Forum Prawo - porady i tematy

[PKP] Wezwanie do zapłaty bez podpisu podróżnego

[PKP] Wezwanie do zapłaty bez podpisu podróżnego

kudrewicz / 2009-04-11 13:38
Witam.
Jakiś czas temu dostałem w pociągu mandat za jazdę z biletem ulgowym bez legitymacji. Wezwanie podpisałem ale w miejscu gdzie powinien widnieć podpis kontrolera przekazującego podróżnego na stacji, a nie w polu "akceptuję wezwanie - podpis podróżnego". Czy w tym przypadku wezwanie jest nieważne? Przecież nie ma na nim mojego podpisu, jakobym przyjął wezwanie?
Wyświetlaj:
wykwintny / 193.105.35.* / 2010-01-31 00:28
Niestety. Wezwanie do zapłaty bez podpisu jest ważne i co więcej nie masz prawa odwołania. Odwołanie przysługuje jedynie w przypadku przyniesienia ważnego biletu lub dokumentu poświadczającego możliwość jazdy za darmo. Moim zdaniem skandal! Pozwala to kanarom wpisywać w druczek Twoje dane (bo przecież podpis nie jest konieczny) na przykład co 3 miesiące. A tak posądzonej osobie nie pozostaje nic innego tylko płacić te nawet fikcyjne mandaty albo iść do sądu. A że nie opyla się sądować za takie pieniądze... Jakim prawem kanarowi nie potrzebny jest nasz podpis się pytam?!! Policjan musi mieć podpis inaczej mandat nieważny. Co on jest ten głupi kanar? Osoba zaufania publicznego, notariusz? Mam nadzieję, że w końcu zajmie się tym ustawodawca.
Bo tak / 194.110.116.* / 2010-06-21 16:51
jbc kanarów na potęgę

Najnowsze wpisy