Forum Polityka, aktualnościPolityka

PO i PSL zgodziły się na koalicję

PO i PSL zgodziły się na koalicję

Money.pl / 2007-11-10 16:18
Komentarze do wiadomości: PO i PSL zgodziły się na koalicję.
Wyświetlaj:
man13 / 2007-11-11 14:15 / Tysiącznik na forum
Proponowany sposob pracy i rozwiazywania problemow powinien zaowocowac wzrostem sily obywatela i kraju. Wiara w spoleczenstwo obywateli i demokratyczne rozwiazywanie problemow.
Armin / 84.10.7.* / 2007-11-24 22:53
Oszustwami daleko to ta koalicja nie zajedzie. Oby jak najszybciej rozpadła sie. W następnych wyborach nie przekroczą progu wyborczego !!
wypiszwymalujtasamapropaganda! / 83.24.209.* / 2007-11-11 16:35
to fragment z jakieś uchwały na kolejny zjazd PZPR - o dalszy wzrost demokratycznych sił w PRL?
wont uskom / 89.78.10.* / 2007-11-10 16:18
Platfusy Obywatelskie a gospodarka

Czy PO jest prawicowa w sferze ekonomicznej? W sferze deklaracji jest to partia umiarkowanie liberalna (na pewno nie jest to wolnorynkowy ekstremizm – wbrew reklamówkom wyborczym PiS). Ale ja mam to nieszczęście, że mam lat 34 i pamiętam Tuska, Bieleckiego, Lewandowskiego, Boniego i resztę z okresu Kongresu Liberalno-Demokratycznego (KL-D)! Młodszym Czytelnikom (co nie pamiętają) przypomnę jak to było: na prawo i lewo szła wolnorynkowa propaganda, a realizowany był ścisły socjalizm. Ci wymienieni przeze mnie Panowie na tyle długo już działają w polskiej polityce, że naprawdę mogliby zapisać się pozytywną rolą w choć jednym wolnorynkowym przedsięwzięciu. Ja z ich rządów pamiętam tylko Program (Grabieży) Powszechnej Prywatyzacji, w wyniku której 400 najlepszych państwowych firm przepadło w niewiadomo czyich rękach. Przypomnijmy: każdy dorosły obywatel dostał bon, na podstawie którego miał zostać akcjonariuszem tychże 400 firm. Ale jak przyszło co do czego, to okazało się, że: 1/ trzeba było mieć kilka bonów, aby móc wymienić je na akcje; 2/ trzeba było mieć wiele bonów aby opłaciło się ponosić koszty utrzymania rachunku giełdowego. W tej sytuacji ceny „bonów” poszły w dół, ludzie masowo je wyprzedawali i podstawiona grupa spekulantów wykupiła je za bezcen.

Dziś zgadzam się z PO, że przeniesienie Stadionu Narodowego na Służewiec to słuszna decyzja, skoro za ziemię na której stoi dziś Stadion Dziesięciolecia można (nie angażując pieniędzy podatnika) zbudować nowy obiekt sportowy. Ale w wykonaniu kolegów z PO przeraża mnie co innego: jak będzie wyglądał ten przetarg na działkę na której dziś stoi Stadion Dziesięciolecia? Zapewne jest już na to jakiś chętny i ma zamiar ziemię kupić za bezcen. Kto wie, może środki na ten cel zdobył na Programie Powszechnej Prywatyzacji?

PO słusznie mówi broniąc podatników; problemem jest sprzeczność formy i treści. Widać to po pierwszej zapowiadanej decyzji: broniąca podatników partia zapowiada zablokowanie zmniejszenia składki ubezpieczeniowej, czyli jedynej pozytywnej decyzji ekonomicznej gabinetu Kaczyńskiego.

Panowie z PO, przykro mi. Ja popieram Wasz wolnorynkowy program gospodarczy, ale ja nie wierzę, że Wy go kiedykolwiek zrealizujecie!

***

Czy PO jest prawicowa w swych źródłach personalnych? Przecież całe to środowisko zaczynało swoją karierę w Unii Wolności. Pamiętacie skąd się wzięła UW? Narodziła się z połączenia Unii Demokratycznej z KL-D. Panowie, Wy byliście w jednej partii z Bronisławem Geremkiem, Władysławem Frasyniukiem, Janem Lityńskim. Byliście, jesteście i będziecie pupilkami Adama Michnika!

Czy PO jest partią prawicową? Jest prawicą – owszem – jest prawym skrzydłem Unii Wolności.
marek 19.53 / 83.24.78.* / 2007-11-11 00:17

Panowie z PO, przykro mi. Ja popieram Wasz wolnorynkowy program
gospodarczy, ale ja nie wierzę, że Wy go kiedykolwiek
zrealizujecie!

Też nie wierzę. Powtórzy się Program POprawnej Prywatyzacji.

Czy PO jest partią prawicową? Jest prawicą – owszem
– jest prawym skrzydłem Unii Wolności.

Chyba bym to uprościł. To prawe skrzydło SLD. A skrzydła rozpostrze nad lodziarzami. W ramach popierania MSP.
~Kris / 2007-11-10 19:43 / Tysiącznik na forum)
Powiedz coś od siebie.
Innym wytykasz, że są indoktrynowani przez GW i TVN, a sam 'mówisz' głównie artykułami przekopiowanymi z gazet.
itojestjużsukces! / 83.24.209.* / 2007-11-11 12:22
jak widzę nie przejawiasz zbyt duzych możliwości pojmowania rzeczywistości, czyż nie wystarcza już sama opinia, że niewątpliwie nie jest on indoktrynowany przez GWnianą i WSI-24?

Najnowsze wpisy