Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

po sesji 26 stycznia i koniec tygodnia......

po sesji 26 stycznia i koniec tygodnia......

gabrik / 2007-01-26 19:39
??? ewidentnie trwa wprowadzanie chaosu to tak na gorąco niestety w ciągu kilku ostatnich sesji biuro BPH bardzo nadszarpnęło swoją reputację nie wspomnę już o wcześniejszych wpadkach (niestety myślę że ktoś chce mnie zniechęcić do ich usług-czytaj włosi i już prawie im się udało.
Wyświetlaj:
gabrik / 2007-01-26 20:27 / portfel / Wierny Forumowicz
i niestety klapa chciałem zbadać LOP i volumen na przestrzeni ostatniego roku i niestety nie mam programu bo ten który udostępnia mi BM nie ma opcji na wszystkie serie kontraktów ,pokazuje tylko ostatnią :-((((((
strokuś / 2007-01-26 21:32 / Uznany Bywalec forum i giełdy
bossa.pl/notowania/wykresy - FW20WS
gabrik / 2007-01-27 12:48 / portfel / Wierny Forumowicz
strokuś stanę się nudny ale wielkie dzięki nie wpadłem że pod tym skrótem kryje się "ciągłosć" kiedyś ściągałem dane z Parkietu do programu (miałem próbkę 30 dniową)ale tam była inna nazwa na wszystkie serie
gabrik / 2007-01-27 14:46 / portfel / Wierny Forumowicz
podzielę się swoim "dochodzeniem"- przyrost LOP można przyjąć że nastąpił od końca sierpnia 2006 roku czyli niedługo przed końcem wrześniowej serii kontraktów a zdecydowany wzrost na rekordowe poziomy z początkiem pażdziernika.
Wcześniej w roku 2004 LOP dochodził nie więcej jak do 28 000(to wynik z końcówki roku)
W roku 2005 do czerwca utrzymywał się poziom 30 000 ale od sierpnia wzrósł do 35 000 a w grudniu do 45 000(i tu uwaga przy malejących obrotach) i do sierpnia 2006 LOP kręcił się między 30-40 tys.

Obroty na kontraktach ewidentny szczyt mamy w dniach 22-26 maja 2006 i 13 czerwca(dzień osiągnięcia dołka majowej korekty według wykresu świecowego bo po cenach zamknięcia jest to 14 czerwiec) i są to wartości w okolicach 50 000 takie wartości zostały jeszcze osiągnięte w pażdzierniku 2005(pamiętam że to okres w którym sporo było głosów za głębszą korektą)
Obecnie od 5 stycznia nastąpił wzrost obrotów na kontraktach i średnia wychodzi około30 000, podczas gdy w okresie 16 czerwiec 2006 a 4 styczeń 2007 jest to 20 000.
Główne co widać natychmiast to przy znacznym wzroście LOP średnie obroty (nie licząc stycznia 2007) spadły.

Teraz jakie wnioski? no właśnie liczę na dyskusję ale.......według mnie wskazuje to że "ktoś" z bardzo dużym kapitałem stosuje nową strategię ale jaką?najprościej wziął dużo kontraktów i nimi nie obraca a więc trzyma otwarte pozycje i teraz warianty:
1 oczywiście arbitraż (tylko dlaczego jak jest okazja nie zamykają pozycji i nie inkasują zysku?) bo to nie czysty arbitraż ale także sposób do sterowania rynkiem koszami (ale kolejne -wcześniej nie znali tego sposobu?)

2 zabezpieczanie pozycji ale tu wiadomo że musiałoby chodzić o obawę przed spadkiem wartości akcji ale raczej w krótkim terminie LOP jak wcześniej napisałem wzrósł raptownie 5 miesięcy temu.

P.S narazie tyle bo tasiemiec wyjdzie
Morfeusz / 2007-01-28 20:48 / Tysiącznik na forum
WSI weszło ze swoim kapitałem na giełdę i nikt ich nie rozszyfruje. Idę trochę podwórko odśnieżę i zacznę odrabiać lekcję w zakresie LOP-u.
Duży kapitał siedzi moim zdaniem po obu stronach barykady, bo trudno sobie wyobrazić żeby np 70.000 S miał arbitraż a 70.000 L jacyś frajerzy. Więc tajemnica tkwi być może w rosszyfrowaniu jak można grać skutecznie na obie strony jednocześnie.?
gio / 2007-01-28 20:55 / portfel / Tysiącznik na forum
możesz to robić - dosyć znana sprawa - ale musisz założyć duże ruchy w jedną lub drugą stronę - przy dobrze założonych stopach zarabiasz - ale nigdy bym tego nie zrobił w takiej sytuacji rynkowej - może wiedzą więcej niż my. pozdrawiam
Morfeusz / 2007-01-28 22:13 / Tysiącznik na forum
A może nie trzeba szukać jakiś skomplikowanych teori ale spróbować to wytłumaczyć w jak najprostszych kategoriach. A więc spróbuję trochę pofantazjować :
Kapitał o którym mówi Gabrik po stronie S otworzył pozycje arbitrażowe zapewniając sobie pewny zysk, który z serii na serię powiększają poprzez rolowanie przy maksymalnie rozciągniętej bazie (więc nie widzę tutaj potrzeby wyrzucania wszystkich pozycji arbitrażowych odrazu przy pierwszej sposobności skoro pozycje te z serii na serię mogą zwiększać swoją dochodowość czyli ostatnio rolowali przy bazie rzędu 70 a w marcu może to być np.100). Przy czym te pozycje arbitrażowe wydaje mi się są jakąś formą zabezpieczenia pozycji L na których prawdopodobnie siedzi ten sam kapitał. A skoro siedzą również na L to znaczy, że wzrosty z serii na serię są wielce prawdopodobne, rzekłbym nawet pewne. Oczywiście tragedią będzie jeśli zaczną wyrzucać tę masę L pogłębiając efekt zamykaniem pozycji arbitrażowych ale taki wariant moim zdaniem nie wchodzi w grę w krótkim terminie, raczej będzie to efekt zmniejszania pozycji przy rolowaniu i wtedy będzie można rozpoznać odwrót tego kapitału.
gio / 2007-01-28 23:31 / portfel / Tysiącznik na forum
spróbuj "oszacować" ile muszą mieć na to gotówki - bo ja nie jestem w stanie! pozdrawiam
futurek_LOGO / 2007-01-28 23:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tu moze jest wytlumaczenie http://www.expander.pl/expander/index.jsp?place=Lead2&news_cat_id=22&news_id=11886&layout=2&page=text
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy