Forum Polityka, aktualnościKraj

PKW liczy głosy w sejmikach. Wynik PO topnieje, zyskuje PiS

PKW liczy głosy w sejmikach. Wynik PO topnieje, zyskuje PiS

Wyświetlaj:
Pan Antoni na fali (nawet w pełowskim sądzie)! / 78.234.130.* / 2010-11-22 19:17
Sąd: Macierewicz nie musi przepraszać ITI
PAP - Biznes
22 Lis 2010, 18:41


22.11. Warszawa (PAP) - Antoni Macierewicz nie musi przepraszać ITI za swe słowa z 2007 r. o związkach tej firmy z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i finansowaniu jej ze środków FOZZ - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. ITI zapowiada apelację.

W poniedziałek SO oddalił powództwo ITI wobec b. szefa komisji weryfikacyjnej WSI, dziś posła PiS. Uznał, że pozwany nie wykazał prawdziwości swych słów, ale z odpowiedzialności zwalnia go fakt, że działał jako urzędnik państwowy, mówił o raporcie z weryfikacji WSI i powołał się na oficera służb wojska. Mocą wyroku ITI ma zapłacić Macierewiczowi 7,9 tys. zł kosztów procesu.

W ujawnionym w lutym 2007 r. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL "podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej" w celu "ułatwienia plasowania agentury na Zachodzie". Sygnowany przez Macierewicza raport podawał też, że związany z wywiadem wojskowym szef FOZZ Grzegorz Żemek miał pod koniec lat 80. podjąć na zlecenie wywiadu rozmowy w tej sprawie z firmą ITI i reprezentującymi ją Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem.

Po ujawnieniu raportu Macierewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", pytany o dowody, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom, zapewnił, że już je przedstawił i odesłał do zeznań Żemka (skazanego za aferę FOZZ; przyznał, że współpracował z wojskowymi służbami - PAP). Spytany "gdzie papiery" na poparcie zeznań Żemka, Macierewicz odparł: "Dlaczego zeznania Żemka złożone pod przysięgą przed komisją nie są dla pani wiarygodne? Przypominam: gdyby kłamał, groziłoby mu 8 lat więzienia. A on mówi wyraźnie: były dwie dziedziny wykorzystywane przez wywiad do lokowania agentury na Zachodzie - międzynarodowy obrót produktami rolnymi i media. W związku z tym polecono mu znaleźć ludzi, z pomocą których można było stworzyć koncern medialny. Znał Wejcherta, zwrócił się do niego. Zapytał centralę, czy Wejchert może być. Powiedziano mu, że już z nimi współpracuje i jest dobry. Zaczęli tworzyć koncern medialny".

Te słowa spowodowały pozwy ITI i założycieli polskiej filii tego koncernu - Wejcherta i Waltera. Żądano w nich od Macierewicza przeprosin i wpłaty po 100 tys. zł na cel charytatywny. Zarzucano mu nadszarpnięcie reputacji spółki przez podanie nieprawdziwych informacji o jej założycielach. Sądy prawomocnie oddaliły już pozew Wejcherta (choć powód zmarł, sprawę mogą kontynuować spadkobiercy). Wciąż nie skończył się proces z pozwu Waltera, który mówił, że ITI nie była przez nikogo finansowana, a on nie był tajnym współpracownikiem służb PRL.

W 2008 r. SO oddalił powództwo ITI, uznając, że Macierewicz jako urzędnik państwowy mówił o urzędowym dokumencie, korzystającym z domniemania prawdziwości. ITI odwołała się, twierdząc, że Macierewicz w wywiadzie wykroczył poza raport i podał nieprawdę. W grudniu 2008 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie utrzymał wyrok.

W lutym br. Sąd Najwyższy uznał jednak kasację ITI i nakazał powtórzenie procesu. SN uznał, że to na pozwanym spoczywa ciężar wykazania, że jego działanie nie było bezprawne.

Ponowny proces zakończył się oddaleniem pozwu. Jak uzasadniał sędzia Tomasz Gal, Macierewicz nie musiał dowodzić prawdziwości słów o związkach szefów ITI ze służbami, bo jego działanie nie było bezprawne. Sąd uznał, że jako szef komisji weryfikacyjnej miał prawo mówić o ustaleniach raportu, które "powielił w wywiadzie".

Sąd ocenił, że poseł PiS miał też prawo mówić o finansowaniu ITI ze środków FOZZ, bo tylko przypominał takie słowa oficera służb wojska płk. Jerzego Klemby, co - według sądu - nie narusza dóbr powoda.

Radca prawny Paweł Zagajewski powiedział PAP, że sądzi, iż będzie apelacja powodów. Zdaniem prawnika, nie wystarczy powołać się na czyjeś słowa, by uniknąć odpowiedzialności cywilnej. Macierewicza nie było w SO. Wcześniej mówił, że jest spokojny o wyrok.

W 2008 r. szef MON Bogdan Klich przeprosił Wejcherta, Waltera i ITI za raport. Był to wynik ugody w procesach wytoczonych przez nich MON. Klicha ostro wtedy skrytykował Macierewicz. (PAP)
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-22 18:31
Pomówienie i Spisek, Polscy Obiecywacze, Czerwoni , Chłopki roztropki. Mieliście szanse zaglosować na swoich z osiedla, czy z dzielnicy, trzeba się było zorientować kto jest OK , jak wam to wyszło zobaczymy :))))
EURO STUDENT / 2010-11-22 18:03
Skarb Państwa jest zadłużony na ponad 700 mld złotych
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-22 16:44
U mnie w mieście niestety wygrała Platforma - 40% wszystkich mandatów radnych... na szczęście bezpartyjnych jest niewiele mniej, tylko 1 radny mniej. Liczyłem na lepszy wynik bezpartyjnych, ale i tak jest dobrze, może uda się stworzyć jakąś racjonalną przeciwwagę dla partyjniactwa!
ANTY PO / 193.19.125.* / 2010-11-22 17:46
Współczuję partyjniaków
EURO STUDENT / 2010-11-22 17:57
[*]

Pilnujcie DŁUGU i DEFICYTU !

Wydaje mi się że w rękach samorządów jest POdatek od Psa więc pewnie go POdniosą
EURO STUDENT / 2010-11-22 15:57
poczekajmy na oficjalne końcowe wyniki.

PO wygrało - 2011 VAT 50 % dla tych co głosowali na PO =)
sewerer / 80.48.115.* / 2010-11-22 16:26
Jak się cofnie idiotyczne zmiany w progresji PIT (wprowadzone przez PiS) i opodatkuje tych, co głosowali na PiS podatkiem kościelnym, to nie trzeba będzie podnosić VAT-u.
EURO STUDENT / 2010-11-22 16:42
może też mają cofnąć obniżoną składkę ZUS które wprowadziło PiS?

ale wracająć do rzeczywistości =) od 2007 roku rządzi PO i problemów Polski KOŃCA NIE WIDAĆ !
michacel2 / 2010-11-22 17:04 / Tysiącznik na forum
Problemu konca nie widac ale co nas czeka, bo oni teraz rzekomo szykuja ofensywe leglislacyjna, to znaczy inaczej kombinuja ile sie da jeszcze od biednych POwyciskac a zacznie sie o ten 1% VAT, który kryje za soba caly szereg podwyzek w strefie konsumpcji i energii. Dodac musze, ze juz pomylili sie POwaleni analitycy, bo inflacja w przyszlym roku osiagnie nie 2,6 lecz 3,8% a to wykladnia POdwyzek cen. Poczekamy zobaczymy tych POpsujów POlityka najpierw zalatwi nas, Polske a na koniec ich samych ale potem naprawic te szkody nie da sie nawet przez dwa pokolenia.
niezrzeszony / 2010-11-22 16:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
uważaj bo wykraczesz z tym ZUSem. Ja już wiem, że z ZUSu i OFE wiele miał nie będę, ale z samego ZUSu miałbym pewnie jeszcze mniej, jeśli teraz zaczną kombinować ze składkami.
Ubezpieczyłem się więc na własne konto i teraz to akurat bardzo by mi było nie na rękę, jakbym miał płacić ZUSowi jeszcze większy podatek na rzecz zatkania dziury budżetowej.
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-22 16:01
hej EURO STUDENT PIS WYGRAL CIESZYSZ SIĘ ??
michacel2 / 2010-11-22 17:11 / Tysiącznik na forum
Nieprawdziwy polak PiS moze nie wygral ale okazalo sie, ze nie tak zle wypadl, jak go w sondazach przedwyborczych opisywali a przypomne typowany na 19 a nawet 16% i jak to sie ma do 27% a teraz ci idioci klamcy jak wygladaja. Ta podla polityka szydzenia z opozycji jest szkodliwa nie tylko dla PiS ale glównie dla obywateli i calego spoleczenstwa a media zamiast wspierac opozycje przescigaja w jej zwalczaniu. Ludzie nie dajcie sie nabierac, bo wlasnie nasze interesy pilnuje opozycja nie rzad czy wladza, Tusk tylko kombinuje, jak nas wykrecic i wycisnac.
EURO STUDENT / 2010-11-22 16:40
We Wrocławiu NIE WYGRAŁO PO - Jeeeeeeeeeeeeeeeeeee =)
EURO STUDENT / 2010-11-22 18:01
aczkolwiek stawiałem młodego Jackiewicza. Dudkiewicz za dużo razy mi podpadł. Wrocław jest mocno zadłużony, dziury na drogach są okropne, Dudkiewicz 2 razy sparaliżował Miasto (raz kręcili film na moście Grunwaldzkim i karetka stała bezradnie na moich oczach w korku bez możliwości rucchu ! , maraton który zorganizowali też sparaliżował Wrocław, powódz - zalało Kozanów ( na szczęście nie za mocno)
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-22 16:43
ale ja się pytam czy cieszysz się ze zwyciestwa PIS w POLSCE?
EURO STUDENT / 2010-11-22 17:50
z tego co wyczytałem na MONEY.PL to rokowali na 9% poparcie a jest ponad 20% więc jest OK =) tak cieszę się z takiego wyniku po takiej NAGONCE medialnej na PiS widać że jest część społeczeństwa która nie łyka jak młody pelikan wszystkich informacji.
EURO STUDENT / 2010-11-22 17:54
ok ok wiem że według Was jestem GŁUPI bo z PiSu . cóż idzie się przyzwyczaić do Waszych obelg. Wrócimy do tematy na jesień 2011
lanyponiedziałek / 83.18.77.* / 2010-11-22 21:43
uważaj bo z tej nienawiści do PIS jeszcze cię jakiś zwolennik PO nożem poczęstuje. Oni już tak mają że jak nie jesteś z nimi to należy ci się kosa.
wtg / 2010-11-22 14:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No tak. Wybory samorządowe, a znowu przede wszystkim gadka o polityce. Na plan dalszy zeszły problemy co trzeba zrobić w powiecie, gminie, mieście, dzielnicy. Czy w ogóle jakieś media przedstawiły jakikolwiek program wyborczy konkretnych kandydatów, oprócz podawania informacji kto z poparcia jakiej partii ? I jak tu w naszym kraju może być dobrze, kiedy liczą się tylko plery, a nie konkretne programy oparte na realiach. Do dupy z takimi rządami.
michacel2 / 2010-11-22 15:57 / Tysiącznik na forum
Media drogi wtg POdaja tylko zer na POzywke narodu, goniac za sensacja czy kiedy ten "be" PiS sie rozsypie. Nadaja chucza i szczuja 100x dziennie, podajac jako pierwsze najwazniejsze wiadomosci, ze ktos z 20-stej lawy nawet nie czlonek PiS, tylko przybleda bezdomny w klubie parlamentarnym ale tak interpretuja, iz wszystkim wydaje sie, ze to czlonek i posel PiS. Mylnie manipulujac podstepnie slowami: nastepny czlonek PiS klubu parlamentarnego, zamiast rzetelnie nastepny nie czlonek PiS ale z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwosci...
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-22 13:47
MOŻE U RUSKICH NIECH STARTUJĄ ALBO NA BIAŁORUSI, TAM NAPEWNO WYGRAJĄ:)))
A.K. / 83.3.34.* / 2010-11-22 16:15
NO TAK, A PO RAZEM Z SLD, NIECH SPADA DO NRD, DO "EUROPY", PEWNIE MERKEL WAS PRZYGARNIE, ADIEU!!!
ANTY PO / 193.19.125.* / 2010-11-22 17:51
A ja dodam że wszystkich co głosowali na PO zapytam w przyszłym roku o ile wszystko zdrożeje .
A drugie pytanie zadam ile ustaw senswonych wprowadziło PO po 3 latach ? Bo wiem jedno zmiany w kodeksie pracy są na niekorzyść, np. młoda mataka po macierzyńskim w dużej firmie może zostać teraz łatwiej zwolniona , niż w małej . Widać jak lobby bogatych z pierwszej setki najbogatszych kocha PO i ich wspiera razem z TVN
Botycki / 83.7.46.* / 2010-11-22 13:19
Nie ważne jest kto głosuje, tylko kto liczy głosy. Jak PO jest teraz przy korycie, to na kogo ludzie będą głosować w wyborach niższego szczebla administracyjnego? A liczący głosy to niby na czyją korzyść będą je liczyć niby? Abstrahując jużo od tego, że na wybory poszły przeważnie szczyle urodzone po 1989 roku, ubeckie dzieci, co ich tata miał za komuny fajnie, bo internował i przesłuchiwał takich jak ja choćby. Wszystko jasne.
zlodzipochodzi / 131.251.141.* / 2010-11-22 14:10
bzdury.
każdy z nas może liczyć głosy w wyborach. wielu moich kolegów i koleżanek w czasie gdy byliśmy w LICEUM i na STUDIACH, liczyło głosy w komitetach wyborczych.
Nie ma czegoś takiego jak liczenia na czyjąś korzyść.
a kto idzie na wybory to nie jest sprawa SB ani UB ani żadnej mocy piekielnej... zadbanie o to kto idzie na wybory to jest Twoje zadanie - obywatelu. narzekać potrafisz, ale pewnie masz za dobrze w swoim życiu więc nie obchodzi Cie juz nic oprocz narzekania...
Botycki / 83.7.46.* / 2010-11-22 15:07

pewnie masz za dobrze w swoim życiu

Teraz mam w sam raz i nie chcę by powrócił znowu stan wojenny, internowanie, przesłuchania. Ja to przerobiłem na własnej skórze, więc teraz czuję się w obowiązku ostrzegać wszystkich przed zakusami platformy. I Ty możesz paść ich ofiarą, więc swoimi wpisami dbam też m.in. o Twoje dobro, młodzieńcze (jak przypuszczam po naiwności Twych wpisów).
oczomniewierzę / 195.238.227.* / 2010-11-22 16:07

stan wojenny, internowanie, przesłuchania


Jeśli tego naprawdę nie chcesz, to o co Tobie chodzi?? Na kogo głosowałeś? Po tonie wypowiedzi wniskuję, że na PIS, ale to jest jakieś zaprzeczenie Twojej wypowiedzi. Podsłuchy, nagonki, afery, bezpodstawne oskarżenia - to właśnie charakteryzuje władzę PIS. Już to przerabialiśmy przecież. Zapomniałeś?
zbyszek52 / 46.112.12.* / 2010-11-22 15:15
Lęki masz jakieś? Czy Ty czlowieku wiesz w ogóle co się na tym świecie dzieje?
ździcho / 87.205.204.* / 2010-11-22 16:08

Lęki masz jakieś?

W przypadku Botyckiego to nie są lęki. To jest monopol na rację. Botycki to Alfa i Omega.
ogrodnikrst / 2010-11-22 21:22 / Bywalec forum

to jest monopol na rację;

A dzieci swoich nie wysłał do urny, tylko narzeka na dzieci SB
ciekawe / 87.118.126.* / 2010-11-22 16:22
smagany wiatrami oraz spojrzeniami błękitnookich nordyków, odmawiasz mu racji, bo nordyk?
zakutyPeOwiec / 77.254.220.* / 2010-11-22 14:41
,,, a w Lodzi jak ogladaja tvn to wiedzo o co tej tvn chodzi?
niezrzeszony / 2010-11-22 13:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zapewniam Cię, że wcale wielu młodych nie poszło na wybory, bo ich świadomość polityczna jest bardzo mała.

Współczuję trudnej przeszłości, ale nie wiem czemu czepiasz się młodzieży (zwłaszcza urodzonej po '89), która z bezpieką nie miała nic wspólnego. Wszystkich ludzi sprawdzasz kilka pokoleń wstecz zanim uznasz ich za osoby godne choć odrobiny szacunku?
towarzysz_o_kocim_spojrzeniu / 77.254.220.* / 2010-11-22 13:48
Czy widziales aby jablko kiedys spadlo daleko od jabloni?
robert k.2010 / 87.96.65.* / 2010-11-22 14:48
Wedlug badan ponad 60% polskiego spoleczenstwa nie rozumie roznic pomiedz slowami "netto" i "brutto". To dziedzictwo PRLu kiedy wszystkich studentow w calej Polsce bylo 70 tysiecy (w 1972 roku)
niezrzeszony / 2010-11-22 14:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
1. Nie wszyscy urodzeni od 1989r mają rodziców ubeków.
2. W ludzkiej naturze jest przekora. Nie wszyscy podążają w ślady rodziców. Część, zapewne całkiem spora rozwija się w zupełnie innym kierunku.
3. Rodzina ma bardzo duży wpływ na rozwój człowieka, zwłaszcza w początkowej fazie. Ale z wiekiem, coraz większy wpływ ma środowisko. Fakt, że niektórzy jadą na koneksjach rodzinnych, ale są też tacy co próbują startu z czystym kontem i wtedy 'jabłoń' naprawdę ma marginalne znaczenie.

Dlatego ja nie oceniam ludzi po ich rodzicach..
Botycki / 83.7.46.* / 2010-11-22 15:09

Nie wszyscy podążają w ślady rodziców.

Ale rodzice wpajają dzieciom swoje wartości. Ina kogo taki młodzieniec z wypranym mózgiem zagłosuje? Wiadomo, że na PO!
niezrzeszony / 2010-11-22 15:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A czemu uważasz, że rodzice ubecy będą wpajać przekonanie do PO, a nie np SLD?

No moi rodzice bardzo by chcieli żebym głosował na PiS. W prezydenckich ich posłuchałem. Na samorządowe nie dotarłem.. W parlamentarnych będę się musiał bardzo poważnie zastanowić, ale nie sądzę, żebym miał głosować na PiS lub PO.
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-22 16:31

A czemu uważasz, że rodzice ubecy będą wpajać przekonanie do PO, a nie np SLD?

Dobre pytanie. W końcu założyciele SLD i późniejsi działacze tej partii wywodzą się bezpośrednio z PZPR, więc to ich podejrzewałbym bardziej o powiązania z SB. Zwłaszcza że u mnie w mieście jeden z kandydatów SLD przyznał się do współpracy z SB, więc coś w tym jest.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-11-22 13:12
No to tołażysze, spokojnie ale bez zbędnej zwłoki - DO PONOWNEGO KRĘCENIA LODÓW---PRZYSTĄP!
wczoraj / 2010-11-22 11:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Botycki / 83.7.46.* / 2010-11-22 13:11

Jarosław wyrzucił swoich najlepszych ludzi,

Jakich najlepszych??? Człowieku, to byli wichrzyciele łasi na prezesowski stołek!
niezrzeszony / 2010-11-22 15:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie no.. oczywiście.. dobrze że są tam jeszcze porządni ludzie jak Ziobro i Macierewicz, którzy nawet po smierci prezesa uszanują to stanowisko i nie przekażą go nikomu innemu :)

Faktycznie winą za kiepskie wyniki PiSu w sondażach można obarczyć tych co odeszli/zostali wyrzuceni - bo teraz nie ma tam już nikogo na kogo warto by było głosować.
Ale wyników wyborów samorządowych bym do tego nie mieszał. Jeśli ktoś głosował rozsądnie, to wybierał człowieka, a nie partię.
towarzysz_o_kocim_spojrzeniu / 77.254.220.* / 2010-11-22 13:40
Tow. r-r-r-r eliminowal takich natychmiast.
Te-r-r-r-r-az ma spokoj.
towarzysz_o_kocim_spojrzeniu / 77.254.220.* / 2010-11-22 12:23
Do Samorzadowców!
Nie r-r-r-r-óbmy Towarzysze polityki, budujmy mosty, budujmy Towarzysze d-r-r-r-r-ogi i mosty i nie zadluzajmy Towarzysze samorzadów. Nie r-r-r-r-óbmy sobie jaj z wyborców.

Zostawmy Towarzysze robienie polityki i zadłuzanie rządowi.
niezrzeszony / 2010-11-22 12:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a ja myślę, że on po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. I że naprawdę myśli, że świat się na niego uwziął i wszyscy spiskują przeciw niemu. I trochę mi go żal, bo nie widzi, jaką krzywdę jego przerośnięte ego wyrządza jemu samemu, jego partii i całej Polsce.
ździcho / 87.205.192.* / 2010-11-22 12:14

Jarosław wyrzucił swoich najlepszych ludzi, którzy chcieli reformować PiS a

REFORMOWAĆ??? A co tam było do reformowania? Żeby tam coś reformować, to najpierw PiS musiałby jako partia mieć JAKIŚ PROGRAM. A jaki program ma PiS poza okrzykami: "Polska! Polska!"?
towarzysz_o_kocim_spojrzeniu. / 77.254.220.* / 2010-11-22 12:53
Kiedys probowano reformowac Cyganow, Romow (Gipses) jak wolisz, zmuszano ich do chodzenia do szkol aby mogli normalnie pracowac ale oni woleli leniuchowac (cyganic)!
Jak sie oni dzisiaj maja?
Botycki / 83.7.46.* / 2010-11-22 13:09
Trafiłeś w dychę! "ździcho" akurat jest Cyganem, tyle, że się cwaniak ustawił w życiu. Jak?
(cyganic)!

A tak to.
ździcho / 87.205.204.* / 2010-11-22 16:06

tyle, że się cwaniak ustawił w
życiu. Jak?
(cyganic)!

A Ty skąd cwaniaczku masz dostęp do akt personalnych różnych Cyganów, że wiesz który jak i do czego doszedł?
tesa1959 / 2010-11-22 19:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To jest forum dyskusyjne, a nie nacjonalistyczne. przestaliście skakać sobie do oczu ze względów na sympatie polityczne, to teraz zaczyna się dyskryminacja? Ździcho akurat skończył szkołę i nie tylko podstawową. Uczciwie zarabia na utrzymanie rodziny, a gdyby nawet nie, to co was to obchodzi? Czy któryś z was dał coś Cyganowi? Oni sami potrafią się utrzymać sami. W mojej miejscowości mieszkają Cyganie, mają piękne domy i nikomu nie wadzą, a utrzymują się z handlu samochodami. Nie mówcie mi, że oszukują, bo wśród (czystej rasy) Polaków może więcej oszustów występuje niż wśród innych nacji.
ździcho / 87.205.204.* / 2010-11-22 20:32

Uczciwie zarabia na utrzymanie rodziny

Postawmy sprawę uczciwie. Do roboty wkręcił mnie teściu (wpływowy biały człowiek). Nie chcę przypisywać tego sobie. Potem jednak awansowałem sam, bo do pracy się przykładam i wykazuję inicjatywę.
tesa1959 / 2010-11-23 07:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja swoją pierwszą pracę po wyjściu za mąż otrzymałam także przez protekcję zięcia gospodarzy, u których wynajmowaliśmy pokój. Chociaż to było za czasów komuny, to w moim miasteczku nie było pracy, chyba że fizyczna. Wieli ludzi w ten sposób dostawało pracę, jeśli nikogo nie znało. Nie musisz się nikomu tłumaczyć, zwłaszcza rasistom. Jesteś wartościowym człowiekiem i tylko to się liczy.
niezrzeszony / 2010-11-22 12:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zdaje się, że program był w testamencie Lecha, bo Jarek coś mówił o realizowaniu go.
f / 79.189.96.* / 2010-11-22 11:14
Jak wcześniej iteraz przglądam różne strony internetowe to czytałem slowa krytyki na rządy PO,sa wybory PO wygrywa, gdzie ci krytykanci , czy oni nie poszli na wybory?
Ja byłem nie głosowalem na żadna parię z sejmu tylko na lokalna
ździcho / 87.205.192.* / 2010-11-22 11:35

Ja byłem nie głosowalem na żadna parię z sejmu tylko na lokalna

To po co pytasz:
gdzie ci krytykanci , czy oni nie poszli na wybory?

?
towarzysz_o_kocim_spojrzeniu / 77.254.220.* / 2010-11-22 14:38
ździcho na kogo Ty głosowal (opcja polityczna)?
ździcho / 87.205.204.* / 2010-11-22 17:39
Na nikogo. Nikogo też nie krytykowałem.
(opcja polityczna)?

Ja sam sobie opcją polityczną.
opcja? dobre określenie / 87.118.126.* / 2010-11-22 19:42
2010-11-11 11:15:41 | 77.255.49.* | ździcho.

Polskie Święto jest NASZE =) nie dajmy go sobie odebrać kłótnia

Oj, to Ty jeszcze jesteś bardzo młodziutki Skarbeńku, ze dwadzieścia lat pewnie masz.
Przecież pijackie mordobicia facetów po siedemdziesiatce obwieszonych orderami są tradycyjną formą zakończenia dnia 11 listopada co roku, a ta tradycja trwa nieprzerwanie od początku lat 90 tych ubiegłego stulecia. W te burdy dają się wciągać młodsi. Jedyne co możesz zrobić, to nie dać się w to wciągnąć i uświadomić sobie kiedyś z czasem, że żyjesz w nacjonalistycznym, rasistowskim kraju pałającym żądzą krwi wszystkiego, co budzi wątpliwości co do 100 procentowej polskości. Wiem coś o tym, bo mieszkam niedaleko granicy polsko-ukraińskiej. Dziś wieczorem w pewnej miejscowości Polacy zdewastują ukraiński pomnik poświęcony ofiarom polskiej AK, tak jak to bywa nieprzerwanie od lat co najmniej piętnastu, a będą im przewodzić kombatanci obwieszeni orderami.
ździcho / 87.205.204.* / 2010-11-22 20:26
A to niby do czego ma być? Jaki to ma związek z głosowaniem lub z nie głosowaniem, czy opcją polityczną? A może byś tak raz porządnie się podpisał, a nie robił zasadzki zza węgła. Jak już serwujesz ludziom inwektywy, to przynajmniej daj się utożsamić z jednym nickiem, żeby ludzie wiedzieli z kim mają do czynienia. Każdy głupi potrafi zajść z tyłu, kopnąć w dupę i uciec.
issael / 46.113.40.* / 2010-11-22 12:08
inni czyli nie parlamentarne zabetonowanie .. zdobyli ponad 14% głosów.
To jest duzo , to jest szansa dla Polski.
Duze partie chetnie przenosza swoje krajowe animozje na teren lokalne z wielka szkoda dla lokalnych społeczności.
Dlatego im wiecej lokalnych ugrupowań w samorządach tym lepiej dla zwykłych ludzi.
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-22 11:10
STRACIMY WSZYSCY, NIE TAKI BYŁ CEL WYBORÓW DO SAMORZĄDU.
tesa1959 / 2010-11-22 11:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale PiS stracił 4 województwa, po dwa na rzecz PSL i PO. Zostały mu tylko dwa.
no gdzie / 87.118.126.* / 2010-11-22 16:40
a gdzie, towarzyszko, to zapowiadane zwycięstwo w cuglach, z 48-50% poparciem dla peło?
tesa1959 / 2010-11-22 17:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

a gdzie, towarzyszko,

Nigdy nią nie byłam, chociaż swego czasu próbowano mnie do tego zmusić. Obiecałam, że jeśli zdołam przeczytać "Dzieła" Lenina i zrozumieć je, to się zastanowię się. Zastanawiałam się aż do demokracji. Jestem niezrzeszona i w niedzielę głosowałam na młodzież też niezrzeszoną. Jeszcze nie wiem czy moi kandydaci przeszli.
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-22 11:13
PS: zgodnie z mapką wyżej , to jest totalna przegrana PIS. Wygrali w 2 województwach buhahaha . Przez ten pisuar obiecywacze POwscy biorą wszystko. Jarek dziękujemy ci za Wojnę Polsko-Polską i zapakowanie wszędzie przedstawicieli PO, będziesz winny dziadostwa.
tesa1959 / 2010-11-22 17:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie przesadzaj. W wyborach samorządowych bardziej liczy się człowiek niż jego przynależność partyjna. U nas tak jest i nieważne kto wygrywa, gmina rozwija się.
ździcho / 87.205.204.* / 2010-11-22 17:36

W wyborach samorządowych bardziej liczy się człowiek niż jego
przynależność partyjna

Dla wyborców. A wiesz co robią sami kandydaci? Mieszkam w małej mieścinie i niejednego ze startujących znam osobiście. Zanim jeszcze przyszło im do głowy robienie kariery ani myśleli o jakiejkolwiek polityce. A teraz przed wyborami jedni podpięli się pod PO, a drudzy pod PiS (plakatów z innymi opcjami politycznymi nie widziałem). A że u nas jest środowisko raczej pro-PiSowskie, to niektórzy z nich spekulowali co się im bardziej opłaca i ostatecznie zapisywali się do PiSu. Założę się, że ni w ząb nie znają programu ani jednej a ni drugiej partii. A potem łazili od domu do domu jak te mendy i żebrali o podpisy. A jak któryś się dopcha to nawet Cię potem na ulicy nie pozna, a na "dzień dobry" nie odpowie. Niestety znikczemnienie dosięga ludzi już na miejsko-gminnym szczeblu kariery, a ludzie dają im poparcie, bo to ich "obowiązek". Mnie do takiego obowiązku nikt nie zmusi.
gmina rozwija się.

Ale to wcale nie dzięki tym, co wygrywają wybory, tylko pracownikom, którzy umieją sprytnie wyszarpać dotacje.
tesa1959 / 2010-11-22 19:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Piszę na podstawie swojej gminy i u nas jest na prawdę ok w tym względzie. Burmistrz się stara (choć jest bucem), radni też Gmina korzysta dużo, ale glosowałam na kontrkandydata burmistrza, bo jest człowiekiem, który nie gardzi żadnym człowiekiem, nawet kloszardem.
ździcho / 87.205.204.* / 2010-11-22 20:44
U nas też jest OK. Miasto się rozbudowuje, infrastruktura i kultura też bez zarzutu. Ale to nie jest zasługa wyłącznie burmistrza i radnych. Największy wkład w to wszystko mają ci, którzy niekoniecznie stoją na świeczniku i pchają się do coraz większego koryta. U nas akurat jakoś tak się składa, że wszelkie dotacje wyszarpuje nie burmistrz, tylko urzędnicy niższego szczebla, którzy mają do tego smykałę (i wcale się nie ryją łokciami na stołki radnych). Burmistrz i radni tylko decudują, jak tą kasę rozgospodarować, a potem beza mrugnięcia okiem zbierają oklaski należne komuś zupełnie innemu.
Tornado+ / 79.162.149.* / 2010-11-22 09:29
Zyskał?!!! PO "NOCNEJ ZMIANIE" stracił 4 punkty procentowe!!!
EURO STUDENT / 2010-11-22 09:15
wcale mnie to nie dziwi że "sondaże PO" są przekłamane !

Bardzo ładny wynik Prawa i Sprawiedliwości =)

Następne wybory to już będzie czas oswobodzić Polskę od Niszczycieli z PO
ben123 / 83.14.198.* / 2010-11-22 09:26
jesteś studentem z miasta Torunia?
Romuald rusin / 95.49.71.* / 2010-11-22 10:25
A nawet jeśli z Torunia to co? Lepiej być z Torunia niż z zakłamanej, ubeckiej GW.
kpiarz / 83.10.141.* / 2010-11-22 10:41
Sam jesteś ubek Romualdzie, jeśli ktoś ma inne zdanie niż TY to od razu musi być UBEKIEM, tak??? Gratuluję sposobu myślenia:)))) Możesz podać rękę EURO STUDENTOWI z Akademii Ojca R.
niezrzeszony / 2010-11-22 12:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
EURO_STUDENT już nieraz deklarował, że zamieszkuje Wrocław.

A cóż to za ubecka, zakłamana miejscowość to GW? Gorzów Wielkopolski? Bo pytanie @ben123 odnosiło się do miejsca zamieszkania, ewentualnie miasta w którym jest uczelnia @EURO_..
Romuald rusin / 95.49.74.* / 2010-11-22 16:01
Przepraszam, posypuje głowę popiołem, to sformułowanie było brzydkie, co nie przekreśla tego, że Gazeta Wyborcza w swoich szeregach miała Pana Maleszkę oraz ma zakusy na bycie partią polityczną, a nie opiniotwórczą gazetą.

Proszę jednocześnie nie odmawiać prawa głosu osobom słuchającym stacji toruńskiej, ma on takie same prawo do formułowania własnych opinii jak inne stacje radiowe w tym kraju, choć wielu się to nie podoba.
tesa1959 / 2010-11-22 17:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Proszę jednocześnie nie odmawiać prawa głosu osobom słuchającym stacji
toruńskiej, ma on takie same prawo do formułowania własnych opinii jak
inne stacje radiowe w tym kraju, choć wielu się to nie podoba.

Nikt nie odmawia, jeśli rzeczywiście to jest ich zdanie a nie ojca dyrektora.
niezrzeszony / 2010-11-22 16:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wiesz, ja bym nie miał nic do RM i Trwam, jakby występowali jako polityczna rozgłośnia, a nie religijna. Bo granie na ludzkiej wierze, religii, rodzi fanatyzm. W innych mediach nie usłyszysz, że słuchacze modlą się za Jarka, a wszyscy inni to żydzi/masoni/ubecy, którzy spłoną w piekle. Ja wcale nie przesadzam.
Potem jeszcze ksiądz z ambony powie coś w tym guście, biskup kogoś wyklnie i już mamy gotową sektę z toruńskim hierarchą na czele. Wyborcza, czy TVN nie są w stanie osiągnąć aż takiego efektu.
tesa1959 / 2010-11-22 19:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

rodzi fanatyzm

Bo to są fanatycy. Na szczęście większość księży i biskupów im nie przyklaskuje.
kpiarz / 83.10.141.* / 2010-11-22 12:36
Euro Student może i z Wroławia jest, ale jak studiuje w akademii wspomnianego wczesniej Ojca R. zaocznie to pewnie dojeżdża tam co weekend:))) Co do skrótu GW to pewnie Romuald rusin
miał na myśli "Gazetę Wyborczą" i jej czytelników ale 1005 pewności nie mam bo to za oszołomem trudno trafić:))))
Stuprocentowy polak a patriota dwustuprocentowy / 83.17.250.* / 2010-11-22 13:07
Moim zdaniem Euro Student to jest krzywka faceta, który handluje walutą - inaczej mówiąc studiuje kurs euro :-)

Najnowsze wpisy