Forum Forum dla firmZakładanie firmy

PKD - czy mogę zostawić 69.20.Z ??? (czy trzeba mieć rzeczywiście jakies papiery?)

PKD - czy mogę zostawić 69.20.Z ??? (czy trzeba mieć rzeczywiście jakies papiery?)

pinkster / 2008-07-31 15:17
witam,
mam takie pytanko - zakładam właśnie działalnośc gospodarcza i będę świadczyć różne usługi z zakresu finansów i rachunkowości. Podczas dokonywania wpisu do działalności gospodarczej, podałam PKD o numerze: 69.20 Działalność rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe. Pani w "okienku" w urzędzie gminy poinformowała mnie, że aby dokonać takie wpisu działalności musze mieć uprawnienia "biegłego księgowe" - a takowych nie posiadam. Aczkolwiek aby sporządzać sprawozdania finansowe, albo przykładowo "księgować", nie trzeba mieć żadnych uprawnień! Prosiłabym o rzetelną informację, czy mogę dokonać takiego wpisu, nie mając żadnych takich "papierów" na biegłego księgowego. Czy powinnam wykreślić ten wpis czy moge spokojnie go zostawić? Proszę o rzetelną informację - byłabym wdzięczna, gdyby przy odpowiedzi ktoś mógł powołać się na podstawę prawną :-)

Z góry dzięki
pozdrawiam
Wyświetlaj:
Dagunia3 / 78.8.23.* / 2009-08-26 21:17
hej
Jestem teraz w tej samej sytuacji i tez szukam odp, czy może udało się Tobie znaleźć odp na to pytanie? jeśli tak proszę prześlij mi je na adres mailowy dagunia3@wp.pl
dziękuje
Barbra / 195.72.148.* / 2009-10-20 12:55
Chodzi tu o posiadanie certyfikatu na usługowe prowadzenie ksiąg wydanego przez Ministra Finansów, albo uprawnienia biegłego księgowego- to podstawa aby móc prowadzić biuro rachunkowe.

Najnowsze wpisy