Forum Polityka, aktualnościKraj

PO nie poprze wniosku SLD o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry

PO nie poprze wniosku SLD o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry

Wyświetlaj:
expectnomercy / 83.7.158.* / 2011-09-02 08:43
...a szkoda bo im sie to sztanowczo nalezy........
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-09-01 16:40
Instrumentalizacja - to kluczowe hasło w polityce wyborczej Platformy. Instrumentalne przejmowanie polityków, zwanych przez niektórych skoczkami i uciekinierami, bez względu na fundamentalne różnice programowe tylko po to, aby uszczuplić elektorat konkurencji. Instrumentalne traktowanie nawet własnych koncepcji politycznych [vide zmiana Konstytucji] i mozolne wieloletnie prace Komisji Nadzwyczajnej wrzucone do kosza, w imię partykularnych interesów.
Wreszcie instrumentalne podejście do wniosku o Trybunał Stanu. Zwykła uczciwość kazałaby sprawę postawić jasno: albo są przesłanki merytoryczne i idziemy do Trybunału, albo ich nie ma i z powodów merytorycznych nie poprzemy wniosku. Przenoszenie sprawy do nowej kadencji Sejmu to zachowanie dziwne, motywowane głównie chęcią posiadania atutów do rozmów z SLD, gdyby zaistniała konieczność zawarcia koalicji, bądź uzyskania parlamentarnego jedynie wsparcia ze strony tej partii.
Zastanawiam się jakie są granice pragmatyzmu politycznego PO i kiedy wyborcy zorientują się w logice mających miejsce zdarzeń.
Zastanawiam się także nad stopniem dominacji kapelmistrza w tej orkiestrze. Czy tam nie ma pierwszych skrzypiec? Przecież ta orkiestra składa się z wielu renomowanych, uznanych muzyków. Dlaczego jest ich przyzwolenie do tego co się dzieje?
Powtórzę po raz kolejny: w dyktaturze partikoracji i oligarchii partyjnych, w tym kształcie ordynacji wyborczej i przy tych zasadach finansowania partii politycznych nie może być inaczej.

Szerzej na ten temat:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
bsf / 77.255.52.* / 2011-09-01 05:55
POdłość POdwórka nie zna granic.Wykombinowali sobie grę Trybunałem Stanu tuż przed wyborami.Chamstwo i arogancja to STANDARD u POdwórkowych POlityków.
Mam nadzieję ,że kiedyś Tusk i jego ferajna stanie przed Trybunałem Stanu.
moher nawrócony / 79.184.135.* / 2011-09-01 04:58
to bardzo zle.pis toczy z PO totalną wojne i kaczyński nie miał by najmniejszej watpliwości gdyby trafiła mu sie taka gradka.Panie Premierze Tusk w walce z takim wrogiem nie można mieć wątpliwości ani wachań.trzeba go niszczyć totalnie.
moher nawrócony / 79.184.135.* / 2011-09-01 04:58
to bardzo zle.pis toczy z PO totalną wojne i kaczyński nie miał by najmniejszej watpliwości gdyby trafiła mu sie taka gradka.Panie Premierze Tusk w walce z takim wrogiem nie można mieć wątpliwości ani wachań.trzeba go niszczyć totalnie.
Wapniak / 2011-08-31 23:31 / Tysiącznik na forum
Słusznie. Kim by mieli ludzi straszyć?...
Marta123456 / 178.37.37.* / 2011-08-31 21:51
PO nie poprze wniosku. Cóż za wzniosła subtelność! PO tylko wróci do tematu po wyborach! Przed wyborami będzie się obnosić z tą obłudną subtelnością. Oj będzie to będzie po wyborach. Rzuci się na to jak sęp.
A jak to naprawdę jest. Czy nie było afery węglowej? A jak była to czy roztrwanianie majątku narodowego nie wymagało śledztwa nadzorowanego w szczególny sposób?
A dlaczego ja się nigdy nie bałam i nie boję milicji ani policji? Czy dlatego, że nic nie mam na sumieniu i prawość daje mi siłę i pozbawia strachu przed tymi organami?
A to, że Kaczyński palnął niezbyt trafny dowcip z tą Syberią, to Tusk niech nie udaje i nie sugeruje, że miało to jakikolwiek związek z żartami na temat śmierci Blidy. Niech on schowa tą swoją "subtelność". Są tacy, których nie da się na nią nabrać.
do braci Moskali / 83.10.142.* / 2011-08-31 20:46
Zabierzce TUska a oddajcie CZARNE SKRZYNKI. Zabierzcie tez Napieralskiego i SLD, nie znajdziecie pojętniejszych uczniów Lenina i wierniejszych towarzyszy
Izkarioza / 81.219.27.* / 2011-08-31 19:41
Bardzo rozsądna decyzja PO

Najnowsze wpisy