Forum Forum podatkowePIT

pit przez internet - czy każdy może?

pit przez internet - czy każdy może?

Pati89 / 91.196.109.* / 2011-03-13 16:31
Witam,
Chciałabym wysłać w tym roku pit przez internet (pit-37). Jest to mój pierwszy pit. W przeszłości, będąc nieletnią pracowałam i wtedy rozliczał mnie ojciec w swoim pit. W 2009 roku nie pracowałam w ogóle, nie miałam żadnych dochodów. Czy mogę wysłać pit za 2010r przez internet?
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-03-13 20:56 / Tysiącznik profesjonalny
Możesz, jak nie składałaś PIT w 2009, to wpisujesz jako przychód z 2009 "zero" :-)
No i rozumiem, ze jak byłaś nieletnia, to tato podpisywał Twój PIT.... bo dochodów z PRACY dziecka nie wykazuje się w PIT rodziców :-))

Ustawa PIT:
"Art. 7. 1.Dochody małoletnich dzieci własnych i przysposobionych, z wyjątkiem dochodów z ich pracy, stypendiów oraz dochodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku, podlegające opodatkowaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dolicza się do dochodów rodziców, chyba że rodzicom nie przysługuje prawo pobierania pożytków ze źródeł przychodów dzieci."
Pati89 / 91.196.109.* / 2011-03-14 10:18
no właśnie nie. To była praca na ulotkach i uwzględniał to w swoim pit.
belladonna / 2011-03-14 16:44 / Tysiącznik profesjonalny
Najprawdopodobniej płatnik wystawił PIT na Ciebie, skoro Twoja praca. A jak widać w zacytowanym wyżej art. ustawy takich dochodów małoletnich dzieci nie łączy się z dochodami rodziców. Powinien być PIT na dziecko z podpisem rodzica :-))

Najnowsze wpisy