Forum Forum finansoweKredyty

PKO oprocentowanie...

PKO oprocentowanie...

dod / 89.174.30.* / 2009-02-01 19:52
Mam w PKO BP kredyt hipoteczny "własny kąt" i jak usłyszałem że stopy idą w dół spr. jaki jest zapis w umowie , ponieważ przysłali mi harmonogram na "luty marzec kwiecień" i biorą stawkę WIBOR z początku LISTOPADA 2008 ?? czy to jest ok?
treść z umowy dotycząca oprocentowania.
Wibor-stawka publikowana o godz 11 na stronie informacyjnej Reuters, w drugim dniu poprzedzającym dzień rozpoczynający pierwszy i kolejne trzymiesięczne okresy obowiązywania stawki referencyjnej, zaokrąglona wg. zasad matematycznych do czterech miejsc po przecinku. (...)
Pko Bp pobiera odsetki od kredytu w/g zmiennej stopy procentowej, w stosunku rocznym której wysokość jest ustalana w dniu rozpoczynającym pierwsze i kolejne trzymiesięczne okresy obowiązywania stawki referencyjnej, jako suma stawki referencyjnej i stałej marży. (...) Kolejne trzymiesięczne okresy obowiązywania stawki referencyjnej kończą się w dniu poprzedzającym dzień w którym rozpoczął się następny trzy miesięczny okres obowiązywania stawki ref., z uwzględnieniem zasad liczenia terminów oznaczonych w miesiącach, przewidzianych w przepisach k.c (...) zmiana wysokości stawki ref. powoduje zmianę wysokości oprocentowania kredytu o taką samą liczbę punktów proc."

i co o tym myśleć? szczerze to mam mętlik w głowie, jak patrze na poprzednie zawiadomienia o wysokości rat to widze że np raty na listopad,grudzien,styczen były wyliczane z wiboru w październiku.. to dlaczego teraz na luty,marzec i kwiecien liczą z listopada poprzedniego roku?

widze ze niktórzy mają oproc. liczona na podst. wibor3M-s , u mnie w umowie nic nie pisze na temat tego typu wibor-u

może mi ktoś pomóc?

pozdrawiam
Wyświetlaj:
matmanamaksa / 78.8.231.* / 2009-02-05 12:24
Już sprawdziłem swoje oprocentowanie. PKO przeliczył moje oprocentowanie wg stawki WIBOR 3M z dnia 30 stycznia 2009 4,86%. Wkurza mnie to przysyłanie papierów podwójnie, bo do mnie i mojej żony osobno, od listopada aż 5 papierów z bezpodstawnymi wyliczeniami. Przecież to nie jest darmowe, płacimy za to.
matmanamaksa / 83.26.176.* / 2009-02-05 10:32
mam podobny problem. Stawka miała się zminić 2 lutego i na razie nie mogę ustalić z niekompetentnymi panienkami w banku, czy zmiana ta została dokonana.
Pantera / 2009-02-03 23:08 / Bywalec forum
Mam kredyt we frankach. Bank źle wyliczył mi raty.
Na miesiące marzec,kwiecień 2009 skorzystali z LIBORU
z dnia 2008.11.02. LIBOR wtedy wynosił ok 2.8%.
Tak na prawdę na miesiące marzec,kwiecień,maj 2009 powinienem mieć LIBOR z 2009.02.02 gdzie LIBOR wynosi ok 0.5%.
Dla kredytu ok 1000 PLN jest to różnica ok 100 PLN
Karol_ina81 / 151.92.176.* / 2009-02-10 08:48
Wczoraj dostalam info z PKO BP o obnizeniu oprocentowania, ratka rzeczywiscie spadnie.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: