Płatne WC

piotrn001 / 2011-08-26 12:54
Witam, prowadzę działalność gospodarczą na terenie giełdy warzywnej, i wpadłem na pomysł aby dorobić na płatnej toalecie. Na terenie giełdy znajduję sie płatna toaleta , ale jest ona w opłakanym stanie. Zaproponowałem kierownictwu giełdy że wydzierżawie toalete, dokonam remontu itd. Kierownictwo zgodziło sie na ten pomysł tyle że nurtuje mnie pytanie, w jaki sposób bedę rozliczał się z urzedem skarbowym. W grę nie wchodzi kasa fiskalna ponieważ ma to być toaleta bezobsługowa, tz. wrzuczasz złotówke do klamki w drzwiach, chodzisz, załatwiasz potrzebe i wychodzisz, ja bede tylko zajmował się sprzataniem i zaopatrzeniem toalety w srodki czystośći. Z gory dzięki za odpowiedz.
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-08-27 07:18 / Tysiącznik profesjonalny
Twoja rola to usługi porządkowe (sprzątanie itp) rozumiem.
Wg mnie poszerzasz wpis do EDG o te usługi (bo pewnie takiego wpisu nie masz). Teraz tylko napisz mi jak masz opodatkowaną DG (ryczałt)?
piotrn001 / 2011-08-27 08:28
Mam działalnośc i jestem vatowcem
belladonna / 2011-08-27 10:08 / Tysiącznik profesjonalny
Wiem, ze masz DG, bo to wynika z postu, tylko nadal nie wiem jak opodatkowaną podatkiem dochodowym, bo VAT to inny podatek (do rozliczenia należny-naliczony, a nie podatek dochodowy, który płacimy od dochodu/przychodu/) :)
Przypominam podatek dochodowy przy DG może mieć 4 formy:
zasady ogólne -skala
podatek liniowy
ryczałt
karta podatkowa :)
piotrn001 / 2011-08-31 10:00
moja dzialalnosć ma forme opodatkowania karty podatkowej
belladonna / 2011-08-31 19:20 / Tysiącznik profesjonalny
Karta to specyficzny podatek. Jutro jak znajdę czas dowiem się, czy poszerzenie o takową działalność, będzie miało wpływ na wysokość ustalonej stawki karty :)
belladonna / 2011-09-01 16:14 / Tysiącznik profesjonalny
Poszerzając DG o inne usługi powinieneś to zgłosić w US. Bo jeśli te "nowe usługi" w tabeli mają wyższa stawkę, to US ją podniesie (ustali tę wyższą).
A zatrudniasz pracowników?
piotrn001 / 2011-09-04 18:51
Witam, byłem w US i powiedzieli mi że muszę zlożyć odpowiedni wpis do ewidencji a rozliczać sie bede z tej uslugi za tz. obrót bezrachunkowy, coś takiego jak kiedyś rozliczali sie taksówkarze
ring / 2011-08-26 14:26
niezły ten pomysł na biznes, sam muszę go przemyśleć na naszej hali targowej, ale jak to rozliczane z fiskusem będzie to nie mam pojęcia

Najnowsze wpisy