Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Plan ratunkowy Hausnera – zasłona dymna

Plan ratunkowy Hausnera – zasłona dymna

Adam / .* / 2003-10-13 11:35
Komentarze do wiadomości: Plan ratunkowy Hausnera – zasłona dymna.
Wyświetlaj:
sam / .* / 2004-03-03 20:02
Ja proponuję wydłużyć wjek emerytalny do100 lat ej wy u góry wtedy by się wam skapło i prawje 100%pewnośc że nikt nic nie weżmje bo nie dorzyje
Josh / .* / 2004-02-10 09:47
O tym, że plan Hausnera ma wątpliwe szanse poprawić stan finansów publicznych było wiadome od początku. Nie mam natomiast żadnych wątpliwości, że rządzący nadal będę defraudować i wydawać bez rozumu nasze pieniądze. Uważam, że największa "bida" dopiero nas czeka po wejściu do Unii. Ale to już osobny temat. Uważam, że jedynym rozwiązaniem jest obalenie obecnego ustroju. A do tego nie trzeba naprawdę wiele - 100-200 tysięcy ludzi, na tyle zdeterminowanych aby pójść na Warszawę. Jeżeli władzę obejmie PO, będziemy mieli takie rządy jak teraz - nic się nie zmieni. Wszechpotężne państwo karmi się strachem i bezradnością ludzi, którzy z braku pracy i perspektyw znęcają się nad swoimi rodzinami i obalają jabole lub piwo pod sklepem o porannej porze.
pablo / .* / 2003-11-17 13:45
Częściowo się zgadzam, weryfikacja rent - wszystkich, prywatne ubezpiecznia zdrowotne, redukcja parlamentarzystów do stu i zwiększenie diet, czemu żeby nie musieli kombinować ("dorabiać na boku") Zastanówcie się zamiast zabierać i liczyć pieniądze władzy. Poseł aby zapisać się na listę 20000 + kampania, bez gwarancji, że wygra, a potem dieta 4000, skąd bierze reszte. A może gdyby mógł zarabić zajął by się dobrobytem kraju, a nie innymi sprawami...
bodek / .* / 2003-10-31 08:28
nieróbcie sobie złudzen bo ta banda z rządu niema pojęcia o rządzeniu i wcale ich to nieinteresuje bo liczy się tylko mamona ich wiedza ogranicza się tylko do tego czy jest jeszcze co ukraść
myślący normalnie / .* / 2003-10-20 10:52
A może by tak wreszcie zmienic zasady opodatkowania zagranicznych przedsiębiorców i zasady transferu osiągniętego u nas zysku . Czy nie lepiej będzie jeżeli oni zostawią większą czesć zysku w naszym kraju? dlaczego supermarkety przez taki długi okres są zwolnione od podatków, a po tym okresie "zwijają interes" - znaczy zmieniają nazwę, właściciela i dalej śmieją się z głupich Polaków? Dlaczego akurat do polaków przylepiło się, że jest mądzy po szkodzie?. A co da zabranie rent (należnych czy nie), co da zabranie zasiłku dla bezrob.? To, że jak Jaśkowi rentę zabiorę, to on nie kupi nic u Józka, wtedy Józek splajtuje i nie będzie płacił podatku do budżetu. Czy to tak trudno zrozumieć tam na górze?
BQ / .* / 2003-10-19 21:42
Dlaczego w sejmie zasiada 400 złodzieji? Moim zdaniem cięcia powinno się zacząć od zmniejszenia liczby posłów i senatorów o około 75%. Gdyby było mniej złodzieji, to budżet byłby załatany z nadwyżką.
bodek / .* / 2003-10-31 08:31
człowieku jak możesz zostawić te 25% czy
Jerzy R. / .* / 2003-10-14 17:02
Przecież,dzięki "uzdrowicielom" z ZUS,funduszpochodzący ze skladek "chorobowych" nie jestwykorzystany.I nie tylko dzięki uzdrowicielom,aledzięki perfidnemu przepisowi (dot.prowadzącychdziałalność gospod.) o automatycznym wyrejestrowaniu z ubezp.chorob. w przypadkuspóźnienia opłacenia składek.Niejednokrotnieczłowiek nawet nie wie ,że płaci składki na ub.chor.a nie ma prawa do zasiłku chorobowego,a odzyskanie wpłaconych składek jest praktycznieniemożliwe.
podatnik / .* / 2003-10-13 22:40
To wszystko zamiecie się pod gruba kreskę i zaczniemy "szczęśliwe" życie w IV RP, gdzie problem?
anonim / .* / 2003-11-23 13:08
niepotrafie zrozumieć dlaczego zawsze szuka się oszczędności w kieszeniach najbiedniejszych to znaczy rencistów inwalidów i emerytów którzy te parę groszy mają dzięki cięzkiej pracy swojej lub rodziców a chroni się bandę złodziei i mafiosów którzy obracają olbrzymimi kwotami Panie Hausner zacznij Pan oszczędności od Siebie, Swoich Kolegów Posłów Senatorów oraz Ministarów a także Panów Prezydenta Kwaśniewskiego Premiera Millera i reszty im podobnych darmozjadów i złodziei. Wszystkie wymienione osoby mają miesięcznie więcej pieniędzy(większy dochód) niż ja przez cały rok a jak znam życie broni się wszystkich aferzystów i innych złodziei którzy nie płacą podatków i nikt nie wyciąga konsekwencji wobec nich tak jak wobec ludzi uczciwych którym czasami zdarzy się nie uiścić jakiejkolwiek płatności
Witold Jurkowski / .* / 2003-10-13 21:14
zasłona dyna ?? - nie to kolejny unik elit politycznych i to nie ważne z której strony lewej czy prawej, bo obie są siebie warte.Jeżeli Pan premier poważnie by myślał o ratowaniu państwowej kasy, to powinien zaproponować szybkie i coroczne redukcje wydatków na szeroko pojętą administrację zarówno samorządową jak i rządową, a także parlament, prezydenta, .. obcinając w każdym kolejnym, a nie akceptując wzrost tych wydatków. Rozumiem wzrost wydatków na oświatę, szkolnictwo wyższe głównie politechniki, a nie na produkcję politologów, teologów, głodnych historyków, geografów, ..., którzy nie będą tworzyli dochodu narodowego.
Jan Lewiński / .* / 2003-10-14 13:46
Kto ma decydować, jakie kierunki studiów są ok, a jakie należy zlikwidować? Jeśli Andrzej L. zacznie rządzić i zechciałby wprowadzić Pański pomysł w życie, to najpewniej zlikwidowałby fizykę, bo to w końcu tylko jakaś tam teoria, czy coś.Powiem przewrotnie - dobrze by zrobił. Fizyka jest bowiem realnie potrzebna, zatem natychmiast pojawiłyby się prywatne kierunki nauczania fizyki. Problem w tym, że nadal państwo płaciłoby na te wybitnie potrzebne uczelnie techniczne z naszych - Pańskich - pieniędzy, a do tego wciąż utrudniałoby pracę tym uczelniom prywatnym, które tylko dlatego są gorsze od państwowych, że tak je widzi minister edukacji.Wciąż odwracamy się od ludzkiej przedsiębiorczości i wmawiamy społeczeństwu, że urzędnik wie lepiej ode mnie, co chcę zrobić z tym, co mam na tym świecie (własnością i umiejętnościami).Należy zatem jak najszybciej zlikwidować szkolnictwo publiczne, sprzedając je na publicznej licytacji, do której każdy byłby dopuszczony. Podobnie należałoby postąpić z innymi działami "gospodarki" państwowej, np. z ZUS, PKP itp.. Prywatyzacja nie trwałaby latami, jak dziś, gdy nie wiadomo, czy i kiedy sprywatyzuje się sztuczną "własność" publiczną. Uzyskane z licytacji pieniądze można by przeznaczyć na odszkodowania dla emerytów, oszukiwanych przez rząd, który zapewniał, że zarobią oni na tej piramidzie finansowej bismarcka.
Witold Jurkowski / .* / 2003-10-13 20:33
rząd już doprowadził do zlikwidowania dodatków rodzinnych (nawet w tych rodzinach gdzie często brkuje pieniędy na suchy chleb - znam to uczucie), więc zrezygnowanie z chorobowego, a dokładniej składki na chorobowe już we wielu zakładach rzemieślniczych stało się faktem dokonanym, bo rzemieślnicy sami zrezygnowali i wolą nie płacić składki na chorobowe.
Pan J / .* / 2003-10-13 19:47
Przepraszam że wchodze na twój temat Adam ale jak tu zakłada sie nowe tematy???
Java / .* / 2003-10-13 18:57
Chciałbym się dowiedzieć czy przy obecnym bezrobociu i sytuacji demograficznej podwyższanie wieku emerytalnego to dobry pomysł?Co się stanie z tymi młodymi, którzy zastępują rzesze przechodzącą na emeryture?Pójdą na bezrobocie, pobiorą zasiłek i w zasadzie nic to nie da tylko bezrobocie wzrośnie.
Java / .* / 2003-10-13 19:08
Wiem, że na emerytów ktoś musi robić ale nie było by tego problemu gdyby nasze OFE lepiej zarządzały naszym kapitałem, a to jest w częsci zależne od prawa, które im nie pomaga.Po jednej stronie są składki na emeryture, a po drugiej zasiłek, rozwój szarej strefy (spadek przychodów państwa), niepokój społeczny i niskie morale ( utrzymanie spokoju w państwie dużo kosztuje), nie mówie już o tak trudno policzalnych rzeczy jak np. wyjazd z kraju młodych zdolnych ludzi - filar naszej przyszłości itp. Jaki jest bilans? Oto jest pytanie.
ewa-jeszcze nie stara / .* / 2003-10-15 14:05
"Na emerytów ktoś musi zarobić" ????Emeryt całe życie ciężko pracował na tę emeryturę,tylko czemu budowano ze składek na zus "wspaniałe" huty,kopalnie...Przez 30 lat(średnio) pracy kwota ta odkładana w banku dałaby niezłą emeryturę-bez łaski
BECKER / .* / 2003-10-13 18:35
Do autora Rafała Wójcikowskiego - Skąd ma Pan takie rewelacyjne dane że Mundurowi średnio na emeryturze dostają 3 tys. - Chciałbym żeby mój Ojciec jako mundurowy taką średnią miał. Średnią to się liczy od Generała do Sierżanata - a nie tylko z tej górnej półki Generała czy Pułkownika. Tych gorzej systuowanych jest znacznie więcej. Tak ten plan ma wyeliminować biednych - najlepiej żeby umarli - to problem się sam rozwiąże. Plany Pana Hausnera są bardzo ciekawe - jak nie Winiety to może z biednych kiesy.
viva / .* / 2003-10-14 08:45
Średnie świadczenie zbyt duże, to nie oznacza weryfikacji najniższych świadczeń, ale właśnie tych "generalskich"- . U nas jak zwykle zamiast pomyśleć każdy klepie co mu się podoba- niekoniecznie myśląc.
wrafal / .* / 2003-10-13 19:27
z gusu moj drogi panie - prosze tez przeczytac niedawny raport "polityki" srednia zawyzaja - generalicja i oficerowie wojska, policji, strazy, pracownicy wszelkich byłych służb bezpieczenstwa, masa pracownikow wymiaru sprawiedliwosci...- wie pan ile wynosi srednia emerytura sędziego ?
Ryszard / .* / 2003-10-13 16:23
To jest plan jak zagłodzić biednych emerytów-rencistów(już teraz brakuje na leki i żywność) oraz ludzi chorych.Reasumując jest to uderzenie w najsłabszych,którzy sami się nie obronią.Pytanie-gdzie jest partia emerytów i rencistów bo jakoś nic nie słychać o ich interwencji.Uważam że emerytury poniżej średniej krajowej MUSZĄ być waloryzowane albo niech rząd od razu niech otworzy Auschwitz i rozwiąże problem.
wrafal / .* / 2003-10-13 19:25
a ja tak nie uwazam moim zdaniem trzeba obciac wszystkie emerytury do poziomu co najwyzej 120% sredniej pensji i minimum 66% sredniej pensjinatomiast tendencja do zrownywania emerytury do sredniej pensji jest chora - bo nie moze byc tak aby ci ktorzy nie pracuja otrzymywali srednio tyle samo co ci ktorzy na nich pracuja - to zabija motywacje do pracy a wzmacnia motyweacje do kombiancji...
Ryszard / .* / 2003-10-13 20:12
Jeżeli zrównywać to proszę bardzo ale dlaczego Sz.P. oferuje aż takie zróżnicowanie tzn. 120-66% śr.krajowej ja mówię o zamrożeniu tych najwyższych rent i emerytur a waloryzować tym którym ZUS płaci tak że trudno im wyżyć z tego.
Grzegorz / .* / 2003-10-13 14:46
Ja też jestem tego samego zdania. Plan premiera Hausnera jest tylko zlepkiem słów, które nic nie wnoszą do reformy finansów publicznych - jest to zaś BICIE PIANY... smutne to...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy