Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PO: Socjalistyczna reprywatyzacja wg PiS

PO: Socjalistyczna reprywatyzacja wg PiS

Money.pl / 2006-09-07 20:44
Komentarze do wiadomości: PO: Socjalistyczna reprywatyzacja wg PiS.
Wyświetlaj:
Korporacja Feniks / 83.14.205.* / 2008-11-02 11:55
KORPORACJA-PRAWNO-FINANSOWA
oferuje kompleksowe usługi w zakresie

Roszczenia reprywatyzacyjne

Kompleksowa obsługa wszelkich roszczeń powstałych w wyniku wywłaszczeń, zagarnięcia nieruchomości oraz przesiedleń.

Niejednokrotnie, czy to z przyczyn historycznych, czy też samowoli urzędniczej, właściciele tracili dzierżone od pokoleń nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa, jednostek administracji terenowej lub prywatnych przedsiębiorstw. Dysproporcja znajomości zawiłych przepisów prawa, jak i fizycznych możliwości działania, pomiędzy poszkodowanym a urzędem państwowym lub monopolistycznym przedsiębiorstwem pozostaje ogromna, czego konsekwencją jest zazwyczaj pozorny brak możliwości obrony swej własności. Kluczowym jednak terminem pozostaje słowo „pozorny”. Od dziś mogą Państwo bowiem liczyć na wszechstronną, fachową pomoc doświadczonych prawników wyspecjalizowanych w odzyskiwaniu nieruchomości oraz wysokich odszkodowań z tytułu:

1. Wszelkich wywłaszczeń, przesiedleń
2. Utraconego mienia zabużańskiego
3. Nieruchomości zagarniętych w wyniku Akcji „Wisła”
4. Skonfiskowanych w drodze reformy rolnej folwarków, dworów, parków
5. Zasiedlonych lokatorami kamienic
6. Gruntów przejętych na rzecz użyteczności publicznej – np. pod budowy dróg lub instalacji elektryfikacyjnej
7. Mienia zagarniętego bez słusznego odszkodowania w innych okolicznościach

Potrafimy skutecznie odzyskać majątki Państwa przodków lub, jeśli z przyczyn obiektywnych nie jest to możliwe, zapewnić słuszne odszkodowanie. Zazwyczaj pełnej dzisiejszej wartości utraconych gruntów lub budynków. Upływ nawet kilkudziesięciu lat nie stanowi przy tym żadnej przeszkody. Pozwól profesjonalistom wywalczyć swoją utraconą własność!

ponad to oferujemy
ODSZKODOWANIA
WINDYKACJE
FAKTORING
LEASING

zapraszamy do zapoznania się ze strona internetowa
http://www.korporacja-feniks.pl
infolinia 0801 011 459
S.R. / 62.179.60.* / 2006-09-16 09:45
Skoro tyle dziedzin w gospodarce jest dofinansowywane z budżetu np 95% wydatków na ubezpieczenia rolników , dopłaty do paliw rolniczych , dopłaty do kredytów rolniczych , dopłaty do górnictwa ( po ich wrzaskach w Warszawie ) , dopłaty do stoczni i.t.d. , a wszystko na zasadzie zwykłych nacisków , zamiast racjonalnej gospodarki , to lepiej byłoby zamiast tego wyszarpwania kasy , przeznaczyć te środki na zrekompensowanie ludziom kradzieży dokonanej przez państwo . Ponieważ chodzi tu o własność prywatną , to środki te byłyby wykorzystane racjonalniej .
bartolomeus / 193.138.110.* / 2008-10-13 10:29
Absurdalne są debaty czy zwrócić ludziom co zostało im odebrane, a już tym bardziej problem Kaczyńskiego czy właśność należała do ludzi zamożnych czy nie?
Panie prezydencie czy gdy Policja odnajdzie skradzioną rzecz też powinna się zastanawiać czy właściciel jest zamożny czy nie? Czy warto mu zwrócić czy też nie?
To jakiś absurd. Punkt widzenia zawsze będzie zależeć od punktu siedzenia i dobrze o tym wie Kaczyński. Wiadomo, że ludzie, do których nie należała zagrabiona własność nie mają żadnego interesu by z pieniądze z ich podatków poszły na zwroty zagrabionych majątków. Wolą wydać te pieniądze na cokolwiek innego, ale muszą wiedzieć że pieniądze z zagrabionych majątków już stały się po części ich (państwowe). Nie jestem bogaty, moja rodzina również nie jest. A trauma związana z wyrzuceniem moich dziatków i ich dzieci czyli moich rodziców towarzyszy im do dnia dzisiejszego. Przeciętny obywatel nie ma najmniejszego pojęcia z czym wiązała się nacjonalizacja. To nie tylko odebranie majątków to również wielkie ludzki tragedie. A partie się zastanawiają czy mają być w imię ludy sprawiedliwe czy też nie? Żałosne.
dawneelity / 2007-08-29 23:33
Ja nie chcę żadnych dotacji z budżetu, domagam się tylko zwrotu nierozparcelowanej części majątku mojego dziadka, na który to mają chrapkę za grosze kupić od Agencji Nieruchomości Rolnej (tymczasowego zakamuflowanemu zarządcy państwowemu zagrabionego mienia przez PKWN) tzw busismeni, a nawet parlamentarzyści.To oburzające, że społeczeństwu wciska się taki kit, że Polski nie stać na reprywatyzację,a samemu nadal grabi co się da.
tobisio / 89.78.167.* / 2008-09-29 10:07
calkowicie sie z tym zwrotem zgadzam, jestem w podobnej sytuacji. A wogole to mysle, ze jezeli rzad nie odda w naturze tam, gdzie mozna to szykuje sie nam nowa afera podobna do poprzednich, tylko, ze teraz beda to przekrety w kupczeniu ziemia. Pozdrawiam
zdebal / 194.187.145.* / 2006-09-14 10:39
Tak niestety jest , że za winy przodków płacą współcześni. Krzywdy należy rekompensować, jezeli chcemy zbudować solidne Państwo, czy się nam to podoba czy nie. Na lichych i zgniłych fundamentach nic długo nie postoi. Dotyczy to nie tylko PRL u.
Felek / 80.53.144.* / 2006-09-07 22:45
niech oddadzą pół zalewu zegrzyńskiego zalanych ziemi mojej rodziny
marek1953 / 83.24.36.* / 2006-09-07 23:17
Zalewasz, Zalew Zegrzyński ma pow. ok. 3300 ha. Za komuny nie było właścicieli takich obszarów.
marek1953 / 83.24.36.* / 2006-09-07 20:44
Licytacja rozpoczęta. Kto da więcej.

Wypowiedź Komorowskiego kompletnie idiotyczna, czysto propagandowa. Zwrot 15 % nie jest ponownym ograbieniem. Jest niesprawiedliwością.

Ale zwrot tylko 50% zamiast 15% jest w dalszym ciągu niesprawiedliwy.
E1278 / 213.160.187.* / 2006-09-08 22:09
KM-rowksi jest niezle obcesyjny, to juz pewnie choroba!
Wychowanek prl z mutacja Koru i domieska populizmu SLD
Floyd / 2006-09-07 21:20 / Tysiącznik na forum
To może 1000% (z odstetkami za 60 lat). Wystarczy?
A może jeszcze mało?
marek1953 / 83.24.36.* / 2006-09-07 23:51
Nie wiem czy wystarczy, czy zbyt wiele. To jest właśnie przykład licytacji, o której pisałem.

A może sprawę postawić inaczej. Powojenne społeczeństwo, świadomie lub nie, korzystało z bezprawnie zagrabionego majątku. Całkowicie bezpłatnie. Może czas zapłacić rachunki.

Znam taki piękny przykład. Przedwojenna kamienica w centrum W-wy. Zagrabiona właścicielowi i zamieniona w czynszówkę. Zamieszkiwali ją sami prominentni. W połowie lat 80-tych lokatorzy, wszyscy świadomi do kogo należy, wykupili mieszkania za grosze. Wszyscy dokładnie wiedzieli co jest grane - właściciel zachował mikro mieszkanko i wykupujący go znali.

P.S. Nie jestem beneficjentem tej ustawy.Nie jestem beneficjentem (bezpośrednim) grabieży dokonywanych przez komunę A jednak jestem gotów ponieść koszty odszkodowań dla pokrzywdzonych.

Z drugiej strony dziwię się zadeklarowanym liberałom, ludziom stawiającym dorobek osobisty i prawo własności na pierwszym miejscu, że tak podchodzą do tej kwestii.
dawneelity / 2007-08-29 23:16
Gratuluję tak uczciwej postawy i jestem przekonany, że gdyby obecne elity władzy nie miały w tym swojego prywatnego interesu, dawno zwrócono by w 100% wszystkie majątki w Rzeczpospolitej.Na majątek mojego dziadka ma chrapkę znany były poseł przewodniczący komisji rywinowskiej.
zodiak / 81.210.124.* / 2006-09-22 22:48
po wojnie na mocy reformy rolnej odebrano moim dziadkom 20 ha gospodarstwo rolne., wraz z całym mieniem, ci co przejęli smieją się z nas, bo my często nie mieliśmy za co żyć. Mój ojciec zamieszkał w sąsiedztwie i codziennie musiał patrzeć na swoją ojcowiznę, której nie mógł nawet przekroczyć, pod koniec życia nie stać go było na zakupienie lekarstw. Upokorzeń, których doznaliśmy nikt nie zliczy.. Osobiscie nie wierzę, że jakikolwiek rząd coś zwróci. Czy w Polsce istnieje PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ?
dawneelity / 2007-08-29 23:20
Ja już też, dlatego założyłem sprawę przeciwko swojemu państwu w Międzynarodowym Trybunale w Strasburgu
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-07 21:31
A przedwojenne papiery wartościowe i obligacje to gips? Jak wszystko to wszystko. Tylko nie liczcie, że to budżet zapłaci. To my zapłacimy, a raczej przez wiele lat będą płacić nasze dzieci i wnukowie, które na dzień dobry dostaną horrendalne "becikowe", tyle że z minusikiem na początku...
PiS niech się nie kompromituje działając na szkodę obywateli Polski, a Platforma niech lepiej nie będzie bardziej papieska od papieża.
marek1953 / 83.24.36.* / 2006-09-07 23:34
To nie jest kwestia PiS czy nie PiS. A tym bardziej kompromitacji. Kompromitujące jest to, że wszyscy starannie unikają problemu.
Nie rozumiem w jaki sposób ma to działać na szkodę obywateli - wszak ci, którym zagrabiono majątki to też obywatele Polski.

Ignorowanie tego problemu nic nie da. Przesunie się tylko w czasie.

Nie wiem jak z punktu widzenia prawa wygląda kwestia wartości obligacji (wojna). Papiery wartościowe - podobni. Jak bomba rozwaliła fabrykę to jest po ptakach. Jednak własność ziemi oparta o akt natarialny jest czymś trwałym. Budynek mógł ulec dewastacji, zniszczeniu - ziemia pozostała.

Bezprawiem jest legalizacja bezprawia.
Wuwuwu / 81.219.83.* / 2008-03-19 20:38
Wojna...
Zniszczone fabryki.
Junkersy
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-08 07:02
Jak ma działać na szkodę obywateli Polski? Może szybko okazać się, że większość zwrotów dotyczyć będzie mienia żydowskiego.
dawneelity / 2007-08-29 23:53
Co to znaczy żydowskiego, ja nie wiem czy płynie we mnie krew żydowska, czy tatarska, mongolska, szwedzka, czy niemiecka.Z dziada pradziada jestem polakiem i wstyd mi za tych moich ziomków pałających dziwną i nieuzasadnioną awersją do potomków Dawida.Wartość człowieka nie wynika z jego nacji, a z tego co sobą reprezentuje, co potrafi zrobić dla drugiego człowieka, jaki ma intelekt, potencjał twórczy itp
dfkjgb / 83.14.205.* / 2010-01-10 16:58
Korporacja “Feniks” przyjmuje do wykonania usługę polegającą na odzyskaniu prawa własności majątku upaństwowionego wskutek działań nacjonalizacyjnych po II Wojnie Światowej, a w przypadku nie możności uzyskania prawa własności ,odszkodowania lub zadośćuczynienia na rzecz uprzednich właścicieli lub ich spadkobierców. Nasi prawnicy dokładają wszelkiej staranności aby skutecznie odzyskać to, co zawsze było Państwa własnością i słusznie się Państwu należy.

Najnowsze wpisy