Forum Forum prawneKarne

Pobicie, kilka pytan

Pobicie, kilka pytan

nivek / 85.219.221.* / 2008-08-03 22:38
Witam
Zostałem pobity, a właściwie to dostałem raz z zaskoczenia ale tak niefortunnie że mam złamany nos. Zadzwoniłem po policję, spisali moje dane i napastnika oraz to że doszło do pobicia jednak nie wiedzą czy faktycznie mam ten nos złamany czy też tylko potłuczony (jak narazie). I teraz pytanie: Sprawę chciałbym załatwić polubownie, czyli będę wołał od niego pieniędzy i nie chciałbym mu robić żadnych więcej kłopotów, to młody chłopak, szkoda żeby przez głupi wybryk miał brud w papierach a karę już dostał odpowiednią. I czy jeśli nie powiem policji teraz, że miałem nos złamany jednak to nie będą go ścigać z urzędu? Czy sami mogą wziąć papiery ze szpitala jako dowód w sprawie?
Proszę o szybką odpowiedź
Wyświetlaj:
Kacper466 / 31.0.67.* / 2019-12-09 01:13
Czy gdy policja została wezwana do bujki między nieletnimi może założyć sprawę sondową?? Czy decydują o tym rodzice nieletnich
Kacap / 2011-03-28 14:04
Witam!!
jakoś dwa lata temu dostałem od kumpla na treningu w twarz, wylądowałem na pogotowiu, tam spisali wsyztskie moje dane, przyczyny wypadku...nie wiem dlaczego zgłosili to na policję i tak zostałem wezwany na komendę czy wnosze sprawę o pobicie... więc tak czy siak wszystko rozwiąże się na komendzie :)
Myster / 79.163.223.* / 2008-08-10 09:20
Witaj. Sprawa jest prosta ale trzeba męskiej decyzji. Idziesz do lekarza i robisz obdukcję. Lekarz stwierdza jak długo potrwa leczenie i czy ono przekroczy 7dni. Jeśli tak to sprawa jest z urzędu. Policjant to nie lekarz, nie stwierdzi jak wielki jest uraz i roboty za ciebie nie zrobi. Sprawca jest ci znany i sam decydujesz czy robisz mu sprawę czy nie. Pozdrawiam.
RIP / 83.238.103.* / 2008-08-06 12:03
I nie jest wazne co miales potłuczone i w jakim stopniuchodzi o fakt napasci, to ze nos był złamany to tylko wiekszy dowód i moze byc surowszy wyrok.
RIP / 83.238.103.* / 2008-08-06 12:00
policja sama mu może założyć sprawę, poznieważ są odpowiednie dokumenty i okolicznosci i fakty. To jest napaść więc mogą sami mu założyć sprawe choc nie musza. A czemu to chcesz sie wycofać skoro juz zadzwoniłes po nich? Boisz sie, znasz go? nie wiem powody moga byc rozne, ale jesli to nikt znajomy to za młodu trzeba takich nauczyc własnie gówniarze sa bezkarni i o tym wiedza prowokuja starszych bo wiedza ze nawet jak dojdzie do bójki im nic nie zrobia a ty bedziesz odpowiadal jako pełnoletni. Z reszta takiemu predzej uwierza bo młodszy powie ze starszy chcial od niego kase czy cos. Naćpane gnoje chodzą po ulicach, nie daj mu szansy na nastepny atak! znam takich z tego sie pozniej juz nie wyrasta.
HURRON / 2008-08-29 02:46 / portfel
do pierwszej rozprawy sądowej możesz złożyć wniosek na policji lub do prokuratury z powództwem cywilnym lub po prawomocnym wyroku ubiegać się o zadosćuczynienie przed sądem cywilnym .tak będzie łatwej wygrać sprawę cywilna jeśli masz wyrok sadu karnego.

Przemyśl sprawę czy warto robić z tego aferę czy nie można tego załatwić inaczej mniej oficjalnie i spokojniej.
obronca mitera / 79.190.63.* / 2011-03-27 12:45
nikt już nie jest bezpieczny. koles pokazal prawde o tvp i juz go pobili.

http://www.mmwroclaw.pl/365023/2011/3/27/pawel-miter-znany-z-prowokacji-wobec-tvp-zostal-pobity-we-wroclawiu?category=news

Najnowsze wpisy