Forum Polityka, aktualnościKraj

Platforma prowadzi w prawyborach do PE

Platforma prowadzi w prawyborach do PE

Money.pl / 2009-05-31 18:45
Komentarze do wiadomości: Platforma prowadzi w prawyborach do PE.
Wyświetlaj:
poloczek / 83.24.56.* / 2009-06-01 10:48
Ja też nie biorę udziału w tej farsie jak obecne wybory,
daczego, ano --- wczoraj prostowanie bananów, dziś zakaz
produkcji tradycyjnych żarówek, i co jeszcze wymyśli ta
przechowalnia europejskich pajaców.

KIEDYŚ JUŻ RAZ MNIE OSZUKALI Z TYMI WYBORAMI !!!

A teraz to Ja jestem GÓRĄ bo na te wybory nie mam zamiaru iść i
nie pójdę.

Czasem jest tak, że nie trzeba robić z "gęby - dupy", a dziś to
Ja mam to w tym drugim.

Z Poważaniem dla tych którzy popierają.
Jan Kowal / 81.190.88.* / 2009-05-31 23:32
Takie wybory do europarlamentu to żart z demokracji. Zostaliśmy jako obywatele pozbawieni biernego prawa wyborczego. Udział w tych wyborach to trudna decycja. Nie biorąc udziału, może dzieki temu coś w tym systemie się zmieni i nie będziemy musieli głosować w przyszłości na partie.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-05-31 22:19
Platforma prowadzi - Polskę i Polaków w niebyt!!!
Pójście do głosowania to tak jakbyśmy gloryfikowali komunizm Stalina i nazizm Hitlera!!! Dlaczego? Bo eurokołchoz to kontynuacja integracji Europy przez w/w towarzyszy!!!
Ponadto referendum w sprawie akcesji do UE, pięć lat temu, zostało sfałszowane. Dlaczego? Bo w każdym wcześniejszym głosowaniu do godziny 18-tej głosowała przytłaczająca większość głosujących!!! A tu było odwrotnie, po godz. 18-tej zagłosowała większość głosujących!!! Przekręt jak na dłoni.
Idąc do wyborów, robimy z siebie wiejskiego głupka, wierzącego w cuda!!!
mirek3011 / 2009-06-01 07:30 / Tysiącznik na forum
Ponadto owe wybory trwały 2 dni w czasie których obowiązywała cisza wyborcza.
Po pierwszym dniu była bardzo niska frekwencja ,więc drugiego dnia wszystkie tuby propagandowe wbrew ciszy wyborczej agitowały do głosowania.
Taką to mamy demokrację z interwencjonizmem państwowym!
Hej / 130.60.28.* / 2009-05-31 21:17
No a gdzie te 68% glosow na PO?
sceptyk / 2009-06-01 00:57 / Tysiącznik na forum
Nieważne jak głosują.
Ważne kto POLICZY głosy 7 czerwca.
tendencja? / 213.158.199.* / 2009-05-31 21:37
poszło się je... najwyraźniej
_qwert / 2009-05-31 20:00 / Tysiącznik na forum
PO prowadzi, a PiSiakom pozostało tylko ujadanie po forach :))
maminsynek / 2009-05-31 20:54 / Bywalec forum
Nie należę do PiS i nie mam zamiaru na nich głosować. Dlatego też wypraszam sobie.
_qwert / 2009-05-31 23:14 / Tysiącznik na forum
...czyli tak bezpartyjnie ujadasz?
Cóż masz prawo, więc... powodzenia :P
hahahaaaaaaaaaa / 213.158.199.* / 2009-05-31 19:29
no i się wydało: "śladowa frekfencja". I tak trzymać. Lepszej legitygimizacji do wygrania, ten co wygrał, by sobie nie był w stanie wyobrazić. A jak się ta tendencja utrzyma w wyborach wewnętrznych? Już obecnie WSI-24 zamurowało.
maminsynek / 2009-05-31 19:16 / Bywalec forum
PO co zmyślać, czyli prosto z serca

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że podczas ostatnich wyborów parlamentarnych zagłosowałem na PO, bo wydawało się to być jedyną alternatywą dla tych cyrków, które wyczyniała koalicja PiSu. Jednak patrząc na to jak PO dochodzi do kolejnych etapów władzy, zaczynam się ich bać i żałować zmarnowanego głosu. Teraz gdy jesteśmy przed wyborami do Europarlamentu, widać jak mogą potoczyć się nasze losy. Niemieckie CDU rozpoczęło kampanię pod hasłem odzyskania ziem utraconych po wojnie. A PO nie dość, że nie potępiło takiego obrotu spraw to jeszcze wypuściło reklamówkę http://www.youtube.com/watch?v=Z7Vnm9SSjOM w której to twierdzą, że będąc w największej koalicji PE mogą wyciągnąć więcej pieniędzy dla Polski. Jednak gdyby się temu przyjrzeć racjonalnie, to większe pieniądze nie są realne, no bo na jakiej niby podstawie miałyby nam zostać przyznane? Natomiast drugie dno tej reklamówki jest dużo bardziej przerażające, otóż PO znajduje się faktycznie w największej frakcji Europarlamentu mianowicie Europejska Partia Ludowa - Europejscy Demokraci. Nie trzeba być alfą i omegą, żeby trafnie zauważyć, że w tej strukturze znajduje się również CDU. Należy więc zadać sobie pytanie czy jeśli po wyborach, gdy już CDU i PO będą największą siłą PE a zawzięci Niemcy faktycznie zaczną poddawać pod głosowanie uchwały na mocy, których Niemcom należałyby się jakiekolwiek domostwa zamieszkane przez Polaków, to czy PO będzie potrafiło się przeciwstawić? Według mnie nie. Bo przecież będąc w takiej koalicji politycznie rzecz biorąc nie chcą z niej występować ani jej rozbijać, więc najprawdopodobniej zagłosują "ZA" zwrotem ziem wyludnionym Niemcom. A nawet jeśli nie będą "ZA" to nie będą chcieli wytłumaczyć reszcie parlamentu dlaczego zwrot polskich ziem Niemcom nie może dojść do skutku. Przemilczą sprawę, parlament zdecyduje za nich, a my będziemy się zastanawiać jak do tego mogło w ogóle dojść.

Wizja, którą przedstawiłem jest mało realna? Czy historia kiedykolwiek pokazała, że przywódcy postępują racjonalnie? Czy z ręką na sercu potrafisz drogi obywatelu powiedzieć, że jesteś w 100% pewien, że Niemcy nie dopną swego? Dlaczego na początku wyśmiewana i lekceważona Erica Steinbach ma tak wielkie poparcie, że samo CDU postanowiło przejść na jej stronę? Skoro naród niemiecki, nie chce nic od Polaków to dlaczego Ci, którzy czegoś jednak od nas chcą mają największe poparcie? Stabilni i wyważeni Niemcy, skromni i zadowoleni z życia, udający brak świadomości historii, nadal tak jak przed setkami lat walczą o polskie ziemie?Zapominając przy tym co działo się z Polakami i polskimi Żydami niespełna 70 lat temu.

Gdzie podzieją się nasze prawa, jeśli wybierzemy PO? Według mnie reklamówka, o której mówię jest bardzo nietrafiona. A Tusk mówiący wybierz Polskę na tle koalicji z CDU, jest dla mnie splunięciem w twarz. Nie dość, że PO liczy na naiwność i niewiedzę Polaków to jeszcze wypowiada tak znaczące słowa, które najwidoczniej patrząc na całą treść spotu nic nie znaczą.

Dlatego proszę Was jeśli, ktokolwiek to przeczyta głosujcie zgodnie z własnym sumieniem, przejrzyjcie jaka partia jest w jakiej frakcji Parlamentu Europejskiego, poznajcie przynajmniej szczątkowo postulaty tych frakcji, popatrzcie na partnerów koalicyjnych, dowiedzcie się z jakimi hasłami idą do wyborów i dopiero wtedy zagłosujcie. W przeciwnym razie lepiej faktycznie nie idźcie do wyborów. Bo głupi wybór to zły wybór, zwłaszcza gdy ważą się losy wielu Państw, gdy mamy kryzys, gdy np. Bałkany się rozpadają a Korea testuje broń masowego rażenia. Nie bądź głupi dowiedz się czegoś, nie kieruj się reklamówką i ilością rozwieszonych na mieście plakatów.

Polak zawsze mądry po szkodzie. Zwalcz ten stereotyp, bądź mądry przed! Nauczmy się wreszcie tej pieprzonej demokracji!! Błagam.







Na zakończenie zaznaczam, że nie jestem członkiem żadnej partii, nikt mnie nie finansuje, nie działam na niczyje zlecenie, nikt mnie nie szantażuje. Ponad to mam konto w banku i jestem internautą, który nie pije ciągle piwa. Jestem zwykłym zjadaczem chleba, który studiuje i jednocześnie pomaga z całych sił w utrzymaniu swojej rodziny. Jednak martwię się tak jak każdy Polak o swoją przyszłość, złoszczę się gdy słyszę co za głupoty potrafią wygadywać politycy. Marzę o tym by mój kraj był wreszcie godzien swojego miejsca na mapie, byśmy żyli dostatniej, by Polacy byli mądrym, spokojnym i tolerancyjnym narodem. Mimo, iż wiem, że moje marzenia nigdy się nie spełnią nie mam zamiaru emigrować. A piszę dlatego, że chcę by inni wiedzieli, że nie są sami, przecież nie tylko ja marzę o lepszej Polsce. Wiem, że i Wy również marzycie, każdego dnia.
sewerer / 88.65.182.* / 2009-05-31 20:42
A na kogo chcialbys zaglosowac? Przeciez nie ma w polsce zadnej alternatywy! Dla Polski wazne sa nastepujace priorytety: odsuniecie Krk od wladzy i pieniedzy panstwowych (wymowienie konkordatu), polityka proeuropejska i zrezygnowanie ze wspierania USA, oraz traktowania Rosji jako partnera, a nie wroga (Gedroyc) i gospodarka, gospodarka i gospodarka. Pokaz mi sile polityczna, majaca realne znaczenie, ktora wspiera te cele? Nie ma! Jest PPP, ale kto tam chce zauwazyc karla. Media kreuja wielkosc partii, a te sa zalezne od Krk i powiewaja jak horagiewka. Finansowanie ich z budzetu tylko utrwala to straszne status quo. To jest gorsze niz komunizm, dlatego wyjechalem do Niemiec. W Polsce najbardziej znienawidzona nacja jest... Polak. To on, tam mieszkajacy i placacy podatki, ma ponisc konsekwencje roznych politycznych ukladow powojennych. To uniwersalna sierota i platnik. Nie dosc, ze ginal za ten kraj, to bedzie placil zydom, zabugowcom, wysiedlencom, a nawet Krk, ktore od tysiaclecia ograbialo wszystkich. Nikt dzis nie pyta skad Krk wzial majatki, a jeszcze mino tzw. gospodarki rynkowej, przekazuje mu sie za praktycznie za darmo nieruchomosci. Ktos za to beknie, a ja wiem kto! To bedzie Kowalski. Pozdrawiam z Freiburga!
studentMIM / 2009-06-01 01:43 / Tysiącznik na forum
PPP to Polska Partia Pracy?
Jeśli tak, to co ona ma wspólnego z gospodarką (poza tym, że najprawdopodobniej by jej zaszkodziła)?

Nikt dzis nie pyta skad Krk wzial majatki,

Bo nie ma o co pytać. Otrzymał od swoich "dobrodziejów", a mianowicie od książąt, arystokracji, królów, etc.
To, że dziś oddaje się majątki KK nie jest niczym innym, jak poszanowaniem własności prywatnej.

Radzę podnieść "trochę" poziom wypowiedzi (i styl).
Pozdrawiam z Warszawy;)
maminsynek / 2009-05-31 21:10 / Bywalec forum
Zgadzam się po części to znaczy w tej w której piszesz, że nie ma alternatywy i nie ma na kogo głosować, bo jak nie PiS to PO a jak nie oni no to zostają tylko komuniści z SLD, którzy mimo, iż deklarują swoją odrębność od PRL zawzięcie bronią i hołdują Jaruzelskiemu. Jest jeszcze UPR, której śmieszność i idiotyczne pomysły potrafią rozbawić mnie do łez. Zgadzam się również z odejściem od polityki wspierania USA i zawiązania większego partnerstwa z Rosją. Jestem za odsunięciem kościoła i ucięciem jego wpływów. Zgadzam się z twierdzeniem, że jesteśmy sami sobie wrogami i najbardziej znienawidzoną nacją. Co do Żydów wolałbym się nie wypowiadać. Chciałbym, żeby tacy ludzie jak Ty, tak zdrowo myślący zakładali partie i władali tym poronionym jak na razie Państwem, jednak jest to chyba nie realne, wierzę jednak, iż znajdzie sie młoda siła, która w końcu przebije się przez ten stetryczały beton, rozprawi się raz na zawsze z duchami przeszłości i tym samym utoruje drogę ku lepszego czasu. Jak na razie pozostaje mi tylko opisywać durne zagrywki naszych wszechwładców. Oby już nie długo. Swoją drogą szkoda, że wyjechałeś, takich własnie nam w kraju potrzeba.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-31 20:05
A czasami mógłbyś podesłać link do publikacji, z której kopiujesz teksty. I podać autora, o ile sam nim nie jesteś.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/po_co_zmyslac_czyli_prosto_z_serca_98656.html?sesja_gratka=3af0859d087c64125e7197af1ac57a79

A jak już sam nic nie potrafisz wymyślić to chyba lepiej jednak nie kopiować.
maminsynek / 2009-05-31 21:13 / Bywalec forum
Bardzo mnie cieszy, że przeczytałeś mój tekst dwa razy. Jestem nawet w pewnym sensie dumny. Ten sam wpis zobaczysz również na www.napohybel.salon24.pl
Pozdrawiam
Paweł
Aha polecam również obejrzenie http://www.youtube.com/watch?v=Y-rCQWbAWAc&feature=channel_page
To akurat nie jest mojego autorstwa, na tyle bystry nie jestem by wypatrzeć takie szczegóły, ale jak widać PO już nawet stara się wmawiać nam, że Polska ma zupełnie inną granicę.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-31 21:19
To chyba lepiej wrzucić link. Po co powiększać niepotrzebnie ilość bajtów w przestrzeni wirtualnej. Serwerownie i tak zużywają od cholery energii, żeby przetrzymywać wszystkie informacje na dyskach.

A pisanie, że po wmawia, iż Polska ma inną granicę jest chyba przesadą.
maminsynek / 2009-05-31 21:22 / Bywalec forum
Linków nikt nie otwiera, a spamem się nie zajmuję. Chcę po prostu by więcej ludzi poznało moje zdanie, wzięło sobie trochę do serca to co pisałem o mądrych decyzjach i wybrało zgodnie z własnym sumieniem. Serwery po to są, żeby dane przetrzymywać, po to by taki jak ja mógł pisać ile chce i co chce. Chcesz oszczędzać prąd, po co się wypowiadasz? Przecież Twoje wypowiedzi, również będą przechowywane. Prawda?
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-31 21:29
Ja nie piszę w dwóch miejscach tego samego.
A linki pomagają - na tamtej stronie przynajmniej prezentacje po można sobie od razu zobaczyć.
maminsynek / 2009-05-31 21:37 / Bywalec forum
W trzech. Jeśli by Ci zależało, żeby jak najwięcej ludzi przeczytało co sądzisz o jakimś ważnym temacie, również zamieszczałbyś to w kilku miejscach. Po prostu zależy mi na tym, żeby każdy kto to przeczyta, mógł wybrać dobrze a nie pod wpływem impulsu z reklamy. I nie jest to agitacja, bo ja nie mówię nie głosujcie na PO, jeśli chcecie, możecie głosować, partia jak każda inna.
Europejska Świnia Ludowa - głosuj na nas! / 89.79.72.* / 2009-05-31 18:51
Jak tam idzie w prawyborach Danucie H. z Peło?

...
Z ciekawości wszedłem również na internetowe strony polskiej eurokomisarki ds. polityki regionalnej - tu oczywiście ani słowa zarówno o niechlubnej, PZPR-owskiej przeszłości p. Danuty, jak i jeszcze bardziej kompromitującej, ubeckiej przeszłości jej dziadka i ojca. Zajrzałem również do Wikipedii. I tu coś mnie tknęło. Przypomniałem sobie, że w biogramie pod hasłem "Danuta Hübner" jeszcze niedawno można było przeczytać, że jest córką Ryszarda Młynarskiego. Tu był odnośnik do biogramu ojca, w którym zawarto podstawowe informacje o jego ubeckiej działalności. Teraz, o dziwo - Młynarskiego nie było już ani w życiorysie Danuty Hübner, ani oddzielnego hasła na jego temat. Cały Ryszard Młynarski po prostu z Wikipedii wyparował. Cóż się stało? - pomyślałem. Coś, co przez dwa i pół roku "wisiało" na stronie i widać nikomu nie przeszkadzało, no bo to przecież prawda historyczna - teraz nagle zniknęło. Szukając odpowiedzi, uświadomiłem sobie, że przecież za dwa tygodnie eurowybory, a Danuta Hübner startuje - po politycznej wolcie i porzuceniu postkomunistów - jako "jedynka" PO z Warszawy. Platforma popierająca czerwone rodziny. Nie może być!
...

pełen tekst tu:
http://www.asme.pl/124345833721759.shtml
września / 83.27.190.* / 2009-05-31 19:16
zniknął nie tylko ojciec pani Danuty,zapodziało się też gdzieś sondażowe 50% poparcie dla platformy ,w swoim mieście platforma uzyskała niespełna 37%
"Panowie, policzmy głosy!" / 216.165.188.* / 2009-05-31 18:45
Czy głosy już POliczone?
http://wybory2007upr.files.wordpress.com/2007/09/tusk_policzmy550.jpg

4 czerwiec 1992 - 4 czerwiec 2009, 17 lat Republiki Nocnej Zmiany.
Pamiętamy!

Najnowsze wpisy