Forum Polityka, aktualnościKraj

PO, PSL i SLD apelują do PiS: Powstrzymajcie Kaczyńskiego!

PO, PSL i SLD apelują do PiS: Powstrzymajcie Kaczyńskiego!

skomentuj
Wyświetlaj:
Ryszard W / 188.146.133.* / 2010-09-09 02:13
Kaczyński ma racje a my z dnia n dzień przegrywamy podmiotowość własnego kraju. Doszliśmy do stanu przedrozbiorowego. Szkoda ale państwo Polskie staje sie pojeciem historycznym. Nocna zmiana Anno Domini 2010 ?
doktor oj boli / 89.77.4.* / 2010-09-08 22:41
Niech się nim zajmą psychiatrzy.
To chory człowiek zasługujący na współczucie i pomoc. Po co dziennikarze tyle o nim piszą? Aby robić z niego pośmiewisko?
Trzeba go wysłać na leczenie. Im szybciej tym lepiej. Bez brata i z kotem całkiem mu się w głowie pomiesza.
Litka68 / 78.8.2.* / 2010-09-08 23:00
"Wysyłanie do psychiatry" ludzi, którzy poruszają niewygodne tematy ma już w Polsce długą tradycję. Widać ciągle ją podtrzymują wychowani w duchu towarzysza Stalina.
@ILLO / 94.254.174.* / 2010-09-08 19:55
OTO SKUTKI PO - BOLSZEWICKIEJ PROPAGANDY EUROSAJUZA. Albo to zmienimy albo nas nie będzie. Cały system polityczno-gospodarczy w tzw „wolnej” Polsce po 90-tym r. nazwany dla niepoznaki (czyli tzw. ściemy) „demokracją” (!!!) powstał na bazie komunistycznych służb i widać, że także sądy, prokuratura, a nawet Trybunał Konstytucyjny, to dla nich mały pikuś. W zasadzie cała elita biznesu, władzy i kultury w Polsce to ludzie powiązani z dawnym układem służb specjalnych z rodzinno-towarzyskimi odpryskami wzajemnych powiązań i haków. Ta mafia podporządkowała cały obecny system społeczo-gospodarczo-polityczny. I zrobią absolutnie wszystko aby tak pozostało. Tam gdzie kasa, tam władza. Tak REALNIE wygląda Polska. Samouwłaszczona czerwona szlachta od gnoju (już w kolejnym pokoleniu) i Ty szary polaczku przemielony ich wzajemnymi rozgrywkami, nadający się tylko na niewolniczą siłę roboczą, oddającą swój głos w wyborach – np. do tzw. „sejmu” - dla podtrzymania tej tragicznej groteski pt. „demokracja”. Zmienił się tylko protektor i kierunek wasalstwa. Polska ma przestać istnieć. Takie są historyczne wyroki wschodnich i zachodnich „sąsiadów”. Trzeba dużo złej woli aby tego nie widzieć.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-09-08 21:58
Szanowny Panie @ILLO,
chyba nie lubił Pan historii w szkole i teraz niepotrzebnie się Pan denerwuje.
Po pierwsze myli Pan pojęcia.
Po drugie oburza się Pan na coś, co istnieje od czasów archaicznych, i pewnie będzie istniało do końca istnienia rodzaju ludzkiego, a mianowicie na, mówiąc obrazowo, "drabinę społeczną" .

W przeciągu wielu tysiącleci wrzało w kotle społeczności : wojny, najazdy, zabory , zamachy, przewroty.
Upadały i znikały z mapy świata plemiona, księstwa, imperia, ale istota organizacji społeczeństw zawsze była taka sama : hierarchiczna.
Zarówno władza jak i jej poddani mogli mieć, w różnych formacjach różne przywileje , bądź ograniczenia, ale istota "drabiny" pozostaje wciąż taka sama.

Natomiast słowo demokracja oznacza, w najprostszym ujęciu , władzę ludu, czyli odnosi się do formy sprawowania władzy w kraju a nie do systemu gospodarczego.

Demokrację mieliśmy już w Polsce Ludowej, z tą różnicą , że zwykle podobno był jeden kandydat do wyboru, ale za to cały lud wtedy glosował, no może jakieś 99,9%.
Obecnie , Pan też w tej władzy demokratycznej uczestniczy, głosując w wyborach.
Ale , że większość Pańskich współobywateli była innego zdania i wybrała innego kandydata , to trudno. Na tym polega demokracja, że decyduje większość, a pozostali muszą się podporządkować.

Ma Pan za to demokratyczne prawo zgłosić w najbliższych wyborach swoją kandydaturę. Zapraszamy!

Słowo "demokracja" nie mogło się natomiast odnosić do ustroju gospodarczego, albowiem o jego charakterze decyduje forma własności środków produkcji, o ile dobrze pamiętam, a nie forma sprawowania władzy.

To, że ciemny lud dał sobie wmówić "demokrację", to niech ma do siebie pretensje, niechby się wcześniej przykładał do nauki, bo wtedy była bezpłatna i wystarczyło chcieć , a nie mieć teraz pretensje, że kapitalizm ktoś nazwał demokracją!

Jak się nie wiedziało, że to "nowe" to nie demokracja ale kapitalizm, to trudno.
Ci trochę lepiej obeznani z tematem rozłapali różne dobra dla siebie, a lud ciemny czekał na "demokrację".

A niektórzy to dalej na tą demokrację czekają.

Na szczęście , na naukę nigdy nie jest za późno!

Lecz niestety, na dobre okazje, żeby się załapać ( jakiś bank, cukrownia czy kopalnia), to chyba trzeba poczekać do następnego zakrętu historii.

Z poważaniem
@ILLO / 188.33.47.* / 2010-09-09 00:19
Zakładając Pana dobrą wolę (o co dzisiaj tak trudno !), najpierw drobne sprostowanie: po krótkim, a więc z natury syntetycznym poście trudno oczekiwać usystematyzowanego wykładu. Tego rodzaju wpisy winny się charakteryzować raczej przedstawianiem tez i wniosków oraz zakładają pewien poziom uogólnienia oraz właśnie dobrej woli i inteligencji odbiorcy. W przeciwnym razie mamy do czynienia z jakąś bardziej lub mniej wyraźną propagandą (obecnie zastąpioną, dla złagodzenia złych skojarzeń, słowem: PR) lub zwykłą pyskówką.

1. Istotnie demokracja oznacza (a może oznaczała ?), w najprostszym ujęciu , władzę ludu, czyli odnosi się do formy sprawowania władzy w kraju. Tym samym jednak, właśnie system gospodarczy jest wypadkową tegoż sprawowania władzy, szczególnie w obecnych czasach, gdy wszelkie formy aktywności człowieka (w tym aktywność gospodarczą) – jak w klasycznym marksizmie – łączy się z ideologią, a w tym z polityką (także, a może przede wszystkim, makropolityką – np. fenomen tzw. „unii europejskiej”).

2. Każdy system społeczny jest budowany na jakiejś aksjologii. I aby się nie rozwodzić warto tylko wspomnieć, że np. państwo niemieckie nie budowało swej hierarchicznej „drabiny” społecznej przywilejów i ograniczeń na spuściźnie tego co nazywamy totalitaryzmem hitlerowskim. Mimo, iż tzw. „władza hitlerowska” ukonstytuowała się z zachowaniem wszelkich procedur demokratycznych.

3. Nie będę używał argumentów ad personam i dlatego Pana wiedzę – nie tylko historyczną – zostawię własnej ocenie.

P.S.

Jako dopełnienie mojej wypowidzi dwa linki:
------- http://www.youtube.com/watch?v=YMvUGS4Eyp0&feature=related --------
oraz: ----- http://www.youtube.com/watch?v=Ya9HtG2UGkk&feature=related
koch66 / 83.2.33.* / 2010-09-09 00:03

Natomiast słowo demokracja oznacza, w najprostszym ujęciu , władzę ludu,

Rozbierz rodzaj ludzki zupełnie do naga, a stanie się rzeczywistą demokracją. Lecz jeśli okryjesz się choćby kawałkiem tygrysiej skóry czy krowim ogonem, stać się to może oznaką wyróżnienia i początkiem ustanowienia monarchii.
Mark Twain
myśl zanim napiszesz / 83.4.99.* / 2010-09-08 19:10
MOŻNA GO NIE LUBIĆ ALE TAKIE SĄ FAKTY.

KWAŚNIEWSKI WPROWADZIŁ NAS JAKO PREZYDENT DO NATO I UE.

A CO ZROBIŁ FAKTYCZNIE LECH KACZYŃSKI JAKO PREZYDENT POLSKI CO ZAPAMIĘTAJĄ NASTĘPNE POKOLENIA ?
Ryszard W / 188.146.133.* / 2010-09-09 02:20
myśl zanim napiszesz i zapoznaj się z faktami. Czy pamietsz NATO -bis. i kto próbował zrealizowac ten twor ?
EURO STUDENT / 2010-09-08 19:22
BAZY ZOSTAŁY WYRZUCONE PRZEZ PREMIERA OLSZEWSKIEGO A WAŁĘSA PODPISAŁ TYLKO DOKUMENT
EURO STUDENT / 2010-09-08 19:15
.


Twoje następne pokolenia pewnie będą wiedzieć tylko to że Lech był po Kwaśniewskim =)

Ja wiem, że Kwaśniewski to sprytny koleś ale według mnie nadaje się jedynie jako DOBRY BYŁY PREZYDENT z akcentem na DOBRY - BO JUŻ NIE JEST I NIE BĘDZIE.
EURO STUDENT / 2010-09-08 19:22
tak samo LECH WAŁĘSA
i już nie dla tego że oskarżają go że jest czy nie jest cienkim BOLKIEM bo według mnie jest. Mógł ujawnić szpiegów którzy PSULI POLSKĘ (o co zabiegał tak GŁOŚNO Niesiołowski) ale przegłosowali RZĄD Premiera Olszewskiego i Olszewski niesamowicie dosadnym przemówieniem odszedł z polityki.
Kamera ktora towarzyszyła rozmowie z Wałęsą, Tuskiem, Niesiołowski, Pawlakiem ukazała jak prostackie towarzystwo zasiadało w tych czasach NA CZELE PAŃSTWA POLSKIEGO.

Zalecam przypomnienie sobie spraw odnośnie NOCNEJ ZMIANY.

Nic mnie nie przekona do tych osób, JEST W NICH WIĘCEJ KŁAMSTWA NIŻ PRAWDY
myśl zanim napiszesz / 83.4.99.* / 2010-09-08 19:18
LICZĄ SIĘ TYLKO FAKTY.
myślcie / 83.22.96.* / 2010-09-08 19:47
Twoje FAKTY ( tok myślenia ) wygląda tak :
Nie byłoby Solidarności bez komuny .
Niby prawda i " FAKT ".
Zatem to komuniści przyczynili się do jej powstania . FAKT .
Zatem winniśmy im dozgonną wdzięczność .

Brawo EURO STUDENT ! Młody a myśli .
EURO STUDENT / 2010-09-08 19:27
FAKTY były takie, że na rekach mamy, która stała w przeogromnych kolejkach ( takie teraz towarzyszą w JAPONII jak SONY wypuszcza nowy produkt na rynek) po to by kupić KOŚCI do zupy na kartki żeby było co jeść. DZIŚ JEST PIĘKNIE =) w sklepach jest WSZYSTKO!

Ale czy gdyby nie JEDNOŚĆ POLAKÓW nie było by inaczej?

Wypróżniamy się do własnego GNIAZDA ale to wciąż gniazdo ORŁA EUROPY
EURO STUDENT / 2010-09-08 19:03
.


Dziennikarze widzą same wady w opozycji. Wiadomo zespołem dziennikarzy kieruje kierownik. Kierownik podlega pod dyrektora działu redakcyjnego. Dyrektor redakcji podlega pod prezesa. Prezes działa pod dyktaturę polityka dzięki któremu zyskuje "profity" polityk zyskuje elektorat na tle szerzonych, powielanych, namawiających, sprzecznych z ogólną prawdą informacji które przekazują media poprzez wskazanie odgórne dziennikarzowi artykułu i w obecnej sytuacji DZIENNIKARZU cieszymy się że chociaż nie popełniasz błędów ortograficznych i szata artykułu jest przejrzysta =)

współczujemy braku realizacji "SZERZENIA POMOCNYCH INFORMACJI DLA POLSKI"
Wacuś Młody Panicz / 83.7.189.* / 2010-09-08 18:46
Jarosław Kaczyński nie miał racji mówiąc o PO i ich fanach, że to chamy - bo to są WIELKIE CHAMY, jak to dobrze że jest po transformacji i PANY mocno dzierża stery władzy, bo ta ohydna chołota z wulgarnym językiem bez bata, zdziczała by do ostatniej komórki DNA.
EURO STUDENT / 2010-09-08 18:29
.
Ludzie Szanowni proszę i apeluję.
Pomińmy tematy Krzyża, Jarka, PiS bo to nic nie wnosi jak przykry wizerunek POLSKI. A tak na prawdę to co odróżnia Polaków od innych hałaśliwych BARBARZYŃCÓW. To umiejętność JEDNOCZENIA się.

Niestety w Polsce zaistniała tendencja szarmanckiej polityki w wykonaniu WIELKICH PANÓW PREZESÓW którzy zapomnieli że NARÓD wybrał ich na te stanowiska żeby pilnowali interesu POLSKI. A mianowicie zapewniali STABILIZACJĘ w Kraju i poza jego granicami.
Niestety obecny rząd jedyne co robi to chce umocnić swoją pozycję na KRZESEŁKACH.

Jedyną pracą jaką tutaj ktoś wykonuję to MY POLACY, rząd tylko blokuje nasz rozwój.

Wyższe POdatki to jest nasza zmora. Jeżeli już rzeczywiście nie ma wyjścia bo musimy przygotować EURO 2012 to niech chociaż będą te DROGI, STADIONY i DOBRE WIDOWISKO dla całej EUROPY anie POLSKA skłócona i obrzucająca się nawzajem OSZCZERSTWAMI.

Ludzie DOROŚNIJMY do EUROPY bo nikt nam uczciwie ręki nie poda z takim wizerunkiem.
myślcie / 83.22.96.* / 2010-09-08 20:07
Widzę , że o coś Ci chodzi i to się chwali .
Obalmy jednak kilka mitów .
Drogi powinniśmy budować dla siebie , a nie na EURO .
Pomyśl , ilu tych kibiców będzie ?
Co to będą za ludzie ? Elita europy ?
Najwięcej zarobią agencje towarzyskie .
Autostrady , jak już zbudują będą najdroższe w Europie .
Będziemy jeździć wzdłuż nich po starych drogach .
Euro może być jednak sukcesem . Trzeba tylko postawić
na " przekaz medialny " , telewizyjny .
To obejrzą setki milionów ludzi , i na to warto wydawać pieniądze .
koch66 / 83.2.33.* / 2010-09-08 18:41

DOBRE WIDOWISKO dla całej EUROPY

już od kilku lat nasze elity mają tylko najwybitniejsze przedstawienia w swym repertuarze. Mogli by od czasu do czasu zmienić repertuar, same komedie już się nudzą. Przydał by się od czasu do czasu jakiś horror.
EURO STUDENT / 2010-09-08 18:19
ALE JA I TAK ZAGŁOSUJE NA JARKA BO TO MNIEJSZE ZŁO OD PO !!!
tade / 83.2.33.* / 2010-09-08 18:23

MNIEJSZE ZŁO

zło zawsze jest złem panie student
EURO STUDENT / 2010-09-08 18:35
zgadzam się bo nie spotkałem się w Polsce z DOBRYM rządem. Są tylko słabe, gorsze i najgorsze. (PiS - PO - SLD)
POZDRAWIAM / 83.4.99.* / 2010-09-08 18:15
SKŁÓCI NAS NA WIELE LAT Z NIEMCAMI I ROSJĄ.

ZAPEWNE NAM TO NIE POMOŻE W RELACJACH GOSPODARCZYCH - WYSTARCZY POROZMAWIAĆ ZE ZWYKŁYMI ROSJANAMI NA WAKACJACH - DO NICH RÓWNIEŻ DOCIERAJĄ TE BEZPODSTAWNE OSKARŻENIA I TEORIE S-PIS-KOWE.

NIKT NIE KAŻE POLSCE ZAPRZYJAŹNIAĆ SIĘ Z SĄSIADAMI ALE LOGIKA NAKAZUJE ŻE POLSKA RACJA STANU TO NORMALNE A NIE KŁÓTLIWE RELACJE Z SĄSIADAMI.

ROSJI NIC NIE MOŻEMY KAZAĆ ALE NA PEWNO MOŻEMY ICH NASTAWIĆ BARDZIEJ NEGATYWNIE DO POLSKI.
stasiu63 / 213.92.169.* / 2010-10-05 16:04
Jaruś ma sfilcowany móżdżek i będzie wszystkop robił żeby skłócić naród pół na pół do prowadzić do wojny domowej a On sam wyjedzie w tym czasie jak to zwykle bywa i być na uchodztwie prezydentem.
Ryszard W / 188.146.133.* / 2010-09-09 02:32
Czytajac twój post przypominam sobie dawno czytane listy Katarzyny II do Fryderyka II . Stabilizowac Polske w anarchii i letargu. Teraz to czyni PO i SLD.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-09-08 22:19
Popieram," Pozdrawiam".
I Pan "tade" ma całkowitą rację.
A Pan "dularów?' jakby się interesował polskim eksportem, to by wiedział, jak wiele polskich firm eksportujących do Rosji upadło, przez nieodpowiedzialną politykę i Wałęsy , i innych naszych wodzów.
To były złote interesy począwszy od kosmetyków , firanek, mebli, artykułów spożywczych, motoryzacji, czyli w branżach łatwych do rozkręcenia przez parę osób czy rodzinę.
Teraz to już na rynek Rosyjski nie wejdziemy, bo są tam przedsiębiorcy z innych krajów, którzy w tym czasie zarobili tam ogromną kasę a my nie mamy teraz żadnej siły przebicia.
Jeśli eksport wesprze nasz rząd, to nielicznym firmom jeszcze się może uda.
Ale to będzie tak, jakby żółw chciał dogonić zająca.
Pozdrawiam
tade / 83.2.33.* / 2010-09-09 00:34

To były złote interesy począwszy od kosmetyków , firanek, mebli, artykułów spożywczych,

przede wszystkim dla rolnictwa brali wszystko nie patrzyli na nic byle dawać i stąd to anegdota.
Za co nagrodę Nobla dostał Reymont, a za co Wałęsa?
- Reymont dostał Nobla za "Chłopów", a Wałęsa za to, że z chłopów zrobił dziadów.
tade / 83.2.33.* / 2010-09-08 18:22

SKŁÓCI NAS NA WIELE LAT Z NIEMCAMI I ROSJĄ.

Wałęsa na jak zaczął od ruskich domagać się zapłaty za polskie towary w dolarach to do dziś odbija to się nam czkawką. A na rosyjski rynek weszły firmy od tych co nas do tego namawiali.
dularów? / 195.168.109.* / 2010-09-08 18:25
przerażająca informacja. Bolek czegoś domagał się od ruskich? Niesamowite?
tade / 83.2.33.* / 2010-09-08 18:44

Bolek czegoś domagał się od ruskich

początek lat 90 tych jeszcze funkcjonowała wymiana barterowa i rozliczenie w ???? nie słyszałeś o tym ????
EURO STUDENT / 2010-09-08 18:21
ale co Rosję czy Niemcy obchodzi Polska? oni mają ważniejsze problemy a mianowicie WŁASNY INTERES o który MY POLACY nie umiemy dbać !!! SWOJEGO NIE ZNACIE CUDZE BRONICIE
tade / 83.2.33.* / 2010-09-08 18:26

ale co Rosję czy Niemcy obchodzi Polska?

na razie tak ale jak pobudują autostrady to już do niczego nie będziemy im potrzebni
ojro / 91.193.208.* / 2010-09-08 18:40
Niemcy już dawno autostrady mają pobudowane, więc już teraz nie jesteśmy im potrzebni. Poza tym źle wróżyłbym niemieckim drogom, gdyby Polacy budowali im je tak jak u nas.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-09-08 22:35
Będziemy budować autostrady w Polsce kupując niemiecki cement z cementowni, które znajdują się w Polsce, a zostały kupione przez firmy niemieckie.
I to będzie bardzo drogi cement.
Więc jesteśmy im potrzebni.
tade / 83.2.33.* / 2010-09-08 18:46

Niemcy już dawno autostrady mają pobudowane,

w Polsce w Polsce jak pobudujemy za ich pieniądze
EURO STUDENT / 2010-09-08 19:12
.Polska nie jest DOBRYN WIZERUNKIEM UNII EUROPEJSKIEJ ... z takim podejściem do sprawy. Wizja UE to jedność. Dzieli nas różnorodność języka ale każdy już zna język angielski, niemiecki czy francuski. Mamy piękne DZIEWCZYNY =)

Ale musimy mieć piękne drogi, miasta, urozmaicony transport, wykształconych Ludzi i odwagę powiedzieć ŻE JESTEŚMY POLAKAMI !!!
MN4 / 78.8.35.* / 2010-09-08 18:07
Ale jazda.
Do admina: nie usuwajcie obraźliwych wpisów (i tak nie nadążycie). Lepiej je kopiować, a za 20 lat będziemy się z tego śmiać.
chryzantema / 195.168.109.* / 2010-09-08 18:22
za dwadzieścia lat? za dwadzieścia lat przyjdą tacy lekko podpici, wykopią truchło i na jego miejsce usadowią następne. Na to można liczyć w tej perspektywie czasowej. Co prawda śmiechu przy tym nie ma, a wyłącznie pobekiwania ze względu na niestrawność kopaczy. Mieszają różne trunki i stąd kłopoty żołądkowe.
Siemianowice / 89.72.76.* / 2010-09-08 18:07
Zamknąć wariata w psychiatryku!!!!. Dlaczego przeciętny Kowalski za takie słowa jakie wypowiada kaczor byłby sądzony, a kartofel dalej działa jakby nigdy nic? Chyba, że cała klasa polityczna to kanalie, a wiadomo, że k...a k....e łba nie urwie!!!
/ 89.77.127.* / 2010-09-08 18:31
Czy ty czasem nie miałeś dziadka w Wehrmachtcie ? volksdojczu !
sert 09 / 89.79.238.* / 2010-09-08 18:04
Koalicja nieudolna, aferalna, fałszywa, bezwzględna stosująca bolszewickie metody.
POZDRAWIAM / 83.4.99.* / 2010-09-08 17:46
NIC GO NIE POWSTRZYMA - TAKI MODEL.
zwyciężymy / 89.77.127.* / 2010-09-08 18:07
Lecha POwstrzymaliście POd Katyniem ale Jarosława nie POwstrzymacie lebiegi, jesteście na to za krótcy.
koch66 / 83.2.33.* / 2010-09-08 18:32

Lecha POwstrzymaliście

takiś pewny tego a może przedobrzył i nie wyszedł scenariusz.
Niedaleko jeden polityk wmówił że go chcieli otruć ślady ma do dziś ale wybory wygrał.
piętnastoletnie BMW / 195.168.109.* / 2010-09-08 17:56
o tak, jest jak Porsche Cayenne. Bierze dziadostwo z samego startu. Wzbudza podziw i nienawiść jednocześnie,
koch66 / 83.2.33.* / 2010-09-08 18:07

NIC GO NIE POWSTRZYMA

sam się rozwali o mur jaki buduje wokół siebie a wtedy Tusk zacznie szaleć i będziemy dwóch furiatów mieli z głowy
zwyciężymy / 89.77.127.* / 2010-09-08 17:33
Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! Jarosław ! niech żyje i niech nas prowadzi ku lepszej pomyślności naszych Polskich dzieci.
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy