Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PO: Niech Religa zacznie działać, zamiast tylko mówić

PO: Niech Religa zacznie działać, zamiast tylko mówić

Wyświetlaj:
. / 2007-02-05 17:56 / ................
biedny,pomarszczony mops,jak mozna zadac od niego czegokolwiek??
No chyba,zeby sie odspawal i znikl
strzelec / 2007-02-05 15:25 / Bywalec forum
Zróbcie referendum czy chcemy NFZ i wyrzucanie pieniędzy dalej nie wiadomo gdzie (tak jak do ZUS to do niedawna było), czy chcemy kasę odkładać na własnych kontach przeznaczonych tylko na usługi medyczne, część z tych pieniędzy wpłacać do wspólnego worka, dla osób bezrobotnych przewlekle chorych i tp. każdy może do tej grupy trafić, teraz NIBY darmowa służba zdrowia a idąc do stomatologa, korzystając tylko z tej służby to byś dostał w wiek 30 lat o 2 zębach z przodu BU HA HA. Niech każdy decyduje bo ten niby darmowy system leczenia to fikcja, już od bardzo dawna.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-02-05 16:13
Do strzelec: Ja bym chętnie podpisał cyrograf i zrzekł się państwowej opieki zdrowotnej i sam bym sobie kupował polisę, tak by zrobiło setki tysięcy ludzi, może miliony. Tak się jednak NIGDY nie stanie, dlaczego? A bo kto by utrzymywał KRUS, górników, kler i Bóg wie jeszcze na co idą nasze składki co to nam wmawiają, że "zdrowotne". Składka idzie do budżetu a potem fundusze są przekazywane do NFZ. Można się domyśleć, że nasza składka 7,5 % jest tam nieźle okrojona zanim pójdzie do NFZ.
ubawiony / 83.24.206.* / 2007-02-05 17:49
a z czego byś ją kupił - z tego 1,5 tys. co go masz netto - Bu ha ha.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-02-06 10:57
Do ubawiony: miesięcznie moja składka zdrowotna jest większa niż te twoje wymienione 1,5 tys netto. Dalej Ci do śmiechu?
medicus / 83.7.120.* / 2007-02-05 19:42
Właśnie w tym tkwi problem, że tylko niewielką część naszego społeczeńśtwa będzie w staniu wykupić polis zapewniajacą np. leczenie onkologiczne. Czy nam sie to podoba czy nie państwo w jakiś sposób MUSI do leczenia dopłacać.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-02-06 11:03
Do medicus: Zostaw to towarzystwom ubezpieczeniowym. Jak ubezpieczasz mieszkanie warte 300 tys, to na rok płacisz tylko 200 PLN bo nie każde się spali, nie? Tak samo nie każdy zachoruje na nowotwór, a jeśli już to tylko raz w życiu. Poza tym jeśli pijak chleje i co parę miesięcy ląduje na oiom (oddział intensywnej opieki medycznej) i idzie na niego dziesiątki tys, to co niech sam za siebie płaci a nie będzie się na niego zrzucał ktoś kto szanuje zdrowie. Albo kościół niech płaci, on lubi zbłąkane owieczki, przynajmiej tak gada.
medicus / 83.7.114.* / 2007-02-06 11:43
Nie licz na to, że ubezpieczenie zdrowotne będzie wynosiło 200 pln rocznie. To nie będzie nawet 200 pln miesięcznie. To będzie znacznie więcej.
medicus / 83.7.114.* / 2007-02-06 11:46
Co nie zmienia jednak faktu, że zastąpienie nfzetu prywatnymi ubezpieczycielami jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Niestety wątpię abyśmy się tego w przeciągu najbliższych kilkunastu lat doczekali...
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-02-06 15:52
Do medicus: Jeśli ktoś wymienił kwotę 200 pln to Ty a nie ja w odniesieniu do składki na ubezpieczenie. Zatem polemizuj z samym sobą dziwuj się i walcz z samym sobą.

Ja stwierdziłem, że skłądka którą bym płacił dla prywatenego ubezpieczyciela była by z pewnością 3 krotnie niższa niż to co płacę obecnie. Towarzystw powinno być kilka na rynku, żeby mogły konkurować jak to się dzieje w przypadku samochodowego AC.

To, że jak płacę obecnie dużo a inny ktoś płaci mało (bo to zależy od zarobków) jest nie fair w stosunku do mnie. Nie jest też fair ponieważ ja o zdrowie dbam, nie żre, nie otłuszczam się, uprawiam sport, myje zęby itd. Statystycznie więc nie spożytkuje tych pieniędzy, które ode mnie się ZABIERA, tak zabiera bo ja nie płacę z wyboru. I właśnie chodzi o to, żeby mieć wybór. I nie truj mi tu o solidaryźmie bo to żer dla hien co to chcą odebrać innym i dać sobie. Idź wykształć się, wyjedź za granicę jak tu nie zarabiasz, oszczędzaj, inwestuj, nie wiem, rób coś a nie dybasz na kasę tych, którzy pracują na Ciebie. I nie mów mi, że się nie da okay?
Co do ludzi starszych to wiem ile dają na kościół a ile na leki. Więc daruj sobie te żalosne odnośniki do "biednych emerytów". Jak dostają 800 pln na rękę, mają mieszkanie,odchowane dzieci i wnuki to jest im i tak łatwiej niż młodemu w dużym mieście z pensją 1500 brutto, gdzie trzeba mieszkanie kupić, ubrać się, wyjść do knajpy, kupić dziewczynie kwiaty lub kosmetyki.

Najnowsze wpisy