Forum Polityka, aktualnościKraj

Platforma przegra wybory. Nawet jeśli wygra

Platforma przegra wybory. Nawet jeśli wygra

Money.pl / 2011-09-26 07:26
Komentarze do wiadomości: Platforma przegra wybory. Nawet jeśli wygra.
Wyświetlaj:
YYYYYYYYYYYY / 77.253.250.* / 2011-09-28 22:30
musi przegrac chocia za te obiecanki i podwyzki,a nawet za prube odebrania zwrotu podatku za dziecko ,które PIS NAM WYWALCZYŁ !!!
m747 / 46.112.26.* / 2011-09-27 11:00
A PiS wygra nawet jeśli przegra.. Skąd my znamy takie bzdury?
T. / 81.190.72.* / 2011-09-26 22:54

mówią o jakiś 300 miliardach z Unii i sugerują, że nikt poza PO tych pieniędzy dla Polski nie zdobędzie.


Już wiedzą ,ile pieniędzy z Unii dostaną , a baranki pewnie w to wierzą.
Gdyby Unia nie utopiła pieniędzy w Grecji ,to może 150 miliardów by Polska w ciągu siedmiu lat dostała. Ale nie teraz , po takiej porażce.
sofiet56 / 83.24.88.* / 2011-09-26 21:30
Służby obce rządzą i basta. Dlatego Korwina nie ma na listach wyborczych. a Polak1976 - przykro że tak słabiutko wiesz o co chodzi. Już jesteś whiteserwent, ucz się języków i poznasz na kogo tyrasz, europoseł w brukseli - 15 000 EUR miesięćznie + bonusy, diety i przeloty. Kiedy jadłeś łososia? krewetki? homara? chałwę original cafe piłeś? JESTEŚMY NARODEM II kategorii!! Tylko się to skrycie utrzymuje! Jakie mieszkania jakie auta jakie ciuchy? na zachodzie a u nas?
m747 / 46.112.26.* / 2011-09-27 11:07
sofiet56
"Już jesteś whiteserwent, ucz się języków i poznasz na
kogo tyrasz"

Z taką znajomością języków masz faktycznie małe szanse na przejście do kategorii I..
Cr / 83.5.182.* / 2011-09-27 10:51
Bardzo chętnie wypiszę się z narodu, który wszędzie widzi służby, wszystkim zazdrości łososi i krewetek (paskudztwo!), zamiast normalnie iść do sklepu i sobie kupić, jest dumny z nieznajomości języków obcych, za cel stawia sobie, żeby dla nikogo nie pracować i bluzga dookoła jadem. Rozumiesz teraz dlaczego nie chcę mieć nic wspólnego z Tobą i z politykami, na których głosujesz?
czlonek / 95.160.205.* / 2011-09-26 20:39
pan sie zna ale na papierze toaletowym-a nie na polityce -tak jaK JAROSLAWna dzieciach i malzenstwie,ktory nie wie do czego sluzy
Bartek Chochołowski / 2011-09-26 22:42 / Redakcja Money.pl

pan sie zna ale na papierze toaletowym-a nie na polityce -tak
jaK JAROSLAWna dzieciach i malzenstwie,ktory nie wie do czego
sluzy

Panie Członku, jeśli mogę się tak do Pana zwracać, na papierze toaletowym - ma Pan rację - trochę się znam, bo stosuję. Polecam, dobry wynalazek.

Czy znam się na polityce? Jako politolog coś tam kojarzę, choć ekspertem nie jestem, nawet doktoratu nie mam.

Z panem Jarosławem łączy mnie to, że mało wiem o małżeństwie, ale jako ojciec codziennie czegoś dowiaduję się o dzieciach i to mnie z panem prezesem różni.

Pańska diagnoza sytuacji jest zatem mało trafiona.

A skoro Pan raczył skomentować mój tekst, to ja sobie pozwoliłem zrecenzować Pański. A co tam. Też mi wolno :)
dfhfgjgyjk / 31.174.76.* / 2011-09-27 00:31

Panie Członku, jeśli mogę się tak do Pana zwracać, na
papierze toaletowym - ma Pan rację - trochę się znam, bo
stosuję. Polecam, dobry wynalazek.

hehe dobre ;) ludzie z PO uzywają GAZETY WYBORCZEJ
aleksx / 2011-09-26 20:12 / Bywalec forum
Widzę, że polityka i władza sprowadza się tylko do towaru, którego trzeba jak najlepiej zareklamować. Trzymając się zasady, że każdy towar mnożna sprzedać, jeżeli ma dobry marketing. Niestety większość ludzi się na to się nabiera, zarówno co do "proszku" jak i partii. Przykre i smutne, ale prawdziwe.
viehoo / 77.45.33.* / 2011-09-26 18:50
racja , a więc na kogo do diabła ????
realist / 87.206.221.* / 2011-09-26 18:31
Panie Bartku, swietny artykul! Polecam Nową Prawicę! Na razie to ruch raczkujący, ale rosnie w sile, a co wiecej ma proste i sprawdzone przez wieki recepty jak naprawic panstwo.
Bartek Chochołowski / 2011-09-26 22:35 / Redakcja Money.pl

ma proste i sprawdzone przez wieki recepty

Proszę wybaczyć, na razie się wstrzymam. Trochę się boję prostych recept. Może się mylę, ale coś ten świat wydaje mi się zbyt złożony, aby był podatny na proste rozwiązania.
Pozdrawiam!
bolek i lolek, tytus romek i atomek... / 195.69.83.* / 2011-09-26 23:41
Najprostsza recepta na sukces państwa: nie okradać.
Polak1976 / 83.8.193.* / 2011-09-26 18:06
Na obojetnie kogo, ale nie PIS. Mamy głęboki kryzys a PIS i gospodarka to sprzeczność. Przecież oni zaczną wyciągać te czarne skrzynki pobiją się o samolot z ruskimi i będą wszczynać śledztwa o śledztwa.
Zdarzył się straszny wypadek i to jest dla wszystkich Polaków jasne ale przez kłótnie o nic jakie serwuje PIS nie pójdziemy do przodu.
Do PO tez mam żal. Jak nie można zwiększyć przychodów trzeba ciąć koszty - no niby proste. Założę się, że jak bym wyp...lił dokładnie 50% wszystkich urzędników to aparat państwowy działałby bez zastrzeżeń. We wszystkich, absolutnie we wszystkich urzędach min. 50% to statyści. A tacy statyści to min 5000 PLN średnio /szt z budżetu. (na rekę 2500 ma każdy urzędas) Masakra mówię Wam.
Zagłosuje na PO
Nie dlatego że mi się wszystko podoba ale dlatego, że nie ma partii, która to jest w stanie pociągnąć gospodarkę.
A silna gospodarczo Polska to mniej biedy,mniej zasiłków, mniej socjalu.
Mamy bardzo duży potencjał naprawdę duży, jestesmy dużym narodem. Chciałbym żebyśmy tego nie zmarnowali.... Pomyślcie o tym
JanuszPOlikot / 2011-09-26 20:21 / Tysiącznik na forum
Kolego może wystarczy tych komunałów.......Teraz jest czas na gospodarzy a nie na piłkarzy..........Tylko PIS jest w stanie zaprowadzić PO tych nieudacznikach porządek.....
aleksx / 2011-09-26 20:35 / Bywalec forum
Tylko podejrzewam, że większość/mniejszość wie jakie będą to "porządki" i się trochę tego obawia
pr56 / 89.25.159.* / 2011-09-26 17:33
Mówienie, że PiS prowadzi genialną kampanię jest po prostu śmieszne.
Cały felieton jest bardzo nieuczciwy bo nie zawiera oceny sytuacji,
a jedynie frazesy i ogólniki.
Bartek Chochołowski / 2011-09-26 22:32 / Redakcja Money.pl

Mówienie, że PiS prowadzi genialną kampanię jest po prostu śmieszne.


Może przesadziłem - to nie genialna kampania, ale bardzo, bardzo dobra.


Cały felieton jest bardzo nieuczciwy bo nie zawiera oceny sytuacji, a jedynie frazesy i ogólniki.


Pójdźmy na kompromis: felieton zawiera ze względu na krótką formę ogólną ocenę sytuacji. A czy uczciwą? Jak to w felietonie, to ocena autora, a nie obiektywna analiza politologiczna. Ale uczciwa ocena, bo ja naprawdę tak uważam i piszę to, co myślę. Więc bardzo uczciwy jest ten felieton.
Pozdrawiam!
putto / 77.254.197.* / 2011-09-26 15:32
kto ma oczy to widzi "geniusz" Kaczyńskiego, komu taki "geniusz" pasuje niech na niego głosuje, w przeciwieństwie do wielu pamiętam 'dzieła" Kaczyńskiego w Magdalence, jego fundacje z początków lat 90 tych, związki z FOZ i art Be oraz rozwalenie Komitetów Obywatelskich, komu odpowiada cwaniackie oraz bezczelne chuligaństwo polityczne i dał się zauroczyć bezwzględnej i cynicznej polityce niech chwali "geniusz" bo rzeczywiście jest Kaczyński utalentowanym i bezczelnym intrygantem a co Polsce zafundował w latach 2005 do 2007 to redaktor na pewno pamięta i umie ocenić ale coś mi się wydaje że bezpiecznie jest bić w Tuska bo się nie zemści a Kaczyńskiemu w każdej sytuacji zapalać ogarek i chwalić "geniusz"bo w intrygach jest utalentowany.
już wiesz? / 81.210.19.* / 2011-09-27 09:53
Kto rozwalił Komitety Obywatelskie? Kaczyński? Rozwalił je ten, któremu Kaczyńscy nie mówili jaki jest genialny i dlatego wpadli w niełaskę.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-09-26 18:01
A ja dupki zagłosuję na PIS.
Binarek / 2011-09-26 15:52 / Tysiącznik na forum
Masz rację Putto
Ale większość wyborców Jarosława nie pamięta tego co było trzy lata temu a co dopiero pięć!

Poza tym Kaczyński znowu stał się miłym staruszkiem, otoczonym młodzieżą, uśmiechającym się z masy bilboard'ów
wtedy zrozumiem / 81.210.19.* / 2011-09-27 09:58
Binarek, a co TOBIE, poza zmniejszeniem podatku, zrobił Kaczyński?! Rozumiem, że nie toleruje go gazeta wyborcza czy tvn, że boją się różni geszefciarze, ale TY? No chyba, że należysz do tych wyżej wymienionych?
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-26 16:58
Od ponad 20 lat w tym kraju rządzą czerwono-różowe POmioty (nie mów mi tylko Binarek, ze PO nie jest pomiotem z SLD). Tylko 15 miesięcy rządził PIS i w okresie tym Polska przeżywała prawdziwy rozkwit, ucieczki czerwono-różowych "byznesmynów" poza granice kraju były regularne jak p***** po cebuli a skomlenie czerwono-różowych POmedi rozlegało się aż Jamajkii. WSI wytężała wszystkie siły. Skutecznie jak się okazało - rząd PIS został obalony a z zarzutów przeciwko niemu pozostało to co z obietnic PO - czyli wilki KLOC i para.
Teraz konkluzja , Binarek - po tym okresie rządów takich POsrańców jakich mamy teraz wpływy krajowe z podatku PIT nie pokrywają już w pełni odsetek jakie Polska musi co roku zwracać z racji zaciągniętych przez czerwono-różwą sitwę. I to jest fakt nie do obalenia w żaden sposób. Każdy z nas ma do spłaty dzięki takim Tuskom, Belkom , Buzkom około 20 tys złoty. Wielu z Polaków nie ma nawet tylu rocznych dochodów. A teraz Binarek możesz wrzucić jakieś kolejne swoje kłamstewko (np. standardowo - obniżka PIT przez PO) wzorem twojego guru Tuska i zaklaskać uszami - słyszałem , że klakierzy PO potrafią tak robić ...
Mariacki / 77.255.105.* / 2011-09-26 19:49
jesteś kupę PISowskiego zucha co to z nawiązką da odpór każdemu co godzi w wodza
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-26 20:49
Masy jakies inne dane czy lepsze wytłumaczenie tego co się dzieje w Polsce? Przedstawisz nam je? Wersje z kościołem który okradł Polskę na 800 mld odpuść sobie ....
prawdziwy Lach / 77.255.105.* / 2011-09-26 21:48
stary! najlepsza wersja jest Macierewiczopodobnych żydy zabrali
mariacki / 77.254.197.* / 2011-09-26 15:35
to prawda Kaczyńskiemu jak ktoś podpadnie to potrafi go zniszczyć, dziennikarze to spostrzegli i kładą uszy po sobie
max23 / 89.77.58.* / 2011-09-26 15:18
Szefa nie mam, a Teściowej bym tego nie zrobił (bo ją lubię ;-)). Ale fakt jest problem... Świetny tekst pod którym bym się podpisał oboma rękami. Gratuluje!
tedakil / 83.11.87.* / 2011-09-26 15:01
nie jesteśmy bezładną masą i proszę nie zapominać że też pamiętamy i myślimy - to bzdura że za maską wodza widzimy gruszki na wierzbie - o ile tak to chyba naiwni i ci sami co zawsze
jur73 / 89.229.102.* / 2011-09-26 14:57
A może należy traktować problem zgodnie z sugestią Clementa Atlee-
"Demokracja to sprawowanie rządów przez dyskusję , ale efektywna jest
jest tylko wtedy , kiedy dyskusję udaje się uciszyć ". I dlatego kampania
wyborcza też nie może dawać powodu do dyskusji .
Binarek / 2011-09-26 14:16 / Tysiącznik na forum
Oczywiście że PO jest miałka

Nie oblepia miast tysiącami banerów,
Nie głosi, że Polska jest NAJWAŻNIEJSZA i zasługuje na więcej.
Nie oskarża na lewo i prawo od złodziei i zdrajców.

Tylko tak byle jako przypomina, że tu zostało zbudowane, tam się buduje, to zostało rozwiązane,...

A my Polacy nie potrzebujemy żmudnych robót
My potrzebujemy wodza, rewolucji, Samosierry ... tak nam we łbach paruje.

Czyż nie tak Panie Bartoszu?
Bartek Chochołowski / 2011-09-26 22:14 / Redakcja Money.pl

A my Polacy nie potrzebujemy żmudnych robót
My potrzebujemy wodza, rewolucji, Samosierry ... tak nam we
łbach paruje.
Czyż nie tak Panie Bartoszu?


Prawie tak, Panie Binarek. Prawie, bo bardzo potrzebujemy żmudnej reformy finansów, racjonalizacji wydatków z budżetu. Nie miałbym nic przeciwko, żeby spróbować reformy pomocy społecznej, aby za te same pieniądze naprawdę pomagać osobom rzeczywiście potrzebującym wsparcia, a nie byle jak pomagać komu popadnie (czy pomoc społeczna może być racjonalna, to osobny temat, ale trzeba próbować).
Zamiast wodza, rewolucji, Samosierry może być nudno i nijako, ale żeby coś się działo w tematach, w których powinno się dziać. Nie musi być spektakularnie, byleby skutecznie. Poprawa finansów publicznych przez jeszcze większe zadłużanie naszych dzieci, i tak bardzo zadłużonych, to nie jest rzetelna ani żmudna robota, to zamiast żmudnej naprawy dachu, podkładanie folii, aby nie lało się na głowę.
To mi się nie podoba.
Pozdrawiam!
max23 / 89.77.58.* / 2011-09-26 15:23
Jeśli PO nie wywiesza banerów to zapraszam do Krakowa, do Nowej Huty. Pan Raś i Pani Matusik-Lipiec spoglądają z olbrzymich siatek na były kinie Świt oraz D.H. Wanda.
Za to PO głosi, żeby żyło się lepiej i co? I jakoś tego nie widać. A teraz, że Polska w budowie. To się ta budowa kiedyś zaczęła? Poza stadionami i autostradami, które wymusiła UEFA.
Nie mam zamiaru głosować na PiS, ale takie zaślepienie i chrzanienie na temat PO mnie wkurza, bo pokazuje, że nie widzisz, jak Cię w konia robią!
Binarek / 2011-09-26 15:54 / Tysiącznik na forum
Max23 to że ty nie widzisz nie znaczy że Polacy nie widzą
40% Polaków ocenia sytuację swojego gospodarstwa jako dobrą podczas gdy na jesieni 2007 było to 18%

Ale to było tak dawno temu że już pamięć nie sięga
em96 / 164.132.100.* / 2011-09-27 00:38
Wynika z tego, że ten wzrost zadłużenia wszystkich Polaków o 300 mld, skonsumowało te 20% funkcjonariuszy PO...
- Gdyby nie afery i przekręty, gospodarstw w lepszej sytuacji byłoby dużo więcej...
jk józef / 188.146.91.* / 2011-09-26 19:41
Rozumowanie bardzo krótkowzroczne.Jesteś zadowolony że jesteś dzisiaj syty, ale nie patrzysz na to że jutro nie będzie niczego co Polskie ,a dług pożre nas wszystkich.
~jurga / 89.230.202.* / 2011-09-26 15:13
Binarkowi zabrakło pieniędzy i wrócił na forum zarabiać postami. A juz było tak przyjemnie bez klakiera...
Binarek / 2011-09-26 15:56 / Tysiącznik na forum
Merytoryczny jak zwykle ~jurga
Z twoimi komentarzami symbol PiSowskiego forumowicza coraz bardziej się utwierdza - jest to zaślepiony, złośliwy człowieczek używający tylko argumentów ad-personam
abacdea / 89.204.161.* / 2011-09-26 14:49
Potrzebujemy wyższego Vatu i premiera, który udaje, że jest celebrytą, po 4 latach rządów objeżdża kraj i boleje nad ludzką biedą. Bo, przecież co złego to nie on. A ja głosowałem na PO bo usłyszałem 3x15, okręgi jednomandatowe, ograniczenie biurokracji, liberalizacja przepisów. Podaj jeden powód, dla którego powinienem znowu zagłosować na PO.
Binarek / 2011-09-26 15:58 / Tysiącznik na forum
To tak dla przypomnienia była jeszcze obniżka stawek PiT

Zauważ też kryzys, który zatopił finanse połowy krajów UE a Polska okazało się ma po kryzysie najniższy wskaźnik Dług/PKB
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-26 16:35
Jak tam ma sie premier Sobiesiak i jego 70 tysiecy nowych urzędników na zielonej wyspie Binarek? A VAT 25 % to przewidujesz kiedy , zaraz po wyborach czy od stycznia...?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy