Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Plany prywatyzacji wykonane w 3,92 proc.

Plany prywatyzacji wykonane w 3,92 proc.

Money.pl / 2009-06-01 13:13
Komentarze do wiadomości: Plany prywatyzacji wykonane w 3,92 proc..
Wyświetlaj:
Ave wolny rynek / 85.222.86.* / 2009-06-01 13:53
majątek narodowy, a co do związków należycie??
Państwowe spółki są nieefektywnie zarządzane przez wąsatych Wieśków, dajcie spokój im szybciej to nastąpi tym lepiej, państwo i tak się będzie bogaciło ściągając podatki a w końcu się urwie złodziejska samowola samorządowców i tępaków piastujących wysokie stanowiska dzięki koneksją, nie będzie strajków, ani komunistycznego podejścia do klientów, PRAWDĄ JEST ŻE PAŃSTWOWE SPÓŁKI NAJBARDZIEJ ŁUPIĄ PORTFEL OBYWATELA.
Bronicie "majątku państwowego bo sami pewnie tam pracujecie"
SPRZEDAĆ WSZYSTKO
mirek3011 / 2009-06-01 14:17 / Tysiącznik na forum
Leszek Balcerowicz dodał, że w pakiecie antykryzysowym,
zapowiadanym przez premiera, powinno się znaleźć między innymi
dofinansowanie banków.

Według cytowanego przez Wriemia Nowostiej analityka Aleksandra Razuwajewa, nabycie przez Sbierbank udziałów w Oplu stanowi element rosyjskiej ekspansji na arenie międzynarodowej.

- Państwo pragnie inwestować w perspektywiczne aktywa za granicą, a niemiecki producent samochodów okazał się odpowiednim obiektem do zakupu - wyjaśnił Razuwajew.
Mowa o zakupie udziałów w Oplu przez Rosjan

Jednak jak widzisz jedni wyprzedają a inni kupują.........
Ave wolny rynek / 85.222.86.* / 2009-06-01 14:29
tak oczywiście to jest jakaś obawa, to jest założenie że rosyjska oligarchia będzie trwała wiecznie, a w Rosji widać już wzrost niezadowolenia społecznego, i wzrastającą opozycje, ale w sumie tego typu przypadki można uogólnić jako "wrogi kapitał", sam też jestem zdecydowanym przeciwnikiem Rosji i ich ustroju, polityki, na to też są sposoby i możliwości objęcia w ramy prawne, nie wydaje mi się to nie wiadomo jakim problemem, a chodzi tylko o mniejsze zło. Ruscy nie mogą sobie kupować nawet i strategicznych gałęzi gospodarek państw zachodnich, bo nie posiadają nie wiadomo ile tych pieniędzy, a poza tym wolny rynek to też konkurencja, przejmą jednego giganta pozostanie paru innych
mirek3011 / 2009-06-01 14:23 / Tysiącznik na forum
Państwo powinno być aktywnym graczem na arenie gospodarczej ale dlatego że mamy rządy cieniasów z PO to tak u nas wszystko wygląda........
Sam Balcerowicz uważa że państwo powinno pomóc prywatnym bankom głównie zachodnim ale państwowym firmom nie wolno.......tylko je trzeba wyprzedać najlepiej pewnie innym państwom i to pewnie za przysłowiową złotówkę!
Ave wony rynek / 85.222.86.* / 2009-06-01 14:48
bardzo chętnie bym jeszcze podyskutował, niestety przygniata mnie natłok dzisiejszych obowiązków w realnym świecie:)
Radzę przeczytać książkę "Kapitalizm i Wolność" Friedmana może choć trochę wpłynie to na Twój światopogląd, socjalizm mógł być idealny lecz zawinił pierwiastek ludzki, kapitalizm nawet sobie radzi wykorzystując ludzkie żądze. I jakoś idzie do przodu,
ŚWIAT NIGDY NIE BYŁ IDEALNY I NIGDY NIE BĘDZIE, dopóki istnieje człowiek, pogódźcie się z tym, czas się obudzić.
A jeśli chodzi o boga to prędzej uwierzę w kosmitów.
Pozdrawiam
mirek3011 / 2009-06-01 14:56 / Tysiącznik na forum
A ja proponuję przeczytać "Teorię fal Eliotta" Prechtera i Frosta i będzie dla ciebie wszystko jasne........
Ave wolny rynek / 85.222.86.* / 2009-06-01 14:38
Nie rozumiesz, państwo przez nadmiar obowiązków nie jest w stanie panować i kontrolować wszystkiego, dlaczego państwowe spółki przynoszą straty???
Ustawiane przetargi, samowola prezesów, ukrywanie pieniędzy w kosztach(fikcyjne koszty) jest naprawdę ogromne pole do popisu, przecież to się w głowie nie mieści, NAPISZ MI MIRKU KTO PONOSI TEGO KOSZTY jeśli znasz nawet ogólny schemat działania gospodarek socjalistycznych, JA osobiście nie mam zamiaru dokładać się do tego całego bajzlu, jak to pisał Milton Friedman Państwo powinno się trzymać z daleka od gospodarki, jest wiele różnych dziedzin na których państwo mogło by się pokazać jako dobry PLAYER
mirek3011 / 2009-06-01 14:46 / Tysiącznik na forum
Jak sam widzisz nie tylko państwowe firmy przynoszą straty.........
Moim zdaniem komunizm jak i kapitalizm zbankrutowały teraz wchodzimy w nową erę gospodarczą gdzie państwa będą aktywniej uczestniczyć w procesach gospodarczych .
Widać to jak rządy państw zachodnich, USA,Japoni itp zaczynają(są zmuszone) ingerować w gospodarkę.
Więc "dawne" teorie np. Friedmana się nie sprawdzają
mirek3011 / 2009-06-01 14:54 / Tysiącznik na forum
A balon zadłużenia jest coraz bardziej pompowany ....sądzę że doraźnie na parę lat uda się uspokoić gospodarkę poprzez podaż pieniądza ale co będzie potem w następnym cyklu koniunkturalnym..............Jestem pewien że unia europejska i nie tylko się rozpadnie!
Rynki kapitałowe są obecnie bardzo rozbujane i należy się spodziewać spektakularnych ruchów cenowych zarówno w górę jak i w dół.
Ave wolny rynek / 85.222.86.* / 2009-06-01 14:51
gdybyś przeczytał tego Friedmana to byś wiedział że Stany może jedynie w XIX wieku były kapitalistyczne.
Właśnie o tym jest w tej książce, dodatkowo zachęcam do jej przeczytania
mirek3011 / 2009-06-01 14:59 / Tysiącznik na forum
Ja znam lepsze książki ale możemy kiedyś podyskutować i sprawdzimy kto ma rację..............Przyszłość pokaże !
gienas1 / 2009-06-01 13:55
wida- idiotów nie brakuje, myślenie jest ciężkie ...
Współczuję !
Ave wolny rynek / 85.222.86.* / 2009-06-01 14:02
Jakie profity są z państwowych spółek i monopoli?
Gienas1 jeśli nie masz jakichkolwiek argumentów poza obrażaniem innych, to twój komentarz traci tutaj racje bytu, więc może zajmij się czymś bardziej produktywnym niż stratą swojego czasu.
janiszek72 / 85.222.86.* / 2009-06-01 13:39
Brawa dla wspaniałomyślnych specjalistów do spraw prywatyzacji i oddawania polskiego majątku narodowego. Proponuję resztę majątku sprzedać tej samej firmie co stocznie. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
mirek3011 / 2009-06-01 13:13 / Tysiącznik na forum

Przychody netto z prywatyzacji po maju tego roku wyniosły natomiast 139,87 miliona złotych, co daje 2,2 procent tegorocznego planu.


MSP oczekuje, że tegoroczne przychody z prywatyzacji wyniosą 12 miliardów złotych.

Znaczy że aby wykonać plan będą wyprzedawać na "siłę"
Jak zwykle rząd PO działa na oślep .......i bez żadnej koncepcji!

Najnowsze wpisy