Forum Polityka, aktualnościKraj

Platforma trzyma się mocno. Popiera ją połowa Polaków

Platforma trzyma się mocno. Popiera ją połowa Polaków

Wyświetlaj:
Observer. / 79.184.132.* / 2010-07-12 11:25
Jeszcze zobaczymy jak będą was popierać. Poczekajmy do wyborów.
Gall# / 213.158.197.* / 2009-08-12 10:39
- z drugiej jednak strony, kogo taki SB-k, kapuś czy złodziej ma popierać jak nie sobie podobnych? - to jasne - dziś tylko PO może im zapewnić poczucie bezkarność. Pamiętacie jak wzajemnie się mobilizowali po głośnych aresztowaniach łapówkarzy czy po ujawnieniu kol kapusia "…nie wiadomo po kogo jutro przyjdą o 6-j roano" albo "w trym kraju nie można już swobodnie oddychać!!!!" To ze strachu.
Potrzeba poczucia bezpieczeństwa jest przed innymi potrzebami - to tłumaczy dlaczego, mimo że nieudolności tego rządu jest już oczywista, a moralna degrengolada w PO – rażąca, to ta partia jednak ma jeszcze zwolenników (przynajmniej w mediach :-)
48%? Buhahahaha!!!! To się szechter rozmarzył... / 82.120.188.* / 2009-08-12 09:27
Koledzy Platformersi, jak ten czas leci...

Zbierałem, zbierałem, aż wydrukowałem. Życzę ciekawej lektury.
Przepraszam koleżanki-sympatyczki Platformy Obywatelskiej, że nie zmieściły się w tytule notki.

- Wiceminister zdrowia i jednocześnie poseł Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Grzegorek został w czerwcu 2007 oskarżony o przyjęcie ponad 20 tysięcy złotych łapówek od koncernu farmaceutycznego Johnson&Johnson. Smaczku sprawie dodaje fakt, że Grzegorek już po przestawieniu mu 7 zarzutów o korupcję dokonał następnego czynu karalnego, mianowicie przekupił Andrzeja G., świadka w śledztwie przeciwko sobie i nakłonił go do wycofania obciążających zeznań. Tenże sam Krzysztof Grzegorek, obecnie poseł, został w styczniu 2009 sfotografowany przez `Fakt', gdy pijany spał na podłodze sejmowego korytarza.

- Posłanka Plaformy Obywatelskiej, Lidia Staroń zarobiła kilkaset tysięcy złotych, korzystając na skonstruowanej przez siebie nowelizacji prawa spółdzielczego. Dzięki znowelizowanej ustawie posłanka uwłaszczyła w 2008 r. lokal usługowy na gruncie, który wart jest kilkaset tysięcy złotych. Zapłaciła... 749 zł.

- Poseł Platformy Obywatelskiej, Norbert Wojnarowski, który zgłosił w Sejmie projekt ustawy o ZOZ-ach (ustawa umożliwia wierzycielom przejmowanie szpitali za długi) jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres, kierowanej przez jego ojca, notabene działacza PO na Dolnym Śląsku. Nawet Chlebowski i Pitera stwierdzili, że takie postępowanie jest nieuczciwe, ale Wojnarowskiemu włos z głowy nie spadł i dalej robi swoje.

- Tomasz Misiak senator Platformy Obywatelskiej i koordynator europarlamentarnej kampanii PO skorzystał ze stoczniowej specustawy nad którą pracował w Senacie. Firma, której współwłaścicielem, bez przetargu dostała lukratywne (48 mln. zł) zlecenie na realizację tego, co w ustawie zapisano.
W listopadzie 2008 roku Komisja Europejska uznała, że Stocznia Gdynia i Stocznia Szczecińska Nowa dostały od państwa nielegalnie kilka miliardów euro pomocy. Stocznie pieniędzy oddać nie mogły, więc poszły do likwidacji, ich majątek wystawiony na licytację, a wszyscy pracownicy zostali zwolnieni. W Polsce takiej operacji jeszcze nikt wcześniej nie przeprowadzał, więc rząd w ekspresowym tempie stworzył specustawę stoczniową.
Misiak, senator PO z Wrocławia przewodniczył komisji gospodarki narodowej pracującej nad specustawą, która weszła w życie 6 stycznia 2009.
Specustawa stanowi, że państwowa spółka Agencja Rozwoju Przemysłu odpowiada za zapewnienie zwalnianym stoczniowcom miękkiego lądowania. Pod koniec lutego 2009 Agencja ogłosiła, że do realizacji usługi szkoleniowo-doradczej wybrała firmę senatora Misiaka. Senator dawniej był wiceprezesem tej firmy.

- Piotr Czubiński, członek Rady Krajowej PO i burmistrz Kraśnika został oskarżony przez prokuraturę o korupcję. Czubiński przyjął łapówkę od kraśnickiego przedsiębiorcy z branży budowlanej w zamian za umorzenie podatku. Przedsiębiorca powiedział prokuraturze: `Czubiński już czekał na nas w swoim gabinecie. Weszliśmy we trzech. Dwóch - w tym ja - dało łapówkę w wysokości kwartalnej raty podatku. Pieniądze zwinięte były w rulon. Czubiński schował to do kieszeni i powiedział: "Chyba trzeba wam pomóc". Trzeci nie miał forsy, nie dostał umorzenia. Rok później było to samo.'

- Waldy Dzikowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, poseł który nie zrezygnował z mandatu, gdy pojawiły się wobec niego zarzuty o korupcji. Dzikowski był oskarżony o to, że jako wójt gminy Tarnowo Podgórne wziął 80 tysięcy łapówki od przedsiąbiorcy. Prokuratura umorzyła śledztwo wobec niego ze względu na nieuchylenie Dzikowskiemu immunitetu przez Sejm RP.

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚIGW) w Olsztynie przeznaczył dotację 40 tysięcy złotych na na budowę wiaty edukacyjnej, która powstała na prywatnej ziemi posła Platformy Obywatelskiej Mirona Sycza. Oficjalnie we wiacie miały odbywać się szkolenia Stowarzyszenia Środkowoeuropejskiego Centrum Szkolenia Młodzieży. Siedziba owego stowarzyszenia mieści się w domu posła z PO. PS. Dodatkowy kamyczek do ogródka posła PO Sycza - NIK stwierdził, że w sprawie inwestycji, w której brali udział posłowie PO i PSL Miron Sycz i Adam Krzyśków zostało złamane prawo budowlane i ustawa o rachunkowości.
Z ostatniej chwili: Do olsztyńskiej prokuratury wpłynęły 3 doniesienia o popełnieniu przestępstwa przez posła Platformy Obywatelskiej Mirona Sycza, w czasie gdy był dyrektorem szkoły z językiem ukraińskim w Górowie Iławeckim.

- Poseł Platformy Obywatelskiej Sejmu V Kandencji, kandydat PO prezydenta Krakowa, Tomasz Szczypiński, został zatrzymany przez ABW w sprawie nieprawidłowości przy sprzedaży gruntów w Krakowie. Prokuratura zarzuciła Szczypińskiemu, że gdy był we władzach miasta Krakowa, wziął co najmniej 120 tysięcy łapówki od dwóch biznesmenów. Grozi mu 10 lat więzienia.

- Działacz Platformy O
kolona / 83.25.249.* / 2009-08-12 23:05
Cóż w wyborczej tego nieprzeczytamy , nasz rrreeeedaktor michnik się jaaaakby jaaająknął - eh juz ze mnie wychodzi antysemityzm co nie;)?
POwodzenia! / 86.49.3.* / 2009-08-12 09:31
wcięło tekst. Pełny tekst tu:
http://andromeda.salon24.pl/119617,koledzy-platformersi-jak-ten-czas-leci
RCP123 / 89.228.73.* / 2009-08-12 09:15
Przeciez Tusk to tylko kukla w sprawnych rekach KOMUCHOW, ktorych interesow broni !!!! Republika Nocnej Zmiany gora !!!
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-12 09:23
Po głosowaniach w tym sejmie Twoja teza się nie sprawdza.

PiS i SLD głosują ramię w ramię (konserwacja mediów, utrzymanie dotacji dla partii, ...)
Pilsener / 2009-08-12 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"połowa polaków" - co to za bzdury? Połowa z tych naiwniaków, którzy chcą iść do urny jak rozumiem? Jaka to część narodu? 5%? 10%? Jako demokrata i zwolennik wolnego rynku nigdy nie pójdę głosować na partię, PZPR też kiedyś miała poparcie i do dzisiaj ma - wtedy mieli 100% i też pisaliście, że cały naród popiera partię, co nie? Tak samo jest dzisiaj - jakieś 15% społeczeństwa (głównie związanego z PRL'em sektora publicznego) chodzi na wybory, więc muszą kogoś popierać - a czy poprą PO, PSL, PIS czy SLD to nie ma większego znaczenia, bo to wszystko jedna klika, stara, PRL'owska nomenklatura nie dopuszczająca kandydatów niezależnych (zwolenników demokracji i wolnego rynku, nawet gdy taki wypłynie jest natychmiast zaszczuwany przez wszystkie partie). Przed kamerami się kłócą a potem solidarnie dzielą stołki i wpływy realizując koncepcję dzikiego kapitalizmu i pseudo-demokracji.
Jacqb / 2009-08-12 10:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No chyba nie tak do końca. Też jestem zwolennikiem wolnego rynku i demokratą ale na wybory chodzę. Bądź co bądź politycy kształtują rzeczywistość wokół nas - również gospodarczą - a w pewnych kwestiach partię się od siebie mocno różnią. Poza tym znam wiele zacnych osób, które o demokrację walczyło, przelewało krew i traciło młodość, i robili to właśnie po to żebyśmy mogli skorzystać z darów wolności.. Może to trochę patetyczne ale jakoś strasznie mnie boli gdy ktoś dyskredytuje główne prawo demokracji..
Pilsener / 2009-08-12 18:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Demokracja to dla mnie głosowanie na ludzi, a nie na partię - może w porównaniu z PRL'em obecny system to super demokracja, jednak w porównaniu choćby z USA wypadamy blado, demokracja to nie tylko wolność słowa i możliwość emigracji - to są zresztą raczej prawa człowieka, a nie kwestia demokracji.
jaknic / 213.238.105.* / 2009-08-12 11:31
Ale Ty jesteś naiwny... polityk coś kształtuje? Chyba własny brzuch...aby zawsze był pełny. Pozdrawiam i proszę zejść na ziemię ... tu jesteśmy tutaj.
Jacqb / 2009-08-20 12:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Misiaczku, jak ci polityk napisze ustawe ze zabulisz 40 % od spadku po dziadziusiu to zabulisz 40 % i bedzie ci smutno ze taka mamy rzyczywistosc.. A z tym płytkim sarkazmem zapraszamy na Onet..
FirezeuG / 2009-08-12 10:03 / Tysiącznik na forum
Trochę odbijając od głównego wątku.
Często czytam twoje wypowiedzi i według nich nie głosowałeś już od dawna. Zastanawiam się więc czy jako osoba nieangażująca się w tą kwestię powinieneś (nie mogłem znajeźć lepszego słowa a to jest za mocne, niestety syndrom dnia wczorajszego :) )krytykować którąkolwiek ze stron. Masz swoje poglądy i przekonania więc może najlepszym wyjściem byłoby założenie własnej partii/ugrupowania. W ten sposób byłbyś w stanie wcielić swoje poglądy w życie.

Taka mała dygresja :)
Pozdrawiam
jaknic / 213.238.105.* / 2009-08-12 11:38
A ja się nie zgodzę... nie pójście na wybory, to też jakiś wybór... widocznie żaden polityk nie postarał się na tyle mocno aby przekonać mnie do swojego programu... w końcu oni są dla nas a nie my dla nich. A może czas zmienić coś aby politycy starego systemu przestali kryć się za żaglami takich partii jak PO czy PiS i należałoby dopuścić polityków niezależnych - takich co chcą coś dla innych...
Jacqb / 2009-08-12 10:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Właśnie dokładnie to samo chciałem dodać...
Nota bene cenię sobie bardzo wypowiedzi Pilsenera i nawet trochę mnie dziwi, że nie głosuje (o ile nie głosuje)..
lplp / 83.12.23.* / 2009-08-12 08:44
może w tym rzecz że za mało osób głosuje. Chcesz coś zmienić to głosuj na osobę/partię której programu jesteś zwolennikiem. Za dużo ludzi stoi z boku i przygląda się wyborom, nie angażują się - potem mają pretensję że nie popierają partii rządzącej.
nicwięcej / 213.238.105.* / 2009-08-12 07:24
Tak, tak... wszystko zależy od tego ile i komu się płaci za taki sondaż... W tym przypadku zlecającym była Gazeta Wyborcza.... Gdyby sondaż zamówił Ojciec Dyrektor wtedy 48% miałby PIS. Ot taka to w Polsce polityka. Panu Tuskowi zależy tylko na sondażach i poparciu....
lplp / 83.12.23.* / 2009-08-12 08:49
nie raz pokazano że sondaże nie zawsze mają coś wspólnego z rzeczywistością. To jak statystyka - ja i mój szef zarabiamy po 7tys.zł miesięcznie. On 11tys.zł a ja 3tys.zł... Sondaż podobnie - zależy kogo się pytamy. Założę się że spytać 1000 osób w jednym końcu miasta oraz 1000 osób w drugim końcu tego samego miasta sondaże będą sporo się różniły....
Garand / 2009-08-12 08:21 / portfel / Bywalec forum
A "zjawisku biologicznemu" (b. Kaczyńscy) wcale nie zależy, na poparciu i sondażach. Oczywiście chodzi tylko do uczciwość i sprawiedliwe rządy :P
Wszyscy sobie robią sondaże aby podbudować swoje ego, nie ma co się dziwić i spierać :)
gbisnb / 213.220.233.* / 2009-08-12 08:30
Jaka mentalność, takie i preferencje. Trudno oczekiwać od aferała, żeby sam z siebie zapragnął nagle przestać być aferałem. W takich sytuacjach pijar zastępuje rolę zbawienia.
lkd;aslk;alk / 79.175.201.* / 2009-08-12 08:47
zapomnieli dodać że połowa polaków wśród rodziny i znajomych. No ale niewygodnych rzeczy się nie dodaje

Najnowsze wpisy