Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Wciąż przybywa kombatantów

Płaskoń: Wciąż przybywa kombatantów

Money.pl / 2007-06-15 08:53
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Wciąż przybywa kombatantów.
Wyświetlaj:
arbitrazysta / 2007-06-17 11:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Prosze robic i pisac swoje.Na szczescie olbrzymia wiekszosc jest po Panskiej stronie.Silent Majority,jak wszedzie.
Ziemkiewicz ze swoja Michnikowszyzna i jemu podobni to tylko znikoma mniejszosc.Zwyczajnie oglupiala z zawisci,ze nie dane im bylo tworzyc historii.
........ / 83.143.40.* / 2007-06-17 12:28
tworzenie "takiej historii" - czyli relatywizmu w którym kapuś jest szanowany a patriota wyśmiewany?

Za tworzenie takiej historii przyzwoity człowiek zapadłby się pod ziemię. No ale nie wymagajmy zbyt wiele od takiej .... jak Michnik
Prawdziwy magister / 83.21.36.* / 2007-06-16 23:37
Prezio Kwaśniewski jest kombatanem waliki o "demokracje"
hihihihihihi
scorpion1 / 89.78.43.* / 2007-06-16 11:13
Dożyliśmy właśnie czasów w których to Gazeta Wyborcza i środowisko z nią związane "polskich elyt" będzie decydować kogo zlustrować i kto jest kombatantem w show pt. "Co z tą Polską" Lisa. Oczywiście jak pierwsi Mazowiecki, Michnik, Geremek.......
arbitrazysta / 2007-06-16 06:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
pozdrawiam.
tantkomba / 84.234.10.* / 2007-06-15 18:16
Przypominam, że kombatant to: a) ludowy żołnierz polski znad Oki. b) utrwalacz władzy ludowej. c) sama władza ludowa. Reszta to zaplute karły, oszołomy, wichrzyciele i debile i bandyci. Powstańcy śląscy zaś to awanturnicy, którzy z pod cywilizacji i dobrobytu zaprowadzonego niemiecką ręką i głową dążyli do faszystowskiej sanacji czyli ówczesnej Polski. Zresztą jak wytrzeźwieli to natychmiast zdanie zmienili i tak jest na Śląsku do dzisiaj. Nie dajmy tow. Płaskoń dewaulować słowa kombatant!. Nie pozwólmy fałszywym kombatantom na to aby ich starość omijała. A wogóle towarzysze kontrrewolucja nie przejdzie. My kombatanci nie damy sie spierwiastkowac!.
Górnoschlónzouk / 83.15.163.* / 2007-06-16 09:40
Można by dzisiaj powiedzieć, powstańcy "śląscy" byli pierwowzorem dla teraźniejszych terrorystów z Al Kajdy,
a powstania "śląskie" - początkiem procesów, które zwykło się nazywać obecnie "bałkanizacją" danego regionu Europy.

Dla wsparcia takich zachowań i kultywowania pamięci
o nich, Prezydent RP osobiście będzie uczestniczył
w obchodach 85 rocznicy III powstania "śląskiego".

Górnoślązacy nie chcą mieć z tym nic wspólnego!

Nie będziemy uczestniczyć w polskiej maskaradzie, gloryfikującej rocznicę sprowokowania przez II RP tragedii górnośląskiej, wojny domowej wśród naszycg Rodaków!
Bernard+ / 83.30.200.* / 2007-06-18 12:41
Jestem wnukiem Powstańca Śląskiego, który za udział w powstaniach został we wrześniu 1939 roku aresztowany przez hitlerowców i wywieziony do Dachau a potem do Buchenwaldu. Udało mu się przeżyć w dniu aresztowania ważył 80 kg a w dniu wyzwolenia obozu przez Amerykanów 35kg. Przez rok był leczony w amerykańskim szpitalu wojskowym i gdy pieszo wrócił do Polski w 1947 roku to do razu został przez UB aresztowany jako podejrzany nie wiadomo, o co ale podejrzany, dlatego, że za długo był na zachodzie. Lecz uczył mnie w dzieciństwie, ”że Ojczyźnie nie wystawia się rachunków za to, co się dla niej robiło lub utraciło”. Czym byłaby II RP i obecna Polska gdyby nie posiadała przemysłu zlokalizowanego w tej części Śląska, która dzięki Powstaniom Śląskim została w 1922 roku połączona z państwem Polskim? A wiesz Ty ilu niewinnych ludzi zamordowano na Śląsku w 19 i 20 wieku przez takich jak ty, „gównoślonzaków" nieznających historii tej ziemi i jej ludu i nieumiejących poprawnie mówić ani pisać ani po Polsku ani po Niemiecku, ale zmieniających szakiety i naszywki na mundurach zawsze, gdy tylko władza się zmieniała? Drugi mój dziadek również rodowity Ślązak całe życie mieszkał na jednej ulicy w tym samym domu, w którym się urodził, ale mieszkał najpierw w cesarstwie austrowęgierskim, potem w królestwie pruskim, następnie na obszarze plebiscytowym nadzorowanym przez wojska francuskie i włoskie później w II RP, następnie w III Rzeszy potem kilka tygodni pod okupacją armii czerwonej by zakończyć życie w PRL. Wielu było takich, co w 1939 roku palili w piecach mundury Polskie i zamieniali na hitlerowskie a potem w 1945r. palili mundury SA i jako byli członkowie NSDAP pierwsi zgłaszali się do PPR i na ochotnika szli do KBW. Poza tym, jeżeli tak stawiasz sprawę, że porównujesz Powstańców Śląskich do Al kaidy, to czy żaden naród, któremu siłą narzucono obcą władzę, której fanatycy bili dzieci po twarzy za to, że mówiły na ulicy swoim ojczystym językiem (spotkało to moją matkę) nie ma prawa siłą i sprytem starać się wyzwolić? Nie porównuj tego, o czym za mało wiesz, bo to nie są postawy i sytuacje porównywalne. Powstańcy Śląscy nie podkładali bomb w sklepach ani w urzędach w Berlinie, Wrocławiu czy Gliwicach. Robili to samo, co Powstańcy Wielkopolscy, Styczniowi i Listopadowi. Więc jak Ci się obecnie na Polskim Śląsku nie podoba, że ktoś czci pamięć poległych Powstańców Śląskich to jedź za Odrę i przyłącz się do związku wypędzonych. Tam ostatnio są nawet tańsze mieszkania.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2007-06-18 16:51
Gebels i tak ma zokodowane co innego w głowie! A przy tym jest tchurzem....
scorpion1 / 89.78.43.* / 2007-06-16 11:28
Prawy z Ciebie obywatel Hans! Ale jak nazwiesz to co się działo na Śląsku przez 128 lat przed powstaniem? I nie wypowiadaj się za wszystkich Ślązaków Hans. Zaczynacie mówić językiem Gebelsa...........
cheapczad / 2007-06-15 19:13 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nudny ten Twoj komentarz
........ / 213.158.197.* / 2007-06-15 14:35
"za przejaw prawdziwego patriotyzmu uznaje pracę na rzecz korporacji Billa Gatesa"

w tym miejscu przegiąłeś - kosmopolityczna kupo, która wypadła Michnikowi spod ogona...
arbitrazysta / 2007-06-16 06:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no ale ty nie jestes nawet smrodem z tej kupy
erty / 84.234.10.* / 2007-06-16 08:57
Zapomniałeś dodać arbitrarzysto, W PRZECIWIEŃSTWIE DO MNIE
arbitrazysta / 2007-06-17 11:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie przyjacielu,ja jestem z tej ekipy,ktora usunie wszystkich oblakancow z naszego pieknego kraju,by wreszcie mozna bylo zyc tak,jak zyja wszedzie na swiecie
samotny / 83.24.243.* / 2007-06-17 19:57
masz zamiar reaktywować WSI - biedny esbeku?
....... / 83.143.40.* / 2007-06-17 12:29
nasz piękny kraj najbardziej piękny był pod rządami twoich przyjaciół - sitwy złodziei z SLD
więc jest w błędzie / 83.143.40.* / 2007-06-16 11:11
Regulamin forum
jerzy1s / 2007-06-15 16:45 / Bywalec forum
brakuje ci odwagi nawet zeby sie nazwac!?
cheapczad / 2007-06-15 16:31 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
uuuuu, ostatni husarzu - prawdziwy patriota nie daje po sobie poznac, ze nerwy mu tak szybko puszczaja
wrotan / 87.105.175.* / 2007-06-15 11:54
Moż zabrz
mi to
sakastycznie . Rodzą się i tyle !tak samo mnoży się liczba kombatantów .
Wapniak / 83.28.99.* / 2007-06-15 09:37
... "długo nie mogłem zrozumieć, jak to się dzieje, że w miarę upływu czasu przybywa na Opolszczyźnie powstańców śląskich" - Ja też. Z całym szacunkiem P. Płaskoń... trzeba zlikwidować czapę, tzn. w tej chwili to się nazywa Urząd do spraw kombatantów i osób represjonowanych. Tylko dla nich jest to interes. Wtedy i teraz.
liczykrupa / 83.15.163.* / 2007-06-16 11:37
To są urzędowi głosiciele polskich mitów.

Na utrzymanie ich i przedmiotu polskiej mitomanii idzie znaczna część naszych podatków!
Sabre / 2007-06-15 08:53 / Tysiącznik na forum
Czy to dobry pomysł to zwolnienie 100 tys osób z abonamentu? A skąd później znajdą sie pieniądze na odprawy? A co do aspektu genetycznego patriotyuzmy, to nie byłbym tego tak pewien. Najlepszym przykładem jest poseł Suski, genetyczny patrita, członek AK(!) i jakiegoś dziwnego Związku Potomków Posłów na Sejm Wielki (czy jak to się nazywa).

Najnowsze wpisy