Forum Polityka, aktualnościKraj

PO chce sprzedawać szpitale

PO chce sprzedawać szpitale

skomentuj
Money.pl / 2008-05-08 09:05
Komentarze do wiadomości: PO chce sprzedawać szpitale.
Wyświetlaj:
Ośrodek Alzheimerowski SP ZOZ Ścinawa / 83.27.154.* / 2008-10-16 14:52
Bzdura, Jedyny ratunek na prawidłowe funkcjonowanie szpitali jest jego przekształcenie
w spółkę prawa handlowego. Przykład; potrzebuję środki z Powiatowego Urzędu Pracy na wyposażenie
bezrobotnego w narzędzia, Publiczny ZOZ NIE otrzyma bo publiczny, a NIEPUBLICZNY może. Drugi przykład.Kontraktuję NFZ z SP ZOZ 40 łóżek a Ośrodek ma kadrę i sprzęt 68 łóżek, 28 łóżek może być
pustych. Nie mogę przyjąć pacjentów za pieniądze do leczenia, bo nie wolno, a większego kontraktu
nie mam. to parodia.
man13 / 2008-05-08 23:34 / Tysiącznik na forum
podnieść wiek emerytalny, wprowadzić podatek liniowy, zmniejszyć administrację państwową, zdecentralizować państwo, ......... i nie podoba się to co sprawia świat normalnym.
picownik5 / 2008-05-08 18:51 / Bywalec forum
no i fajno jest o to chodzilo nie prawda składe się podniesie wielu nie będzie się wylegiwać w szpitalach podniesie się wiek emerytalny i jeszcze pare rownie fajych spraw wprowadzi a potem zgaśi swiatło
sv / 2008-05-08 17:16 / Bywalec forum
No cóż Pampersiaki - Lewandowski, Boni, Bielecki, Tusk i spółka rządzili i prywatyzowali nasz kochany kraj w latach 90 - tych, pieprzyli dyrdymały takie jak wy tu teraz co z tego wyszło kto żył to wie. Przyczaili się na kilkanaście lat wyrosło kolejne pokolenie tuskomatołków i heja znowu do przodu , takie jest zycie Floyd i reszta. Maa i paru innych to przypadki kliniczne szkoda dla nich czasu.
Najlepsze jest setno tej sprawy zrobili z ludzi debili w kampani wyborczej a teraz nie ma tematu. Pamiętacie fragment debaty TUSK KWASNIEWSKI poswięcony prywatyzacji szpitali ?
man13 / 2008-05-08 14:52 / Tysiącznik na forum
A pis nacjonalizować i w kamasze lekarzy kierować. stalinowskie metody PiSdzielców wspierane przez pomioty Rydzykowe dają przyklad powrotu łagrow dla uczciwych, pracowitych i odpowiedzialnych.
rozczarowany / 91.193.160.* / 2008-05-08 12:35
Aresztowana przed wyborami posłanka PO, którą nagrano podczas brania łapówki, wiedziała co mówi o prywatyzacji szpitali. Czy to już proceder, czy jeszcze procedura?
Handel wyrokami 1 / 83.21.24.* / 2008-05-08 12:20
PRYWATYZACJA już w Polsce uzdrowiła telefony:najdroższe na świecie, Banki: najgorsze na swiecie, cementownie huty, AUTOSTRADY, skomputeryzowała ZUS rekami złodzieja samochodów Rycha Krauze ,dowody osobiste.......

Jeszcze Wam mało ???
chyba juz starczy !!!!!!
mkk / 82.177.46.* / 2008-05-08 14:07
Dla Ciebie na pewno starczy. Mozesz juz pakować się jechać na Białorus ze swoimi pogladami. Tam jeszcze sa namiastki komuny. A tobie chyba najbardziej taki ustrój odpowiada.
man13 / 2008-05-08 13:20 / Tysiącznik na forum
Nacjonalizacja dała kołchozy, publiczna opiekę medyczną, publiczne koleje, publiczne szkoły, publiczne ubikacje i zabraklo środków na domy publiczne.
jliber / 2008-05-08 11:44 / Tysiącznik na forum
Zliberalizowac, sprzedac, zapomniec.
hen / 83.12.76.* / 2008-05-08 11:11
"Przekazanie przez rząd pieniędzy z unijnej kasy właśnie mediom panów Waltera i Wejcherta świadczy o tym, że premier potrafi się odwdzięczyć, za bezgraniczną miłość prezentowaną na antenie TVN. Jeśli przez cztery lata tendencja płacenia ITI się utrzyma, koncern zarobi ponad sto milionów złotych.

W ostatnich dniach media ujawniły kilka bulwersujących faktów na temat TVN. „Rzeczpospolita” i „Nasz Dziennik” odkryły, że rząd Donalda Tuska przekazał prywatnym stacjom telewizyjnym ponad 2 miliony złotych. Pochodzące z unijnej kasy pieniądze, były zapłatą za propagandowe reklamówki promujące „przyszłe sukcesy rządu”. Ponad połowę tych środków otrzymały media należące do koncernu ITI – TVN,TVN 24, TVN 7. Jeśli ta tendencja się utrzyma (a wiele wskazuje na to, że tak będzie) i rząd regularnie, do końca kadencji będzie płacił mediom panów Waltera i Wejcherta w sumie zarobią one ponad 100 mln. złotych. Jak widać miłość TVN do Donalda Tuska i PO okazuje się nieprzypadkowa. Ogromne znaczenie w tym kontekście ma publikacja „Gazety Polskiej”, która ujawniła dokumenty IPN w sprawie właściciela TVN Jana Wejcherta. Wynika z nich, że Wejchert mógł w latach 70. wyjechać za granicę dzięki interwencji kontrwywiadu PRL. To nie pierwsza osoba związana z komunistycznymi służbami w tej stacji – w 2006 r. również dzięki „Gazecie Polskiej” dowiedzieliśmy się o współpracy ze służbami wojskowymi PRL Milana Suboticia, ówczesnego sekretarza programowego TVN."
Reo / 130.60.28.* / 2008-05-08 11:55
Nie rozumiecie problemu. Ani PIS, ani inni nie sa przeciwko prywatnej sluzbie zdrowia. Istnieje juz wiele prywatnych instytucji w sluzbie zdrowia. PIS uwaza, ze nalezy prywatyzowac panstwowe szpitale, ktore zle funkcjonuja. Tutaj jednak chodzi o to, zeby nie bylo "prywatyzacji" szpitali za bezcen, ktore funkcjonuja dobrze. Jesli w samorzadzie bedzie rzadzic klika (czytaj PO i spolka), to taki dobrze funklcjonujacy szpital, wyposazony za duze pieniadze podatnikow moze przejsc prawie za darmo w rece kumpli tej kliki. Przeciez juz bylo glosno o tej sprawie w kontekscie afery korupcyjnej w PO (krecenie lodow). PO sama kreci na siebie bicz, tym bardziej, ze ta sprawa wiaze sie z klamstem wyborczym PO.
leiho / 2008-05-08 12:14 / "Tu Ne Cede Malis"
ale co to znaczy "za bezcen"??? Zrobić licytację, kto da wiecej ten wygrywa. Chcesz ustalac cene szpitala? Na jakies podstawie? Wyliczen ekonomistów z czasów Gierka? Bo to jest warte 1 czy 2 mld? A jak kto chce dac 700 mld to nie sprzedasz bo nie jest tyle warte"?? Na wolnym rynku towar jest wart tyle, ile chce za niego dać kupujący, jak nie chce, to sie cene obniza az zechcą się ludzie dogadać. Nawet gdyby te badziewne szpitale chciec sprzedac za 1 zł , to i tak lepiej - bo własciciel o to zadba i nie trzeba bedzie doplaacac do tego. Zadaj sobie pytanie: lepiej, zebysmy dopłacali do tego interesu, czy oddali nawet taniej i ktos o to zadba, nie bedzie dopłat z budzetu i wszyscy pacjenci bedą szczesliwi? Tusk wlasnie oglosil, ze umorzą (czyli za MOJE pieniadze!!) długi szpitali - 6 mld złotych. Ja nie chce dokladac nawet 1 zł do tego bagna, a dopłacamy wspolnie 6 miliardów! Czy to tak ciezko zrozumiec?
man13 / 2008-05-08 11:44 / Tysiącznik na forum

dzięki „Gazecie Polskiej” dowiedzieliśmy się o współpracy ze służbami
wojskowymi PRL

wszelkiej maści czarnych , fioletowych i białych. Nie dowiedzieliśmy sie o przekrętach ojca Rydzyka, Jankowskiego, finansowaniu Świątyni Opatrzności, czy zysków z nielegalnych reklam telewizji episkopatu RP "TRAWAM".
O współpracownikach SO i KGB w KKcicho i w radiu co ma ryja i w trwającej na postrach TRWAM, o pedałach w kościele i o całych rowerowych klubach cicho że nic.
I tak by wymieniać. wymieniać i do kast tej instytucji dochodzić, do jej finansowania z publicznych instytucji, prezydenckich salonów czy ich wasali.
Floyd / 2008-05-08 12:17 / Tysiącznik na forum
Ulżyło ci? A ryja to rzeczywiście, też masz niezłego. Wymieniaj, wymieniaj............tylko się nie udław.
Sabre / 2008-05-08 10:47 / Tysiącznik na forum
Z tego co widać na tym forum, niektórym dość ciężko zrozumieć (z powodu socjalistycznych przekonań zapewne), że prywatny szpital będzie znacznie lepiej działał niż państwowy.

I przede wszystkim, wiadomość dla pacjentów - sprywatyzowany szpital leczy pacjentów tak, jak leczył jako szpital publiczny. Jeśli ma kontrakt z NFZ, to pacjent nic nie dopłaca. Niepubliczny od publicznego różni się tym, że po wyczerpaniu kontraktów ma prawo (do czego ten drugi nie ma) przyjmować pieniądze od pacjentów. Nie może tego robić tylko w przypadkach ratowania życia. I to wszystko.
bubu / 2008-05-08 11:50 / Bywalec forum
Jeżeli chcesz prywatyzować szpitale w ramach obecnego sysytem to wg mnie nie jest to dobre rozwiązanie. Powtórzę fragment tego co napisałem w marcu "(...)Jestem zwolennikiem całkowitej prywatyzacji szpitali i innych placówek służby zdrowia pod warunkem likwidacji obecnego systemu tzn. składki zdrowotnej i NFZ-tu jako płatnika dla poszczególnych jednostek. Ubezpieczenie
mogłoby pozostać jako obowiązkowe (choć niechętnie) ale oferować je musiałyby prywatne
zakłady ubezpieczeniowe (takie ubezpieczenia są zresztą dostępne już teraz).
Państwo powinno być gwarantem jedynie w przypadku najcięższych i przewlekłych schorzeń czyli
tam gdzie ubezpieczycieli prywatni nie będą chcieli ponosić ryzyka lub też składka z tego
tytułu byłaby horrendlnie wysoka oraz mieć pod sobą służby ratownicze (pogotowie). (...)"

Jeżeli miałby pozostać obecny system a jedyną różnicą byłoby to czy można przyjmować pieniądze od pacjentów skutek byłby taki iż dostępność usług (dla słabiej zarabiających) znacznie by spadła. Stanie się tak dlatego iż prywatne szpitale będą ograniczać ilość wizyt/zabiegów/operacji refunfdowanych przez NFZ (w niektórych przypadkach dokonywanych poniżej kosztów) na korzyść płatnych o dużo większej rentowności. Na pewno będzie też różnica w czasie dostępu do świadczeń - kolejka by NFZ i natychmiast po zapłacie.

Jeszcze jedno - pytanie nie brzmi "Czy prywatyzować" ale "JAK prywatyzować?". W marcu był na Money artykuł o prywatyzacji szpitala w Katowicach. Cytuję mój komentarz: "Prywatyzacja TAK. Ale na jakich zasadach? Przecież cena zaproponowana za ów szpital jest
śmiesznie niska - sama nieruchomość położona w centrum Katowic jest o wiele więcej warta,
trzeba dodać jeszcze wartość sprzętu medycznego. Krótko mówiąc udziałowcom opłacało się
będzie sprzedać ten majątek. Skoro będą właścicielem firmy kto zabroni im rozporządzać swoim
majątkiem?
Podobnie dzieje się np z dealerami samochodowymi których punkty znajdują się w centrach
miast - sprzedają działki i likwidują działalność bądź przenoszą się na obrzeża."

Jeżeli ma więc to być Wielka Wyprz w takim stylu to lepiej niech właściciele (Państwo, samorządy) sprzedadzą go pod dowolne cele bo uzyskają zdecydowanie większe przychody.
Sabre / 2008-05-08 13:20 / Tysiącznik na forum

Stanie się tak dlatego iż prywatne szpitale będą ograniczać ilość wizyt/zabiegów/operacji
refunfdowanych przez NFZ (w niektórych przypadkach dokonywanych poniżej kosztów) na korzyść
płatnych o dużo większej rentowności.

A czemu tak uważasz? Nie musi wcale tak być. Liczba chętnych na płatne zabiegi/operacje nie będzie aż tak duża, by zabrakło czasu na refundowane. Poza tym, tak szpital jak i lekarze, zdobywają uznanie także ilością przeprowadzanych zabiegów/operacji. Wiem że u nas są specjaliści, którzy zakładają przeprowadzenie jednej operacji tygodniowo, ale to musi się zmienić. A szpital prywatny (właściciel) będzie chciał/musiał to zmienić.

A ubezpieczenia muszą być obowiązkowe (niestety) - właśnie to trenuje obecnie USA. Ilość ubezpieczonych u nich zbyt mała i muszą przeznaczać ogromne środki z budżetu. A nam do USA daleko ... . Ale obowiązkowe nie znaczy tylko w jednym miejscu.

Kwestia samego sposobu prywatyzacji, to już inna sprawa - musi to być przeprowadzone przez ludzi kompetentnych, po prostu.
leiho / 2008-05-08 12:05 / "Tu Ne Cede Malis"
ma byc publiczna licytacja!! Kto da więcej, bierze wszystko. Ogłoszenie pół roku wczesniej w mediach: W dniu np 1 pazdziernika 2008 nastąpi licytacja szpitala przy ul takiej a takiej. Zapraszamy wszystkih chętnych, vadium 5 czy 10 % - zapraszamy. Kto da wiecej niz inni - wygrywa. koniec kropka, po problemie. 95 % takich zakupów bedzie rozwiązaniem, 2 % bedzie nie tarfionych i zbankrutuje, 3 % sklonczy sie bez wyniku. i najwazniejsze: ZERO przekrętów , bo to w licytacji, jesli nie przekupi siędomu aukcyjnego, niemozliwe.
bubu / 2008-05-08 12:39 / Bywalec forum
Jeżeli mamy robić to w wariancie "maksymalizujemy przychód" to sprawa jest prosta. Puszcenie takiej masy nieruchomości w dość krótkim czasie spowodowałaby znaczny spadek cen. W takim układzie godzimy się na to iż większość nabywców tych nieruchomości nie będzie prowadziła w nich działalności medycznej a dowolną inną (lub wcale kupując nieruchomość spekulacyjnie). Co z tego faktu wynika nie muszę pisać. Praktycznie pewne jest jednak iż będzie się to odbywać w zupełnie inny sposób. Otóż zostaną określone warunki dla stających do przetarów (odpowiednia wiedza nabywcy, gwarancja wykonywania świadczeń medycznych itp.) co zdecydowanie ograniczy liczbę stających do licytacji podmiotów (patrz wspomniany przeze mnie szpital w Katowicach - 1 chętny w postaci spółki pracowniczej założonej przez lekarzy przebijający cenę wywoławczą o 1 PLN) a co za tym idzie możliwość uzyskania wyższych cen zbycia.
leiho / 2008-05-08 10:55 / "Tu Ne Cede Malis"
swietne podsumowanie. Oby wiecej takich głosów, i to w polityce, a nie wsrod zwykłych ludzi. Ale na to nie liczę, bo te swinie przy korycie tylko czekają by krecic interesiki. Gdyby im zalezalo na pomyslnosci pacjentów i Polski - poszłoby to pod mkłotek juz 15 lat temu.
Sabre / 2008-05-08 11:22 / Tysiącznik na forum
Powód tego, że dotąd nie przeprowadzono większej (bo częściowa już się sama przeprowadziła) prywatyzacji służby zdrowia, jest jeszcze bardziej prozaiczny - to opór społeczeństwa. Ludzie którzy klną na komunizm i socjalizm, wykazują prawdziwie socjalistyczny model myślenia - państwowe lepsze, bo nasze:) Założę się, że spora część z tych "obrońców państwowości", nawet o tym nie wiedząc, korzystała z usług szpitala niepublicznego (który oferuje usługi na wyższym poziomie).
Politycy wiedzą że większa prywatyzacji służby zdrowia wyszłaby wszystkim na zdrowie (przynajmniej spora część z nich to wie, pozostali są zbyt głupi albo cyniczni), jednak są niewolnikami wyborców. A ci, mieniący się prawicowymi bojownikami z socjalizmem, tkwią zbyt głęboko w peerelu.
Floyd / 2008-05-08 12:29 / Tysiącznik na forum
Czyli powinno być tak, jak w sprywatyzowanych gabinetach stomatologicznych? Cynikiem to ty jesteś człowieczku.
Sabre / 2008-05-08 13:27 / Tysiącznik na forum
Jeszcze nie jestem cynikiem. Będę nim, gdy podprezydent sprawę zawetuje, gdy kolejki do lekarzy w szpitalach zaczną rosnąć, gdy lekarze zaczną wyjeżdźać, gdy zaczną się strajki, gdy zabraknie pielęgniarek.
Wtedy, korzystając z prywatnej służby zdrowia (jak to robię już teraz), będę cynikiem i będę się śmiał z frajerów, którzy omamieni politycznymi idiotami tęsknią za państwowymi szpitalami-kołchozami, którzy nawet nie rozumieją czym jest niepubliczna placówka zdrowia, co właśnie ty tak pięknie udowodniłeś.
man13 / 2008-05-08 13:16 / Tysiącznik na forum
Czyli powinno być tak, jak w sprywatyzowanych kościołach budowanych za pieniądze wiernych? Cynikiem to ty
jesteś człowieczku.
A.T. / 194.73.38.* / 2008-05-08 12:42
A co zlego jest w pywatnych gabinetach stomatologicznych? Zadnych wiekszych kolejek, dbaja o to, zeby pacjent byl zadowolony, o strajkach jakos nie slychac. Prosze sobie porownac to z dostepem do lekarza w normalnej przychodni. No i prosze sobie zaoszczedzic argumentu, ze trzeba za to placic, bo za publiczna sluzbe zdrowia tez placimy, tyle ze nie bezposrednio.
Floyd / 2008-05-08 13:32 / Tysiącznik na forum
Udajesz głupiego czy jesteś głupi?
Wiesz jakie są ceny w tych sprywatyzowanych? Wiesz jak obsługują tych co nie mają kasy.? A może cię to g... obchodzi, chyba, że tak. Śmiało nie krępuj się. Dlaczego nie ma kolejek w tych prywatnych? Też udajesz, że nie wiesz? Wiesz co robią lekarze aby wymusić na pacjencie aby zdecydował się na odpłatną usługę?
A, to tylko ząbki bez których od biedy można żyć.
Tak to jest jak się widzi tylko własny pępek czyli jest się tzw. liberałem-ekonomicznym
Tych kmiotów zwanych liberałami najbardziej boli, żę płacą, a leczeni są z tych pieniędzy także inni. Tego nie mogą przeboleć. Z tych samych powodów ogarnia ich wściekłość nawet gdy chodzi o 14 zł za abonament TV. Należało by każdego takiego po zejściu z tego świata faszerować złotówkami i tyle.
A.T. / 194.73.38.* / 2008-05-08 14:41
Udajesz głupiego czy jesteś głupi?
Serdecznie Panu dziekuje za ten komentarz zgodny z zasada: "Kto sie ze mna nie zgadza, ten jest glupi".
Wiesz jakie są ceny w tych sprywatyzowanych?
Wiem. A jak sie Panu szanownemu wydaje, jakie sa ceny w niesprywatyzowanych? Otoz moze zaskocze Pana, ale niesprywatyzowane dostaja za dany zabieg tyle samo od NFZ, co sprywatyzowane. I zeby nie bylo watpliwosci - chodze do gabinetu "sprywatyzowanego", ktory ma kontrakt z NFZ.
Dlaczego nie ma kolejek w tych prywatnych? Też udajesz, że nie wiesz?
Gdzie ja napisalem, ze nie ma kolejek w prywatnych gabinetach. Napisalem:
Zadnych wiekszych kolejek
Wiesz co robią lekarze aby wymusić na pacjencie aby zdecydował się na odpłatną usługę?
Wiem, doswiadczylem tego na sobie w panstwowej przychodni. I to miedzy innymi spowodowalo, ze jak napisalem powyzej, chodze do prywatnej przychodni, ktora ma kontrakt z NFZ. Tutaj zaden lekarz nie przeciaga pacjenta na "swoja" prywatna praktyke, bo byloby to okradanie wlasciciela przychodni. A za takie cos wylatuje sie z pracy. I to dziala.

Reszte Pana "argumentow" pozwole sobie pominac wymownym milczeniem.
man13 / 2008-05-08 13:42 / Tysiącznik na forum
Padło na główkę? O jakiej prywatnej klinice mówisz? Takij co to nic wspólnego z NFZ-em nie chce mieć do czynienia? TAXI chciał byś mieć za darmo? To ja kup i jeździj nią do woli na własny rachunek. Nawet Rydzyk bierze opłaty za studia w swej katolickiej szkole miłości i dobrodziejstwa bożego w Toruniu, nawet w Licheniu przeba placić za święte obrazki w zadowalającym formacie. Jak nie chcesz placić do łaskawie ustaw się w kolejkę do Judyma olbo do egzorcysty.
Floyd / 2008-05-08 14:16 / Tysiącznik na forum
Umiesz czytać? Kto tu mówi o niepłaceniu. Jest jednak różnica czy każdy płaci tylko za iebie czy też solidarnie płaci także za innych nawet gdy sam nie choruje. jak czytam niektóre wypowiedzi tzw. liberałów, to jak bym oglądał film dokumentalny na Animal Planet z Afrykańskiego buszu. W stadzie lwów panują takie obyczaje, jak stary lew to go się wygania, potomstwo nie własne zagryza. To proponujecie? Powrót do natury?
Tak się jednak dziwnie składa, że najbardziej zagraża wymarcie tym gatunkom które charakteryzują się właśnie super 'liberalnym' stylem życia. Takim mrówkom które żyją według zasad socjalnych jakoś wyginięcie nie zagraża i długo nie będzie zagrażać.
Poza tym słowo człowieczeństwo, to dla mnie coś więcej niż tylko nazwa jeszcze jednego gatunku i chyba tu się różnimy, Stąd też biorą się wszelkie dalsze różnice. Daj już sobie spokój z tym Kościołem (Przy każdej wypowiedzi.. Może próbuj w co drugiej) bo to wygląda na obsesje, a obsesje nie są objawem pełnego zdrowia, nie mówiąc już o braku szacunku dla innych ludzi co powinno charakteryzować prawdziwego liberała, a nie tylko podszywającego się pod to miano.
man13 / 2008-05-08 14:46 / Tysiącznik na forum
Jak sie utorzsamia człowiek ze zwierzętami to wychodzą jaja jak ze zwierzyńca. Zastanów się człowieku kim jesteś i jakie zajmujesz miejsce w tym świecie? Człowieczeństwo to nie hasło na komuszym transparencie ani ideologia katolicka. To nie wytrych do wysiudania demokracji i swobód obywatelskich.
Floyd / 2008-05-08 15:56 / Tysiącznik na forum
Dla mnie w ramach demokracji mieści się poszanowanie dla różnych poglądów, zarówno twoich jaki i katolików, świadków Jehowy czy kogo tam chcesz..Rydzyk jest mi obojętny, ale wiem, że nie jest obojętny innym więc nie staram się go obrażać nawet jeśli mam inne poglądy i tyle. Ostatnio podobała mi się wypowiedź króla Jordanii który jest zwolennikiem zachodnich demokracji ale jak powiedział: dojść do tego można tylko stopniowo i z poszanowanie religii muzułmańskiej czy poglądów ludzi mających odmienne zdanie. Szach Iranu Pahlawi próbował na siłę narzucić zachodni styl życia, to jak się skończyło wiemy. Dzięki temu Jordania jest ewenementem w krajach Arabskich bo panuje tam względny spokój. Takich rzeczy nie są w stanie pojąć np. Amerykanie którzy oferują Arabom zachodnią demokrację, a ci nie i nie.
Uważam , że i w naszym kraju do pewnych przemian powinno się dochodzić ewolucyjnie i za zgodą większości społeczeństwa bo to istota demokracji. Masz prawo mieć inne zdanie ale przynajmniej nie rzucaj wyzwiskami.
man13 / 2008-05-10 14:29 / Tysiącznik na forum
Mieści Ci si, oj mieści.....
realista / 129.35.231.* / 2008-05-08 11:09
Racja... Nie ma nic lepszego niż prywatyzacja szpitali i dopuszczenie do "koryta" prócz ZUS innych ubezpieczycieli. Byłem w USA. Tam to funkcjonuje i wszyscy są zadowolenia. W Chicago są dwa szpitale publiczne, gdzie idziesz jak nie masz ubezpieczenia i rachunki za leczenie możesz, ale nie musisz płacić. To są szpitale dotowane przez miasto.
Inne - prywatne szpitale działają świetnie. Sam byłem pacjentem jednego takiego szpitala. Obsługa świetna, warunki pobytu idealne. Za wszystko płaciło TU, a rachunek szpital wypisał na ok. 15.000 USD. Ja zapłaciłem tylko 250 USD za 6 miesięcy ubezpieczenia.
hen / 83.12.76.* / 2008-05-08 11:19
mam tylko jedną wątpliwość,dlaczego nieco więcej niż pół roku temu,w kampanii wyborczej PO nie spróbowała przekonać mnie jak to będzie dobrze po sprywatyzowaniu szpitali,tylko wręcz PO wypierała się że ma zamiar prywatyzować szpitale,a tym którzy mówili że PO chce szpitale prywatyzować platformersi odpowiadali że to kłamstwa,budzi to we mnie pewien niepokój czy po prywatyzacji przeprowadzenej przez platformersów faktycznie będzie tak dobrze jako wyżej piszecie
leiho / 2008-05-08 12:01 / "Tu Ne Cede Malis"
bo politycy to tchórze i zakładnicy motłochu. Człowiek , który mowi zawsze prawdę w oczy,to Korwin. Ma 2 % poparcia, niestety. Jezeli mowisz ludziom: musisz pracowac na SWOJE zycie, na swoje dzieci i NIC Ci się nie nalezy oprócz bezpieczenstwa granic i wymiaru sprawiedliwosci, ale w zamian dostaniesz własne pieniadze - ludzie tego nie chc ą. Wolą byc okłamywani, i myslec" a jak mi sie cos stanie, to zawsze jest wyjscie, panstwowa pomoc". Choruje kilka % spoleczenstwa, płacą wszyscy. To jest socjalizm, najbardziej podly ustrój swiata, ktory demoralizuje ludzi i prowadzi do biedy. Najgorsze jest to, ze publiczna słuzba zdrowia to DOGMAT czerwonych - zawsze powiedza, ze bedzie nieszczescie, ze ludzie na ulicy umrą jak bedzie prywatnie itd. To taka ich retoryka, a z uczuciami ludu nie jestes w stanie wygrac, czerwoni zawsze ich podkupią obietnicami.
maa / 2008-05-08 11:52 / Tysiącznik na forum
Odpowiedź jest prosta:
Bo PO chciała zdobyć część głosów socjalistycznego, post PRL-owskiego elektoratu PiS. PO i tak mniej łże niż PiS z ich dwoma rozbrajającymi bobaskami na czele.

40 lat realnego socjalizmu zdemoralizowało ludzi. Durniom, którzy dostawali za swoją pracę 10% jej wartości, a potem dostawali "za darmo" od PRL jakieś świadczenia trudno zrozumieć, że ubezpieczając się jedynie prywatnie płacili by mniej (bo płacili by wszyscy, rolnicy też; przypuszczać też należy, że prywatne ubezpieczalnie i szpitale lepiej gospodarowałyby pieniędzmi), lub za te same pieniądze mieliby zapewnioną lepszą opiekę (teraz mają zapewnioną polopirynę i wyrwanie zęba, chyba, że dadzą w łapę).
hen / 83.12.76.* / 2008-05-08 12:08
rolnictwo wytwarza ok. 4% pkb a zatrudnionych jest w rolnictwie ok.17% pracujących,raczej wątpię by składki płacone przez rolników wpłyneły na wysokość składek płaconych przez pozostałych,co oczywiście nie znaczy bym popierał niepłacenie przez rolników,ale w swej masie rolnicy są biedni i tak czy siak musimy ich utrzymywać,bo z tego co wytwarzają to raczej nie wyżyją
leiho / 2008-05-08 12:17 / "Tu Ne Cede Malis"
t niech zmienią prace. 100 lat temu w USA rolnictwo to było 50 % PKB. Dzis to jakies 1-2 %, i mają nadprodukcję zywnosci. Gdyby szli Twoim tokiem myslenia, do dzis byloby 50 % rolnictwo, a USA byloby w lesie. Na szczescie byli mobilni i zmienili to, i dzis są potegą.
man13 / 2008-05-08 11:47 / Tysiącznik na forum
Bo to czy szpitale będą prywatyzowane będze w rękach obeznych ich właścicieli - samorządu.
leiho / 2008-05-08 10:42 / "Tu Ne Cede Malis"
Oby jak najszybciej. I oby wiązało się to z uwolnieniem składki zdroqwotnej spod przymusu (o ZUS nawet nie marzą, choc to byłoby juz naprawdę COŚ) - bo inaczej ludzie wyjdą na ulicę, a słowo "liberał'; bedzie miało takie brzmienie jak "nekrofil", a tego nie chciałbym bardzo. Nie to, ze PO jest liberalna, bo jest raczej socjalna, ale prawdziwi liberałowie za to dostaną po "de", nie PO. PO przerżnie następne wybory i tyle, a libertarianie i minarchisci beda przez kolejne 20 lat musieli tłumaczyc, ze wolny rynek jest o 1000 razy bardziej efektywny niz panstwowy syf.
Floyd / 2008-05-08 13:03 / Tysiącznik na forum
"nekrofil" to mało powiedziane. Po takich wpisach jak tu można poczytać, to "liberał" mi się jeszcze gorzej kojarzy..Po prostu bez osłonek pokazujecie, że dla kasy utopili byście innego człowieka. Tak trzymać.
Tomasz.S. / 83.7.30.* / 2008-05-08 10:39
Zamiar rządu słuszny, tylko w jaki sposób PO chce to przepchnąć ustawę o prywatyzacji szpitali przez zaporę ciemnoty, czyli przez PiS. W tym momencie jest to chyba niewykonalne!
szczygieł / 79.188.238.* / 2008-05-08 10:43
porozmawiaj o tym ze swoimi rodzicami, może cos ci doradzą pampersie.
man13 / 2008-05-08 10:54 / Tysiącznik na forum
Właśnie finansowełem ich leczenie poza "burdelowym" systemem.
Jestem za / 195.140.236.* / 2008-05-08 09:39
Chcieli irlandię będą mieli irlandię...
W szpitalach na pewno.... już za chwilę będą płacić w EURO.
I ludzie zobaczą co znaczy płatna służba zdrowia....(aż im gały wyjdą jak w celu pokrycia kosztów będą płacić 20 % zdrowotnego, lub 2000/ dobę/w szpitalu)
I zobaczą ludzie szpitale na wsiach bo nikt nie będzie trzymał nieruchomości wartych dziesiątki milionów w centrach miast żeby babcie (z całym szacunkiem) miały bliżej.
I lekarze zobaczą jak dostaną 15 tys/m-c (pracujesz za 3000 brutto i fakturkę do tego albo do Irlandii spadaj)
I politycy troszeczkę odbudują finanse rodzinne po kampanii a i na domek starczyć powinno...
I paru nowych biznesmenów się we WPROST pojawi (chociać sądze że zostaną poprzedni tylko zwiększą majątek o 1 mld / głowę ).
I kolejek nie będzie reasumując jestem za PRYWATYZACJĄ SZPITALI..... JA CHCĘ IRLANDII..... JA CHCĘ PO... JA CHCĘ TUSKA....
Po to by większości pokazać że się poważnie pomylili bo jak w dupę nie dostaną to nie zrozumieją...
Bo jak powszechnie wiadomo demokracja ma tylko jedną wadę - zakłada że większość ma monopol na rację i mądrość.
leiho / 2008-05-08 10:46 / "Tu Ne Cede Malis"
załóż działalnosc gospodarzcą, i zobaczysz ile kosztuje DARMOWA słuzba zdrowia. Podpwiem Ci- 210 zł na początek, co miesiac, czy masz do dochód czy nie. Pozniej jeszcze wiecej, jak policzyc ZUS< ktory rosnie po jakims czasie. Nie piep. rz głupot. W wiekszych miastach, przy niemal ZEROWEJ konkurencji (a wiec bardzo drogo ciągle) za 200 zł miesiecznie mozna miec pełną opieke medyczna, specjalistów na skieniene palcem, bez czekania 8 miesiecy na operację kolana. Gdyby uwolnic rynek usług medycznych, pełne ubezpieczenie zdrowotne kosztowałoby moze 100-200 zł, a podejrzewam ze mniej.

W 1989 , gdy Wilczek uwalniał gospodarkę z okowów idiotyzmu, wszyscy panikowali, ze mieso zdrozeje o 400 %, bedzie głod.... Jak widac, nic sie takiego nie stało, ludzie zaczeli kupować pomarancze bez czekania do grudnia przed swiętami, a dzis do wyboru masz 200 rodzajów wędlin a nie 2 i to raz na miesiac. To samo byłoby ze szpitalami i opieką medyczną - towar taki sam jak inny. W USA 80 mln ludzi nie ma ZADNEGo ubezpieczenia - co, kraj sie wali? Nie, kwitnie, gorzej lub lepiej, ale i tak jest 100 lat przed nami.

WIec, wiecej powagi, kolego.
Floyd / 2008-05-08 12:54 / Tysiącznik na forum
"80 mil nie ma żadnego ubezpieczenia i kraj się nie wali", "towar taki sam jak inny". Podobało by ci się aby i u nas było podobnie. Na szczęście tacy też zdychają.
man13 / 2008-05-08 10:25 / Tysiącznik na forum
Będą płacić w watykańskiej walucie "co łaska" nie mniej od 200...
Mamy publiczne kościoły i płacić trzeba, kina ( odplatne), koleje, lotniska. odministrację i wszystko działa jak w Kaczystanie - prawnie i sprawiedliwie, Dla moherowych, Rydzyk za stoczniowe/państwowe/unijne pieniądze otwiera radio, telewizję, uniwersytety, szkoły, Może i szpitale z watykańskich datkow serwować jeśli im starcza. A jak nie to to niech zakony moherowych tworzy i niech zaiwaniaja jak niewolnicy na swoje potrzeby
Floyd / 2008-05-08 12:33 / Tysiącznik na forum
Chyba jednak się udławisz, a szkoda bo wszystkim dobrze życzę..
szczygieł / 79.188.238.* / 2008-05-08 10:38
mamy też Konstytucje RP ale pampersy jak man13 tego nie wiedzą bo zaczytani w pomyjach wyborczych stracili swoją świadomość. Co tam u czaśka kiszczaka człowieka honoru ?
man13 / 2008-05-08 10:53 / Tysiącznik na forum

mamy też Konstytucje RP

i rozdzial kościła od państwa.
I co z tego wynikło w edukacji??? Barana nie nauczysz demokracji dając mu wolną rękę.
szczygieł / 79.188.238.* / 2008-05-08 09:16
pamiętajcie aby zacząc od szpitala położniczego św Zofii, przecież trzeba się pozbycplacówki , która przynosi zyski, komu one potrzebne. Sprzedać kolesiom , tak samo jak PZU sprzedali za wartość mniejsza niż jednoroczny zysk, komu te zyski są potrzebne ?

Liberałowie potrafią tylko sprzedawać , pewnie niedługo wróci do kraju Lewandowski bohater NFI z lat 90-tych
man13 / 2008-05-08 10:33 / Tysiącznik na forum
Pamiętamy jak kościoły powstawały ze składek wiernych i dotacji publicznych, sale przykościelne, boiska a i w szkołach dowało społeczeństwo/władza wolną rękę do dzia łania na rzacz wiernych. I kto czerpie z tego zyski po sprzedaniu czy wynajęciu kościoła/plebanii/sal katechetycznych. Gdzie wierni mogą dochodzić swych praw do własności i naiwności? Co z tym majątkiem robią księża? Przepijają? Wyprowadzają z RP? Inwestują na własnych kontach poza granicami kraju? Popatrzmy i policzmy ile to miliardów trzymają w rękach klechy? 160 tysięcy hektarów dotacji unijnych dla rolnictwa kościelnegi. A dochody z uprawy pól i laców?
Ale się zagalopowałem.....
Greeder / 62.89.78.* / 2008-05-08 11:47
Jesteś wierny? To Bogu zostaw. Nie jesteś? To nie martw się nie o swoje.
man13 / 2008-05-08 14:49 / Tysiącznik na forum
Przestanę się martwić jak ostatniego złodzieja z kościoła wygonią i przestaną agitować przeciw demokracji i swobodom obywateli.
szczygieł / 79.188.238.* / 2008-05-08 10:41
jaki ty jesteś głupi czlowieku, idź już na tą manifę tęczową bo zaraz wybuchniesz od swojej burzy hormonów.

podziwiaj swój DAR GDAŃSKA
szczygieł / 79.188.238.* / 2008-05-08 09:12
SAWICKA na ministra !

>Jeżeli tylko za friko, to to ja pieprzę {,,,,)
Ty mi nie mów (k…), ja zaczynam ten drugi watek, bo jest coś do wzięcia (….)
Kur....wa mać, tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy władzę wzięli (…)
No dojście zawsze jest (…) i kręcimy lód (…)
Żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej trzymać (..)
W politykę się nie musicie mieszać, tylko k a s ę d a j c i e !
man13 / 2008-05-08 10:34 / Tysiącznik na forum
Co ty kaczyNskich cytujesz? To nie ta bajka, to prywatyzacja, to nie komuna!!!
do początku nowsze
1 2
skomentuj

Najnowsze wpisy