Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Początek przygody z giełdą

Początek przygody z giełdą

gollum / 2006-07-09 13:50
Od pewnego czasu śledzę zarówno notowania na GPW jak i Wasze dyskusje tu na forum. Postanowiłem zabawić się na giełdzie bo mnie zaintrygowała. Próbuję wytypować 5 spółek, których akcje kupię i będę patrzył co się stanie :) Mam jednak problem ponieważ moja lista potencjalnych inwestycji jest wciąż zbyt długa i sam nie dam rady bo mało jeszcze umiem. Założenia są takie:
1) Wchodzę z małymi pieniędzmi żeby się czegoś nauczyć. Jeśli się nauczę to zagram większymi. Jeśli stracę to trudno bo kasa nieduża. Możecie więc podpowiedzieć z czystym sumieniem bo Wasz błąd mnie nie zrujnuje ani nie wpędzi w depresję ;) A decyzję i tak podejmę sam.
2) Ponieważ pieniądze są małe nie mogę sobie pozwolić na wielką dywersyfikację bo nie zarobię na prowizje. Dlatego mogę kupić 3 do 5 spółek.
3) Niech to będą firmy na tyle mocne, żeby można domniemywać że nawet jak spadną to prędzej czy później odbiją się. Jeśli moje akcje teraz stracą na wartości to trudno - będę wszystkim znajomym gadał że przyjąłem strategię inwestowania długoterminowego hehehe

Poza tym, jestem ciekawy jak poszczególni forumowicze postrzegają rynek i jakie typy wskażą. Ciekawe jak bardzo będą się różniły Wasze wskazówki.

Może coś podpowiecie? Spróbujcie wskazać 3-5 spółek, które według Waszej oceny można spróbować kupić.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
pawlus / 2006-07-10 21:20 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Biotek, Barlinek, GTC, Echo, Getin, na tym sie zarobi, a dla adrenalinki elektrimek i rafako, a unimil wspierajmy w inny sposób :)
marlowe / 2006-07-10 01:59 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witaj. Zaczynałem podobnie rok temu, bylem calkiem zielony. Kupilem sanwil, nawet nie wiedząc czym sie zajmują. I po miesiącu poszedł 40% do góry. Hehehe. Zarobiłem 40zł. Pytałem ludzików z IDMSA, czy warto za takie pieniądze wogóle zaczynać. I w skrócie powiedzieli mi to co Ty napisałeś. Mało zyskasz, ale mało stracisz, a się nauczysz. Faktycznie potem się przejechałem na PGNiG, potem zarobiłem na PRC. Teraz siedzę w opcjach ( nadal za drobne ), ale zarabiam lepiej. Mam nadzieję, że w poniedziałek wig20 poleci w dół :) bo wtedy znów zarobię. Pozdrawiam serdecznie.
gollum / 2006-07-10 07:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki :) Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się wypowie. A co myślicie o spółkach, które na parkiecie są od niedawna? Na przykład o Sfinksie?
jędrzej / 2006-07-10 01:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dla ryzykantów zdecydowanie BIOTON (i to teraz bo spada) - na długi termin.
Dla budowniczych zdecydowanie MOSTALEXP (ale nie drożej niż 2,10 i sprzedać po 3,50)
Dla tych co nie chcą tracić: TPSA po 20, sprzedać po 25 (powtórzyć kilka razy)
Ostatecznie KGHM (ale poniżej 100) i PKO BP (na ponad pół roku)
http://akcje.blox.pl / 81.219.100.* / 2006-07-10 00:15
Bezpieczne spolki, dobre na start (gwarantowany zysk, aczkolwiek nie jakis wielki) to konie pociagowe WIG20:

- definitywnie KGHM: strategiczna spolka dla polski, bardzo dochodowa, glowny kon pociagowy wig20,
- PKNORLEN - kolejna wazna spolka: zajmuje sie ropa naftowa - gwarantowny zysk.
- PEKAO - wazny Bank w Polsce, dobre wyniki finanasowe - pewniak zysku.

To sa pewniaki. Jesli zas masz wiecej jaj i akceptujesz ryzyko to mozesz zainwestowac ponadto w Bioton.

Kupuj drogo - sprzedawaj drozej. Inwestujac w gieldowe spolki z sektora "blue-chips" zysk masz jak w banku.
marlowe / 2006-07-10 02:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
mogłeś to napisać w marcu. Byłby z golluma zarobas.
jędrzej / 2006-07-10 01:11 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Oczywiście, jak w ruskim banku :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy