Forum Forum emerytalneInne

Plany emerytalne

Plany emerytalne

Sztefan / 2010-11-16 14:05
Czytam i czytam to forum i w dużej mierze przewija się temat IKE, a co z planami systematycznego oszczędzania na emeryturę proponowanymi przez takie firmy jak skandia, axa, aegon, aviva? Co o tym myślicie? Jestem przed wyborem takiego rozwiązania i chciałbym usłyszeć opinie osób które mają już jakieś (pozytywne bądź nie) doświadczenia. Pracuję w banku (nie ważne w jakim) mam wiedzę na temat inwestowania, dotychczas bawiłem sie w "inwestowanie" wirtualnymi pieniędzmi na symulatorach itp. teraz pora zabrać się za to na poważnie. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
krainafinansow / 46.113.1.* / 2011-01-31 23:20
Skandia, Aegon, AXA (ale Plan Inwestycyjny AXA a nie "Złoty Środek") są jak najbardziej OK. Z podobnego segmentu produktów jeszcze Generali Omniprofit, nawet będzie najkorzystniejszy kosztowo. AVIVA odradzam.

Pozdrawiam,
Marcin Kowalski
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
krainafinansow.pl -jak wybrać III filar, jak nie stracić na III filarze
bedetugupi / 2010-11-17 11:39
Myślę że są to dobre rozwiązania pod warunkiem że będziesz tam regularnie wpłacał i pieniądze wypłacisz dopiero po okresie gdzie nie ma opłat likwidacyjnych ( skandia na koniec trwania umowy, np generali i axa po 10 latach) Na twoim miejscu zwróciłbym uwagę na produkt Skandii i Generali. Tym bardziej że w Skandii multiportfel Złoty wiek do 12 grudnia masz promocję i dostajesz w pierwszym roku 10% od wpłaconych składek pozdrawiam

Najnowsze wpisy