Forum Polityka, aktualnościPolityka

PO obraduje w ukryciu, bo potrzebuje spokoju

PO obraduje w ukryciu, bo potrzebuje spokoju

Money.pl / 2007-10-30 12:54
Komentarze do wiadomości: PO obraduje w ukryciu, bo potrzebuje spokoju.
Wyświetlaj:
log-10 / 83.31.76.* / 2007-11-02 12:08
O stadjonie i PO.
Tak to jest kiedy specjalista od prawa bankowego z powodu znajomości z żoną Falandysza zostaje dyrektorem NBP, potem jest kadrową w EBOR , a następnie znakomicie zna się na inwestycjach warszawskich. Szczęście, że nie mamy elektrowni atomowej bo tam też by się sprawdziła. Samo opracowanie tzw. stanu własności gruntów to kilka miesięcy, potem wykup, opracowanie koncepcji wstępnej, rezerwacja pieniędzy na projekt, przetarg na projekt, wykonanie projektu, wycena kosztów budowy, rezerwacja pieniędzy na budowę , ogłoszenie przetargu na wykonanie, wyłonienie wykonawcy, odrzócenie protestów na każdym etapie... i z powodów proceduralnych mamy rok 2012 . Oczywiście jeśli nie uznamy , że jesteśmy w stanie wojny z Irakiem? W takim wypadku prawo zezwala na skrócenie procedury. A to matoły! Brak słów. Wpadli w panikę, że nie zdążą i teraz robią dym.
historyk / 87.207.180.* / 2007-10-31 12:32
dwa lata temu PO zarządało publicznego, z udziałem mediów udziału w rozmowach koalicyjnych pokazując swój prawdziwy stosunek do koalicji, choć to nierealna metoda i nieefektywna, dziś chce ciszy i spokoju, szkoda że niema Renaty Beger ona zaprosiłaby do rozmów dziennikarzy ze sprzętem. Najciekawsza metoda badań to metoda porównań myślę ze świetnie będzie można porównywać wszystkie wydzrzenie obecne z tymi z przed dwóch lat. Wielka szansa na obiektywnosć dla mediów.
Cudolamacz (Tuskolamacz) / 193.200.150.* / 2007-10-31 12:12
TUSKOKRACJA NA MAXA
Każdy naród posiada w swoim gronie pewien procent geniuszy.
Jeden większy, inny mniejszy... W Polsce podobno jest on nawet
całkiem spory. Geniusze ci tworzą zazwyczaj establishment, który
- zdaniem premiera - zadecydował o jego przegranej w
niedzielnych wyborach. Czterdzieści procent to rzeczywiście
całkiem niezły wynik. Establishment się sprawił, nie ma co
gadać. Doda i Michał Wiśniewski w jednym szeregu z Władysławem
Bartoszewskim dokonali w naszym kraju wiekopomnego przewrotu
ustrojowego. Teraz może być już tylko pięknie. Co ja mówię -
cudownie! Geniusze przecież doskonale wiedzą, jak się robi cuda,
które następnie publika łyka. Bać się można tu jedynie
zadławienia z powodu szybkiego połknięcia zbyt wielkiej ilości
tuskokracji, która z wierzchu świeżutka i piękna - w środku
kryje twardą kość. Ale o to już niech się teraz martwią
geniusze. Doda na pewno coś wymyśli.
algoz / 213.17.223.* / 2007-10-31 08:19
Czego oni z PO się obawiają, że muszą w ukryciu coś kombinować. Oj to już jest podejrzane działanie. Ale PIS i tak konszachty przejrzy, sprawdzi, skontroluje, ma wprawę z podsłuchami i wszystko wywlecze do opnii publicznej. Z kręconych lodów wyjdą nici - a to będzie cud nr 1
DA-old / 195.225.71.* / 2007-10-30 20:39
Ciekawe. A myśmy z kumplami mysleli, że to na Wiejskiej jest miejsce debat, spotkań i ustalania różnych ważnych spraw.

Donald boi się własnego cienia.... A może w spotkaniach uczestniczą jego mocodawcy...
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-30 16:48
Co knuje PO? Co to za tajne geszefty? Dlaczego układają się w ukryciu?
Jeszcze dwa lata temu jawność była ich warunkiem wstępnym - bez kamer nie chcieli rozmawiać o koalicji !!!
Sołtys z Gwizdołek kandydat na premiera / 83.21.200.* / 2007-10-30 21:48
Dlaczego się dziwisz? Tusk i Pawlak to przecież koalicjanci z przed kilku lat, kiedy to pospołu,
na życzenie Wałęsy, obalali Premiera Olszewskiego. Nie widziałeś filmu? to zobacz.
time0ut / 2007-10-30 19:13 / Bywalec forum
Musza sobie najpierw narysowac co chca nam powiedziec. A lepiej powiedziec a pozniej sie smiac a nie wysmiac idac do ambony
Wyborca / 83.21.195.* / 2007-10-30 15:14
Dzisiaj wysłuchałem debaty polityków zwycięskiej koalicji Pana Szejnfelda i Sawickiego, oraz członka organizacji, która podobnie jak NSDAP, powinna zostać zdelegalizowaną. Przecież to w wyniku zbrodni członków tej organizacji dziś stawiamy na cmentarzach symboliczne płyty nagrobne dla uczczenia śmierci ludzi poległych z ich ręki i nie wspomnę, że mordercy ks. Popiełuszki właśnie z tej samej partii się wywodzą co pan Wunderlich, dziś kpiący z woli wyborców, którzy Pana L.Kaczyńskiego wynieśli do godności Prezydenta. To spotkanie tych ludzi było9 obrzydliwe, a najgorsze Sawickiego. W trakcie kampanii Wyborczej zastanawiałem się czy nie oddać głosu właśnie na tę partię, ponieważ zachowywali się,w swych sądach, dość powściągliwie. Myślałem, że właśnie tacy oni są.
Dziś zrozumiałem, że to był pragmatyzm: nie wiedzieli która partia wygra i do kogo będą się przykleić. Dziś Ten Sawicki zachowywał się jak najgłodniejsza hiena, kpiąc z Byłego premiera i obecnego prezydenta. Wspólne korzenie z partią pana Wunderlicha zobowiązują. Szkoda mi było Pana Karskiego, że musiał siedzieć i wąchać wyziewy takiej sfory.
A wracając do byłego PZPR i dzisiejszego LiD, to dziwi mnie fakt, że mamy wiele sił do walki o uznanie naszych racji w sprawie pomordowanych na wschodzie i całkiem lekką ręką rozgrzeszamy naszych rodzimych przestępców.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-30 17:27
Szanowny Wyborco, a nie brało cię obrzydzenie, jak twoi idole z pisu przyjęli do władzy i wynieśli na najwyższe stanowiska w tym państwie następujących byłych członków PZPR, organizacji, którą sam nazwałeś NSDAP :

1. Andrzej Lepper- Wicepremier Rządu IV RP. Członek PZPR.
2. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP. Członek PZPR.
3. Zbigniew Wasserman - Minister koordynator ds. służb specjalnych IV RP. PRLowski prokurator.
4. Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP. Członek PZPR.
5. Andrzej Aumiller- Minister Budownictwa IV RP- Członek PZPR i UP.
6. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR i SLD.
7. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - Członek PZPR.
8. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP- Członek PZPR. i SLD.
9. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. Członek PZPR.
10. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP- Członek PZPR.
11. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. Członek PRON.
12. Bogdan Socha -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - - Członek PZPR.
13. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. - Członek
PZPR doradca SLD.
14. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - - Członek PZPR.
15. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- - Członek PZPR.
16. Karol Karski (PiS) obecnie radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. We władzach centralnych socjalistycznego ZSP na
Wydziale Prawa i Administracji UW.
17. Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS - Członek PZPR.
18. Jerzy Bahr, ambasador RP w Moskwie. - Członek PZPR.
19. Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia S.A - Członek PZPR.
20. Stanisław Podlewski, dyrektor departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa-
Członek PZPR.
21. Marcin Wolski, dyrektor I programu PR - Członek PZPR.
22. Tomasz Gąska, wiceprezes Radia PiK z nadania Kaczyńskich. - Członek PZPR.
23. Bolesław Borysiuk wybrany do KRRiT za zgodą Kaczyńskich. Lata w PZPR.

Gdzie wtedy byłeś ze swoim słusznym gniewem??? Ale możesz się jeszcze zrehabilitować i rozliczyć tych sprzedawczyków z pisu, którzy aby dorwać się do władzy, sprzedali Polskę bez zastanowienia byłym PZPR-owcom, towarzyszom.
algoz / 213.17.223.* / 2007-10-31 08:48
REalu60 - takie węszenie po zyciorysach to nic dobrego, ale jęsli juz przy tym jestesmy to warto wiedzieć, że kto nie współpracował z PRL albo jej zbrojnym ramieniem PZPR i SB nie mógł liczyc na żaden awans społeczny. A przecież naturalnym dążeniem normalnego czlowieka powinna być chęć równania do najlepszych. i walka o wyższy szczebel w służbie dla ogółu. Kto tego nie uwzględnił i nie wstapił do PZPR nie mial żadnych szans aby zostać np. generałem, profesorem, rektorem ,dyrektorem czy nawet biskupem. Takie były czasy. Czlowiek prawy, skromny zostawał w cieniu. Masz za złe, że w takich warunkach, ktoś ambitny , nieprzeciętnie zdolny, utalentowany czy energiczny zmierzał do odtworzenia elit spolecznych i warstwy inteligencji, które w powaznej mierze zostały wytrzebione przez hitlerowców. Gdyby każdy rozumowal twoimi kategoriami to byśmy pozostali narodem bez ikry, nie wykształconym z analfabetyzmem, a tak nie jest, więc się mylisz w ocenie, że 2 mln ludzi czł. PZPR to ludzie gorszej kategorii. Jeśli bierze si e pod uwagę ich dorobek i mądrość dla dobra Polski to nie jest błędem. I daj spokój temu Kryżemu, bo pewnie do gaci mu nie siegasz
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-31 18:30
Widzisz "algoz" gdyby wszyscy myśleli twoimi kategoriami, to do dziś musielibyśmy zwracać się do siebie per "towarzyszu", a czerwony sztandar z sierpem i młotem byłby pewnie dla ciebie największą świętością.
Nie jesteś wiele lepszy od tych, którzy za PRLu aby załapać się na talon na fiata 126p byli gotowi sprzedać własną matkę. Jak okazało się, że z przynależnością do PZPR nie wiązą się już żadne "konfitury" i przywileje, część towarzyszy szybko zmieniła orientację polityczną i przefarbowała się na nowych aparatczyków, byle TYLKO BLIŻEJ ŻŁOBU.

Piszesz "....Masz za złe, że w takich warunkach, ktoś ambitny , nieprzeciętnie zdolny,
utalentowany czy energiczny zmierzał do odtworzenia elit spolecznych i warstwy
inteligencji,..." większej bzdury nie czytałem już dawno. Może wskażesz w liście PZPR - owców których wymieniłem te jednostki NIEPRZECIĘTNIE ZDOLNE, WYJĄTKOWO UTALENTOWANE?? No dobra, wiem, jest taki orzeł który się łapie do twojego zestawienia - Andrzej Lepper. :):)

Ok, ale to jest WYJĄTEK z 23 kolesi których wymieniłem. Reszta to typowi aparatczycy, w pełni dyspozycyjny dla tego komu aktualnie służą. Bez własnego zdania i przekonań, będą służyć wiernie każdemu, kto zapewni im dodatkowe przywileje, sprzedadzą się każdemu za mamonę.
Rozumiem z twojej wypowiedzi, że ty również zaliczasz się do tego grona.
No cóż, pozostaje pogratulować, tfu...
time0ut / 2007-10-30 19:15 / Bywalec forum
Podsumowane, dalej nie trzeba tego komentowac, bylo pora naprawiac
Wyborca / 83.21.200.* / 2007-10-30 18:36
Errare humanum est, jak zauważyłeś nie tyle piłem do pozostałych uczestników co do Wunderlicha, obojętnie w jakiej partii zadekowali się dawni towarzysze, ja ich przecież nie skazuję na niebyt, ale denerwuje mnie kiedy się natrząsają z tych, którzy, nawet jeśli nie umieją, chcą coś zrobić. Wolę takich którzy popełniają błędy niż takich, którzy świadomie mnie oszukują.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-30 18:55
No właśnie, tego nie rozumiem.
Ja nie wolę ani takich co rwą się do władzy a potem popełniają błędy, jak również tych, którzy świadomie oszukują. Nazwijmy w końcu sprawy po imieniu.
Ci pierwsi to nieudacznicy, a drudzy oszuści. Rozumiem z twojej wypowiedzi że ty wolisz tych pierwszych.
Natomiast nie wiedzieć czemu denerwuje cię Wunderlich, który od zawsze był w PZPR i nadal tam jest.
Ja zdecydowanie wolę ludzi, którzy są wierni swoim przekonaniom (niezależnie jakim), bo to po prostu oznacza, że wcześniej to przemyśleli i słuszności swoich przekonań są pewni (niezależnie czy faktycznie tak jest).
Wyborca / 83.21.200.* / 2007-10-30 19:15
Czy mam to rozumieć w taki sposób, że NSDAP ze swoimi wiernymi funkcjonariuszami powinni mieć swoją partię do dzisiaj i to tylko dlatego, że są wierni swoim ideałom? Nie Drogi Panie, gdyby oni nadal byli członkami nadal istniejącej
partii, prawdopodobnie, ani mnie ani Ciebie by nie było, naszych rodziców też. Zbyt szybko zapominamy kszywdy. Tak powiesz, że tylko my, Polacy patrzymy za siebie i tu mylisz się człowieku! Powiedz mi kim dla Ciebie jest Pani Erika Steibach? i jej powiernictwo kim są cI wypędzeni, których nie my wypędziliśmy. Moi Rodzice są, a raczej byli Lwowiakami, więc co ja mam zrobić? do kogo mam mieć pretensje? Motorem napadu Rosjan 17 września byli Niemcy, bez takiego wsparcia moskale jeszcze długo nie mieli by odwagi. Wypędzeni, a wypędzeni z Zamojszczyzny Polacy to kto? więc jako potomek wypędzonych ze Lwowa, całkiem słusznie będę popierał politykę tych, którzy nauczyli się czegoś, którzy na lekcji historii nie spali, albo nie chodzili na wagary. Cieszy Cię spokojne rządzenie PO, a mnie nie. Trudno ale nie będę mógł widzieć Twojej miny, kiedy pani Steinbach, przecież nie przesiedleniec, bo urodziła się w okupowanej polskiej Rumii z ojca najeźdźc, będzie wnosiła większe i większe roszczenia. Polityka Kaczyńskich w tej materii była jak najbardziej słuszna.
Cześć
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-30 23:04
Szanowny Wyborco, trudno mi się odnieść do twojej wypowiedzi, ponieważ wymienialiśmy poglądy na temat WENDERLICHA (a nie jak pisałeś Wunderlicha), a tu nagle poszerzyłeś zakres do polskich kresów wschodnich, drugiej wojny światowej i Eryki Steinbach (nie Erika Steibach). Zrobiłeś ze swojej wypowiedzi groch z kapustą i właściwie to już nie wiem o co ci chodzi.
A co do twojego pytania dotyczącego NSDAP i jej istnienia, to może oficjalnie taka partia nie jest zarejestrowana, niemniej ludzie którzy są jej zwolennikami nadal żyją i wyznają te zasady tylko nieoficjalnie. Ty wyznajesz zasadę, że jak czegoś nie widać to tego nie ma.
Bardzo naiwna filozofia, popularna głównie w przedszkolach..
Wyborca / 83.21.200.* / 2007-10-30 19:42
Real60, pewnie też widzisz cud gospodarczy po zarządem tego nieudacznika, uważam, że nie pozbyliśmy się kaczyzmu, jak Ty zapewne sądzisz. Mieliśmy Kaczkę, która nie wezystko umiała, a teraz mamy Kaczora Donalda błazna z kreskówki, który robi dużo szumu i wiele ludzi oszukał. Mam nadzieję, że chodziłeś trochę do szkoły i pamiętasz co Ci przypomnę:
Szumi potok po kamieniach, a na głębi cicho płynie,
Nie sądź ludzi po zachceniach, ale prawdy szukaj w czynie.
Potok szumny a swawolny mało w sobie wody mieści.
kto prawdziwie czuć nie zdolny tren się szumem słowa pieści. I tak Tusk uwiódł znaczną część społeczeństwa, ale jeszcze będziemy płakać.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-30 23:14
""Real60, pewnie też widzisz cud gospodarczy po zarządem tego nieudacznika,
uważam, że nie pozbyliśmy się kaczyzmu, jak Ty zapewne sądzisz....""

No tu zgadzam się z tobą w całości. Masz absolutną rację pisząc, że pod rządami tego nieudacznika premiera Kaczyńskiego cudu żadnego nie widać i ja go również nie widzę.
Również zgadzam się z tobą, że kaczyzmu nie pozbyliśmy się i pewnie proces tego "pozbywania" jeszcze trochę potrwa, biorąc pod uwagę skalę zawłaszczenia państwa przez pis.
Do szkoły również "trochę" chodziłem, niestety tego utworu literackiego sobie nie przypominam. Może bym sobie przypomniał, gdybyś podał autora.
Wyborca / 83.21.199.* / 2007-10-31 14:03
Teraz dużo zrozumiałem dlaczego tak, a nie inaczej rozumujesz. Tego autora nie znają tylko... a możesz się obrazić i dlatego nic nie powiem, ale to był Adam Asnyk, wieszcz obok Mickiewicza, albo i równy jemu. Takich mamy patriotów jak Ty. Nie możesz kochać polski nie znając jej kultury.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-31 18:38
Aha...., czyli rozumiem, że jak nie znam wszystkich utworów wszystkich polskich poetów, to na miarę patrioty nie zasługuję. Jeśli uważasz że to jest MIARĄ PATRIOTYZMU, to pozostaje mi już tylko ci współczuć.
Ale OK, niech i tak będzie, bowiem wątpliwą przyjemnością jest stać w jednym rzędzie z ludźmi twojego pokroju.
Wolę już nie być patriotą.
Wyborca / 83.21.103.* / 2007-11-01 11:47
Tak, żeby być prawdziwym patriotą, którego byle obietnica jakiegoś Tuska pochodzenia germańskiego, na co wskazuje samo nazwisko - pomijam dziadka, nie zdołała uwieść, to trzeba tę Ojczyznę znać. Nasze reformy szkolnictwa idą właśnie w takim kierunku, abyś nic o Ojczyźnie nie wiedział, aby Ci Ona wisiała. Mnie uczyli jeszcze nauczyciele, którzy przeżyli wojnę i to nie byli uratowani z pogromu ludzie wyznania mojżeszowego, Oni wiedzieli co to patriotyzm i tego mnie uczyli. Kochać Ojczyznę nauczyła mnie również maja najukochańsza śp. Mama, być może podobna do Mamy Jarka i cieszę się, ze mimo kpin naszego bydła, On się tym nie przejmuje.
Real, jeśli nie jesteś jednym z nich to pomyśl i zastanów się, ą później oskarżaj. Popatrz, Boni jest tylko testem, jeśli przejdzie, to do władzy pójdą inni z jego grupy. Pamiętasz? Boni był ministrem pracy i wówczas też skłamał w oświadczeniu, bo takie napisać musiał. Zapamiętaj, że Olszewskiego zdjęto ze stołka nocą, patrz nocna zmiana, i to byli dzisiejsi koalicjanci Tusk i Pawlak, a kierował nimi również TW Bolek Wałęsa. Mam nadzieję, że jesteś homo sapiens i wyciągniesz sam szereg wniosków również ten, dlaczego tak pośpiesznie zdjęto Olszewskiego.Powodzenia w myśleniu!
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-01 14:26
Widzisz Wyborco - "prawdziwy patrioto" jak się sam nazywasz, piszesz o Tusku, jego dziadku (dobrze że nie o pra,pra,pra dziadku), Pawlaku, "nocnej zmianie", TW Bolku itd. Piszesz również o patriotyzmie Mamy Jarka i jego samego. Zatem jak przypuszczam, jesteś osobą dobrze poinformowaną oraz myślącą, a co za tym idzie nie powinno ci sprawić żadnego kłopotu odpowiedź na kilka pytań.
Oto one :

1) Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Jak to się stało, że Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce. Dlaczego?

3) Rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy
większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV. Dlaczego?

4) Akowiec na początku lat 60 wyjeżdża do Angli i Holandi, dostaje kontrakt w Libii, w
tamtym czasie nawet nie każdy sekretarz KW mógł sobie pozwolic na takie wojaże. Dlaczego Rajmund nie ma z tym problemów?

5) Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie
zostaje internowany. Dlaczego?

6) Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki, jako jedyny opozycjonista
odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989. Dlaczego?

7) Jarosław Kaczyński jako jedyny `opozycjonista' ma sfałszowaną i opatrzona bogatym
komentarzem IPN, teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy. Dlaczego?

8) Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, wyjazdami zagranicznymi, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Wiedzialeś o tym?? Nie?? Nie wiedziałeś dlatego że nie było o ty mowy w "nocnej zmianie", nie mówili o tym w radiu Maryja i TV Trwam?? Bo nie napisali o tym w Naszym Dzienniku??
Pewnie nie masz odwagi spytać swoich duchowych przywódców, boisz się nawet pomyśleć jaka może być odpowiedź.
Mam nadzieję, że jesteś homo sapiens i wyciągniesz sam szereg wniosków również ten,
dlaczego do tej pory te FAKTY o najbliższej rodzinie braci nie ujrzały światła dziennego, natomiast w zamian tak dużo wiemy o dziadku Tuska. Jako PRAWDZIWY PATRIOTA powinieneś się również i tym zainteresować. Powodzenia w myśleniu!

Z niecierpliwością oczekuję twoich wyjaśnień, tylko bardzo proszę o KONKRETY, bez tej całej "patriotycznej" ściemy dla "ciemnego ludu"
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-02 17:55
No i co PRAWDZIWY PATRIOTO, zatkało cię, mowę ci odjęło???

Jak faktycznie jesteś takim patriotą i człowiekiem honoru to przecież zawsze możesz się przyznać do swojego błędu w ocenie sytuacji dotyczącej Kaczyńskich. Przecież to nie jest wstyd, że dałeś się oszukać przez sprytnych cwaniaków.
Co, nie masz odwagi żeby to przyznać?? A powinieneś, jeśli to co napisałeś wyżej jest prawdą ""....Mnie uczyli jeszcze nauczyciele, którzy
przeżyli wojnę i to nie byli uratowani z pogromu ludzie..., ...trzeba tę Ojczyznę znać"
Wyborca / 83.21.188.* / 2007-11-02 20:29
Real60, widzisz Drogi Panie, mego ojca 1946 roku wywieźli ze Lwowa Rosjanie, a moja Mama ze mną dostała kartę ewakuacyjną na " Ziemie Odzyskane" Mój Ojciec zaginą bez wieści, a moja mama pracowała, jakoś wychowała mnie, nie będąc członkiem żadnej partii, a ja skończyłem studia i wcale nie ukrywałem swej antypatii do Rosji, która pozostała mi do dziś. Dlatego tez mam za złe Tuskowi, że spotyka się z panią Steinbach nie mając żadnego pojęcia o polskich przesiedleńcach. Steibach dla Tuska powinna być jak morowe powietrze. Nikt z Polaków nie życzył sobie przesunięcia granic, a ten babsztyl robi z nas tyranów. Ja też jechałem ze Lwowa do Bytomia 2 tygodnie w bydlęcym wagonie. Większość przegnanych z tamtych stron jechała w wagonach węglarkach - odkrytych. My jechaliśmy w wagonie krytym, przeznaczonym dla matek z małymi, podkreślam małymi dziećmi, dla powyżej siedmiu lat były węglarki. Możesz mi zaufać: nigdy ja też nie byłam członkiem partii, bo wstręt do PZPRu, SLD i LiDu wyssałem z mlekiem matki, ale stanowiska w pracy miałem różne. najdłużej kier. dz., ale byłem też dyrektorem. Pracowałem też z ludźmi z AK, a nawet z Africa Korps i nie wszystkich szykanowano, jeśli na bieżąco nie angażowali się w walkę o zmianę ustroju. Być może, że tak było za Kaczyńskim. Ale wiem jedno, że Kaczyńscy, może nieudolnie, ale chcieli przywrócić normalność, lecz od pierwszego dnia Liberałowie przeszkadzali na każdym kroku i zdaję sobie sprawę, że zawiązanie koalicji z Lepperem i Giertychem to była konieczność, lecz oni obaj, w swych żądaniach nie mieli umiaru i dlatego tak się skończyło. Kaczyński nie miał wyboru, lecz Tusk wybiera Boniego całkiem świadomie, aby w przyszłości powołać innych. W naszym kraju roi się od TW zapamiętaj.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-02 21:43
''.......nie wszystkich szykanowano, jeśli na bieżąco nie
angażowali się w walkę o zmianę ustroju. Być może, że
tak było za Kaczyńskim.""

No jasne, władza komunistyczna mogła ich (powstańców warszawskich) nie szykanować, ale żeby od razu jakiegoś powstańca (Rajmunda) obsypywać przywilejami i stanowiskami, które otrzymywali TYLKO ZASŁUŻENI UTRWALACZE WŁADZY LUDOWEJ??? Czy znasz może jeszcze innych powstańców o których tak dbał reżim KOMUNISTYCZNY??
Chętnie bym o takich przypadkach poczytał.

Czy nad tym się zastanawiałeś, czy STRACH ci na to nie pozwala??

I jeszcze raz proszę, nie pisz 40 zdań nie na temat i jedno oględnie związane z tematem, bo przez to tylko potwierdzasz coraz bardziej moje przekonanie, że patriotą nie jesteś, tylko ZAŚLEPIONYM NIENAWIŚCIĄ DO NIEMCÓW człowiekiem, który przy pomocy Kaczyńskich i patriotycznych frazesów chce dokonać na nich wendetty za Drugą Wojnę a może i Pierwszą.
A to niestety z patriotyzmem nie ma NIC wspólnego. Zastanów się nad tym, jeśli potrafisz.
Wyborca / 83.21.188.* / 2007-11-03 12:45
Drogi realu60, nie rób ze mnie wroga Niemiec, jeśli Ci napisałem o mojej wrogości to tylko do Rosjan. Od Niemców oczekuję rzetelności w spojrzeniu na historię. Nie my Polacy byliśmy powodem ich przesiedlenie i nie do nas powinni kierować swoje żale lecz do Rosji, która chciała powiększać swoje terytoria, jak wcześniej Niemcy. Kompletnie nie jesteś psychoanalitykiem. Ja skacząc po tematach ruszam te sprawy , za które tacy jak Ty Panie, mają , różni ludzie, pretensję do Kaczyńskiego.Jeśli chcesz wiedzieć to ludność dawnej Galicji, której stolicą był Lwów, bardziej tolerują Niemców niż moskali, ale kończymy tę dyskusję, ponieważ ty jesteś zaślepiony jak kret, oczywiście nie Jarek od pogody, ale ten co ryje w ogródkach, choć ślepy ryje skutecznie - tak jak Ty. Cześć! WSPOMNISZ ZA ROK, żE MIAłEM RACJę.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-03 14:32
""....Dlatego tez mam za złe Tuskowi, że spotyka się z panią Steinbach"", ""....Steibach dla
Tuska powinna być jak morowe powietrze"", ""....Nikt z Polaków nie życzył sobie przesunięcia granic, a ten babsztyl robi z nas tyranów."",

Czy nadal podtrzymujesz swoje stanowisko - cytuję ""...nie rób ze mnie wroga Niemiec, jeśli Ci napisałem o mojej wrogości to tylko do Rosjan...""

W twojej wypowiedzi zauważam ZUPEŁNY brak logiki w formułowaniu swoich myśli i definiowaniu swojego stanowiska.

Prosiłem cię abyś w miarę krótko i merytorycznie odniósł się do PYTAŃ na temat twoich idoli z pisu. A zwróciłem się TYLKO dlatego, że napisałeś, cytuję ".....trzeba tę Ojczyznę znać..."", uznałem więc że ją znasz i będziesz mógł coś ciekawego na ten temat napisać.

No ale niestety, twoja wiedza merytoryczna KOŃCZY się na wydarzeniach drugiej Wojny Światowej no i może kilku lat po tej wojnie. Reszta to twoje przypuszczenia i mgliste wizje oparte na pisowskiej propagandzie.
Jesteś osobą, która nie potrafi sobie wyrobić własnego zdania na temat otaczającego świata, ponieważ NIE POSIADASZ WIEDZY, która skończyła się w twoim przypadku na drugiej wojnie. Korzystasz zatem z "gotowców" podrzucanych właśnie takim ludziom ja ty przez propagandzistów z pis jak również RM, TV TRWAM itp.
Kurski (z pis) bardzo celnie scharakteryzował waszą grupę docelową do której jest ta "sieczka" adresowana jako "ciemny lud". Wiedział co mówi.

Zamiast jednak tej wiedzy poszukać, prezentujesz agresją i chamstwo do adwersarza, aby zatuszować swoją niewiedzę w tematach, o które cię pytałem.

Ja na zakończenie nie będę wyzywał cię od kretów, ani od "braci" - bo to jest teraz największa obelga, natomiast życzę ci wytrwałości w dążeniu do obiektywnej wiedzy, bo człowiek podobno uczy się aż do śmierci.

Pozdrawiam

ps.
I jeszcze jedno - PSYCHOANALITYKIEM nie jestem i co więcej nie mam takich aspiracji.
wyborca / 83.21.200.* / 2007-10-30 19:46
I jeszcze jedno real 60, dając dowód znajomości tych ludzi których tak skrzętnie wymieniłeś, dałeś dowód, że pochodzicie z jednego gniazda - czerwonego.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-30 23:30
No niestety, z tą wypowiedzią nie mogę się zgodzić.

Uzasadnienie - moim skromnym zdaniem, "dając dowód znajomości tych ludzi, których tak skrzętnie wymieniłem", dałem dowód na to, że WIEM O CZYM PISZĘ, a nie wypisuję bredni jak niektórzy "pisarze", do których również ty się zaliczasz.

No bo jeśli wychwalasz pis za walkę z komuną i PZPR i ganisz tych co zbyt szybko rozgrzeszają przestępców z byłego PZPR, no to chyba tylko dlatego, że do dzisiaj nie miałeś ZIELONEGO pojęcia kto wchodzi w skład rządu pisu i jakie są jego korzenie i przekonania.
Teraz ci pewnie głupio, więc postanowiłeś zrobić mi na złość pisząc o pochodzeniu z jednego gniazda. I tu również muszę cię zmartwić - nie zrobiłeś.

Zanim następnym razem zaczniesz klepać w klawiaturę, najpierw zadaj sobie trochę trudu i zapoznaj się z faktami. Bo klepania bez sensu w klawiaturę można nauczyć średnio inteligentnego szympansa, a pewnie nie chciałbyś się do niego porównywać.

Pozdrawiam.
kangoor / 83.24.84.* / 2007-10-30 14:39
Ciekawe jak zmienił się język komentarzy po wyborach..
już nie kupczy, wydziera i handluje..... tylko obraduje i konsultuje oraz uzgadnia, cóż obiektywne niezależne dziennikarstwo ma .... niewielkie szanse w tym kraju, szczególnie teraz.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-30 15:05
Nie istnieje takie cos jak niezalezne dziennikarstwo, nie istnialo i nie bedzie istniec. Nawet jak zatrudnimy do dziennikarstwa roboty to w dalszym ciagu beda musialy postrzegac swiat tak jak je im nadal subiektywny programista.
konsorcjum prawdy / 79.187.37.* / 2007-10-30 12:57
warto poznać raport FT, tego pomyje wyborcze nie publikowały, a telewizje jedynie słuszne poprqawne politycznie też nie

>Mieszkańcy UE domagają się referendów narodowych na traktatem reformatorskim.
W dniu 18 października Financial Times opublikował raport Instytutu Harrisa z sondażem europejskim na temat ratyfikacji Traktatu Reformującego UE. Otóż okazało się w sumie 70 procent obywateli Francji , Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch domaga się referendum decydującym o przyjęciu lub odrzuceniu traktatu, 20 procent jest przeciwna referendum, 10 procent nie ma zdania.
Traktatowego referendum życzyło sobie 76 procent Niemców, 75 procent Brytyjczyków, 72 procent Włochów, 65 procent Hiszpanów i 63 procent Francuzów.

Traktat zostanie najprawdopodobniej oficjalnie przyjęty w na szczycie w grudniu a w krajach członkowskich ma być ratyfikowany w 2008 roku.

Europejski Bank Inwestycyjny podejmuje swoje decyzje na zasadzie większościowej głosów, postulat polski aby zostawić zasadę jednomyślności obowiązująca dotychczas został przez odrzucony przez Brukselę, Paryż i Berlin. Może się okazać, że rurę bałtycką między Rosją a Niemcami sfinansują z kredytów EBI gdzie będą miały udział polskie składki wnoszone do UE.
Traktat przekazuje Brukseli 70 dziedzin stanowiących sedno odpowiedzialności politycznej.
;
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-10-30 14:21
Nie będzie żadnego referendum.Sprawy są za bardzo zaawansowane żeby jakieś tam społeczeństwo popsuło wszystko.Media europejskie,spin doktorzy działają pełną parą i w grudniu traktat będzie podpisany.Ponad nami tworzy się Związek Socjalistycznych Republik Europejskich i nic nam do tego.W tym świetle kto będzie prowadził ministerstwo gospodarki nie ma znaczenia, bo i tak rządzić de facto będzie niemiecka i francuska brukselka.
Ostatnia nadzieja w Brytyjczykach i ich sprzeciwie,bo nasi już łykają wszystko.
Elendir / 2007-10-30 14:30 / Łowca czarownic
Jeśli rządzić ma niemiecka i francuska brukselka, to dlaczego Traktatowego referendum życzyło sobie 76 procent Niemców, (...) i 63 procent Francuzów?
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-10-30 15:35
Bo społeczeństwo i ich potrzeby to jedno a politycy,ich machina biurokratyczno-medialna to drugie.Potrzeby jednych i drugich są rozbieżne.Wielkość tych procentów pokazuje że społeczeństwo o wiele bardziej rozumie demokrację niż politycy nimi rządzący. Ogon rządzi psem.
Elendir / 2007-10-30 18:37 / Łowca czarownic

Ogon rządzi psem.

Społeczeństwo to ogon, czy pies?

Jak na mój gust to brakuje pytania: czy poszedł by Pan na referendum? Jak by Pan głosował?
marek 19.53 / 83.24.14.* / 2007-10-30 19:49
Tak. Przeciw.
Nie widzę żadnej potrzeby pseudo konstytucji europejskiej.
W zupełności wystarczający jest związek ekonomiczny.
Mcgiwer / 79.187.37.* / 2007-10-30 12:55
a jak tam pośle Grasiu Securitates i Stasi wam nie przeszkadzają ? A ta niedorżnięta watacha za ogrodzeniem ?
Elendir / 2007-10-30 12:54 / Łowca czarownic
Spośród wszystkich nominacji ministerialnych najbardziej ciekawi mnie czy Pawlak dostanie ministerstwo gospodarki. Byłby to bardzo duży błąd PO. Dlaczego?

Po pierwsze natychmiastowa reakcja. Ministerstwo gospodarki dla PSL oznaczałoby że PO przehandlowało gospodarkę za poparcie. Ludzie nie po to głosowali na PO, by PO oddało gospodarkę w ręce Ludowców. To będzie sygnałem, że gospodarczo to nie program PO będzie realizowany, lecz PSL, nawet pomimo oficjalnych wypowiedzi. Tego ludzie "nie kupią".

Załóżmy jednak optymistycznie dla PO, że za stanowisko będzie realizowany program PO. Jakie będą tego dalsze konsekwencje?

Załóżmy dalej optymistycznie, że z gospodarką pójdzie dobrze. Wtedy PSL przypisze sobie zasługi w tym zakresie. W następnych wyborach będzie miało silniejszy elektorat właśnie kosztem PO. Ludowcy "pokażą" że to ich człowiek stoi za sukcesem gospodarki.

Załóżmy pesymistycznie, że w gospodarce się pogorszy. Wtedy elektorat będzie "wieszać psy" na rządzących. W szczególności zawiedzeni będą ci, co chcieli poprawy w gospodarce - a to głównie elektorat PO. Elektorat, który nagle się odwróci.

Załóżmy, że Pawlak na stanowisku ministra gospodarki wykaże się swoją niekompetencją, bądź też będzie odchodzić od uzgodnień. Co wtedy? W przypadku innej osoby z PSL teoretycznie istniałaby możliwość wymiany ministra - gdyby ten się zbłaźnił lub złamał postanowienia. A czy Tusk będzie mógł zdymisjonować ze stanowiska Pawlaka? To byłby konflikt który w zasadzie mógłby oznaczać zerwanie koalicji.

W zasadzie w każdym scenariuszu, PSL w ministerstwie gospodarki to duży błąd PO. Pawlak na tym stanowisku to błąd do kwadratu.
marek 19.53 / 83.24.14.* / 2007-10-30 19:41
Zadziwiające, że jak napisałem kilka dni temu " Pawlak jest wygrany, jak się uda zgarnie laury, jak nie - to winne będzie PO". strasznie Pan protestował. A teraz powtarza to samo. Uspakajał Pan, poczekajmy, zobaczymy.

Nie chciał Pan zaakceptować, przyjąć do wiadomości, że Pawlak To cwaniak większy od Tuska i na plewy się nie nabierze
Chyba czuje się teraz strasznie zawiedziony.

I słusznie Pan konkluduje - Pawlak jest nie do ruszenia. Może Tuskowi na głowę na... a ten ...

Czyż nie powtarza się historia Kaczyński - Lepper -Giertych.

Jeszcze nie ma koalicji, jeszcze nie ma nominacji a Pan już bije pianę i dywaguje o możliwości dymisji Pawlaka i zerwaniu koalicji.

Paradne.
marek 19.53 / 83.24.14.* / 2007-10-30 19:44
Mały błąd.
Chyba czuje się Pan teraz strasznie zawiedziony.


A nie Tusk, oczywiście. Ten ciągle w euforii
Elendir / 2007-10-30 20:03 / Łowca czarownic
A może przeczytaj całą moją wypowiedź, a nie tylko jej fragmenty? Jak się odrobinę zastanowisz, to znajdziesz w niej wyjaśnienie.

Zastanawiałem się też czy uprzedzić Twój komentarz, bo byłem go pewny. Treść niezbyt odbiegła od założonej.
marek 19.53 / 83.24.14.* / 2007-10-30 22:19
Przeczytałem.
Ministerstwo gospodarki dla
PSL oznaczałoby że PO przehandlowało gospodarkę za poparcie.
Ludzie nie po to głosowali na PO, by PO oddało gospodarkę w ręce
Ludowców. To będzie sygnałem, że gospodarczo to nie program PO
będzie realizowany, lecz PSL,

zrozumiałem, zgadzam się.
I proszę wierzyć - ucieszyłbym się realizacją choćby części programu. I złożę gratulacje. Z przyjemnością.
Ale jak ze strony polityków słyszę (po zakończonej kampanii): wywrócimy stolik, pogonić PiS, wytępić PiS, wszystko odwrotnie, rozliczymy PiS, stadion gdzie indziej, drogi też, to zaczynam mieć wątpliwości. A odkręcanie spłaszczenia podatków, progów, ulg prorodzinnych, składki emerytalnej zakrawa wręcz na sabotaż.
Rządy fachowców - Niesiołowski vice marszałkiem, Pawlak do gospodarki, polityk z fundacji na min. sprawiedliwości.
I dziwna cisza o następcy Gęsickiej - jednym z najważniejszych ministerstw.
Brak chętnego czy trwa targ z Pawlakiem?
Przypuszczam, że Tusk już nie raz zobaczył, jeszcze zobaczy słynny gest.

To Tusk prosi Pawlaka, by ten w swoich ministerstwach pozwolił wsadzić vicka.
Elendir / 2007-10-31 06:43 / Łowca czarownic
W tamtym tekście chodziło mi o przeczytanie poprzedniej mojej wypowiedzi do której również się odniosłeś.
Rozliczanie, szczególnie kontrowersyjnych działań poprzedniej władzy nie jest niczym niezwykłym. Kiedy indziej to robić? Stadion może powstać gdzie indziej bo tam miał być karzeł. A z tego co pamiętam nie tylko do piłki miał się on nadawać. W innych rzeczach chyba zacząłeś przesadzać z odkręcaniem.
PO na początku daje możliwość kompromisów. PSL to wykorzystuje. Być może w którymś momencie przegnie. Podobnie jak PiS podczas kampanii wyborczej. Tamte zmagania, pomimo początkowej porażki, PO wygrało. Zobaczymy jak z tymi będzie.
emef / 217.97.165.* / 2007-10-30 13:40
Święta prawda, działacze PSL są głodni sukcesu, tzn. stanowisk, intratnych zamówień i uprzywilejowanego dostępu do istotnych informacji gospodarczych. Szef im to wszystko zagwarantuje.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-10-30 14:13
No, ok. Ale jakie widzisz inne wyjście? Czym w ogóle zajmuje się ministerstwo gospodarki?
hulalipopolu / 83.24.219.* / 2007-10-30 14:48
wiemy natomiast czym się będzie zajmowało - obławianiem buraków.

Najnowsze wpisy