykonywałem. I teraz moje pytania:
Wykazywać to w rozliczeniu rocznym czy też nie?? Jeżeli wykażę a mam odliczenia, to w przypadku kontroli, US może ode mnie zażądać umowy o dzieło, której nie posiadam i mogę być posądzony przez US o próbę wyłudzenia zwrotu podatki z racji tego, że mam odliczenia. Natomiast jeżeli nie wykażę to też może być źle w przypadku kontroli, bo zataiłem dochody.

Co robić???
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-03-06 21:57 / Tysiącznik profesjonalny
PIT-11 trafi do US, wiec jak tego dochodu nie wykażesz to wezwanie pewne :-))
plastek011 / 2009-03-06 22:17 / portfel
No dobrze. A jak wykażę to mogą zawołać podpisanej umowy o dzieło, której nie mam.
Mogą wtedy posądzić mnie, że sam np. wysłałem do nich ten PIT-11, żeby wyłudzić odpis podatku.
Może tu jakieś science fiction piszę, ale wg. mnie to możliwe:)))
belladonna / 2009-03-07 07:52 / Tysiącznik profesjonalny
PIT-11 trzeba podpisać, wiec podpisuje wystawca. Dlaczego Ty masz być posądzony o wystawienie tego PIT?
To wystawca PIT-11 bierze na siebie odpowiedzialność za to, co w nim jest, czyli, że zaliczki na podatek zostały wpłacone.
Masz czas do końca kwietnia na rozliczenie z US. Swoje pytania skieruj do wystawcy PIT-11 :-))
plastek011 / 2009-03-07 08:47 / portfel
No i wszystko jasne:) Dziękuję za rady!!!

Najnowsze wpisy