Forum Forum podatkoweInterpretacje

Płatnicy kontra ZUS

Płatnicy kontra ZUS

Gucio / 83.27.106.* / 2006-02-14 14:58
Płatnicy kontra ZUS

Reprezentuję ruch społeczny przedsiębiorców objętych krzywdzącymi decyzjami przez ZUS. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Nasza akcja ma charakter ogólnopolski, wspomagają nas media oraz parlamentarzyści. Wystąpimy z petycją do władz i instytucji sprawujących kontrolę nad ZUSem, aby skróciły bezkarność tej instytucji.
1. Żądamy ujednolicenia wykładni przepisów ubezpieczeniowych, aby ZUS i NFZ interpretowały je tak samo.
2. Nie zgadzamy się na tak wysokie składki ubezpieczeniowe, które zabijają rozwój przedsiębiorczości w Polsce.
3.
4. Żądamy cofnięcia bezprawnych decyzji na podstawie których objęto ubezpieczeniami, za okresy niewykonywania działalności gospodarczej, tysiące przedsiębiorców z naruszeniem prawa.
5. Żądamy cofnięcia niesłusznych wezwań do zapłaty składek wraz z odsetkami, za okresy wyrejestrowań z ubezpieczenia.
6. Żądamy powtórnego rozpatrzenia spraw osób niesprawiedliwie osądzonych w kwestii zaległości składkowych i w przypadku wydania korzystnych orzeczeń - zwrotu odebranych im pieniędzy wraz z odsetkami. Żądamy przyznania im prawa do dochodzenia odszkodowań od ZUS w postępowaniu cywilnym.
7. Domagamy się kasacji wezwań do zapłaty dla osób, które usunięte zostały z KRUS i za cały okres działalności otrzymały wezwanie do opłacenia składki ZUS oraz domagamy się wyjaśnienia tej sprawy.
8. Domagamy się sprecyzowania / nowelizacji ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych oraz o swobodzie działalności gospodarczej (Prawa działalności gospodarczej) w kwestii możliwości czasowego zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej i czasowego wyrejestrowania się z opłacania składek ubezpieczeniowych.
9. Domagamy się sprecyzowania / nowelizacji prawa w zakresie przyznawania świadczeń przedemerytalnych osobom prowadzącym działalność gospodarczą, którzy obecnie zmuszani są przez ZUS do bankructw aby takowe świadczenia otrzymywać. Taką sytuację uważamy za uwłaczającą prawom człowieka i obywatelskim.
10. Żądamy zdecydowanej poprawy w kwestii obsługi klienta przez pracowników ZUS. Żądamy kompetentnego i profesjonalnego podejścia do naszych problemów, życzliwości i należnej nam uprzejmości, a także pełnej fachowości i sprawności w obsłudze. Żądamy czytelnej i „ludzkiej” polityki kadrowej, systemu szkoleń zawodowych a także sprawiedliwego wynagradzania pracowników ZUS.
11. Żądamy pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w tym ich decydentów, odpowiedzialnych za wspomnianą tutaj sytuację.
12. Żądamy zwiększenia kontroli nad ZUS jako instytucją, która marnotrawi powierzone jej pieniądze. Domagamy się odpolitycznienia Zakładu i jego głębokiej reformy.
Przyłącz się do nas! Napisz: skladka4@tlen.pl, zajrzyj: www.zus.wrog.pl – nie czekaj aż przyjdzie komornik. Razem jesteśmy w stanie przeciwstawić się tej instytucji.
Pozdrawiam,
"Gucio"
Wyświetlaj:
ABRAMS2 / 78.8.12.* / 2008-04-16 15:01
mam problemy z ZUS . Chcą ze mnie ściągnąć przeterminowane składki. Walczę z nimi od początku lutego 2008. Może jest ktoś z Wrocławia kto wskazałby mi procedury postępowania z tą zasraną instytucją. Kompletnie ignorują moje wyjaśnienia i argumenty.Interpretują przepisy w sposób wygodny dla siebie niezgodnie z obowiązującym prawem
syriusz / 93.159.134.* / 2009-02-17 21:52
miałem kontrolę jako płatnika składek w m-cu listopadzie 2008r za okres 10-ciu lat,w wyniku tej kontroli przypisano mi wezwaniem do zapłaty składki nieopłacone -wpłaciłem żądaną sumę,ale w m-cu lutym otrzymałem powtórne żadanie zapłaty,że w tym samym okresie zaledwie 3-y m-ce temu kontrolowanym mam niedopłatę składki-pytam ,czy powtórna kontrola jednego pracownika ZUS przez drugiego pracownika i wytknięcie temu pierwszemu błędy( nie wiem czy błędy albowiem nie dostałem specyfikacji w rozbiciu na lata i m-ce,tylko że dotyczą tego samego okresu)jest zgodne z prawem i czy to ja mam ponosić skutki finansowe tej rekontroli zrobionej przez ZUS
robico1 / 85.193.227.* / 2008-04-14 18:09
Popieram i przyłączam sie do tej akcji.Sam walcze a zusem i zmieniłem taktykę , z firma zus jest ciężko wygrać ,ale pojedyńczych złodzieji z zusu można zlikwidować ponieważ na każdym ich piśmie widnieje imienna pieczątka.
śwmikołaj / 85.193.218.* / 2006-11-29 21:29
Dla zbłąkanych i wciąz nekanych płatników podaję adres strony należącej do akcji Płatnicy Kontra ZUS która przerodziła się w Ogólnopolskie Stowarzyszenie Płatników ZUS i KRUS w Białymstoku. Nadal walczymy o nasze prawa i zapraszamy na naszą stronę www.wolniplatnicy.bialystok.pl
możesz tez do nas napisac wolniplatnicy@op.pl
Prosimy o rozpowszechnianie adresu strony.
Manyks / 83.8.77.* / 2006-03-16 08:49
Przyłączam się do tych postulatów.Chciałbym tylko dodac ze wystąpienie Zus zt akim żądaniem to esensja polityki tego panstwa tj POLSKI, w stosunku do jego obywateli.Jest to następny dowód na głupotę jego urzedników,ZRESZTĄ NIE JEDYNY.Nie ma co się dziwic że rozczarowani obywatele oddają dowody osobiste w akcie niemocy i rozpaczy.
Miś / 87.207.75.* / 2006-02-28 20:32
Ja też.I tak trzymać.
antyZUS / 62.179.58.* / 2006-02-19 22:52
Żądam tylko jednego. Likwidacji ZUS
zawiedziony / 84.205.223.* / 2006-03-22 21:40
Ja tylko proszę o obniżenie składek ZUS i zrównanie dla wszystkich jednakowo bo jeszcze trochę to znajdę się na bezrobociu a prowadzę firmę od grudnia 2004 r. Ponieważ ci płacący po 200 parę zł zaniżają ceny o 2 lub 3 zł i z nimi nie wygrasz. Mam takiego zaraz 3 m obok siebie co otworzył sklepik w listopadzie 2005 r. i się śmieje teraz. a mnie już nie stać na składki jak trochę obniżę to on jeszcze bardziej i co z takimi nie wygrasz bo ma niski ZUS. ale tak to jest że jednym się daje a drugim odbiera
agi / 83.20.2.* / 2006-05-01 21:54
popieram pomysł
kasia3 / 79.191.78.* / 2009-04-13 10:28
popieram

Najnowsze wpisy