Forum Polityka, aktualnościKraj

Pitera nie udostępni RPO raportu w sprawie CBA

Pitera nie udostępni RPO raportu w sprawie CBA

Wyświetlaj:
obserwator / 2008-02-01 11:47 / Tysiącznik na forum
Odmowa udostępnienia raportu RPO każe mi zdecydowanie utracić zaufanie do partii PO która umieściła na listach Pania Piterę, osobę ktora odmawia RPO tego czego zwykły obywatel i podatnik by sie nie dowiedział. Zatem odmowa jest dzialaniem przeciwko porzadkowi demokratycznemu i pozwala m,niemać że wybory sa fikcja a ludzie wybierani , zaraz po wybraniu zapominaja o wyborcach w swej masie. Utraciłem zaufanie do tej Pani a przeciez kiedyś występowa w programie Pani Jaworowicz. Dzisiaj ubiór, oczy wysłaswianie się po otrzymaniu władzy zmieniły ta Panią w sposb zupełnie nie przewidywałny. Społeczeństwo winno obawiać się takiej władzy ktora lekceważy rzecznika spoleczeństwa RPO. Mam nadzieję ze ta Pani zrozumie swój błąd, jezeli nie to utrata wiarygodności juz następuje a to spowoduje że PO przez zabiego socjotechniczne zyskała władze.
arch / 2008-01-07 07:39 / Tysiącznik na forum
Pani Pitera chyba nie musi mieć podstawy prawnej żeby udostępnić tak wspaniały i ważny dokument? No ale niech będzie, to jej podwórki i jej zabawki.
Tylko nie wiem czemu ten strasznie zapowiadany raport miałby być tak strasznie tajny, to po co było o nim mówić?
ezavv1 / 2008-01-07 08:06 / portfel
Czyżby "Raport" zawierał aspekty, które mogły by być domeną działania RPO? Czy taka forma odpowiedzi innemu reprezentantowi Państwa Polskiego nie jest swego rodzaju ignorowaniem? RPO wyłuszczył prośbę i spotkał się ze zdecydowaną odmową. Nawet jeżeli "Raport" będzie zawierał informacje o nieprawidłowościach i uchybieniach, to w przypadku jego nieudostępnienia instytucjom, Parlamentarzystom, to nasuwać się będą konkluzje, że powstał z pobudek koniunkturalnych mających na celu sparaliżowanie instytucji odpowiedzialnych za walkę z przestępczością określonego kalibru. Sądzę, że możliwa byłaby współpraca na platfornie Premier - Julia P. oraz RPO. Trzeba do tego jednak chęci i dobrej woli. A w tym przypadku raczej brak takowych. Poza tym, jeżeli nagłaśniamy temat "Raport" wyciągając przy tym działa ogromnego kalibru, to temat nie staje się prywatnym tematem w gabinecie, a jest on już tematem publicznym. Społeczeństwo chciałoby wiedzieć, co jest na rzeczy (...)

Najnowsze wpisy