Forum Polityka, aktualnościPolityka

PO zmniejsza liczbę ofiar wypadków w spocie

PO zmniejsza liczbę ofiar wypadków w spocie

Money.pl / 2007-10-05 21:45
Komentarze do wiadomości: PO zmniejsza liczbę ofiar wypadków w spocie.
Wyświetlaj:
ja_ / 78.131.148.* / 2007-10-06 20:14
Ma na to swoje sposoby, zwane przez nich "zwiększaniem bezpieczeństwa na drogach" !
- Jednym z powodów zwężania drogi, choć nie decydującym, są względy finansowe - przyznaje Wojciech Gierasimiuk z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Część jezdni zapadła się, bo gdy przed laty ją poszerzano, nie zrobiono właściwej podbudowy. Remont polega więc w praktyce na budowie całkiem nowej drogi.

Mniejsza szerokość to oczywiście niższe koszty.

- Ale ważniejsze są kwestie bezpieczeństwa - zaznacza Gierasimiuk. - Z badań GDDKiA wynika, że wyprzedzanie na trzeciego, a nawet na czwartego, co na szerokich drogach staje się powszechne, jest przyczyną wielu tragicznych wypadków. A na zwężonej jezdni takie manewry nie będą już możliwe.

W powszechnej opinii kierowców utwardzone pobocza dają jednak możliwość ucieczki przed zderzeniem czołowym. Co na to GDDKiA?

- Takie sytuacje zdarzają się wielokrotnie rzadziej na drogach pozbawionych szerokich poboczy. A więc węziej znaczy bezpieczniej - przekonuje Gierasimiuk. I podaje przykład drogi krajowej nr 78 z Katowic do Kielc w okolicach Kroczyc. - Po niedawnym remoncie bezpieczeństwo nie wzrosło, lecz spadło. Na równiej i szerokiej jezdni kierowcy pędzą jeszcze szybciej, co prowadzi do wypadków i kolizji - przekonuje Wojciech Gierasimiuk.

GDDKiA zapowiada zmianę zasad przebudowy dróg niemających charakteru ekspresowych, co ma doprowadzić z jednej strony do ograniczeniu prędkości ruchu, a z drugiej do poprawienia płynności. Temu pierwszemu mają służyć fotoradary i likwidacja asfaltowych poboczy, zaś drugiemu - zniesienie niepotrzebnych ograniczeń prędkości oraz przebudowa skrzyżowań.
Roman K / 2007-10-06 14:16 / Bywalec forum
Panie Tusk:
Kto powoduje wypadki ??
Pijani kierowcy i młodzi wyborcy do 26 roku życia tak pokazują wszelkie statystyki. Brak rozwagi, brawura wśród młodych, która wielokrotnie kończy się tragicznie nie tylko dla tych młodych ,a czesto dla innych którzy mimowoli w nich uczestniczą choćby przy wyprzedzaniu na trzeciego.
To PIS wprowadził sądy 24H min dla pijanych kierowców, jak i zabezpieczenie samochodu pijanego kierowcy.

Opowiadanie w reklamie ,że to wina PIS, że zginęło na drogach w ciągu dwóch lat blisko 11 tyś ludzi dowodzi, że wyborców chyba ma Pan za idiotów, którzy nie wiedzą ,że pijani kierowcy je najczęściej powodują jak i ludzie młodzi i niedoświadczeni ,których zabija brawura.

Kto 2 lata temu krzyczal ,że rząd nic nie robi by umożliwić młodym ludziom legalną pracę za granicą, a teraz przewrotnie twierdzi, że PIS wysłal 2 miliony Polaków.
Ci ludzie pojechali by szybciej się dorobić i mieć na lepszy start.

Tak pokręconego i przewrotnego jak Tusk lidera nie ma żadna ze znanych w Polsce partii!!!
Elendir / 2007-10-06 16:03 / Łowca czarownic
To jest typowe myślenie PiS. Jak będziemy mieć wielkiego kija to będzie porządek. Bo surowe kary odstraszają przestępców. To jedna wielka bzdura. Przestępca z reguły albo myśli że nie zostanie złapany albo wcale nie myśli o konsekwencjach (w szczególności w przypadku brawury).

Ale pozwala PiSowi głosić jak to on walczy z przestępczością. I jest to łatwiejsze niż zastanowienie się nad przyczynami. Ale może jak już wszystkie drogi będą płatne 2,5 PLN za kilometr (jak przynajmniej się postuluje - na razie dla ich części) to skończą się wypadki - większości ludzi nie będzie stać na jeżdżenie samochodem.

Jeśli chodzi o kwestię wyjazdu Polaków za granicę to co tak na prawdę krytykujesz? To że PO poparło możliwość legalnej pracy za granicą, czy to, to że krytykuje rząd za brak reform w gospodarce które by pozwoliły Polakom na godziwą pracę w Polsce pomimo możliwości wyjazdu?

Przecież PO bynajmniej nie postuluje teraz by zabronić wyjazdów, tylko że chce zachęcić Polaków do powrotu polepszeniem sytuacji w kraju. Ja tu nie widzę sprzeczności, tudzież przewrotności. Jedynie co, z rezerwą odnoszę się do deklaracji PO, że faktycznie będzie w stanie zmienić tą sytuację.
Roman K / 2007-10-06 16:53 / Bywalec forum
Ale pozwala PiSowi głosić jak to on walczy z przestępczością. I jest to łatwiejsze niż
zastanowienie się nad przyczynami.
To twoje słowa. odnośnie tematu jaki poruszyłem
Ja się zastanowiłem i opisałem po części co jest przyczyną blisko 11 tysięcy tragedi na polskich drogach (brawura, pijani kierowcy).
Jeśli to nie są przyczyny ,a przyczyną tych tragedi jest PIS jak w spocie reklamowym to sory ale nie widzę sensu dyskusji.
Odnośnie gospodarki to ani PO ani PIS ani LID w najbliższym czasie nic nie zmieni

Kapital zagraniczny wyciąga z Polski co roku około 50 miliardów zł. Na kontach mają prawie 16 miliardów euro.
Pomimo napływu funduszy unijnych, dopłat beżpośrednich dla rolników, nowych tych zdrowych inwestycji zagranicznych polegających na tworzeniu od podstaw firm ,a nie tylko kupowaniu za bezcen i przejmowanu marek jak było wcześniej, pomimo napływu euro naszych rodaków pracujących za granicą, aktywa zagraniczne się nie powiększają, a nawet spadają co dobitnie dowodzi jak wielką kasę z Polski transferują do swoich krajów inwestorzy którym Lewandowski z PO sprzedawał za psie grosze i Balcerowicz popierający PO, który z Hanią Gronkiewicz sprzedał prawie wszystkie banki- notabene banki w tym roku zarobiły blisko 20 miliardów zl i niestety zostana wytransferowane z polski zamiast pomnażać biznes u nas ponieważ na kimś robi się biznes.
Zostało jeszcze trochę do rozsprzedania i Tusk popierany przez zachód ,który dobrze wie co robi i dlaczego popierać Tuska liczy na to wlaśnie.

W ostatnich 2 latach nie prywatyzowano- sprzedawano jak dotychczas i mamy wzrost PKB jak nigdy ,a deficyt mniejszy jak kiedyś.
Pokazuje to tylko, że pieniądze z prywatyzacji sprzedaży przeznaczaliśmy na import towarów zagranicznych wspomagając rozwój firm za granicą i tak samo było z deficytem finansowanym przez zakup papierów dłużnych przez inwestorów zagranicznych.
Pieniądze poszły na import towarów od nich a nam pozostał dług do spłacenia łącznie 600 mld zł. Same odsetki od niego bez spłaty kapitału to około 27 miliardów rocznie, a dług jak pozostaje na poziomie 600 miliardów tak pozostaje.
Dla zobrazowania powiem tylko iż z podatku dochodowego PIT jaki płacimy do budzetu wpływa około 30 mld zl to tyle ile musimy przeznaczyć na obsugę odsetek od długu co roku.
Elendir / 2007-10-06 17:40 / Łowca czarownic
Drobny błąd w pierwszym moim zdaniu. Miało być:
Ależ nie twierdzę że to nie są przyczyny.
Elendir / 2007-10-06 17:39 / Łowca czarownic

Ja się zastanowiłem i opisałem po części co jest przyczyną blisko 11 tysięcy tragedi na polskich drogach (brawura, pijani kierowcy).

Ależ nie twierdzę że to są przyczyny. Tym niemniej wciąż podtrzymuję twierdzenie, że jedyne co PiS pokazał to jak potrafi wyciągać większego kija, a nie jak potrafi w inny sposób przeciwdziałać tego rodzaju sytuacjom.

Czy Twoja wypowiedź świadczy o tym że jesteś przeciwny zagranicznym inwestycjom w Polsce? Wiadomo, że zagranica inwestuje po to żeby wyciągnąć z tego korzyści. Inaczej by nie inwestowała w Polsce.

Piszesz dalej o imporcie. Masz na myśli import dokonywany przez osoby prywatne? Czy jakiś inny import? I czy chciałbyś go zakazać, skoro bijesz na alarm że takowy ma miejsce?
UPS / 207.195.244.* / 2007-10-06 10:21
Co z tego, ze zmieniono liczbe trupw? Notowania PO spadaja i beda spadaly.
To było do przewidzenia, ze notowania PiSu wzrosną, jak również to ze te notowania będą rosły;

1. Kaczynski zmiażdżył Kwacha w debacie. Wystarczyło jedno zdanie wypowiedziane przez Kaczynskiego: "Pan broni to, czego nie da się obronić". - Bo dziś broni komunizmu? Może tylko Chavez, ale ten mając w swoich rękach ropę może "brać tłumy pod jajka" rozdając np. bezpłatnie energie dla najbiedniejszym.

2. PO po raz kolejny powiela swoje błędy w spotach wyborczych; - pisałem o tym na lamach innych artykułów. A już totalna gafa było kłamstwo odnośnie ofiar wypadków drogowych> W kampaniach wyborczych, partia złapana na zmianie faktów czy na kłamstwie idzie w odstawkę w oczach potencjalnych wyborców. Partia taka traci po prostu wiarygodność. A już na pewno zwiększając liczbę trupów dla celów wyborczych.

3. Ciągłe, od dwóch lat pokazywanie twarzy Tuska na billbordach znudziło się już ludziom. Oprócz tego jego pojawianie się, co jakiś czas i na zmianę czcze obietnice sepleniącym jakichś cudach przeplatane z jego wrodzonym cynizmem, swoim sepleniącym głosikiem i niewyraźnym "r", zakrawają wyłącznie o śmieszność i chęć powiedzenia: "Hasta la vista Tusek".

Widocznie dopiero teraz, po tylu fatalnych potknięciach Platfusów Obywatelskich i ich mężyka stanu Tuska, ludzie dostrzegli u nich plaskostopie, nie tylko na poziomie politycznym, medialnym czy marketingowym, ale również etyczno-moralnym.
Teofil / 83.13.222.* / 2007-10-07 07:55
Polaku! Nie głosuj PO(zytywnie)
Twój dobrobyt tylko na bilbordzie, przed wyborami głównie
Oni w różnych barwach byli u władzy w przebraniach
Pokazali na co ich stać w różnych głosowaniach
adg / 89.79.2.* / 2007-10-06 09:39
nawet zmarli w wyniku wypadków nie pomogą PO. Brak słów.
jliber / 85.75.211.* / 2007-10-06 10:05
PO moze nie pomoga, ale moze chociaz uswiadomia Polakom jakie powinny byc priorytety. Nie potrzebujemy Chrystusa mianowac na krola polski, wystarczy ze przeznaczymy 100% akcyzy na drogi, tak jak chce PO.
Teofil / 83.13.222.* / 2007-10-07 07:58
Podatkiem kastralnym, zmniejszycie zamożność rodaków
Wówczas po drogach będzie jeździć bardzo mało Polaków.
dg / 89.79.2.* / 2007-10-06 09:37
program PO:
1.odsunąć PIS od władzy
2. brak danych
3. brak danych
..........
jliber / 85.75.211.* / 2007-10-06 10:02
Zapisz sie na jakis kurs obslugi internetu, widac ciagle masz z tym problemy skoro nie potrafisz znalezc programu PO.
Teofil / 83.13.222.* / 2007-10-07 08:01
Tu i kurs nie wiele pomoże, bo czytać umiemy
Ale nic ciekawego i konkretnego, poza wodą nie znajdziemy
Elendir / 2007-10-06 10:59 / Łowca czarownic
Wystarczy żeby nauczył się czytać ze zrozumieniem. Poniżej w komentarzach znalazłby link do strony z programem PO.
KoP / 2007-10-06 11:16 / Bywalec forum
to jest program pobożnych życzeń, same ogólniki, żadnych konkretów. Gdzie są konkretne projekty ustaw? Brak¹! Program PO przedstawia się tak okazale, jak jej działalność sejmowa w ostatnich dwóch latach.
Elendir / 2007-10-06 12:49 / Łowca czarownic
Już odpowiadałem na to pytanie. I nie tylko ja. Np. jaki konkret chciałbyś zobaczyć a go nie potrafisz znaleźć?

Na prawdę musisz się puknąć po raz któryś w drzewo by zobaczyć że przed Tobą gęsty las?
Teofil / 83.13.222.* / 2007-10-07 08:09
Co PO może dobrego, jak to partia drobnego typu aparatczyków PZPR (lektorów KW), czyli ministrantów, którzy nie chcieli pełnić tej roli w SLD
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 14:57
W tym programie, PO nie moze sie powstrzymac od krytykowania PiS.
Elendir / 2007-10-06 15:44 / Łowca czarownic
PO ma prawo odnieść się do rzeczywistości. Ma prawo krytykować PiS. Ja jakoś nie zauważyłem by program PO był przesiąknięty krytyką PiS. Chyba że już sama propozycja zrobienia czegoś inaczej to krytyka PiS. Jeżeli tak, to jak najbardziej słuszna.
KoP / 2007-10-06 18:03 / Bywalec forum
prezentujesz dość prymitywny syndrom Kalego. Jak PO krytykują to be, jak PO krytykuje to cacy. Na szczęście co jest słuszne, a co nie, zdecydujemy sami za dwa tygodnie.
Elendir / 2007-10-06 18:07 / Łowca czarownic
Gdzie stwierdziłem że jak PO krytykują to be? Sam od czasu do czasu to czynię.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 16:36
Powiedz dlaczego ten program nazywa sie Polityczny a nie Gospodarczy?
W programie politycznym mozna napisac co sie chce a w gospodarczym tylko to co jest mozliwe do wykonania.
Elendir / 2007-10-06 17:18 / Łowca czarownic
Program nie nazywa się gospodarczy gdyż nie ogranicza się do gospodarki.

W programie politycznym mozna napisac co sie chce a w gospodarczym tylko to co jest mozliwe do wykonania.

Czy w takim razie wszystko co PiS głosi to jest program Polityczny?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 17:42
A Ty potrafisz sie skupic na temacie rozmowy?
Rozmawiamy o programie PO.
To tak dla przypomnienia.
Elendir / 2007-10-06 17:58 / Łowca czarownic
Masz rację. Przepraszam. Trudno rozmawiać o programie PiS bo go jeszcze nie przygotowali.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 18:19
No i znowu piszesz nie na temat.
Skup sie.
Elendir / 2007-10-06 18:37 / Łowca czarownic
Ależ się skupiam. Czytam Twoją ostatnią i przed ostatnią wypowiedź i jakoś nie widzę nic więcej do czego mogę się odnieść. Rozumiem zatem że temat został wyczerpany.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 20:17
Temat zostal nie tyle wyczerpany co rozproszony.
dareg / 89.79.2.* / 2007-10-06 09:35
oczywiście jak PO dojdzie do władzy to zbuduje w 4 lata wszystkie autostrady i nikt nie zginie na drogach
jliber / 85.75.211.* / 2007-10-06 10:04
PO to jedyna partia ktora wreszcie chce 100% akcyzy (zamiast 30% obecnie) przeznaczyc na budowe drog. Dopiero wtedy po uplywie jej kadencji mozna bedzie powiedziec ze nikogo nie zamordowala przez zaniechanie.
kim / 213.238.71.* / 2007-10-06 08:56
POlska na budowę dróg miała 60LAT.Wszelka krytyka dziś jest objawem prymitywizmu POlitycznego.Każdy wie budujemy bardzo wolno i bardzo drogo.Kropka.
jliber / 85.75.211.* / 2007-10-06 10:03
60 lat socjalizmu, raz marksistowskiego, teraz narodowego, nic dziwnego.
KoP / 2007-10-06 18:08 / Bywalec forum
skleroza nie boli. W ciągu ostatnich 18 lat PiS trzyma koryto tylko dwa lata,
A wystarczyłoby troche uczciwosci i przyznac, że nikt nie zrobił wiele więcej dla stanu naszych dróg.
Piotrpits / 83.19.4.* / 2007-10-06 08:51
Jak autobus pielgrzymów się rozbije to Kaczyński ogłasza kilkudniową żałobę narodową, ale jak średnio 15 osób ginie dziennie, m.in. z powodu braku dróg i chodników to jest to jedynie powód do korekty danych.
htrd / 217.144.201.* / 2007-10-06 08:21
PIS zajmuje sie troskliwie dziewczynka z Afganistanu bo tak latwiej , drogi jak zwykle sie nie licza , tragedia tysiecy ludzi na drogach jest zbywana polgebkiem przez media jedna krotka wzmianka , o seksaferach bebnia od switu do nocy ,
jan44 / 217.144.201.* / 2007-10-06 08:15
na wszystko sie znajdzie kasa tylko nie na drogi , zamiast drog postawic radary , zatrudnic wiecej policjantow , zamknac wiecej kierowcow do paki , podwyzszyc mandaty , podwyzszyc akcyze {skoro ktos ma kase na auto to tmozna go z niej drenowac} , tylko kierowcy sa zli ,pija ,szaleja , wyprzedzaja , zabijaja na drogach a nasze pracowite rzady rozwiazuja inne wazne problemy
pracujacy / 217.144.201.* / 2007-10-06 08:07
PO ma racje , z tym ze nie tylko PIS odpowiada za smierc tysiecy ludzi ,inwalidztwo tysiecy , potworne straty materialne wieksze niz koszt budowy drog i autostrad , sciezek rowerowych ,ale PIS jest nastepna partia ktora oskubuje kierowcow z kasy i rozdaje ja tylko po to zeby wygrac wybory ., a ludzie umieraja na drogach i milcza
ja_ / 78.131.148.* / 2007-10-07 00:15
A czy nie sądzisz, że idiota, zatrudniony za nasze pieniądze w Generalne Dyrekcji, który twierdzi, że węsza droge - to bezpieczniejsz droga, też jest odpowiedzialny za śmierć kierowców i pasażerów samochodów. Przy takim rozumowaniu, nie ma co się dziwić, że w trosce o nasze bezpieczeństwo , jak tylko mogą, opóźniają budowe autostrad. PiS naprawdę o nas dba, szkoda tylko, że Oni są mądrzy-inaczej !
sceptyk / 2007-10-06 00:44 / Tysiącznik na forum
Jak rozumiem MONDRYCH z PO, kaczory zabiły te 11 tysięcy ludzi, nie oddając ludziom autostrad osiedlowych oraz celowo upijając 3/4 z nich przed wysłaniem na niechybną śmierć pod kołami.

Rządy PO w ramach poprawy bezpieczeństwa na drogach wprowadzą:
- ograniczenie prędkości maksymalnej na wszystkich drogach do 4 km na godzinę;
- przed każdym samochodem będzie szedł urzędnik z dzwoneczkiem;
- paliwo będzie kosztowało PLN 100 za pół litra
- przejazd autostradą będzie kosztował PLN 50 za 100 metrów (w tym akcyza i podatek na Kulczyka)
UPS / 128.241.45.* / 2007-10-06 00:07
RETORYKA TUSKA:

1. Premier przynosi pecha polskim piłkarzom.
2. PiS nie zbudował stadionów (kilka miesięcy po ogłoszeniu
decyzji ws. EURO).
3. Ludzie wyjeżdżają z Polski przez PiS (pamiętam dokładnie jak
się zachwycał, jak wchodziliśmy do UE, że będzie można swobodnie
pracować za granicą).
4. Gospodarka - PiS szkodzi. Bzdura jest w najlepszej kondycji
od dłuższego czas. I zaznaczam, że nie dzięki PiS. PiS po prostu
gospodarce nie szkodzi. Tego przede wszystkim należy oczekiwać.
Poza tym obniża koszty pracy. Być może nie spektakularnie, ale
jednak.
5. Drogi, nie są budowane. Bzdura - stan dróg powoli się
poprawia. Przypominam, że to m.in. PO i środowiska do niej
zbliżone nie chciały obwodnicy Augustowa...
6. "PiS pcha Polskę w objęcia Wschodu" - większej bzdury dawno
nie słyszałem. Nie warto komentować.
PODSUMOWUJĄC: zero programu i byle coś gadać. Ta partia ma w
ogóle jakiś program? Z takimi wodzem jak Pan Donald, daleko nie
zajedziecie. Nie będę wspominał o reszcie jego świty, szkoda
słów. Wczoraj wycofał się jedyny mądry facet z tej ekipy. Miał
już dosyć. Dziś spektakularna akcja: pomoże Pan Borusewicz przy
aktywnym wsparciu Stachurskiego...
Ogólnie kompromitacja.
Elendir / 2007-10-06 00:29 / Łowca czarownic
Ta partia ma w ogóle jakiś program?

Program PO znajduje się na stronie:
http://www.platforma.org/index.php/oplatformie/program

Sugeruję najpierw choć chwilę poszukać w internecie przed wypisywaniem, jak to ładnie określacie "pomyj wyborczych".

A tak przy okazji. Gdzie jest program PiS? Na stronie:
http://www.pis.org.pl/dokumenty.php

Znalazłem jedynie coś na rok 2005. Czyli że "kotlet" nawet nie został odgrzany?
KoP / 2007-10-06 08:17 / Bywalec forum
program PO, to lista poboznych zyczeń, nie mających szans na realizację. A gdzie są konkrety, projekty ustaw? takimi ogolnikami mozna żonglować do woli. Przez ostatnie dwa lata PO dała sie poznać wyłącznie jako partia destrukcyjna, nie mająca pomyslu na rządzenie, dlatego nie sądzę, aby to się nagle moglo zmienić.
W programach wyborczych wszystkie partie wypisują, to co ludzie chca usłyszec. Liczy się póżniejsza praca, a z tej strony PO nie zapisała się dobrze.
Elendir / 2007-10-06 10:53 / Łowca czarownic
Czy Wy PiSowiacy nie macie elementarnego pojęcia kiedy choć odrobinę jest słuszności w Waszej krytyce, a kiedy raczej powinniście zamknąć buzie i spuścić oczy ze wstydem?

Wybory dla PO były dosyć niespodziewane. A mimo to PO przygotowało całkiem pokaźny opis tego co ma zamiar zrobić jak obejmie władzę na kilkuset stronach. PiS, pomimo że to on tak na prawdę zainicjował przyspieszone wybory, nie był w stanie przygotować planu /programu na następne 4 lata. To już o czymś świadczy.

Zarzucasz PO żonglowanie ogólnikami. Wczoraj wieczorem odpisywałem jednemu z nauczycieli który krytykował PO za ogólny spot wyborczy prezentujący jak to PO zamierza poprawić sytuację nauczycieli bez podania konkretów odnośnie wynagrodzenia. Nie znam ze szczegółami całego programu PO więc zajrzałem do tego co było na ich stronie. I znalazłem opis mechanizmu ustalania płac nauczycieli. Następnie, dla porównania zajrzałem do programu PiS (tego z 2005 roku bo nowego nie było). I tam były tylko ogólniki. Już raz je przedstawiałem więc nie będę się powtarzać.

Na argument że PO niewiele zrobiło przez te 2 lata odpowiem tylko że PO było w opozycji a rządził PiS. I nie będę po raz kolejny rozwijać tego tematu.

Zastanawia mnie tylko czy powtarzanie tych samych, nieprawdziwych haseł przez popleczników PiS wynika z ich wiary w Wodza, niechęci do własnego zaznajomienia się z faktami, tudzież braku niezależnego osądu, czy też wynika to ze zwykłej obłudy. Mianowicie klakierzy PiS wiedzą, że jeśli chodzi o meritum to PiS jest znacznie słabsze od PO. Jednak głoszą swoje tezy w zaparte. Być może wcielając w życie przekonanie, że jak się kłamstwo powtórzy odpowiednio dużo razy to stanie się prawdą.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 14:55

Wybory dla PO były dosyć niespodziewane.

Chyba zartujesz.
Od pierwszego dnia rzadu PiS chcieli nowych wyborow.
Elendir / 2007-10-06 15:39 / Łowca czarownic
A co ma piernik do wiatraka?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 16:33
Jak to co?
Skoro PO walczy o nowe wybory to nie moze byc zaskoczone tym ze sie te wybory odbeda.
A moze PO to jak ta dziewica co chcialaby ale sie boi.
Elendir / 2007-10-06 17:15 / Łowca czarownic
I pewnie według Ciebie każdego dnia od momenty wyborów PO powinno aktualizować swój program wyborczy. Daj spokój, nie rób z ludzi wariatów.

Różnica jest taka, że PO mogło rozpocząć przygotowania do wyborów dopiero w momencie gdy stało się jasne że PiS chce nowych wyborów. Natomiast PiS mógł rozpocząć przygotowania w momencie gdy podjął taką decyzję (ale jeszcze nim stała się ona powszechnie znana). Nie dostrzegasz tej różnicy?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 17:46
To teraz mamy jeszcze jakis program wyborczy?

Przeciez rozmawiamy o programie gospodarczym, a ten nie pisze sie na konkretne wybory tylko sie go MA.
No chyba ze PO robi inaczej. Niech sie wiec nie dziwi ze przegrywa.
Elendir / 2007-10-06 18:05 / Łowca czarownic
Program spisuje się między innymi po to, by wyborcy mogli się z nim spokojnie zapoznać. Bo ludziom myślącym nie powinno wystarczać twierdzenie że partie polityczne mają program jak nie można się z nim zapoznać.

Program aktualizuje się stosownie do zmieniającej się sytuacji.

Nie zgadzasz się z tym?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 18:24
Zgadzam sie z tym ze program sie aktualizuje ale zeby cos aktualizowac to trzeba to cos miec.
Ty twierdzisz ze PO bylo zaskoczone niespodziwanymi wyborami i dlatego programu nie mieli ale im sie mimo zaskoczenia udalo go napisac.
Elendir / 2007-10-06 18:42 / Łowca czarownic
Może źle się wyraziłem. Lepszym słowem byłoby "zaktualizować". Czy tylko dla tego uściślenia prowadzisz dyskusję? Bo jeżeli tak to jak dla mnie szkoda czasu.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 18:52
Jesli wiec tylko uscislili to pokaz program PO sprzed "uscislenia".
Jedyny jaki pamietam to bylo 3x15%.
Przypominam rowniez ze dyskusja sie zaczela od Twojego stwierdzenia ze PO zostalo zaskoczone wczesniejszymi wyborami.
raqq / 85.222.34.* / 2007-10-06 08:29
Program to nie są projekty ustaw :) a nawet jeśli to po poszukaj w szyfladzie marszałka sejmu. Na pewno coś znajdziesz :):)Przecież PiS ma ważniejsze sprawy niż zajmowanie się projektami ustaw zgłaszanymi przez opozycję.
jliber / 85.75.66.* / 2007-10-05 23:03
Zauwazyliscie moze ciekawa rzecz, pisiury krytykuja PO (przyklad ponizej UPSa) przede wszystkim za brak programu, czyli jak widac maja ciagle problemy z obsluga internetu, ale także ciągle mówią że PO powinno zmienić przywódcę, że Tusk się nie nadaje na przywódcę i takie tam. Zauważcie że żaden przeciwnik PiS nie mówi że PiS powinno zmienić przywódcę, bo wszyscy automatycznie utożsamiają PiS z Kaczyńskim, więc zmiana przywódcy oznaczałaby likwidację PiS. W przypadku PO mamy więc partię mniej opartą na autorytarnych rządach jednego człowieka niż w PiSie, co nieświadomie przyznają sami przewnicy PO. Oczywiście daleko nam do prawdziwego nie-mafijnego systemu partyjnego, którym byłyby Jednomandatowe Okregi Wyborcze, miejmy nadzieję że PO będzie miało szansę je w końcu wprowadzić.
monki123 / 195.116.19.* / 2007-10-05 22:58
Szkoda że PO nie ma pomysłu na kampanie, ale jak usłyszałem o tym wschodzie jak Donald gadał to się zdziwiłem na maksa. "wschód - brud, bałagan i jakieś tam kulawe rządy "
jliber / 85.75.66.* / 2007-10-05 23:10
Pamietaj ze kampania nie jest dla ludzi wyksztalconych. Wyksztalceni socjalisci marksistowscy glosuja na LiD lub SO, narodowi na PiS albo LPR. Liberalowie glosuja na PO, liberalowie na UPR. Zadna kampania nie jest w stanie tego zmienic. Kampania jest wiec dla ludzi niewyksztalconych, dla moherow, glosujacych przewaznie na socjalistow, raz sierp i mlot, raz krzyzyk. To ich probuje sie przekonac. Dlatego poziom jest jaki jest. PO popelnila duzy blad w poprzednich wyborach probujac prowadzic kampanie wyborcza do ludzi wyksztalconych, teraz robi to samo co wszyscy i bardzo dobrze.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy