Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Po sesji 22 lutego >>>>>>

Po sesji 22 lutego >>>>>>

Morfeusz / 2007-02-22 22:24
Do wygaśnięcia serii kontraktów marcowych zostało już tylko ok.20 dni, już wcześniej przeczucie mówiło mi że w okolicach terminu wygasania kontraktów znajdziemy się na szczytach hossy. tylko znowu będzie to jak przy wygasaniu serii grudniowej hossa manipulowana. Ciekawe jest to że w przypadku seri grudniowej wspinaczka na szczyty a wówczas był to poziom ok 3400 nastąpił ok.19 dni przed wygaśnięciem serii, cóż za zbieg okoliczności !!! wówczas ruch był na WIG 20 o ok.300 pktów w górę. Korelując tamtą sytuację obecnie powinniśmy zawendrować w okolice 3690 pktów.
No cóż należy również korelować ruch tuż po wygaśnięciu serii a więc ok.300 pktów w dół.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2007-02-23 00:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
2007-02-22 22:45:56 | *.*.*.* | gabrik [ Uznany Gracz Giełdowy ] | komentowany artykuł
Re: Rynek akcji otrząsnął się z marazmu [0]
jestem zmachany więc krótko-generalnie to zapinajcie pasy i szykujcie maski tlenowe za
jakiś czas podam kiedy zakładać spadochrony
Pozdrawiam tych na których mówi się potocznie szfagry lub bardziejnaukowo arbitrażyści
:-)

______________________________________________

to nie arbitrażyści - to nie jest nasz, miejscowy ruch....
do akcji ruszyły fundusze hedgingowe, które wykorzystując taniejącego jena (w tej walucie biorą kredyt) kupują aktywa wyceniane w innych walutach;
wykupują m.in surowce i siła rzeczy społki "surowcowe"

my, w Polsce, maluczcy i ci tzw. arbitrażysci mozemy się tylko temu przyglądac i ewentualnie się podłączyć
samuraj jack / 2007-02-23 00:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Gabrik - jednak waluty...:)
gabrik / 2007-02-23 11:00 / portfel / Wierny Forumowicz
samuraj nie napisałem że to polskie szfagry :-))))
Morfeusz / 2007-02-22 22:31 / Tysiącznik na forum
Zapomniałem dopisać, że celem nadrzędnym obecnej zwyżki jest wytworzenie maksymalnie korzystnej sytuacji rynkowej do rolowania pozycji na kontraktach czyli baza rzędu 80-100 pkt i tym podobne klimaty.
Morfeusz / 2007-02-22 22:42 / Tysiącznik na forum
Tylko po co grubasy rolują te pozycje w nieskończoność i kiedy przestaną w końcu?????
samuraj jack / 2007-02-23 00:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Morfi - zasadniczo LOP już nie zostanie zmniejszony - rynek kontraktów terminowych dojrzał
jest on oczywiście związany z wig20, ale działa jako autonomiczny instrument;
co więcej jest to najbardziej płynny instrument - z chęcią wykorzystywany przez arbitraż.... międzynarodowy;
ten nasz, miejscowy również w tym miesza, ale generalnie ton nadaje międzynarodowy;
F na wig20 powiązane sa z walutami - bardzo często z minuty na minutę chodzą identycznie;

F na wig20 będą rolowane podobnie jak np. kontrakty na miedź
gabrik / 2007-02-22 22:36 / portfel / Wierny Forumowicz
no cóż jest w tym dużo prawdy a najbardziej martwi mnie że dość łatwo jest manipulować naszą giełdą ale jak mówi jedna z zasad trzeba byc jak partyzant..........
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy