Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Plan ratowania banków nie uratował Browna

Plan ratowania banków nie uratował Browna

skomentuj
Wyświetlaj:
Wapniak / 2008-10-20 03:09 / Tysiącznik na forum
Pozwolę sobie na kopię artykułu St.Michalkiewicza.

Polska znów musi się poświęcić?

Komentarz · „Dziennik Polski” (Kraków) · 2008-10-17 | www.michalkiewicz.pl

Panie profesorze Balcerowicz, pan się nie wahaj, pan spiesz na pomoc ginącemu światu! Jak ujawnił minister Sikorski, znękana Europa pragnie skorzystać z pomocy naszego „eksperta w dziedzinie finansów” prof. Leszka Balcerowicza, ale rozmowy w sprawie udostępnienia znękanej Europie naszego skarbu narodowego są dopiero w bardzo wstępnej fazie, a poza tym milczy sam zainteresowany. Muszą być jakieś piekielnie zagadkowe powody tego milczenia, bo przecież chyba nie dlatego, żeby prof. Balcerowicz nie wiedział, jak pomóc ginącemu światu.

Prof. Balcerowicz już raz pomógł ginącemu światu, a jeśli nawet nie całemu światu, to w każdym razie jego części, reprezentowanej przez żydowskich grandziarzy ze wschodniego wybrzeża USA. W roku 1990 weszła w Polsce w życie zaproponowana przezeń ustawa o uporządkowaniu stosunków kredytowych, wprowadzająca tzw. zmienną stopę oprocentowania kredytów, np. z 4 proc. rocznie do 40 proc. miesięcznie. Równolegle wzrosło do 80, a nawet 100 proc. oprocentowanie wkładów w bankach komercyjnych, zaś kurs dolara został utrzymany na poziomie 9,5 tys. zł. W rezultacie grandziarze ze wschodniego wybrzeża USA zamieniali dolary na złotówki, lokowali je w polskich bankach, po roku wycofywali je ze 100-procentowym przebiciem, po czym wymieniali na dolary po tym samym kursie i wracali do domów z walizkami pełnymi forsy wyssanej z biednej Polski. Mówi się nawet o 17 miliardach dolarów, a więc wielokrotności całej pomocy, jaką w latach 80-tych CIA przekazała dla „Solidarności”. To wtedy właśnie prof. Balcerowicz zyskał reputację „eksperta w dziedzinie finansów” i nawet miał dostać Nagrodę Nobla, ale jakoś się obeszło. Teraz, gdy grandziarze słyszą tyle zapewnień naszych dygnitarzy, jak to Polska zabezpieczona jest przed kryzysem, pewnie chętnie powtórzyliby tamtą operację, do której prof. Balcerowicz nadałby się jak mało kto. Trzeba tylko pozwolić centralom zagranicznych banków na nieograniczone przelewy pieniędzy z ich polskich filii i tubylcy znowu zostaną wyszlamowani bez przerywania im snu. Tym razem Nobel byłby już na pewno.

Stanisław Michalkiewicz
www.michalkiewicz.pl
max payne / 80.2.127.* / 2009-03-06 19:05
Ale to tylko mala czesc polskiej sluzalczosci a co z gowniana prywatyzacja? lub systemem "UBEzbiepeczen filarowych" To co sie dzieje obecnie?
HeS / 83.9.171.* / 2008-10-19 11:56
A skąd rząd Anglii weźmie na to pieniądze?
max payne / 80.2.127.* / 2009-03-06 19:07
Dodrukuje, Dodrukuje, :)
pacynka / 83.23.40.* / 2008-10-19 16:04
Rotschildowie mu pożyczą.
skomentuj

Najnowsze wpisy