Forum Polityka, aktualnościKraj

PO i Lewica razem w sprawie fundacji politycznych

PO i Lewica razem w sprawie fundacji politycznych

Wyświetlaj:
Elendir / 2010-02-23 22:11 / Łowca czarownic

Fundacje miałyby być rodzajem zaplecza eksperckiego funkcjonującego przy partiach politycznych.


Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że jego klub czeka na konkrety w sprawie propozycji dotyczącej powoływania fundacji politycznych. Choć - jak powiedział - nie wie czemu miałoby służyć powoływanie takich fundacji.

W PiS jak widać potrzebni są jedynie politycy. Ekspertów tam nie potrzeba bo i po co?
Lumen111 / 93.105.113.* / 2010-02-23 23:48
Ponoć brakuje pieniędzy na szpitale, oświatę i wiele innych rzeczy. Natomiast pseudo eksperci z PO i lewicy mieli by być między innymi subwencjonowani z budżetu.
Elendir / 2010-02-24 06:14 / Łowca czarownic
Jeśli miałoby się to odbyć kosztem zmniejszenia liczby posłów to ja nie widzę przeciwskazań.
Lumen111 / 93.105.113.* / 2010-02-24 08:25
Zmniejszenie ilość posłów i w zamian nich tworzenie fundacji politycznych które w pewnej części będą finansowane z budżetu może spowodować wzrost kosztów budżetowych. Nie mam nic przeciwko fundacją politycznym z ekspertami na czele, jeśli brak w danej partii ekspertów niech powstanie taka fundacja przy tej partii lecz koszty utrzymania tej fundacji powinna ponieść tylko i wyłącznie partia która tą fundację tworzy.
Jeśli fundacje te będą subwencjionowane z budżetu to dla mnie osobiście jest to koleiny sposób na wyprowadzenie pieniędzy z tegoż to budżetu.
Elendir / 2010-02-24 08:45 / Łowca czarownic

Zmniejszenie ilość posłów i w zamian nich tworzenie fundacji politycznych które
w pewnej części będą finansowane z budżetu może spowodować wzrost kosztów
budżetowych.

Może też doprowadzić do ich zmniejszenia.
Lumen111 / 93.105.113.* / 2010-02-24 08:52
A jeśli nie zmniejszy kosztów a spowoduje ich znaczny wzrost to czy nie uważasz że hasła przedwyborcze POlityków o tym że zmniejszani ilości posłów w parlamencie pozwolą na zaoszczędzenie dużej kwoty są po prostu manipulacją?
Elendir / 2010-02-25 07:27 / Łowca czarownic
Jak widać z dalszych propozycji koszty nie wzrosną, gdyż partie będą musiały część (25%) swoich subwencji budżetowych przeznaczać na ten cel. Tak więc wydaje mi się że będzie to dobra propozycja.
Elendir / 2010-02-24 22:23 / Łowca czarownic
Jeżeli nie zobaczę żadnych wymiernych efektów pracy ekspertów, a koszty istotnie wzrosną to nie będę uważać tego za korzystne dla Polski. Ale gdybać można sobie dużo.

Najnowsze wpisy