Forum Polityka, aktualnościKraj

PO rozważa wcześniejsze wybory

PO rozważa wcześniejsze wybory

Money.pl / 2008-05-28 10:49
Komentarze do wiadomości: PO rozważa wcześniejsze wybory.
Wyświetlaj:
DA-old / 217.172.247.* / 2008-05-28 22:45
KOMPROMITACJA!!! PO nie ma pomysłu jak rządzić!!!!!!!!!
Gratuluję wyborcom POstkomuchów dobrego samopoczucuia!!!!

Euro na 100% nie odbędzie się w Polsce i Ukrainie!! A kto nie wierzuy niech sie jeszcze łudzi.

W legislacji - WAKACJE.

Autostrady - koncepcje zmiany na dreogi ekspresowe -ZGROZA!!!

Gospodarka swoim bezwładem powoli zwalnia. Co będzie za dwa lata????

Jedyne nad czym skupia suię teraz uwaga i energia POstkomuchów to sprywatyzowanie szpitali. W białych rękawiczkach. Nie od dziś wiadomo, że ludowcy mają większośc Samorządów... A koalicja trwa...
Dla mnie kuriozum to przekształcenia szpitala publicznego w spółkę prawa handlowego. I nie nazywa sie tego prywatyzacją....
O składzie zarządu decydować będą samorządy, w których koalicja ma zdecydowaną większość. Czy poamiętacie prywatyzacje z czasów Balcerowicza? Wystarczyło pod płaszczykiem "zdławienia hiperinflacji" postawić pod sścianą przedsiębiorstwa z dużymi kredytami. Czy miały sznsę na uniknięcie zapłacenia kosmicznych odestek. CZzęść tak, ale większość popadła w tarapaty (\szczególnie duże firmy z dużym lewarem finansowym). Jaki był efekt? Kupiono je później za BEZCEN!!!!

A teraz będziemy obserwować powtórke z rozrywki. To Starosta lub Burmistrz będzie miał wpływ na zarząd, czyli formalnie na to jak funkcjonować będzie dany szpital. Czy wiecie Państwo jaką odpowiedzialnośc ponosi udziałowiec w przypadku upadłości firmy posiadającej osobowośc prawną? ŻADNEJ!!!!! Teoretycznie tylko może być pociągmnięty do odpowuiedzialnoiści. Jednak w praktyce, przy naszym celowo wypaczonym prawie (aby kręcenie lodów było bezkarne) nie spotkałem sie z orzeczeniami skazującymi!!! Czym więc ryzykuje Burmistrz lub Starosta podstawiając na kluczowe stanowiska marionetki, które dopraowadzają do bankructwa firmy???? NICZYM. Zresztą jak już się cokolwiek udowodni to komornik ściągnie wierzytelności z konta...Starostwa. Kto zapłaci? MY!!!!


Lodziarnia otrzymała właśnie pozwolenie na budowę od POstkomuchów....
sianek / 83.29.194.* / 2008-05-29 09:13
A co to znaczy "POstkomuchów" ? A może "rydzykomuchów"
a kaczorek ma motorek / 79.184.57.* / 2008-05-29 21:43
No i znów to samo jak sie pisze kto to jest PO to Ci dopiszą że jesteś od Rydzyka albo od Kaczyńskich.
Chcecie bronić PO ?brońcie sobie !!. daliście się oszukać a wszyscy będą teraz cierpieć ,za wyjątkiem grupy trzymającej władze
Podajcie przykłady co oni dotychczas dobrego zrobili ? mi się żyje o jakieś 25% gorzej[ mniej za wynagrodzenie mogę kupić ], z czego mam się cieszyć ?
A jaki są plany PO ? wydaje się że PO próbuje sobie przygruchać Marcinkiewicza .Jestem przekonany że politycy z PO wiedzą że żaden przyszły kandydat na Prezydenta Polski nie wygra wyborów jak będzie się wywodził z PO, potrzebują człowieka którego zaakceptuje społeczeństwo a zarazem będzie to polityk który nie darzy PIS-u z Kaczyńskimi sympatią . Marcinkiewicz jest wręcz idealnym na to kandydatem .Myślę że politycy z PO już układają się z przyszłym kandydatem i na pewno będą sponsorować kampanie wyborczą . Pytanie jest czy Marcinkiewicz da się kupić ? Jeśli tak się stanie to wszystkie szkodliwe ustawy dla Polski nie spotkają się z wetem.
sceptyk / 2008-05-29 10:18 / Tysiącznik na forum
POstkomuch, to KOMUCH który automatycznie został przeniesiony do PO, po likwidacji partii komunistycznej (PZPR) i udaje liberała.
Oczywiście jest liberałem tylko w sferze obyczajowej, bo w gospodarce jest klinicznym komuchem (no, może keynesistą jak który bardziej POstEMpowy w typie Balcerowicza).
hen / 194.213.1.* / 2008-05-28 12:14
"21.09.2005 07:15
Debata przedwyborcza – Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe
Waldemar Pawlak, Grzegorz Schetyna
G.S.: Żeby obrazowo, trzeba by mówić o konkretach. Wprowadzenie, obniżenie VAT na benzynę z 22% na 15% to jest obniżenie ceny za litr benzyny o 30 groszy. To jest skala takich obniżek i o tym mówimy"

G.S to rzecz jasna Grzegorz Schetyna, cenę benzyny o 30 groszy można obniżyć bez zmiany vatu ,włąśnie przez obniżenie akcyzy,a do tego wystarcza rozporządzenie ministerstwa finansów,wystarczy tylko chcieć

przypomnę że premier belka we wrześniu 2005 obniżył akcyzę o 25 groszy na litrze,gdy ceny benzyny na stacjach zbliżyły się do 4,5 zł,i potem pisowcy tę obniżoną akcyzę utrzymali przez cały rok 2006,teraz ceny na stacjach dawno przekroczyły 4,5 zł,jak analitycy głoszą na wakacje ceny mają dojść do 5 zetów,więc może by tak rząd liberałów akcyzę w końcu obniżył
sceptyk / 2008-05-28 21:49 / Tysiącznik na forum
O jakim "rządzie liberałów" piszesz?
POwszczyki to co najwyżej ŁŻE_LIBERAŁY.
A w rzeczywistości to nic innego jak kosmopolityczni syndykaliści. I tyle.
Prędzej wprowadzą akcyzę na powietrze, którym oddychamy niż obniżą akcyzę na paliwo.
keyser soze / 83.19.118.* / 2008-05-28 12:01
żeby się nie zdziwili ... Oni wszyscy jak jeden mąż nadają się do recyklingu
sceptyk / 2008-05-28 11:02 / Tysiącznik na forum
No jasne, panie Schetyna!
Tylko że jeżeli samorządy są skuteczniejsze, to dlaczego rząd (centralny) daje tym samorządom ochłapy z podatków wypracowanych w regionach?
Pański rząd zajmuje się głównie łupieniem obywateli, i dodatkowo przerzucaniem na nich coraz to nowych obciążeń (szkoły, służba zdrowia, drogi itd. itp.)
liberalny2 / 83.7.6.* / 2008-05-28 10:49
a wtedy samorządy nie będą borykały się z brakiem pieniędzy dla nauczycieli czy lekarzy (szkoły i szpitale należą do samorządów)

Najnowsze wpisy