Forum Forum finansoweKredyty

PKO - czas oczekiwania na kredyt hipoteczny

PKO - czas oczekiwania na kredyt hipoteczny

Kuba242 / 82.160.202.* / 2009-07-13 19:11
Witam,
staram się o kredyt hipoteczny na mieszkanie z dopłatą państwa. Wszystko załatwiane jest przez doradcę finansowego, zdolność kredytowa wstępnie została pozytywnie oceniona. Mieszkanie załatwiane oczywiście przez agencję nieruchomości, w związku z tym musiałem spisać umowę przedwstępną i zapłacić coś w rodzaju kaucji. Wniosek o kredyt składałem w maju, umowa z agencją była spisana do końca czerwca, ponieważ PKO twierdziło że decyzja w sprawie kredytu zostanie podjęta w ciągu 3 tygodni. Niestety, nie wywiązano się z tej obietnicy i zmieniono termin na 6 tygodni. Musiałem przedłużyć umowę o mieszkanie do końca lipca, niestety minęło już 6 tygodni i nadal nie ma decyzji w sprawie kredytu. Papiery powędrowały z Torunia do Gdańska, po wielu telefonach okazało się że w Gdańsku nawet nie ruszono jeszcze wniosku. Niedługo minie lipiec, i jeżeli bank nie wyda decyzji, obecni właściciele mieszkania mogą nie przedłużyć kolejny raz umowy w związku z czym stracę zapłacone już pieniądze.

W związku z tym - czy bank ma obowiązek wydać decyzję w sprawie kredytu w jakimś określonym czasie? Oddział w Toruniu w którym zostały złożone papiery, odesłał je do gdańska (tamta jednostka jest jednostką wewnętrzną, nie ma kontaktu z klientami), więc Toruń non stop spycha odpowiedzialność na Gdańsk i mówi że nic nie można zrobić. Jak najlepiej sobie z tym problemem poradzić i przyspieszyć trochę bank? Jeżeli nie mają żadnych ograniczeń co do terminów, to mogą trzymać ten wniosek ile chcą? Powiedzieli że może dopiero we wrześniu rozpatrzą. Poprostu w ogóle nie przejmują się klientami.
Wyświetlaj:
Marek1008 / 185.25.216.* / 2017-06-18 08:52
Ktedyt w PkoBp Czysta przyjemnosc i ekspresowy termin od wizyty w banku do chwili uruchomienia kredytu (17 dni ) dodatkowo otrzymalem duze znizki od marzy poprzez ptowizje i kwocie raty Polecam jednakze jest warunek ja posiadam kono bakowosci osobistej od 2004 r
Oczekujący / 37.131.163.* / 2014-04-26 19:37
Kiedy czytam o terminach udzielenia kredytu, zaczynam wpadać w panikę. Kilka dni temu sprzedałem mieszkanie, licząc, że procedury udzielenia kredytu na kolejne mieszkanie pójdą szybko i sprawnie ustaliliśmy z kupującymi termin opuszczenia dotychczasowego mieszkania 30.04. Termin podpisania aktu notarialnego (wynikający z umowy przedwstępnej) na zakup nowego mieszkania 30.04, to też miała być data przekazania nam nieruchomości...zadatek wpłacony, wniosek złożony 04.04, odpowiedzi nie mam, czasu coraz mniej, sprzedającym cierpliwość też się kończy. Alternatywa? - kupiłem garaż w pobliżu nowego mieszkania, prąd jest... Garaż miał być jednak garażem, a nie mieszkaniem :)Zaczynam powoli rozglądać się za wynajęciem mieszkania na czas oczekiwania na decyzję kredytową. Szkoda będzie zadatku i nerwów,ale co zrobić...
barteK1981 / 80.240.177.* / 2010-01-06 15:24
Na początku maja złożyłem wniosek poprzez pośrednika - oddział II (Rotunda) w Warszawie. Odpowiedź pozytywna była po 3 tyg równo.

Z przyczyn losowych mieszkanie przepadło, ale przedwczoraj złożyłem kolejny wniosek - prawie identyczny z poprzednim. Po przeczytaniu Waszych komentarzy serce mi się troche kotłuje..

Ponoc im "prostszy" wniosek (czyt. mniej stron i zabawy z analizą) tym szybciej schodzi. Mało któremu Anal-itykowi chce sie brać stos 40 stron jak obol leżą 4...

Termin mam do 15 lutego. Ciekawe, czy odstanę zawału 14go..
mosner / 2023-11-03 11:03
Zobacz http://mediapak.pl/gdzie-wziac-kredyt/ korzystna oferta.
~hiena / 192.109.111.* / 2009-08-21 11:04
Twoje blad, to to, ze zaufales doradcy kredytowemu co do terminu. w ogole trzeba bylo isc do banku bezposrednio. najlepiej do duzego oddzialu. posrednik nieruchomosci powinien tez zasugerowac dluzszy termin miedzy umowa przedwstepna a wlasciwa.
cosmo / 89.77.76.* / 2009-08-21 11:09
taaa, w banku to by się dowiedział, że dostanie jeszcze szybciej niż u doradcy, bo przecież trzeba jeszcze dokumenty przewieźć i to z tydzień potrwa :P. Co za głupi wpis. :)
emma30 / 83.15.155.* / 2009-07-13 21:03
Witam, ja złożyłam wniosek o przyznanie kredytu hipotecznego 10 czerwca 2008r. Do dnia dzisiejszego tj. 14 lipca nie otrzymaliśmy z mężem żadnej odpowiedzi. Sprzedawca się już niecierpliwi ponieważ regularnie płaci raty za dom w stanie surowym, który chcemy kupić wraz z działką. Zabezpieczeniem jest dom, który chcemy kupić, mieszkanie, w którym mieszkamy oraz działka rekreacyjna. Póki co, nie dostaliśmy jeszcze żadnej odpowiedzi z banku. Opieszałość pracowników oraz brak możliwości zasięgniecia informacji z banku PKO w Łodzi (gdzie podobno znajduje się nasz wniosek) zaczyna nas lekko irytować. Z tego, co udało nam się dowiedzieć, bank nie ma obowiązku podania obligatoryjnego terminu rozpatrzenia wniosku oraz przekazania potencjalnemu kredytobiorcy decyzji w w/w sprawie. Dzisiaj złożyliśmy pismo ponaglające do oddziału w Łodzi z nadzieją, że będzie to przyczynkiem do przyspieszenia procedury.Ręce opadają.
Kuba242 / 82.160.202.* / 2009-07-13 23:17
Najśmieszniejsze jest to, że dziś dowiedzieliśmy się, że mogę składać jeszcze raz papiery o ten sam kredyt tylko bez jakiejś promocji (rata o 100zł większa), i on może być rozpatrzony w oddziale w Toruniu w ciągu podobno 1,5-tygodnia. Coś się zmieniło i już nie muszą papierów odsyłać do Gdańska do rozpatrzenia. Ehh, biurokracja...
emma30 / 83.15.155.* / 2009-07-14 09:50
Hmmm, mało optymistyczne to informacje zważywszy fakt, że dopłacacie do interesu 100zł miesięcznie. Zobaczymy, na iledaleko posunie się jeszcze pomysłowość naszych bankowców i analityków wniosków kredytowych? Pozdrawiam
emma30 / 83.15.155.* / 2009-07-19 21:48
W piatek poprosili o dostarczenie jeszcze dodatkowych papierów potrzebnych do kredytu jak "zającowi dzwonek". Myślę, że to preteks, aby przedłużyć procedurę a jednocześnie dać nadzieję, że coś robią. Czekamy, ciekawe co jeszcze wymyślą?
casi01 / 83.12.207.* / 2009-08-05 11:13
PKO BP to niestety porażka, 12 czerwca złożone dokumenty, telefon, coś trzeba
donieść, papiery wychodzą do warszawy 18 czerwca, w wawie są 24 czerwca, na
pytanie ile trwa rozpatrzenie wniosku z prośbą o szczerą odpowiedź słyszę 2 z
możliwością do 3. Po dwóch tygodniach telefon - potrzebne dane dodatkowe
odnośnie dochodu męża. Potem cisza.Dzwonię po 3 tygodniach, kobieta daje
informację, że przyszło pismo z wawy że wszystki wnioski przeterminowane będą
rozpatrzone do końca 17 lipca (miesiąc po złożeniu wniosku). Dzwonię w 6
tygodniu o d dnia złożenia wniosku, otrzymuję informację że nie ma decyzji, nie
wiadomo kiedy będzie. Warszawa jest tak zawalona wnioskami że banki regionalne
dostały informację aby nie dzwonić, nie pytać , nie ponaglać, warszawa nie
odpowiada na maile, żadnej informacji, w 7 tygodniu dzwonię co dzień, za każdym
razem słyszę że nic nie wiadomo, tak więc mało tego że odpowiedzi nie ma, nikt
nie potrafi powiedzieć kiedy będzie, Sprzedawca się piekli , chce już kasę.
Pracownica banku sugeruje, że jeśli będzie ponaglała decyzja będzie odmowna bo
tak jej się zdarzyło. Żałuję, ze jednocześnie nie złożyłam wniosku do innego
banku, żałuję, że wogóle złożyłam do tego, zastanawiałam się czy nie przeniść
rachunku do PKO i na pewno tego nie zrobię, jeśli możesz czekać 3 miesiące na
decyzję to składaj dokumenty i nie wierz w te śmieszne 2 tygodnie.
A i jeszcze w akcie desperacji dzwoniłam na infolinię banku żeby się jakoś
dopchać do centrali w wawie i zapytać co z tym wnioskiem, oczywiście nie podano
mi nr telefonu natomiast poinformowano, że czas oczekiwania na decyzję wydłużył
się z 2 do 3 tygodni !!!! działanie tego banku jest skandaliczne i wprowadza
celowo klienta w błąd.
cosmo / 89.77.76.* / 2009-08-20 21:59
Uwierz mi każdy bank to robi i PKO BP nie jest wyjątkiem. Nie spotkałem jeszcze sprzedawcy bankowego, który by nie kręcił klientom, żeby tylko sprzedać. Idź następnym razem do doradcy, przynajmniej się dowiesz rzetelnie (o ile doradca nie będzie jeszcze większym kanciarzem) ile musisz czekać i gdzie czeka się najkrócej, a gdzie procedury Cię wykończą i w końcu gdzie pomimo oferty nie będą Ci chcieli dać kredytu.

Banki traktują ludzi w Polsce jak bydło i po chamsku niestety. Pracuję już trochę w tym biznesie i widzę co się dzieje, nie jedną tragedię przerabiałem i z niejednej ratowałem. Niestety coś takiego jak dobry poziom obsługi to jest coś obcego w tych instytucjach. Wina leży też po naszej stronie, że nie zachowujemy się jak świadomy klient tylko czarna masa, która próbuje na każdym kroku przycinkciurzyć. Taki model konsumenta jest najłatwiej wykorzystać i najłatwiej go zmanipulować obiecując złote góry

W razie problemów zapraszam cosmo@o2.pl proszę zostawić kontakt na pewno odpowiem.
oczekujący / 83.238.160.* / 2009-08-05 12:48
Witam,

my skladaliśmy 13 czerwca, w Wawie. Cisza. Kto da więcej ?
wer332211 / 83.24.58.* / 2009-08-18 22:04
Ja składałem 26 czerwca. Czekam już 8. tydzień...... Porażka. Ale na innym forum czytałem, że ludzie czekają już 11 tygodni i nic. Zwłaszcza w Warszawie..
peekaoooobbbppp / 77.222.224.* / 2009-08-13 22:40
Witam,
też mam złożony wniosek w PKO BP. Złożyłem go 21 lipca.
Czy jak był już rzeczoznawca u mnie to znaczy że zaczęli weryfikować mój wniosek ?
Macie pojęcie ile może potrwać podjęcie od tego czasu decyzji przez bank ?

Pozdrawiam
kmkmkm86 / 94.42.84.* / 2009-08-07 13:00
my 10 czerwca i nadal nic nie wiemy, nawet kiedy mają zamiar rozpatrzyć nasz wniosek, bo nadal jest w kolejce...szkoda tylko, że nikt nic nie robi z tym fantem...a my już mamy odsetki u dewelopera - bardzo nieprofesjonalne instytucja!
kejt:) / 89.78.172.* / 2009-08-07 15:01
Witam, my składaliśmy wniosek 05.07. czytając inne wpisy to sobie jeszcze poczekamy....a pani w banku obiecała odpowiedź w 10 dni :) minęło trochę więcej i cisza a jak dzwonię do banku za każdym razem mówi że nic nie wiadomo trzeba czekać......
cosmo / 89.77.76.* / 2009-08-20 21:44
Pani w banku obiecuje zawsze głupoty, bo jak tego nie zrobi to pójdziecie gdzie indziej gdzie obiecają krócej.

Czas oczekiwania w PKO BP obecnie to min. 2 miesiące. Ja swoim klientom radzę wpisać sobie w umowie tak z 3 miesiące przynajmniej i od razu zapytać o możliwość aneksowania umowy i przedłużenia tego terminu jeszcze o miesiąc.

Pracuję w firmie doradztwa i mam dosyć niezłe rozeznanie w sytuacji tego banku, wiem co dokładnie się u nich dzieje. Gdyby ktoś szukał fajnej alternatywy w Warszawie lub w promieniu 100 km od to zapraszam. Proszę podać kontakt na maila na pewno oddzwonię. cosmo-pl@o2.pl
yak / 83.238.160.* / 2009-08-07 15:28
Od Pani z banku wiem, że wnioski wcale nie są analizowane w logicznej kolejności. Raz biorą zaległy, raz całkiem nowy. Loteria. Więc one nie schodzą po kolei, tylko w zależności od przychylności Fortuny. Myślę, że coś w tym jest.
Zatem szczęścia życzę.
kejt:) / 89.78.172.* / 2009-08-08 23:43
zadzwoniłam do banku i powiedziałam że sprzedający chce odstąpić od tranzakcji ( co było zgodne z prawdą) no bo ile można czekać!!! miałam odpowiedź w ten sam dzień a decyzja była pozytywna..... może to jest jakiś sposób. Powodzenia życzę oczekującym pozdrawiam
cosmo / 89.77.76.* / 2009-08-20 21:49
Decyzja była już dawno tylko nie mogli się obrobić, żeby ją Tobie przekazać ;) Gdyby nie było warunków to nawet Twój telefon by nie poskutkował (procedury i prawo), ponieważ mieliby przy takiej ilości wniosków w nosie jeden mało znaczący. Obsługa klienta na fatalnym poziomie. Gorzej chyba tylko jest obecnie w Pocztowym.
Blair James / 216.250.211.* / 2009-08-14 07:03
Dzień dobry moi drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, jestem Pan Blair James, renomowanego, uzasadnione i akredytowanych pieniędzy kredytodawcy. I pożyczkę pieniędzy na chrześcijan i godnych zaufania osób potrzebujących pomocy finansowej na poziomie 3% stopy procentowej. Czy masz jakieś złe kredytu lub są w potrzebie pieniędzy zapłacić rachunki? Pozwól mi wziąć to średnio poinformować Pana, że mogę pomóc beneficjentowi wiarygodnych I'll be glad zaoferować Państwu loan.Please zapisu z informacji poniżej. Po odpowiedzi, zostanie wysłany pożyczkę do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. (Nie ma kredytowej sprawdzić, 100% Guaranteed!) Mam nadzieję, że pozwoli mi się z usługi. Z poważaniem. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (privateloaninvestment2@live.com) z wnioskodawcą Informacje poniżej:
Imię i nazwisko;
Kraj:
Potrzebnej kwoty;
Miesięcznego dochodu:
casi01 / 83.12.207.* / 2009-09-11 13:11
Ja dostałam odpowiedź 12 sierpnia - równo po 3 miesiącach. Ale odpowiedź to jedno a wypłata to drugie, w akcie notarialnym był zapis, że sprzedawca dostanie pieniądze po 14 dniach podpisania aktu, zaniosłam wszystkie dokumenty jakich bank sobie życzył do samego uruchomienia na 10 dni przed terminem, prosiłam i błagałam aby sprzedawca dostał pieniądze nieco wcześniej. Dyrektor baku monitował mailowo w mojej sprawie do centrali 5 razy - podobno nie wolno mu dzwonić. Sprzedawca zadzwonił w dniu w którym powinien mieć pieniądze z informacją, że nie wpłynęły :((( nie powiem jak była wściekła, kolejny telefon do banku z obsuwą dyrektora z włącznym porównaniem go do kasjera - skoro nic nie może poradzić niech siedzi w kasie i bierze wynagrodzenie kasjera. W 14 dniu po południu otrzymałam telefon że udał się pieniądze puścić. Najgorsze jest to że jak ja się spóźnię z ratą zapłacę odsetki + opłatę od wysłania wezwania + cuda wianki - jak bank się spóźnia to nie dostanę nic - tylko ja płace za ciągłe telefony i aspirynę na ból głowy. Ktoś powie - zmień bank ale skoro juz gdzieś czekasz 5 tygodni, pracownik banku twierdzi ze odpowiedź będzie lada moment to szkoda już zachodu i czasu żeby składać papiery do kolejnego banku bo tam będę znów czekać 5 tygodni. PORAŻKA. Opisałam swój przypadek znajomej która mieszka z stanach, tam jest to nie do pomyślenia. Nie stawiam stanów jako przykład kraju idealnego jednak jak na tym przykłądzie widać - to się da zrobić, tyle że u nas jest mnóstwo ludzi niekompetentnych, którzy zajmują stanowiska i biorą kasę więc po c się wychylać i coś zmieniać ?
daniel608 / 213.5.45.* / 2015-03-26 20:01
tak , dokladnie ja staram sie o kredyt hipoteczny w banku pko sa istna porazka jak macie mozliwosc zlozenia w innym banku to napewno odradzam pko.
wniosek zlozony w polowie grudnia i dalej czekam na odpowiedz

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: