Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
maczo / 83.11.158.* / 2013-01-02 17:30
to ci oszuści jeszcze istnieją ???
ja dostałem chyba z 5-6 maili ,później był spokój i za jakiś czas dostałem pismo ,że niby przedsądowne wezwanie do zapłaty.Oczywiście list przyszedł zwykłą pocztą (nie polecony) z nieudolnie skserowanym podpisem. Od jakiegoś roku dali mi spokój - po prostu nie trzeba reagować
Izabela / 84.38.214.* / 2013-01-14 10:01
Mi po trzech latach znow cos przyslali, tym razem niby z windykacji :) od razu to usunelam. Moze my wytoczmy im proces sadowy? Hehe!
Lipsat / 83.20.55.* / 2012-12-18 22:02
Kto się zarejestrował i chce uniewaznić umowe to polecam wysłanie oświadczenia o unieważnieniu umowy.
Wzór znajdziecie na samym dole strony -> http://konsumentwsieci.pl/index.php/czesciowa-zmiana-praktyki-przez-pobieraczka/
subotay1 / 91.241.35.* / 2012-12-10 17:27
Nie masz nic lepszego do roboty?. Jak chcesz dobrowolnie oddać 94.80zł, to może kup kilka zabawek i oddaj do Domu Dziecka tam na pewno okażą wdzięczność w przeciwieństwie do oszustów z pobieraczka.
krzysiek232 / 46.134.237.* / 2012-12-08 13:33
http://www.abckonsumenta.pl/artykuly/54-pobieraczek-wezwanie-do-zapaty.html

przeczytajcie to a moze sie komus humor poprawi
asianka / 89.229.25.* / 2012-12-06 20:11
jejku ja też wczoraj dostałóam wezwanie do zapłaty jestem w szoku tez tylko sie zalogowałam i nawet nic nie pobrałam a muszę zapłacić.Ludzie co robic?
zbytnik55 / 95.49.114.* / 2012-12-07 17:05
weż łopatę i sie zakop a potem dobrze udepcz to cię nie znajdą . No może jeszcze wystarczy przejrzeć fora , poczytać i pomyśleć ale to z tą łopatą pewniejsze - nie ma śladu .
majlek.m / 46.186.12.* / 2012-12-05 20:58
ja równiez należę do grona poszkodowanych przez pobieraczek.pl. Nieświadomie zarejestrowałem sie na stronie a teraz oczywiście dostaję wiadomości e-mail z pogróżkami, że powinienem zapłacić bo w przeciwnym razie rozpocznie sie postepowanie windykacyjne. Fakt, że już dzis wiadomo, że płacic nie trzeba. W dodatku w mailach informują, że od momentu zawarcia umowy miałem 10 dni na odstapienie, a zgodnie z komunikatem wydanym przez UOKIK jesli uslugodawca nie potwierdza umowy na pismie to wtedy usługobiorca ma 3 miesiące na odstąpienie. wiem, że powstał juz pozew zbiorowy w tej sprawie natomiast chciałbym się dowiedzieć jak do pozwu mógłbym dołączyć
straznik teksasu / 5.57.157.* / 2012-12-04 23:48
Ludzie!!!Czy w tym kraju nad Wisłą nie macie innych spraw?Mało macie codziennych problemów?Nie płaćcie tym cwaniakom ani jednego PLN.Ja...zarejtrowałem sie u nich,i oczywiście nie podałem danych personalnych,ale i tak postraszyli mnie komornikiem,ha ha ha.Pytanie brzmi...jak mnie mogą zlokalizować,skoro na około 100 adresów przypisany jest jeden numer IP.Dajcie na luz...TV już się tym interesuje.
gutek555 / 178.252.44.* / 2012-11-29 19:17
Napisałem do pobieraczka, że rejestracji nie dokonałem ja, tylko ktoś kto mógł być na moim komputerze oraz poczcie(znajomy itd.) która akurat była włączona podczas mojej nieobecności. Wytłumaczyłem także, że nie jestem pełnoletni oraz podane zostały nie prawidłowe dane osobowe. Na to odpowiedź:

Szanowny Panie,

Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych osobowych, w tym również wieku osoby rejestrującej się. System informatyczny, dokonujący rejestracji, automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób niepełnoletnich. W związku z Pana stwierdzeniem, iż jest Pan osobą małoletnią oraz w związku z faktem, że rejestracja została skutecznie dokonana, należy stwierdzić, iż w trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku braku dalszego opłacenia usługi, zaistniałą sytuację uznamy jako próbę wyłudzenia usługi. Konsekwencją tego będzie złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o całej sprawie Sądu rodzinnego i opiekuńczego.

Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun prawny.

Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.

Prosimy zatem o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32 Pana opiekuna prawnego.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl

Co teraz? Piszę im, że to nie ja się zarejestrowałem a oni nic sobie z tego nie robią... W dodatku dalej grożą mi konsekwencjami sądowymi...
k******* / 77.252.223.* / 2012-12-05 03:32
ZESPOLE POBIERACZKA CH** W DUPE WAM I WASZYM RODZINOM K********!!!!
adam568 / 31.182.121.* / 2012-12-27 17:31
I BARDZO ŁADNIE.A NA ŚWIĘTA ZEPSUTEJ RYBY, ŚMIERDZĄCEGO GOŚCIA NA DODATKOWY TALERZ,ŻEBY MATKA CI ZDECHŁA TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI I ŻEBY SYN CI POWIEDZIAŁ,ŻE JEST PEDAŁEM.....TEŻ PRZED ŚWIĘTAMI.A JAK RANO WSTANIESZ ZDOŁOWANY TO ŻEBY OBOK CIEBIE LEŻAŁA MARTWA ŻONA.....HA HA HA HA I POJECHANE
k******* / 77.252.223.* / 2012-12-05 03:32
ZESPOLE POBIERACZKA CH** W DUPE WAM I WASZYM RODZINOM K********!!!!
życzliwy33 / 83.6.42.* / 2012-11-30 19:17
Dalej - po prostu to zignoruj. Dlaczego ?? Dlatego że i tak nie mogą Cię oskarżyć o nic. Przecież maja tysiące prawdziwych danych i nic z tym nie robią - bo nie mogą , bo nie ma za co płacić a tym bardziej nie mogą nikogo o nic oskarżyć .
jula1010 / 93.154.148.* / 2012-11-16 11:04
ja dostałam to samo i wiecie co sprawdzcie swoje id komputera bo ja jak sprawdziłam to jest zupełnie inny wiec to jest blefi i starszenie sądem nie płaccie ja tez nie zapłace to sa naciagacze
Mecenas291 / 213.155.176.* / 2012-11-23 19:08
Bzdura co dziennie kiedy włączasz komputer masz inny IP bo masz po prostu zmienny IP.Ale wszystkie zmienne adresy IP pochodzą z jednego adresu fizycznego na który zarejestrowane jest łącze.Znajdą cię.
cori / 83.22.245.* / 2012-11-19 17:36
Witam mój syn także dziś dostał wezwanie do zapłaty ,przeczytałam wiele opini o tym naciągaczu ,powiedzcie mi tylko jakim cudem portal dalej działa ?Jest sens zgłaszania na policję ?może w końcu ktoś sie tym zajmnie?
życzliwy33 / 95.49.19.* / 2012-11-20 17:31
Portal działa ponieważ wszystkie decyzje UOKiK i wyrok Sądu Konsumenckiego niekorzystne dla pobieraczka jak na razie nie są prawomocne bo pracownicy pobieraczka odwołują się co powoduje przeciągnięcie sprawy a tym samym liczą na " nowych " których uda się okraść. Policja doskonale zna sprawę ponieważ ludzie składają donosy od ponad trzech lat. Ale - to są niedorozwoje ci z policji i dla nich kradzież czy oszustwo internetowe to jest kosmos - dlatego nie ma sensu cokolwiek im zgłaszać . Po prostu trzeba to zignorować bo po uprawomocnieniu się decyzji UOKiK oraz wyroku Sądu Konsumenckiego pobieraczek zniknie z internetu . Pozdrawiam i - nie dajcie się okraść.
SKWARIS / 194.126.207.* / 2012-11-09 18:44
Witam. Dostałem dziś takiego e-maila od pobieraczka :

Szanowna Pani Gęś,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 07.10.2012 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

******

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 07.10.2012 to 194.126.207.11. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Raz jeszcze przypominamy, iż zgodnie z zawartą Umową, przysługuje nam kara umowna w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego – jako naprawienie szkody wyrządzonej wskutek nieuzasadnionego obciążenia infrastruktury i zasobów wykorzystywanych do świadczenia Usługi Usenet.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości.

Należność opłacić można poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - skwaris@op.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=mplogiuuYuhlMPHaqQ%3D%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,

CO MAM TERAZ ZROBIĆ? PROSZĘ O WYPOWIEDŹ KOGOŚ OBEZNANEGO
INKA634 / 195.205.33.* / 2012-11-23 18:32
hej ja też dziś przeżyłam szok bo też dostałam do zapłaty praktycznie za nic bo nic tam nie sciągnełam a o żadnej płatności tam nie było mowy !!CO MAM ZROBIC???!!
kolo6666 / 79.191.188.* / 2012-11-10 09:48
Dostałem coś takiego jakieś 3 lata temu , pośmiałem się aż łezka poleciała - i tyle . Zrób tak samo - co Ci szkodzi ??? Przecież to pisze oszust to co Ci ma napisać ??? Że co - proszę pana chcemy pana okraść ?? Tak - to ma napisać ?? Tak - to ma napisać , i to pisze " Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości." - ale jakich zaległości ?? No - jakich ?? Że co - że się gdzieś zarejestrowałeś i to za darmo ?? Bzdura !! Tylko oszust może wymyślić że rejestracja jest równoznaczna z zawarciem umowy - tylko oszust . Dlaczego te barany z UOKiK to powielają - bo są baranami , bezmózgie yeti . Dowód - proszę . Wszystkich straszą że jak nie zapłacą to za 3 dni będzie pozew w sądzie . No - to ile było tych pozwów na przestrzeni 3 lat - ile ??? ŻADNEGO - NIKOGO O NIC NIE OSKARŻYLI . Bo to co piszą to są bzdury naćpanego windykatora - pół mózga który myśli że każdy jak baran da się ostrzyc . Niektórzy się dają jak barany - i trzeba to głośno powiedzieć . Niedorozwoje im płacą - reszta ma święty spokój . Masz wybór - jesteś baran do strzyżenia czy światły człowiek który wie czego chce ??
ja.. / 188.47.224.* / 2012-11-25 17:48
nie badz taki cwany..szkoda , ze nie ogladales programu pani Jaworowicz,,Sprawa dla reportera"omawoany byl ten problem. Ta firma to naciagacze, to fakt. Ale prawnie zabezpieczeni..Przyszlo jej placic ponad 2 tys, a potem egzekwować oddania w sadzie. Srednia przyjemnosc..
romek568 / 95.49.68.* / 2012-11-25 19:06
Bua ha ha - naciągacze prawnie zabezpieczeni.
aga81 / 95.160.153.* / 2012-11-05 13:03
witam dostałam dzis 94 zl do zaplaty ze niby sie zarejestrowlam 20 pazdziernika jak sie wyrejestrowac z tego pomocy
julka33adda / 95.49.68.* / 2012-11-05 15:57
Zostaw to w spokoju , co chcesz robić gdy nic nie musisz ???
gościu / 83.20.155.* / 2012-12-04 16:19
A jeśli mnie wciągną na listę rejestru osób zadłużonych to czy z niej zniknę ?? Czy można to jakoś sprawdzić ?? Płacić czy nie ??Jestem niepełnoletnia mam 13 lat. Pomocy !!
kazik00525 / 83.31.146.* / 2012-12-04 20:22
Dziecko , jak masz 13 lat to się ucz byś uczciwie zarabiała na życie . A umowy nie zawarłaś bo nie mogłaś z racji wieku więc nie wypisuj bzdur tylko jutro do szkoły i do nauki!!
madzinkis / 89.78.128.* / 2012-11-05 12:25
Jak wyrejestrowac sie z tej strony pobieraczek.pl ? Czy nie musze tego robic i nie bede miala z tym problemow pozniej?
julka33adda / 95.49.68.* / 2012-11-05 15:56
Oczywiście że nie musisz się wyrejestrowywać - nie ma takiej potrzeby , wystarczy tylko ignorować wszystko co od pobieraczka. Serio .
vasil87 / 2012-10-04 12:10
dobrze, że jednak zrezygnowałem serwisu przed zarejestowanie.
Alunia9700 / 88.199.38.* / 2012-10-06 16:26
Moja przygoda z pobieraczkiem zaczela sie 3 lata temu. Dostałam te wszystkie maile o których wszyscy piszecie, nawet przedsądowe wezwanie do zapłaty, ktore przysłali mi poczta do domu. I co ? NIC. Nie miałam zadnej rozprawy w sądzie którą tak straszą , nie zapłaciłam i nie zapłacę. A tym którzy nie wiedza co robić mówię NIE PŁAĆ I OLEJ TO !!! Nie ma się czym martwić :)
Karolina22 / 31.42.5.* / 2012-11-03 14:16
własnie dziś przyszło mi wezwanie do zapłaty;/ oraz pokrycie kosztów sądowych, na tej str zarejestrował się moj syn mający 12 lat, czy to jest możliwe żeby niepełnoletnia osoba mogła zawierać takie kosztowane "umowy" bez wiedzy osoby dorosłej, podobno też widnieję w krajowym rejestrze długów, czy ktoś to spr?

Karolina
prawnik1212 / 95.49.77.* / 2012-11-04 07:13
Karolino - nie jest możliwe. Dziecko jako osoba nieletnia nie ma / do 12 roku życia / albo ma ograniczoną / od 12 do 18 roku życia / zdolność do czynności prawnych. Innymi słowy - do 12 roku życia dziecko nie zawiera umowy , starsze - tylko i wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego. Zapisy prawne dziecku pozwalają zawierać tylko umowy drobne - np. zakup w sklepie drobiazgów itp a nie umowy na świadczenie jakiejś usługi. PO prostu oszust chce Was okraść .
justys833 / 95.160.115.* / 2012-11-02 05:41
wczoraj sprawdziłam skrzynke pocztowa i dostałam list od nich by mój nie pelnoletni syn 12l zapłacił im kase w ciagu 7dni ineczej skieruja sprawe do sadu dziecko plakało mi mówiac mamo nie wiedzialem i nic nie sciagnełem i nic nie podpisywałem co teraz odpisałam im droga elektroniczna ze nic im nie zaplace i dlaczeko dziecko moje jest nekane i zastraszane zeudam sie z tym do prawnika czekam na odp ciekawa jestem co mi odp i na koniec napisalam im ze tez moge skierowac sprawe o zastraszanie nieletniego za cos co nie zrobił a pierwszym krokiem moim bedzie udanie do prawnika ,ciekawa jestem co dalej syn zamknał si w sobie i popłakuje sobie pierwszy raz z tym sie spotkałam
marysia108 / 87.204.254.* / 2013-01-07 12:14
Tez zalozylam konto na tym gownie, i mam wyslac 94zl. po pierwsze ja zadnej umowy nie podpisywalam nie ma ich kodu pocztowego. wiec za co mam placic i nie jestem pelnoletnia.. wiec co dalej??!
prawnik1212 / 95.49.77.* / 2012-11-04 07:09
Justyno - dlaczego nie poczytasz co napisano wcześniej. Opisujesz coś co znane jest od 3 lat - czyli próba okradania głównie dzieci przez oszustów. DZIECKO NIE ZAWIERA UMÓW dlatego nie ma żadnej umowy , powiedz synowi że nic , absolutnie nic mu nie grozi i niepotrzebnie się stresuje. DZIECKO W NICZYM NIE ZAWINIŁO dlatego trzeba mu wytłumaczyć że po prostu spotkało oszusta i nie ma się czym martwić.
marcin19962 / 93.181.171.* / 2012-10-01 15:56
ja też mam to samo.dzisiaj wracam ze szkoły,a tu 94,80 zł do zapłacenia.jestem ciekaw za co.wiem zarejestrowałem się na tej stronie i potwierdziłem regulamin,ale wogule z tej strony nie korzytałem,bo nie mogłem.niewiem co robić.powiedzcie coś.
alek000 / 83.31.59.* / 2012-10-03 17:56
" Coś " - wystarczy ??? Pewno nie , no to posłuchaj , zignoruj te maile , one nie mają najmniejszego sensu bo są nieprawdziwe a raczej podają nieprawdę . Nie ma sensu z nimi dyskutować bo czy dyskutuje się z kimś kto chce nas okraść ?? Bez sensu - dlatego ignoruj ten spam.
boski493 / 87.96.78.* / 2012-12-17 20:27
mi przyszlo do zaplaty nawet po tym jak zrezygnowałem w ciagu 10 dni i straszyli mnie sadem tylko moja rezygnacja utwierdzila mnie wtym zeby nieplacic naciagacze nawet jak zrezygnujesz to i
tak chca kase

Najnowsze wpisy