Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Pobieraczek.pl ukarany przez UOKiK

Pobieraczek.pl ukarany przez UOKiK

Money.pl / 2010-04-07 11:51
Komentarze do wiadomości: Pobieraczek.pl ukarany przez UOKiK.
Wyświetlaj:
Hanka695 / 37.108.107.* / 2012-12-05 18:16
Zwykła banda oszustów.Raz zaplacilam i złodziejom bylo mało po miesiacu wplaty chcieli ponownie kasy. Mam ich w nosie juz nie zapłacę niech sie dzieje co chce.Do sadu powinni oni trafić a nie biedni naciagnieci ludzie.Może ktoś odważy się wyłapać zlodzieji
Hanka695 / 37.108.107.* / 2012-12-05 18:15
Zwykła banda oszustów.Raz zaplacilam i złodziejom bylo mało po miesiacu wplaty chcieli ponownie kasy. Mam ich w nosie juz nie zapłacę niech sie dzieje co chce.Do sadu powinni oni trafić a nie biedni naciagnieci ludzie.Może ktoś odważy się wyłapać zlodzieji
sc / 195.245.224.* / 2012-04-04 10:02
UWAGA! POBIERACZEK = NACIĄGACZEK!
Podczas serwowania po internecie możecie natrafić na stronę „pobieraczek.pl”. Będą Was kusić bezpłatnym dostępem do gier, filmów, muzyki a nawet treści dla dorosłych, poprzez sieć USENET.
Będą Was również kusić 10-dniowym okresem testowania, tylko musicie się zarejestrować!
I właśnie to „tylko” jest tym naciąganiem! Podczas rejestracji podajecie swoje dane osobowe i jak zwykle przy serwisach internetowych musicie zaakceptować regulamin. W tym tkwi podstęp naciągaczy z pobieraczek.pl! Regulamin jest bardzo długi. Przeczytanie treści z pełnym zrozumieniem osobie dorosłej zajmuje około godziny!
Co stanie się, gdy dziecku wyskoczy okienko z rejestracją do „pobieraczek.pl” z banneru reklamowego na przykład podczas gry?
Najzwyczajniej w świecie wpisze swoje dane (myśląc, że to gra), zaznaczając w miejscu akceptacji regulaminu znacznik i wyślę dane. Nawet, gdy dziecko nie zaloguje się, a tylko potwierdzi link z rejestracji, to już pobieraczek.pl ma Was! 10 dni szybko mija i otrzymujecie od firmy Eller Service S.C. wezwanie do zapłaty za cały rok z góry 94,80 zł!
Mechanizm naciągaczy z pobieraczk.pl jest prosty. Każdy kto loguje się do jakiegoś serwisu internetowego nie ma czasu na dokładne analizowanie regulaminu. Dzieci nawet nie czytają regulaminu, logując się na przykład do gier! Pobieraczek.pl wpadł na pomysł, że można w ten sposób łatwo zarobić! Dając dostęp do sieci USENET, czyli sieci i tak ogólnodostępnej łapie naiwniaków i dzieci w pułapkę regulaminu.
AKCEPTACJA REGULAMINU JEST PODPISANIEM UMOWY!
I o ile dla pobieraczek.pl akceptacja regulaminu jest podpisaniem umowy, to już rezygnacja z umowy (akceptacji regulaminu!) wymaga formy pisemnej! (wyraźna nierówność stron wobec prawa!)
Po miesiącu będziecie otrzymywać e-maile z pogróżkami, tzw. „przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę”, której nie kupowaliście! Jeżeli przestraszycie się sądem, to pobieraczek już Was naciągnął!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta we Wrocławiu już w 2010 roku zakazał firmie stosowania takich praktyk, jednak firma dalej naciąga naiwnych internautów, przy okazji łamiąc prawo (zastraszanie i groźby podlegają karze z art. 191 Kodeksu Karnego!). Ponadto dzieci do lat 13-tu bez zgody prawnego opiekuna nie mogą zawrzeć żadnej umowy!
Co robić, aby uchronić się przed naciągaczami z pobieraczek.pl?
1. Nigdy nie rejestrujcie się na stronie „pobieraczek.pl” (dostęp do treści z serwisu i tak macie bezpłatny poza serwisem!), unikajcie również podobnych serwisów.
2. Nie pozwólcie dzieciom samodzielnego podania danych osobowych w jakimkolwiek serwisie internetowym.
3. Kontrolujcie regularnie pocztę e-mail swoich dzieci.
4. Jeżeli macie możliwość, to zablokujcie całkowicie stronę „pobieraczek.pl” i podobne.
5. Zablokujcie nadawców „noreply@pobieraczek.pl” i „bok@pobieraczek.pl” w poczcie e-mail swoich dzieci (możecie również to uczynić w swoim koncie e-mail), aby dziecko nie mogło przypadkowo potwierdzić rejestracji!
6. Jeżeli już zarejestrowaliście się, to natychmiast wyślijcie wiadomość o rezygnacji z usług (macie na to 3 miasiące).
7. Nawet, jeżeli nie zrezygnowaliście, to nie płaćcie naciągaczom – firma Eller Service S.C. nie zastosowała się do decyzji UOKiK we Wrocławiu, a dodatkowo nie posiada żadnych praw autorskich i licencyjnych do oferowanych materiałów!
8. Powiadomcie wszystkich znajomych o naciągaczach z „pobieraczek.pl” – jest to najskuteczniejszy sposób na wyeliminowanie naciągaczy w polskiego interenetu!
WAŻNE! Przesyłając dalej wiadomość usuńcie adresy e-mail innych użytkowników, aby te dane nie dostały się do innych naciągaczy (adres e-mail jest loginem w „pobieraczek.pl”)!
Zapraszam również do filmu "Pobieraczek oszustwa"

http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs
FPS / 89.78.221.* / 2012-01-04 08:21
Niestety też się nabralem i pisze do nich odwołanie zgodnie z wytycznymi UOKiK
Opron / 2012-03-22 12:28
sama się nabrałam i kilkoro moich znajomych także.. na pisma z paragrafami odpisują atakiem, ja po 3 mailu pozostawionym bez odpowiedzi przestałam otrzymywać od nich jakiekolwiek informacje :) - jedyne dane jakie mieli to IP sieci firmowej (mającej kilka komputerów) oraz mój mail.
Aga K. / 80.48.189.* / 2011-12-30 21:55
Proszę o pomoc jakiegoś prawnika który wie co mam zrobić z tym pobieraczkiem dostałam wezwanie do zapłaty czuję sie oszukana bo rejestrowałam sie przez reklamę i były tam błędne informacje odnośnie10dni próby
andora / 91.205.89.* / 2011-12-28 18:31
Apeluję do jakiegoś biegłego informatyka żeby namieszał na stronie pobieraczka,ewentualnie zablokował im możliwość podsyłania propozycji rejestracji bo problem istnieje nadal.
smuta / 89.73.8.* / 2011-11-24 12:09
mi tez groza wezwaniem i komornikiem .co robic
Piotrrr1990 / 77.255.3.* / 2011-12-27 13:16
Witam.
Niedawno otrzymałem list od pobieraczek.pl że mam zapłacić bo jak nie to wpiszą mnie do KRD CZY MOGĄ TO ZROBIĆ? CHCIAŁEM ZAZNACZYĆ ŻE NIE KORZYSRTAŁEM Z ICH USŁUG NAWET NIE WCHODZIŁEM NA ICH STRONĘ WIĘC NIE WIEM SKĄD MAJĄ MOJE DANE.. JA OSOBIŚCIE PLANUJE ZGŁOSIĆ SPRAWĘ DO SĄDU
pomocny / 83.29.199.* / 2011-11-28 17:32
nie martw się to są po prostu oszuści. wielu ludziom grozili sądem i nikomu sprawy nie wytoczyli ponieważ to są zwykli złodzieje i się boją. Po prostu chcą się łatwo wzbogacić.Prędzej ty mogłabyś ich pozwać do sądu o groźby.:)
Syśka / 77.237.22.* / 2011-12-13 18:15
Dostałam dzisiaj list zwykły, że wzywają mnie do zaplaty 94.80 za usługę, a jeśli nie zrobię tego w ciągu 7 dni od otrzymania pisma, złożą sprawę w sądzie, obiciąża mnie kosztami sądowymi (ok 300 zł) plus karąumownąw wysokości 100 USD za niewywiązanie się z umowy. Czy tak mogą? Bo teraz już na serio się wystraszyłam, nigdy nie pobierałam nic z tej strony, po prostu się zalogowałam i tyle. Nie wiem co robić....
charliez / 46.112.165.* / 2011-11-09 10:42
Wejdźcie na tą stronę ,poczytajcie. generalnie macie 3mce na odstąpienie umowy(pod warunkiem,że nic nie zciągneliście) zresztą poczytajcie.
http://www.prawont.pl/2010/11/pobieraczek_29.html
xfxghxcgh / 89.73.22.* / 2011-10-27 18:41
otrzymałam list od tych oszustów ze jezeli nie zaplacę to wpiszą mnie do KRD co spowoduje ze bede musiała zaplacic kwote 465,80 zł
Podobnie jak wy zostałam oszukana nigdy swiadomie bym sie tam nie zarjstrowała zresztą ten 10 dniowy termin o ktorym wspominają to fikcja nie ma jak się z tego wycofac.
POdaje adres dla zainteresowanych niech im tam tą bude wysadzą
FIRMA ELLER SERVICE S.C.
RAFAŁ PEISERT I IWONA KWIATKOWSKA
AL> NIEPODLEGŁOSCI 658/3
81-854 SOPOT
zawisza / 46.113.187.* / 2011-10-12 13:39
ja właśnie też otrzymałam taki list co robic?
Triz / 2011-09-12 15:59 / Bywalec forum
Moim zdaniem to zbyt mała kara. Więzienie dobrze by im zrobiło.
pawelpat / 81.190.242.* / 2011-09-12 15:36
Proszę nie płacić nic i nigdy dla pobieraczek pl- TO SĄ OSZUSCI I NACIĄGACZE.Oni liczą na to,że ktoś się wystraszy i im zapłaci
kasica.l / 212.87.232.* / 2011-07-28 19:17
kochani, pomozcie :(
nie wiem co robic, 10.07.11 dostalam tez mailowo przedadowe wezawnie do zaplaty, Grożą sadem i zgloszenie do organow sciagania jesli podalam falszywe dane. Niestety te dane byly falszywe. Mam jeden adres mailowy taki dla picu, i machnelam tam jakiegos Nowaka, z wymyslonym adresem, na odczepnego. Co ja mam teraz robic?. Błagam HELP
pomocny / 83.29.199.* / 2011-11-28 17:40
nie martw się to są po prostu oszuści. wielu ludziom grozili sądem i nikomu sprawy
nie wytoczyli ponieważ to są zwykli złodzieje i się boją. Po prostu chcą się łatwo
wzbogacić.Prędzej ty mogłabyś ich pozwać do sądu o groźby.:)
Bercik 15 / 91.205.89.* / 2011-07-26 08:59
Kolego miej to w d...e.Zablokuj na poczcie adres e-mailowy pobieraczka lub załóż nowe konto i będziesz miał spokój.Łobuzów u nas nie brakuje dlatego trzeba uważać szczególnie w internecie,Zrób tak jak Ci napisałem.
vwat / 195.234.40.* / 2011-06-22 22:17
Ludzie Dajcie sobie siana ;) to sa Nopki co chca kase od Ludzi wyludzic.. NIEMARTWIC SIE ! MI TEZ TO PRZYSZLO USUNOLEM I CYA !!!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy