Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Plany gospodarcze rządu

Plany gospodarcze rządu

skomentuj
Money.pl / 2005-11-08 10:33
Komentarze do wiadomości: Plany gospodarcze rządu.
Wyświetlaj:
ori / 80.53.107.* / 2005-11-08 19:01
no to sobie najmniej zarabiający poszaleją za ten 1% - kpina. ciekawe komu podwyższa... pewnie tym, którym trochę zostaje na inne zakupy niż chleb i masło... kto w takim razie kupi to co wyprodukujemy? szlag mnie trafia jak słysze o coraz to nowszych pomysłach. a pani lubińska to pojechała z hipermarketami jak z furą gnoju... znaczy się mamy więcej płacić za podstawowe art.?
jz / 80.55.169.* / 2005-11-09 08:06
kapitał zagraniczny pożądany jest tylko w tych dziedzinach w których Polacy nie są w stanie działać a więc przede wszystkim w produkcji gdzie daje myśl techniczną, miejsca pracy, rynki zbytu. Natomiast w handlu jest szkodliwy przez to że wywozi zyski z kraju w zamian nie dając nic. Jedno miejsce pracy kosztuje średnio w skali kraju około 20-30 tys zł. Każda wywieziona kwota za granicę to brak takiej sumy w kraju, która krążąc pomiędzy ludźmi (firmami) powoduje, że jest przyrost PKB i powstają w wyniku tego miejsca pracy. Społeczeństwa które tego nie rozumieją są biedne. Wystarczy popatrzeć na kraje afrykańskie lub południowoamerykańskie, gdzie wszystko co generuje większy zysk należy do inwestorów europejskich lub amerykańskich. Pieniądz w gospodarce jest tym czym krew w żywym organizmie jeżeli jej będzie ubywać ponad miarę to każdy wie co będzie dalej. Wszystkie kraje, prowadzące samodzielną politykę gospodarczą, na świecie wystrzegają się obcych sieci handlowych, chyba, że na zasadzie wzajemności - wy Aldiego a my Booker'a.
paskudny kurdupel / 195.8.101.* / 2005-11-08 10:33
Pan premier zapomniał powiedzieć o podniesieniu drugiej stawki podatkowej z 30 na 32% Czy w ten sposób nowy rząd rozumie "obniżenie" podatków I jak się to ma do obniżenia kosztów pracy? Z tego co pan premier mówi o stopach procentowych wynika, że jest to termin dla niego zupełnie abstrakcyjny. Coś jak wynik umowy lub rezultat układu sił politycznych Bardzo to źle wróży polityce monetarnej państwa jeśli się weźmie pod uwagę zakusy PiS by podborządkować NBP i RPP rządowi i polityce gospodarczej rządu (enigmatyczne wypowiedzi Marcinkiewicza o dbałości o rozwój gospodarczy)
skomentuj

Najnowsze wpisy