Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Po sesji 8 stycznia >>>

Po sesji 8 stycznia >>>

Morfeusz / 2007-01-08 20:46
Na mapie satelitarnej USA widać coraz więcej śniegu może wrzeszcie zawita tam zima
i jednocześnie zwiększy to zapotrzebowanie na ropę. Po za tym w 3 stanach mamy pożądne ogniska grypy, ciekawe kiedy do nas przyleci ?.
A na naszej sesji widać działania grubasów zmierzające do zatrzymania spadków,
po stronie S nie widać dzisiaj było znaczących zapór a po stronie L stawiane były zapory
w drugiej części sesji na poziomie 3196 pkt. Przeszkadza tylko arbitraż, ale dzisiaj i tak całkiem przyzwoicie się zachował przy zdecydowanie niższej bazie.Po stronie obrotów punkty na fixingu dla byków, dobrze to rokuje na jutrzejszą sesję. Ostatnio zauważyłem dużą korelację między indeksem SET a nastrojami w naszym regionie a nawet zdażało się że układ sesji był identyczny jak u nas.
Wyświetlaj:
strokuś / 2007-01-09 00:08 / Uznany Bywalec forum i giełdy
dzisiejsza sesja spełniła moje oczekiwania co do spadków w obszar 3140-3190
na chwilę obecną krótkoterminowy potencjał spadkowy został chyba wyczerpany i oczekiwałbym korekcyjnego ruchu w górę - takie hopsiuprazplusrazminus przez najbliższe kilka sesji - raczej nie wyżej niż 3250-3260
na wykresie tygodniowym powinno to dać w efekcie skuteczną obronę 3190
po "niespodziewanych" spadkach :-) zrobiło się trochę zamieszania, część inwestorów jest trochę w szoku i chyba nie da się z niego wyjść ot tak - w przyszłym tygodniu powinny się moim zdaniem pojawić się jeszcze 1-3 sesje spadkowe które wyznaczą kolejną falkę w dół (oraz nowe minimum, przypuszczalnie niewiele odbiegające od dzisiejszego) i to powinno wystarczająco oczyścić atmosferę, żeby W20 mógł ruszyć na podbój nowych nieodkrytych jeszcze wartości (nieświadomy jednak zbliżającej się większej katastrofy), generując na wykresie tygodniowym skuteczne odbicie od 3190
eur/pln również jakoś zgodnie z oczekiwaniami po wbiciu nie kontynuuje ruchu w górę, lecz się cofa
w okolicach 3.95 czyha silny opór w postaci linii trendu spadkowego w 2004 - zanim euro się za niego nabierze musi jeszcze nabrać krzepy ćwicząc obronę wsparć w rejonie 3.84-3.85 (i dając okazję do zwiększenia zaanagażowania w euroobligacje)
w nieco mniej optymistycznym wariancie możliwe byłoby zejście nawet na 3.83 w rejon linii odwiecznego wsparcia (linia dołków z 2001 i 2006)
przede wszystkim jednak nieocenione jest wsparcie od naszego rządu i koalicji dobro-a-ziobro z gumo-filco-karate - z pewnością nie raz jeszcze wspomoże unijną walutę

pozdrawiam i niech euro (i dolary) będą z Wami
Morfeusz / 2007-01-08 22:08 / Tysiącznik na forum
Układ kart na jutrzejsze otwarcie pomyślny dla byków m.in :
- zdecydowane odbicie w Brazyli po ostatnim spadku - 4 % (tam podobno siedzi sporo funduszy zachodnich) nie wspomnę też że Argentyna wyszła z minusów na otwarciu na zdecydowane plusy.
- Azja powinna jutro z rana wreszcie się zazielenić, dzisiaj dał przykład Szanghaj i SET
- Węgry po pozytywnej rekomendacji dla akcji dzisiaj i biorąc pod uwagę ostatnie spadki, zdecydowanie powinna się jutro zielenić.
kolanko / 2007-01-08 22:19
moze drobni ciulacze za oceanem beda zmuszeni wydawac wiecej na ogrzewanie i leki, wiec kupia mniej akcji; zamiast +0.1 bedzie -0.2, a u nas -2.0?
gabrik / 2007-01-08 22:12 / portfel / Wierny Forumowicz
póki co potwierdza się AT oraz teza nieocenionego naszego profesora :-)
gabrik / 2007-01-08 21:53 / portfel / Wierny Forumowicz
z tymi zaporami to trzeba jak w piątek rozmawialiśmy ostrożnie :-) jutro luka hossy tak w okolice 20
janusz / 2007-01-09 00:41 / Bywalec forum
Dziś zamykałem s-y ( narazie 2) , choć do końca nie jestem przekonany czy luka o której piszesz będzie do góry.
--- spadek otwartych pozycji
--- topniejąca różnica punktowa
--- mimo wszystko surowce jadą z górki
--- niewiem duża nerwówka , powyzej Strokuś ładnie to opisał , choć na poważne odbicie nie liczyłbym.
pozdrawiam
Morfeusz / 2007-01-08 22:01 / Tysiącznik na forum
Tak masz rację już raz się dałem nabrać na manewr z zaporami.
Wielkośc luki wyjąłeś mi z moich myśli ale skoro dwóch tak samo myśli (czyli cały tłum)
to pewnie będzie inaczej.
futurek_LOGO / 2007-01-08 22:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak pisal kiedys do mnie samuraj te zapory to moze tak wygladaja ale to zaproszenia dla Arbirtazu do flirtowania :-) kiedys tez dawalem sie na to nabrac natomiast jestem ciekaw waszych oczekiwan na nastepne sesje do konca tyg
Morfeusz / 2007-01-08 22:48 / Tysiącznik na forum
W USA zaczyna się sezon wyników od jutra. Na pierwszy ogień idzie Alcoa największy producent aluminium, biorąc pod uwagę że chyba najwięcej aluminium konsumuje budownictwo to chyba wyniki nie będą budujące. Ale może kolejne firmy zaprezentują się pozytywnie. Uważam, że przy sprzyjających warunkach otoczenia będziemy powoli wspinać się do góry.
futurek_LOGO / 2007-01-08 23:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie sadze zeby wyniki za 4Q byly lepsze od tych za 3Q wzrost USD w ostatnich dniach wydaje mi sie mocno podejrzany zwiazany z spekulacjami na temat najblizszych dzialan FED tzn tego ze obnizki stop nie bedzie jutro odbicie pewne ale po to by wykonac dystrybucje jezeli surowce (glownie miedz) nadal beda dolowac przy stabilnym USD to raczej spadamy dalej do 3100 na poczatek
Morfeusz / 2007-01-08 23:44 / Tysiącznik na forum
Może być i taki scenariusz. Ale dzisiaj wiceszef FED-u rozbudził nadzieje na luzowanie polityki monetarnej więc do następnych danych makro, istotnych z punktu widzenia inflacji , USA powinny żyć tą nadzieją.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy