Forum Polityka, aktualnościPolityka

Początek szkoły. Początek strajku?

Początek szkoły. Początek strajku?

Money.pl / 2008-08-25 09:13
Komentarze do wiadomości: Początek szkoły. Początek strajku?.
Wyświetlaj:
andowc / 83.30.62.* / 2008-08-26 17:29
Dobry przykład dla "wagarowiczów".
"A swoją drogą". tak dbają wychowankowie (Prezydent,Rząd,Sejm i inne "gady") o swoich nauczycieli, (pewnie kształcili się za granicą nie w Polsce).
A "hahary" żyją, w "dupie" wszystkich mają, itd...
do wszystkich zawistnych / 77.254.166.* / 2008-08-26 16:54
Zapraszam do pracy w szkole. Na początek zarobicie1418 brutto - 37% tj,. 893,34 na rękę. A po 15 latach, jeśli zdołacie zrobić ostatni stopień awansu, 2380 brutto. Netto sobie sami policzcie i dodajcie jeszcze 15% stażowego + 60 PLN brutto za wychowawstwo. Jeśli będziecie mieć układy z dyrektorem, to możecie doliczyć jeszcze 5% motywacyjnego (ale tylko od podstawy!) . Mam nadzieję, że po otrzymaniu tej wspaniałej posady podzielicie się swoimi wrażeniami na forum.
Ale za to będziecie mieć 2 miesiące wakacji, które z wielką radością będziecie chcieli spędzić w Pcimiu Dolnym
szczęsliwa nauczycielka / 77.254.166.* / 2008-08-26 16:45
Ciągle tylko słyszymy, że nauczycielom się tak dobrze powodzi. To dlaczego nie chcecie kształcić dzieci w kierunku nauczycielskim? Aspiracje rodziców to przede wszystkim prawo i medycna. A w naszym zawodzie jest tak dobrze. Zastanawiające.
kasi / 89.78.134.* / 2008-08-25 20:01
nauczyciele maja 2 miesiace płatnych wakacji, do tego oczywiście przysługuje im urlop, za każdą maturalną pracę mają dodatek. Ich kwalifikacje pedagogiczne często zostawiają wiele do życzenia, potrafią tylko narzekać na dzieci, a to przecież szkoła to 20% wychowania dzieci. W każdym zawodzie trzeba sie dokształcać. Jeśli chcą podwyżek to najpierw powinni pokazać, że są ich warci , bo na razie poza kilkoma wyjątkami nie powinno wogóle się ich dopuszczać do naszych dzieci
nk / 88.220.56.* / 2008-08-26 22:09
człowieku kto Ci takich bzdur nagadał!!! Jaki urlop i kto z nauczycieli ma te dwa miesiące wakacji bo ja już pięć lat w szkole pracuje i jakoś nie zauważyłam!!! Mam wykształcenie wyższe magisterskie i ukończone studia podyplomowe więc kto tu się jeszcze dokształcać powinien! Jedyne wolne jakie mi przysługuje to opieka nad dzieckiem -dwa dni w ciągu roku kalendarzowego!!! Za matury płacą??? Tak fantastyczny przelicznik za10 minut na ucznia w ciągu dnia jesteś wstanie odpytać może 12stu= 120 minut za które średnio zapłacą a rzeczywiście spędza się przy tym minimum 8 godzin. Oby tobie też tak płacili, a wtedy martw się czy kupić dziecku buty czy czynsz zapłacić!!!!
zdradziecki pies / 85.31.233.* / 2008-08-25 19:21
Dlaczego nie strajkowali w lipcu-Nieroby na urlopach 70-dniowych??? tylko teraz? Chcecie miec 180-dniowy urlop w c.12-mcy.Do roboty się brać a nie głupiec jak dzieci do szkoły mają iść-Załosne! a poziom nauczania -0000000.
niewzruszona / 77.254.166.* / 2008-08-26 17:03
Żałosny to jest poziom Twojej wypowiedzi. A poziom nauczania w polskich szkołach jest z pewnością odwrotnie proporcjonalny do nienawiści, złośliwości i żółci, jaka wylewa się z Twojej wątroby. Zrób z tym coś koniecznie, zanim zatrujesz swoje nabliższe otoczenie. A nauczyciele sobie poradzą mimo Twojej zgryzoty!
Arcio / 79.190.39.* / 2008-08-25 09:13
Broniarz - betoniarz.
mixero2 / 80.48.184.* / 2008-08-25 19:17
Betoniarz to ty jesteś, to jeden z prawdziwych działaczy który walczy o słuszną sprawę. Bo komuś takiemu jak nauczyciel chyba trochę więcej sie należy niż komuś po podstawówce, kto nauce mówił NIE.
Bernard+ / 83.22.117.* / 2008-08-25 21:42
więcej Tak ale za lepiej wykonywaną pracę a nie za nic nie robienie. Uważasz że nalezy się podwyżka za obniżenie poziomu nauczania pomimo zmniejszenia się ilości uczniów ? Nie nie nalezy się podwyżka płac za obniżenie wyników nauczania a już napewno nie nalezy premiować za wzrost liczby analfabetów funkcjonalnych w Polsce i to analfabetów funkcjonalnych posiadających świadectwa średniego wykształcenia. Wstyd przed całą Europą mamy w Polsce najwięcej analfabetów funkcjonalnych z wykształceniem wyższym i średnim oraz ogółem wśród osób powyżej 18 lat. Czy stan nauczycielski nic nie miał z tym wspólnego?
kto niszczy polską oświatę / 77.254.166.* / 2008-08-26 17:18
Ślusarz zawinił, a kowala powiesili! Gdyby od szeregowych nauczycieli zależał próg dający maturę, to zapewne tych analfabetów byłoby mniej. Też się nie zgadzam z tym, że 30% =z dana matura. Kiedys miałam mądrzejszych uczniów zawodówce, niż teraz w liceum. I z każdym rokiem jest coraz gorzej. A nauczycielski stan coraz częściej myśli o zarobieniu pieniedzy poza szkołą. Taka jest rzeczywistość. Swoim entuzjazmem dzieci nie nakarmimy!

Najnowsze wpisy