Forum W wolnym czasieLifestyle

pobieraczek znowu.....

pobieraczek znowu.....

patrys23ka / 2011-08-31 11:12
witam po roku czasu przyszlo mi przedsadowe wezwanie do zaplaty zwyklym listem od windykatora. rezygnowalam x ich uslug rok temu i byla do tej pory cisza. co robic? tel ciagle ich zajety
Wyświetlaj:
obolala / 2013-02-06 15:16
temat powraca jak bumerang. Tyle sie o tym mowilo w tv w intenecie na forach a ludzie ciagle pytaja. Najgorsze jest to ze wielu ludzi postanawia zaplacic te 100zl by miec spokoj.... ciekawe ile jest takich osob ;/
paula2147803 / 31.63.198.* / 2013-02-06 15:05
witam mam podoby problem zalogowałam sie oczywiscie na fałyszywych danych na pobieraczku ponad 2 lata temu najpierw był spokój a teraz znowu sie zaczyna dostałam dzisiaj taki list przedsądowe wezwanie do zapłaty, prosze o pomoc co mam zrobić ?

Szanowny Panie

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 339,53zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 29.05.2010 o godzinie 19:14:32 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 79.162.153.79 zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 05.02.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: PWE/20100529/520499

Gotowy blankiet wpłaty może Pan wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVazGv3IJg6de2T6juzNmJTGg%3D%3D

W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.
mimoza123 / 2012-04-12 10:57
Witam ja na pobieraczku zarejestrowałam się w lipcu zeszłego roku nic nie pobrałam, mimo to po miesiącu czasu dostałam e-maila z wezwaniem do zapłaty w sumie było ich 3 co miesiąc jeden.Przestraszyłam się bo grozili sądem i w końcu wpłaciłam te 94,80.I miałam spokój aż do wczoraj kiedy to otrzymałam list z przed sądowym wezwaniem do zapłaty.Zdziwiło mnie to że zmienili nr.konta bankowe jest inny niż ten który podali w e-mailach.Dopiero teraz się przekonałam że to jest jedno wielkie oszustwo,tak że płacenie im dla świętego spokoju nie jest rozwiązaniem bo to nic nie da.Sama się o tym przekonałam,a i tak się boję że podadzą mnie do sądu i będę musiała im zapłacić 653 zł jak napisali w tym liście
piopek / 2012-12-06 11:41
zapoznajcie sie z tym i jak macie 3 miesiace to wypowiadajcie umowy dla swietego spokoju
2012-01-05
USTAWA
z dnia 2 marca 2000 r.
o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę
wyrządzoną przez produkt niebezpieczny1)Art. 2.
1. Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej
odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w
terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy
wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy
za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).
3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument
jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi
w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach
zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie
czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą
się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.
Art. 3.
1. Kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien
przed jej zawarciem poinformować konsumenta na piśmie o prawie odstąpienia
od umowy w terminie, o którym mowa w art. 2 ust. 1, i wręczyć wzór oświadczenia
o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz
adresem zamieszkania (siedziby); obowiązany jest także wręczyć konsumentowi
pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz
przedmiot świadczenia i cenę.
2. Konsument, na żądanie przedsiębiorcy, poświadcza na piśmie, że został poinformowany
o prawie odstąpienia i że otrzymał wzór oświadczenia o odstąpieniu
od umowy.
Art. 4.
Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy,
bieg terminu, o którym mowa w art. 2 ust. 1, nie rozpoczyna się. W takim wypadku
konsument może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania
informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić
od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania.
piopek / 2012-12-06 11:42
art w/w ustawy 3 miesiace macie na wypowiedzenie umowy poniewaz nie daje tego na pismie
mg0035 / 83.23.242.* / 2012-04-09 13:08
Ja niestety zapłaciłem, przelew internetowy w terminie, potwierdzenie wysłałem mailem. A oni przysłali mi że zalegam. Głupio zrobiłem, wywalając kasę w błoto. Czy ktoś miał podobną sytuację i go nadal nękali?
refp / 79.185.120.* / 2012-03-21 21:46
nie płaćcie i nie dajcie się nabijać w butelkę, a najlepiej nie podajcie swoich danych takim niepewnym instytucjom
mariola567 / 2012-03-14 09:20
mam pytanie. na pobieraczku podalam falszywe dane osobowe jednak w mailu ktory oni mi przyslali nie kliknelam na link potwierdzajacy rejestracje. czy w taki wypadku to konto wogole zaistnialo? prosze o pomoc bo nie wiem co robic. dodam ze po mailu z linkiem aktywacyjnym usunelam konto mailowe na wp
mariola567 / 2012-03-15 18:58
prosze niech mi ktospomoze i odpisze... :(
Bukolele / 67.213.218.* / 2013-01-26 10:06
Droga Mariolo to co robi pobieraczek to zwyczajne okradanie ludzi i nawet nie ma sensu pisac o prawnych aspektach.Napiszę to raz jeszcze POBIERACZEK=ZŁODZIEJE!!!!Jeśli ktos im płaci to znaczy ,ze lubi dorabiać bydlaków i to wszystko w tym temacie:)
mmmas / 89.238.35.* / 2012-04-04 15:57
Olej! Idzie wiosna, ciesz się życiem.
POTER99 / 95.49.77.* / 2012-01-18 18:18
Witam Was .
Z pobieraczkiem mam do czynienia prawie 3 lata. Były to rejestracje zarówno na stary jak i nowy regulamin . I wiecie co ?? Czegoś nie rozumiem. DLACZEGO TAK USILNIE CHCECIE COŚ WYPOWIEDZIEĆ ?? DLACZEGO - I PO CO ???
Moje doświadczenie jest takie - brak reakcji ze strony rejestrującego - brak reakcji ze strony pobieraczka. Napiszesz jakieś wypowiedzenie albo odezwiesz się do nich - otrzymasz dalszą " korespondencję " . A póżniej ludzie dziwią się - dostałam coś po roku czy dwóch . A przecież pisało na forach - NIE REAGOWAĆ , nie odpisywać to nic więcej nie dostaniecie. I tak było u mnie - na kilka kont NIE DOSTAŁEM ŻADNEGO DODATKOWEGO MAILA CZY LISTU a Wy ciągle o to sie prosicie . Więc nie dziwcie sie ze coś dostaniecie skoro podajecie swoje dane . Nie dziwcie sie ze nękają Was dalszymi " liścikami " skoro im mówicie - czuję sie do czegoś zobligowany . Mówicie - pisząc wypowiedzenia . Najwłaściwsza jest najprostsza metoda - NIE REAGOWAĆ - ale skoro nie chcecie wierzyć nam - nie dziwcie sie że coś jeszcze do Was przyjdzie - coś mailowo lub listownie . Ale - uwierzcie - SAMI SIĘ O TO PROSICIE.
Po trosze / 83.170.97.* / 2013-01-26 10:18
Ludzie odpowiadają na maile tych złodzieji,bo zwyczajnie sa zaniepokojeni i nie ma co się dziwić takiej reakcji.Stawianie tezy ,że ktoś się prosi o okradanie jest raczej brakiem rozumu piszącego ten w/w wpis!PS proponuje napisać książkę jej tytuł niech oscyluje gdzieś w okolicach "Jestem mądry i nikt mnie nie oszuka"Nie pozdrawiam ,bo brzydze się takimi postaciami.
nikidor / 2012-01-31 23:23
Witam ! piszesz, żeby nie reagować Ciebie nękają prawie 3 lata. Jaką mam pewność, ze te 100 złotych które żądają po kilku latach wraz z odsetkami urośnie do pokaźnej sumy. Najbardziej tego się obawiam.
aza112 / 95.49.186.* / 2012-03-14 09:15
ja wysłałam im odstąpienie od umowy listownie wczoraj otrzymałam zwrot tegolistu z adnotacją adresat zmienił siedzibę co dalej? wysłać im to e-meilem czy dać spokoj
adamski18 / 83.4.79.* / 2012-01-17 00:09
O co tu chodzi... co to za kraj który pozwala złodziejom nosić głowę wysoko. Żeby przez jakieś kliknięcie trzeba było zapłacić taką kasę. Niestety też jestem uwikłany w ten skandal. Chcieliśmy z żoną ściągnąć dzieciakom z przedszkola jedną piosenkę. Kazali wysłać SMS potem dali info że jak chcemy zrezygnować należy wysłać kolejny SMS o treści STOP. A że nie udało nam się nic ściągnąć to wysłaliśmy SMS o treści STOP. A tu masz, po 10 dniach przyszedł email który uprzejmie informuje że minął okres darmowy i proszę płacić .... I tu wszelkie udogodnienia , przelewy druki, ta jakaś masakra jest. Rozumiem że meteor może p********* w ziemie i zniszczyć cywilizację budowaną tysiące lat w kilka minut czy godzin, ale żeby czekając na jedno fałszywe kliknięcie udupiać bogu ducha winnych ludzi...... i puścić w niwecz wartości znacznie więcej warte niż ta nasza cywilizacja. O nie, nie zapłacę, nie boję się użyć słowa, złodziejom.
Na wierzchu / 83.170.92.* / 2013-01-26 10:24
Brawo nie płać złodziejom,ale tez nie przesadzaj z tym patosem :)
Krzysio6666 / 77.254.197.* / 2012-01-15 22:11
Witam serdecznie w lutym minie rok jak dostałem od tych oszustów przedsądowe wezwanie do zapłaty, pierwsza reakcja to był strach i panika ale po głębokim przeanalizowaniu treści internetowych forów nie podejmowałem żadnej reakcji względem ich pisma i tak oto problem się rozwiązał gdyż nie dostałem już od nich żadnych emaili ani niczego innego, wobec czego wydaje mi sie iz sprawa sie sama rozwiązala. Prosze nie panikowac i poprostu ich olać
stachlm / 87.205.242.* / 2012-01-04 21:08
Odpowiadając na "przedsądowe wezwanie do zapłaty" napisałem do pobieraczka co następuje:
"Uprzejmie informuję, że nie zamierzam zadośćuczynić Waszym oczekiwaniom wpłaty na wasze konto kwoty 94,80 PLN. Ponownie zwracam uwagę, że stosownie do treści wystosowanego przeze mnie w dniu 18.12.2011 r. do Was pisma, tzw. „umowa” nie została zawarta. Potwierdzają to znane mi opinie prawne. Mimo to zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie mi sentencji i uzasadnień wyroków sądowych w tożsamych z podmiotową sprawach przez Was wytoczonych. Proszę o podanie sygnatur akt i siedzib sądów. Przez szacunek dla prawa i wymiaru sprawiedliwości, którego sam jestem pracownikiem, będę wówczas skłonny do ponownego przeanalizowania swej decyzji."

Nie mogę doczekać się odpowiedzi.
mielas / 89.75.55.* / 2012-04-07 14:49
Leszka na dziurawy kajak szukają,olejcie te gnidy co naiwniaków trafiają
Madzia8 / 95.51.65.* / 2012-01-16 20:10
Okej, ja wysłałam zarówno listownie, jak i mailowo wiadomość z tym, że nie zostałam powiadomiona listownie o możliwości odstąpienia w ciągu tych 10-ciu dni i taką otrzymałam odpowiedź(oczywiście na maila - przecież na znaczek ich nie stać):
"Szanowna Pani,

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Pani dane osobowe, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych, zostaną zabezpieczone dla celów ewentualnego postępowania sądowego. Prawo do ich zmiany lub usunięcia będzie przysługiwało Pani dopiero po opłaceniu zamówionej usługi.

W odpowiedzi informujemy, że rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się z Regulaminem Usług Usenet i w pełni akceptuje jego treść.

Umowa zawierana pomiędzy Spółką Eller Service, a użytkownikiem zawierana jest na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.

Zgodnie z przepisami wskazanej ustawy, umowa dla swej ważności NIE WYMAGA FORMY PISEMNEJ. Wszystkie warunki zawartej umowy, jak i dane firmy znajdują się w regulaminie zaakceptowanym przez uzytkownika rejestrującego się w naszym serwisie. Regulamin świadczonych przez nas usług znajduje się pod adresem:

http://www.pobieraczek.pl/regulamin

Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Panią rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z poszanowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w trybie przewidzianym wprost przez art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z 18 lipca 2002 r.

W odpowiedzi informujemy, iż zgodnie z art. 7 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni. Jednocześnie należy wskazać, iż z racji potwierdzenia warunków zawartej umowy w regulaminie usług Usenet dostępnym pod adresem http://www.pobieraczek.pl/regulamin, nie znajduje zastosowania przepis art. 9 wskazanej ustawy, wydłużający termin wypowiedzenia umowy do 3 miesięcy.

Zgodnie z § 4 ust. 6 Regulaminu odstąpienie od umowy możliwe było tylko i wyłącznie w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia, a w chwili obecnej składanie przez Panią w tym zakresie oświadczeń nie wywołuje już zamierzonych przez Panią skutków prawnych.

W razie dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl"
POMOCY! Coz tym fantem zrobić???
bhhbjjhggb / 178.107.61.* / 2012-01-19 19:04
Tym fantem wydrukuj i podetrzyj sobie tyłek. Banda cwaniaków dyma ludzi już od dobrych kilku lat, jak widać interes kwitnie. Tępić polskie złodziejstwo!
katya / 2012-01-08 21:18
no pismo ładne. tez mi przyszło w środę przedsadowe wezwanie do zaplaty. :/ wystraszylam sie co to jest i nawet sie dodzwonilam do nich.
białodrzew / 77.254.141.* / 2012-01-03 09:39
Treba pobieraczka pobić ich własną bronią. Każdy powinien zarejestrować się jeszcze raz a najlepiej 10 razy z publicznej siec z lewego konta im więcej lewych rejestrcji tym mniej statystycznie prawdziwych. Nikt nie jest w staniei założyć 1000 spraw sądowych by otrzymać kilka prawdziwych IP.Przy odpowiednio wielkiej ilości fałszywek serwery im padną
Wieża / 77.252.131.* / 2011-12-19 16:11
Witam, moja małżonka tez się tam zarejestrowała oczywiście podając moje dane. Jestem w stanie zrozumieć i zapłacić gdyby coś zostało ściągnięte, ale nic z tych rzeczy. Nie zapłacę im i rozmawiałem z kilkoma osobami które też nie będą płacić. Są to zwykli złodzieje.
Mindek / 87.239.216.* / 2011-12-18 23:31
Tez mam problem z ta strona. Nie wiem nawet czy sie tam rejestrowalem, ale pewnie przypadkiem, skoro maja moj adres. Problem polega tylko na tym, ze podalem jako imie swoje przezwisko i pierwsza litere nazwiska, ale jak mniemam dla takich naciagaczy to zaden problem. Na poczatku sie przestaszylem, bo dostalem juz 3 maila, zobaczymy, co bedzie dalej. Pozdrawiam ;)
Boa_1 / 89.73.94.* / 2011-12-14 23:34
Witam
Właśnie ja też padłem ofiarą tej firmy. Dziś 14.12. dostałem informację że mam opłacić te 98,40. Zadzwoniłem do tej firmy ale gościu odpowiedział że nie czytałem regulaminu i mam zapłacić.
Po tej informacji zadzwoniłem do UOKiK gdzie bardzo miła Pani odpowiedziała że od rana ma masę telefonów takich jak mój. Ze mam nie płacić i oznaczyć te maile jako SPAM. Oni wiedzą o takich praktykach. Ponadto powiedziała że jeżeli podałem nieprawdziwe dane osobowe to mogę spać spokojnie bo nic mi nie zrobią. Jeżeli dotrą do mnie pisemnie mimo że nie podałem swoich danych oficjalnych to wtedy mam natychmiast do UOKiK-u zadzwonić wtedy przejmą to sprawę prawnicy bo to jest firma oszust. Jak powiedziała mi ta Pani że należy czytać regulaminy ale tutaj nawet przeczytanie regulaminu nic nie da bo i tak ten pobieraczek już sobie liczy. Ten okres darmowy nie ma nic wspólnego z DARMOWYM DOSTĘPEM.
Dlatego oznaczyć jako SPAM i NIE PŁACIĆ - to jest informacja bezpośrednio z UOKiK.
Jest to informacja z dnia 14.12.2011 godz. 10:30
izeczka86 / 188.137.73.* / 2012-03-12 17:00
najkonkretniejsza odpowiedz. wszystko dobrze napisane i jak sie bałam tak tez mam ich już w du.... dzięki
katya / 2012-01-08 21:21
dzieki wielkie za wiadomosc!!! tez mam to ich przedsadowe wezwanie do zaplaty!!!! czyli zlewamy ich?!!!
Łukasz Z / 84.10.24.* / 2011-12-08 22:18
Witam
Do mnie dziś też przyszła odpowiedź na mój 2 list. Napisałem im ze mam 3 miesiące na rezygnację bo nie było umowy na piśmie ale oni się upierają że 10 dni i danych nie wymarzą. Byłem już raz u urzędzie u rzecznika i jutro też się tam wybieram. Z tym urzędem skarbowym to ja tez chyba pójdę i powiem ze faktura nie wystawiona a kasę chcą, niech im oni na dupę siądą. Trudno mnie wyprowadzić z równowagi, ale skoro jakieś buce mnie straszą sądem to chyba ja pójdę prędzej do prawnika on im namaluje w moim imieniu elaborat. Może się w końcu odczepią. A w ostateczności można teraz wytoczyć proces wspólnie.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy